۲۰ نکته ی جالب درباره وام مسکن جوانان که لازم است بدانید!

وام مسکن جوانان یکی از روشهای ارزان خانه دار شدن است. با سپرده گذاری در این حساب و استفاده از این تسهیلات می توان با واریزیهای مستمر و در مدت زمان مشخصی به وام مسکن ارزان دست پیدا کرد. دارنده حساب قادر میباشد با اقدام طبق برنامه سپرده گذاری ارائه شده توسـط بانـک، در بلندمـدت بـا شـرایط خاصـی از مزایـا و تسـهیلات ویـژه حسـاب مـذکور برخوردار گردد.

در این نوشته به ۲۰ مزیت و نکته ی مورد توجه در مورد وام مسکن جوانان می پردازم.

۱- تسهیلات این سپرده کمترین نرخ (۹%) و بالاترین مدت بازپرداخت (۲۰ سال) را دارد که از این حیث یکی از بهترین شرایط برای برنامه ریزی جهت خانه دار شدن در سالهای آینده می باشد.

۲-  اخذ وام جوانان زودتر از ۵ سال امکان ندارد حتی اگر موجودی حساب بالا باشد. البته میتوان با تبدیل  سپرده جوانان به صندوق مسکن، زودتر از ۵ سال و حتی یکساله نیز از وام آن استفاده کرد.

۳-  حداکثر سن ساختمان از تاریخ صدور پروانه ساختمانی جهت استفاده از وام مسکن جوانان متعلقه ۲۰سال میباشد.
همچنین اگر از تاریخ صدور پروانه ساخت  بـیش از ۲۰سـال و حـداکثر تـا ۲۵سـال سـپری شـده باشـد، سـقف تسهیلات قابل پرداخت در سراسر ایران  ۳۵۰ میلیون ریال خواهد بود

۴- حداکثر مدت بازپرداخت وام مسکن جوانان جهت تقسیط به روش ساده ۲۰ سال است البته اگر  پلکانی قسط بندی شود حداکثر ۱۲ساله خواهد بود.

۵- تسهیلات از محل وام مسکن جوانان سقف مشخصی دارد اما میتوان پس از اتمام مدت زمان مقرر در سپرده گذاری (۱۵سال) بـه میـزان سـالیانه ۴درصـد و حداکثر تا ۲۰درصد از افزایش سقف تسهیلات اعطایی بهره مند شد البته این امر مشروط به حفظ حداقل متوسط موجودی سال پانزدهم می باشد.

۶- مانند هر تسهیلات مسکن دیگری ارزش تعیین شده ملک توسط ارزیاب ملاک تخصیص وام خواهد بود به نحوی که تا سقف ۸۰ درصد ارزش تعیین شده ی ملک ، وام مسکن جوانان پرداخت خواهد شد.

وام مسکن جوانان
وام مسکن جوانان

۷- انتقال این حساب به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدر بزرگ) بلامانع است .

۸- حساب پس انداز مسکن جوانان قابل انتقال به شهرهای دیگر بوده اما باید در نظر داشت که با انتقال این حساب به شهرهای  دیگر مبلغ وام تابع  سقف تسهیلاتی شهر مقصد خواهد بود.

۹- امکان تجمیع امتیاز تسهیلاتی مکتسبه این حساب با حساب پس اندازمسکن یکم جهت بهره مندی از سـقف تسـهیلات حساب پس انداز مسکن یکم برای زوجین نیز وجود دارد.

۱۰- سقف تسهیلات در شهرهای مختلف و با توجه به سال افتتاح حساب، متغیر خواهد بود. در این تسهیلات، مناطق به سه دسته تهران، شهرهای بزرگ ( کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم و شیراز) و سایر شهرها تقسیم می شوند که سقف وام هر دسته با دیگری متفاوت است.

۱۱- امکان تجمیع امتیاز تسهیلاتی صندوق مسکن جوانان با اوراق گواهی حق تقدم  وجود دارد. البته در این حالت تا سقف وام اوراق (تهران ۶۰ میلیون، شهرهای بزرگ ۵۰ میلیون و سایز شهرها ۴۰ میلیون) میتوان این دو وام را با هم تجمیع کرد.

