۳ ترفند فوق العاده که کمک میکند در بازاریابی بانکی موفق شویم.

امروزه موبایل بانک جزو جدایی ناپذیر بازاریابی خدمات بانکی شده است. بیش از چهار میلیارد نفر در سراسر دنیا از خدمات موبایل بانک استفاده میکنند (+) که همه آنها دستگاه تلفن همراه خود برای چک کردن حساب ها، انجام پرداخت ها و سایر فعالیت های مالی بکار میبرند. آنها به بازاریابان امکان دسترسی سریع تر به خود را می دهند. اما برای سود بردن از این دسترسی، بازاریابان بانک به ابزاری نیازمندند تا تجربه ای شخصی را برای مشتریان خلق کرده و نیازهای مشتریان را به موقع پیش بینی کنند. موسسات مالی که قادر به ارائه یک تجربه مناسب با راحتی مطلوب برای مشتری می باشند، از طریق تعهد مشتری، وفاداری و افزایش استفاده از محصول و خدمات، پاداش می گیرند و آن افزایش مشتریان است.

سه اصل هدایت کننده زیر می توانند به عنوان مبنایی برای کمپین موفق بازاریابی و افزایش مشتری با استفاده از موبایل بانک باشند:

هدف قرار دادن مشتری مناسب در زمان مناسب

پیام های هدفمند و تبلیغات مرتبط ارسال شده در برنامه بانکداری تلفن همراه، به موسسات مالی اجازه می دهد با مخاطبانی که شیفته ی تلفن همراه و خدمات متنوع فروش و فروش ترغیبی هستند، در زمان مناسب تعامل برقرار کنند. پیام های بازاریابی می تواند به صورت بنرهای تبلیغاتی مرتبط، اطلاعیه های فرعی و یا به شکل دیگر ظاهر شود و در حالی که کاربر به کسب و کار مرتبط مشغول است، یک کالا یا خدمت را ترویج دهد. به عنوان مثال در زمان انتقال وجه از طریق تلفن همراه، ممکن است مشتریان بنری را مشاهده کنند که امکان ارائه انتقال وجه آسان بین دو شخص را فراهم می سازد.

بیشتر بخوانید:  پایان عمر رمزهای عبور

تجزیه و تحلیل بلادرنگ پیام هابرای تصمیمات بازاریابی

اغلب برای موسسات مالی، تجزیه و تحلیل از طریق سرویس بانکداری تلفن همراه امکان پذیر است. با استفاده از چنین قابلیتی موسسات مالی می توانند اثربخشی پیام های خود را از طریق فراهم سازی یک نمایش بلادرنگ از فعالیت های بانکداری تلفن همراه و ایجاد تعامل، ردیابی نمایند. کارکنان بانک می توانند بررسی نمایند که یک آگهی یا پیام خاص چگونه عمل می نماید، و بر این اساس تعدیلات لازم را انجام دهند. با بینش بدست آمده از تجزیه و تحلیل، کارکنان می توانند کمپین ها را به نحوی اصلاح کنند که اثربخش تر باشند و حتی مستقیما به مصرف کنندگانی که به یک محصول خاص علاقه نشان داده اند دسترسی پیدا کنند.

امکان اقدام سریع

مشتریان به استفاده از گفت و گوی امن و پیام رسانی زنده از طریق کانال های رسانه ی اجتماعی خو گرفته اند، به طوری که کانال تلفن همراه فرصت تجربه کارآمد و موثر ارائه خدمات به مشتریان را فراهم می سازد. پیام های پویا و تبلیغات می توانند مشتریان را در پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد محصول و یا خدمات، از طریق کلیک بر روی لینک متعلق به موسسه مالی، و یا مشاهده گزاره بازاریابی خارجی یاری رسانند – که همه از طریق نرم افزار بانکداری تلفن همراه امکان پذیر است. مشتریانی که به یک سرویس یا محصول خاص علاقه مند هستند، و یا به اطلاعات بیشتری نیاز دارند، می توانند به سرعت اقدام کنند.

بازاریابی و موبایل بانک

بازاریابی و موبایل بانک

علاوه بر این، می توان آیکون هایی را در داخل نرم افزار بانکداری تلفن همراه تعبیه کرد تا دسترسی سریع و آسان به قابلیت های اضافی موسسه مالی، مانند نرخ بازار یا ارائه پیشنهادات فراهم گردد. که این امر دستیابی آسان مشتریان به محصولات و خدماتی را امکان پذیر می سازد که نیاز فوری آنها را برآورده می سازد.

بیشتر بخوانید:  موبایل بانک؛ سه گام برای ارتقای بازاریابی خدمات آن

اطلاعیه های خودکار همچنین می توانند اقدام سریع را امکان پذیر سازند. اگر وام خودرو یک وام گیرنده به سررسیدش نزدیک می شود، او می تواند یک اطلاعیه خودکار در مورد تمایل به دریافت جزئیات نرخ های جدید وام خودرو دریافت کند. یا اگر یک مشتری به محدوده ی انقضای کارت بانکی خود نزدیک می شود، یک اطلاعیه خودکار با یک پیشنهاد به تمدید کارت می تواند ارسال گردد. اطلاعیه خودکار، زمانی که وارد سبک فروش متنوع تلفن همراه می گردد، یک تکنولوژی تغیر دهنده ی جریان بازی است.

موسسات مالی که پیام رسانی تلفن همراه و قابلیت های بازاریابی را اجرا کرده اند، افزایش تصاعدی در ثبت نام محصولات و خدمات جدید را گزارش کرده اند. این سه اصل، نقطه شروعی را برای موسسات مالی فراهم می کند که قصد دارند بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد کانال های تلفن همراه را برای رسیدن به پیام رسانی موفقیت آمیز و نتایج فروش متنوع ایجاد کنند.

 

 

سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی