بانکداری رو در رو یا خدمات آنلاین

دسته بندی :

تحقیقات امروز نشان داد مشتریان بانک ها ترجیح می دهند به بانکها مراجعه کرده و با کارمندان بانک تماس رو در رو داشته باشند تا اینکه از بانکداری اینترنتی و یا تلفنی برای تصمیمات مالی مهمشان استفاده کنند.

دیتا مانیتور ، تحلیل گر بازار می گوید بیشتر مردم هنوز ترجیح می دهند خدمات مالی شان را از شعبه دریافت کنند. در یک نظر سنجی از مردم مشخص شد ۵۳٫۵ درصد از آنان در سال گذشته محصولات خود را از این طریق تهیه کرده اند.

گروه دریافت که در مقایسه ۳۶٫۹ درصد با تلفن خرید کرده اند و فقط ۱۸٫۹ درصد از اینترنت استفاده کرده اند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد اگرچه مردم از استفاده از محصولات ساده نظیر کارت های اعتباری از راه دور خوشحال هستند، اما وقتی کاربرد های پیچیده تر و استفاده از خدمات بانکی مهمتری مانند وام مطرح می شود، آنها ترجیح می دهند تماس رو در رویی را با کارمندان بانک داشته باشند.

پس اندازهایی که بانک ها و جوامع ساخت و ساز امید داشتند با مشتریان بانکداری از راه دور از طریق تلفن و یا اینترنت کسب کنند به دلیل تقاضای مردم به دسترسی چند کانالی نتوانست جامه عمل به خود بپوشاند.

در سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۰ با تلاش بانک ها برای کاهش هزینه ها، تعداد شعبه های بریتانیا از ۱۴۰۰۱ به ۱۲۰۶۱ سقوط کرد.

بانکداری و محدودیت در خدمات:

دیتا مانیتور گفت بسیاری از بانک ها همزمان با بی میلی مردم نسبت به ترک شعبه های خیابانی، محدودیت هایی برای نقد های عمومی می گذارند. هلن اسمیت، تحلیل گر خدمات مالی در دیتا مانیتور گفت: تحقیقات ما تایید می کند که وقتی پای بانکداری در میان باشد، اکنون مشتریان گستره ای از کانال ها می خواهند.

ایتدا اینطور تصور می شد که مشتریان کانال های ساده تر از راه دور مانند بانکداری آنلاین را جایگزین شعبه کنند. و به این ترتیب بانک ها بتوانند هزینه هایشان را کمتر کنند.

با این وجود با توقع مشتریان از دسترسی داشتن به همه کانال ها، بانک ها و جوامع ساخت و ساز در شرایط سختی در رابطه با برآورده کردن خواسته های مشتری و اجرای کانال های توزیعی که تا جای ممکن مقرون به صرفه باشد دارند.

گروه می گوید بانک ها و جوامع ساخت و ساز باید در طرح های شعبه-شراکت روی پیشنهاد دادن به مشتریان درباره گستره گزینه های بانکی با کاهش هزینه سرمایه گذاری کنند.

جامعه ساخت و ساز بریتانیایی و جامعه ساخت و ساز یورک شایر در حال اجرای یک طرح شعبه-شراکت مانند طرح آزمایشی بانک اسکاتلند برای داشتن مراکز بانکی در فروشگاه های اسپار در اسکاتلند است.

طی یک پیشنهاد برای کاهش هزینه ها گفته شده است که بانک ها می توانند مراکز چند شعبه ای بانکداری داشته باشند که از یک شعبه مشترک با تعدادی از بانک ها تشکیل شده است.

برگرفته از:  www.bai.org

[su_button url=”https://telegram.me/joinchat/ArbDpjxHJr7_cS4hBVpaOw” target=”blank” style=”3d” background=”#2bafff” color=”#d8fbff” size=”6″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: location-arrow” text_shadow=”0px 1px 0px #00319b”]در این کانال عضو شده و با انوع وام مسکن به زبانی ساده آشنا شوید.[/su_button]

[su_button url=”http://maskanbankblog.com/applications/” style=”3d” background=”#8cff21″ color=”#005f16″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: mobile” text_shadow=”0px 1px 0px #ffffff”]اپلیکیشن های مفیدی در رابطه با انوع وام های مسکن دانلود کنید.[/su_button]

۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
12 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
محمد
محمد
اسفند ۲, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۴ ق٫ظ

وام مسکن یکم فقط بنام همسر می‌خوام بگیرم،ایاسند را تفکیک میشود کرد

مهدی مهدی پور
مهدی مهدی پور
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۵ ۶:۲۳ ق٫ظ

سلام برای ضمانت وام مسکن یکم ضامن که یک کارمند رسمی هست باید ساکن همان شهر باشد

Faeze
Faeze
فروردین ۲۷, ۱۳۹۵ ۴:۱۳ ب٫ظ

سلام و خسته نباشی خدمت شما.همسرم ٣ماه پیش مبلغ ٢٠میلیون تؤمن در بانک مسکن گذاشتن که بعد یه سال ۴٠میلیون بگیریم حالا میخواهیم انصراف بدیم پولمونو برداریم اگه انصراف بدیم میتونیم باز اگه خونه ایی خریدیم که سند داشت رو سند وام ۴٠تومنی برداریم؟ما تا حالا هیچی خونه ایی هم نخریدیم نه من نه همسرم منظورم از رو سند وام گرفتن همون با خرید أوراق که باید سه دونگ به أسم من سه دونگ به اسم همسرم باید باشه

فرزام
فرزام
فروردین ۲۵, ۱۳۹۵ ۸:۳۸ ق٫ظ

سلام جناب آقای ثابتی تشکر از سایت فوق العاده تون
من سال ۸۲ حساب مسکن جوانان باز کردم و تا به امروز واریز پول داشته ام هر ماه
می خواستم بپرسم امکان واگذاری این وام به غیر رو دارم؟به آشنایان منظورم نیست.می خوام بفروشم وام ام رو در واقع.چطور امکانش هست؟ ممنون

محمد
محمد
فروردین ۲۴, ۱۳۹۵ ۳:۰۰ ب٫ظ

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
جناب آقای ثابتی با توجه به اینکه از شرایط دریافت وام صندوق یکم توانایی پرداخت اقساط هست و خانم بنده خانه دار هستن امکان اینکه اینجانب ضمانت پرداخت اقساط ایشان رو بکنم و بتونیم با افتتلح دو حساب از سقف وام (۱۲۰ میلیون) استفاده کنیم؟ ممنون

مشتبي
مشتبي
فروردین ۲۳, ۱۳۹۵ ۱:۵۴ ب٫ظ

با سلام
مرسی از پاسخ گویی شما
من سال ٩١ حساب پس انداز به مبلغ ٣ میلیون باز کردم که بعد چند سال وام ٢٠ میلیونی بگیرم ، الان وضعیت این حساب چطور شده ؟ میشود با این حساب تسهیلات گرفت ؟؟؟