۱۲- اگر فردی قبلا از وام صندوق پس انداز مسکن (عادی یا یکم) و یا وام جوانان دیگری استفاده کرده به شرط گذشت ۵ سال یا تسویه وام قبلی میتواند مجددا از وام مسکن جوانان جهت خرید یا ساخت منزل استفاده کند.

۱۳- اگر سپرده گذار پس از سالها سپرده گذاری از دریافت وام منصرف شد میتواند با فسخ حساب خود، سود مدت سپرده گذاری را که معادل با سود روزشمار است دریافت کند.

۱۴- با توجه به شرایط متقاضی، امکان واریز علاوه بر مبلغ متغیر، به صورت ثابت وجود دارد. واریزی های ثابت برای دریافت سقف وام در شهرهای مختلف به شرح زیر است:

  • در شهر تهران: با واریزی ماهیانه ۴۱٫۰۰۰ تومان به مدت ۱۵ سال میتوان ۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرد. همچنین با واریزی ثابت ماهیانه ۱۹۷٫۰۰۰ تومان پس از ۵ سال امتیاز وام ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود.
  • در شهرهای بزرگ: با واریزی ماهیانه ۳۷٫۰۰۰ تومان به مدت ۱۵ سال میتوان ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرد. همچنین با واریزی ثابت ماهیانه ۱۸۷٫۰۰۰ تومان پس از ۵ سال امتیاز وام ۵۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود.
  • در سایر شهرها: با واریزی ماهیانه ۳۴٫۰۰۰ تومان به مدت ۱۵ سال میتوان ۹۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرد. همچنین با واریزی ثابت ماهیانه ۱۷۷٫۰۰۰ تومان پس از ۵ سال امتیاز وام ۵۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود.

۱۵- جهت راحتی سپرده گذاران واریز یکجا نیز جهت این سپرده در نظر گرفته شده است:

  • واریز یکجای مبلغ جهت دریافت سقف وام در ۱۵ سال: در تهران ۳٫۶۶۷٫۰۰۰ تومان، در شهرهای بزرگ ۳٫۳۳۴٫۰۰۰ تومان و در سایر شهرها ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است.
  • واریز یکجای مبلغ جهت دریافت سقف وام در ۵ سال: در تهران ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان، در شهرهای بزرگ ۵٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان و در سایر شهرها ۵٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان است.

۱۶- برداشت از حساب در هر مقطعی بلامانع است لیکن برداشت از حساب باید به صورتی انجام پـذیرد کـه متوسـط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک در هر سال کمتر نشود.

۱۷- پدر یا مادر میتوانند برای فرزند خود حساب مسکن جوانان را افتتاح نمایند تا بعد از رسیدن طفل به سن قانونی بتواند از مزایای این حساب استفاده کند. البته قبل از آن نیز افتتاح کننده میتواند وام را بنام خود دریافت کند.

۱۸- با توجه به نیمه متمرکز بودن این حساب، واریز های ماهیانه از طریق سامانه های الکترونیکی همچون اینترنت بانک، موبال بانک و خودپردازهای بانکی  امکانپذیر است. حتی میتوان با فعال سازی گزینه حواله منظم در اینترنت بانک مسکن به صورت اتوماتیک نسبت به واریز ثابت مبلغ اقدام کرد.

۱۹- قابلیت تجمیع دو یا چند فقره حساب پس انداز مسکن جوانان طبق ضوابط حساب وجود دارد.

۲۰- واریزی های ماهیانه حساب جوانان جهت دستیابی به سقف وام طبق جدول زیر است:

بیشتر بخوانید:  ۱۰ نکته درباره صندوق پس انداز مسکن یکم که نمی دانستید!!

(برای مشاهده بزرگتر تصویر روی آن کلیک کنید)

۲۰ نکته ی جالب درباره وام مسکن جوانان

 

 

 

506
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
240 Comment threads
266 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
210 Comment authors
سید مسلم ثابتیاميرزیزوparisaمحمد Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
زیزو
Guest
زیزو

سلام خسته نباشید من حدود چهار ماه پیش یک حساب مسکن اولی باز کردم و دو ماه مبلغ ۴۵ میلیون سپرده گذاشتم ولی بعد از دو ماه پولمو برداشت کردم و الان بیشتر از یک ماهه که فقط سپرده من ۵۰۰ هرار تومان است آیا اگه دوباره پول را به حسابم برگردانم اون دو ماه که سپرده داشتم برای امتیاز وامم محسوب میشود یا خیر? ممنون

امير
Guest
امير

سلام ممنون میشم جوابمو بدید من هفت سال پیش یه حساب ٧ساله وام جوانان باز کردم که قراره بود بعد از اتمام ٧سال ٣٠ میلیون وام بدن، ولی از اونجایی که فعلا توان خرید خونه رو نداریم روشی برای گرفتن اون وام نیست؟ خونه پدرم ٣٠ سال سن داره که نمیتونم اونو به اسمم بزنه ، یه خونه دیگه هم داره ولی سند ثبتی نداره یعنی نسق هست، از طرفی به این وام نیاز داشته و دلیل اصلی برای برداشتنش این هست که رفته رفته اون ٣٠ میلیون از ارزش میوفته تا کی من پولم برسه که بخوام خونه بخرم… Read more »

parisa
Guest
parisa

با سلام و خسته نباشید
یک سوال از خدمتتون داشتم ، مادرم سال ۸۰ یک حساب مسکن جوانان برای برادرم باز کردند ،
۷ سال قسط دادند و مابقی اقساط را به امروز نتونستند واریز کنند میخواستم ببینم با توجه به اینکه چندسال قسط ندادیم ایا حساب بسته میشه یا خیر؟ ایا جریمه میخوره ؟ و ما باید چیکار کنیم؟
درضمن اگر جریمه را پرداخت کنیم ایا وام به ما تعلق میگیره و چند میلیونه؟
باتشکر ازشما

محمد
Guest
محمد

سلام خسته نباشید
ایا امکان داره وام رو به صورت دیگه بجز وام برای خرید خونه گرفت ودوم اینکه من و برادرم دو حساب داریم میشه برای وام گرفتن از هر دو صندوق به نام یک نفر وام گرفت ؟

محمد
Guest
محمد

سلام جدیدا چرا جواب سوالات رو نمیدید خیلی وقته سوال پرسیدم اما پاسخی ندادید

Azade
Guest
Azade

با سلام
یک سوال داشتم، اینکه امکانش هست وام مسکن جوانان را همزمان با وام اوراق دریافت کرد؟ یعنی دوتا وام گرفت؟

فاطمه سادات غیبی
Guest
فاطمه سادات غیبی

باعرض سلام وخسته نباشید ما درسال۸۶حساب مسکن جوانان ۱۰ساله بازکردیم الان موقع وامون هست مانمی توانیم خانه زیر۲۰سال ساخت پیداکنیم صدورپروانه ساخت خونه مادرشوهرم ۱۷سال هست متراژزمین ۳۱متروزیربنا تقریبا۶۰متراست خواستم بدونم میتونیم برای اون وام بگیرییم؟اگرامکان وام گرفتن هست باید چکارکنیم ؟

فایزه
Guest
فایزه

سلام من سال۷۹ حساب مسکن جوانان باز کردم و تا سال ۷۸ قسطهایش را پرداخت کردم ولی از۸۷ به الان هیچ واریزی نداشتم میخواستم ببینم که چقدر بهم وام میدن

محمد
Guest
محمد

سلام یک حساب مسکن جوانان دارم که خرداد سال آینده سرسید ۵ ساله اش می شود و یک حساب صندوق یکم که اسفند ۹۹ سرسید ان می شود ۱-شعبه گفت بعد از ۵ سال ۳۱ میلیون وام میدهند اگر از صندوق جوانان وام بگیرم سال ۹۹ ازصندوق یکم میتوانم وام بگیرم؟؟؟ ۲-اگر هر کدام از امتیاز ها را به همسرم منتقل کنم آیا میتوانیم دررسال ۹۹ بصورت همزمان از هر دو وام برای خرید یک مسکن استفاده کنیم یعنی من ۶۰ میلیون و همسرم از وام ۳۱ میلیونی و در مورد ضمانت وام فقط یک سند کفایت میکند؟ ۳-با توجه… Read more »

mehdi nabi
Guest
mehdi nabi

سلام،خسته نباشید،من سال ۹۱ حساب مسکن جوانان باز کردم،الان میخوام منزلی رو از برادرم بخرم،ارزش خونه ۱۰۰ ملیونه و هیفده سال ساخته،به من چه مقدار وام تعلق میگیره،
سوال اصلیم اینه که میتونم از برادرم خونه بخرم یا نه

احمد
Guest
احمد

با سلام.. خانه ای دارای وام مسکن ۶۰ میلیونی است .همسر من هم یک حساب مسکن اولی دارد که سر رسید ان نزدیک شده است .آیا امکان تجمیع تسهیلات وجود دارد.؟ یعنی امتیاز وام ۶۰ میلیونی را به خودم انتقال دهم و همسرم از تسهیلات خودش روی این ملک استفاده کند .

مجید
Guest
مجید

جدول واریزی های سالانه برای افتتاح سال ۹۷ صندوق جوانان چقدره؟

یاسر
Guest
یاسر

اگر امتیاز خودم رو انتقال بدم، میتونم دوباره افتتاح حساب کنم و ۵سال دیگه،خودم از امتیازم استفاده کنم؟

حمید
Guest
حمید

باسلام مجدد,منظورازپیکرحساب چیست؟

نيما احمدي
Guest
نيما احمدي

سلام ،من قرار است وامی برای خانه ام دریافت کنم،آیا اگر قبل از گرفتن وام مانده پول را زودتر تصفیه کنم با خریدار ،بانک چک وام را در وجه خودم صادر میکند
یعنی وقتی سند به نام خودم برخورد،
چون فروشنده کمی زودتر پولش را میخواهد و البته کارهای تشکیل پرونده انجام شده است.

سامی
Guest
سامی

سلام من سال ۹۶ برای بچه ام حساب پس انداز جوانان باز کردم که مبلغ وام رو برام ۹۰ میلیون نوشته تو سندی که به من دادن،حالا سوال من این هست ،آیا میتونم به مبلغ ۱۴۰میلیون که برای سال ۹۷ تعیین کردن تبدیلش کنم واز مزایای وام سال ۹۷ استفاده کنم؟
ممنونم

حمید
Guest
حمید

باسلام واحترام میخواستم ببینم۱ میانگین حساب مسکن جوانان یک ساله حساب میشه یاشش ماهه۲آیازن وشوهربادووام جوانان میتونن یک خونه بخرن۳آیادرزمان محاسبه میانگین حساب موجودی حساب هم مبلغش مهم هست یانه مثلاشخصی قبلابیشترواریزکرده والآن برداشت کرده

حبیبی
Guest
حبیبی

سلام وقت بخیر
من و برادرم هر دو حساب مسکن جوانان داریم، با این وجود من میتونم وام خودم رو به برادرم واگذار کنم؟ مورد بعد اینکه ایا حساب و سند منزل خریداری شده همزمان باید به نام یک نفر باشد؟

یاسمن
Guest
یاسمن

و یک سوال دیگر اینکه آیا امکان دارد روی یک ملک من از امتیاز تسهیلات جوانان خود استفاده کنم که حداکثر آن برای تهران ۲۱۳ میلیون می باشد و همسرم از تسهیلات مسکن یکم؟

یاسمن
Guest
یاسمن

سلام ببخشید خواستم بپرسم اینجا نوشته شده امکان تجمیع امتیاز تسهیلاتی مکتسبه این حساب با حساب پس اندازمسکن یکم وجود دارد،این تجمیع به چه صورت است؟ من دو تا بانک مسکن سوال کردم گفتم میشه امتیاز مسکن جوانان منو بیارین رو حساب مسکن اولی گفتن خیر. چرا این کار را انجام نمی دهند؟

Amir
Guest
Amir

سلام واسه وام خونه اولی ها اون ۴٠ میلیونی که سپرده گذاری میکنیم با اون ٨٠ میلیون بهمون برگردونده میشه یا ١٢٠ تومن بهمون میدن؟؟؟
مرسی که پاسخ میدین

حسن رضایی
Guest
حسن رضایی

سلام. من سال ۹۲ دو تا حساب مسکن جوان باز کردم که بعدا یکیشو انتقال بدم برادرم… الان پشیمون شدم، هر دوتاشم ناقص پولهاشو ریختم. آیا میشه امتیاز هر دوشو برای خودم تجمیع کنم و برای یک سند استفاده کنم؟

محمود
Guest
محمود

سلام ببخشید من ی اپارتمان پیش خرید کردم میتونم روی قرارداد پیش خرید وام مسکن یکم بگیرم؟ یعنی سند اول بنام خودم و همسرم

سارا
Guest
سارا

سلام من سال ۹۰حساب باز کردم و کلا دو میلیون و ششصد یکجا پول ریختم بانک گفت ۳۲ تومن میتونم وام بردارم و برادرم هم حساب داره میخام بدونم میشه جفتمون روی یک سند وام بگیریم ارزش ملک ۷۰۰ میلیونی هست
و اینکه الان ۳۲ تومن من میگیرم بازپرداختش ۱۲ ساله است و ماهی ۵۰۰ تومن جیزی حدود ۴۲ میلیون بانک داره اضافه میگیره ایا این منطقیه

محمود
Guest
محمود

سلام. ببخشید من وام مسکن یکم زوجین دارم میشه خانه ای که بنام پدرم هست ازش بخرم؟ دوم اینکه دقیقا باید سه دانگ مساوی زوجین شریک بشن؟ تشکر

مهرداد امینی
Guest
مهرداد امینی

سلام جناب ثابتی عزیز
من سال ۹۳ مسکن جوانان افتتاح حساب کردم، سال دیگه نوبتم میشه.
تازگی یک خونه خریدم که صاحبش وام مسکن یکم استفاده کرده بود و وامش رو انتقال داد به من.
آیا دریافت وام مسکن جوانان من سال دیگه امکان پذیر هست؟ یا باید ۵ سال از تاریخ انتقال امتیاز بگذره؟

rmin
Guest
rmin

سلام . خسته نباشید / سوالی داشتم
چند سالی میشه که وام مسکن معمولی اماده داریم ولی استفاده نکردیم / ایا میتونیم همون حساب . تبدیل ب حساب جوانان کنیم ؟

علی
Guest
علی

سلام جناب ثابتی
سررسید وام جوانان بنده اردیبهشت امسال بوده و‌من هنوز اقدامی برای دریافتش نکردم
آیا با شرایط افزایشی که ۹۷/۰۴/۱۶ اعلام شد ما هم مشمول هستیم؟ یعنی مینونیم سقف وامو افزایش بدیم بعد دریافت کنیم؟
ممنون

علی
Guest
علی

سلام جناب ثابتی
سر رسید وام جوانان بنده فرا رسیده
میخواستم ببینم با توجه به اعلام افزایش سقف این وام در تاریخ ۱۶/۰۴/۹۷ آیا امکان افزایش سقف برای من وجود داره؟
ممنون

seyedali
Guest
seyedali

سلام ،
امکان این هست که وام حساب مسکن جوانان رو برای خرید خونه ای دریافت کرد که روی خود خونه وام وجود داره ، مثل خونه های شهر پردیس و پردیسان قم ؟

احمد
Guest
احمد

با سلام
ایا می شود برای یک واحد مسکونی زیر ۱۰ سال هم از وام مسکن جوانان که به نام خودم و وام مسکن زوجین به نام همسرم به صورت هم زمان یا تجمیع استفاده کرد؟

احمد
Guest
احمد

با سلام من سال ۸۷ یک حساب مسکن جوانان در اهواز  افتتاح کردم .چون واریزی منظمی نداشتم موجودی الان حساب ۲ میلیون می باشد .میخواستم ببینم میتوانم از وام مسکن ان استفاده کنم ؟  در صورتی که  موجود ی حساب را به ۶ میلون برسونم ،حداکثر مبلغی که می توانم  با این حساب وام دریافت کنم چقدره..،،؟متشکرم

احمد
Guest
احمد

با عرض سلام خدمت آقای ثابتی عزیز
من در سال ۸۷ یک حساب مسکن جوانان باز کردم .به دلیل عدم واریزی منظم موجودی حساب ان در حدود ۲میلیون می باشد .اگر مبلغ ۴میلیون ۶۰۰ به صورت یکجا واریز کنم ، حداکثر چه مبلغی ر ا می تونم برای وام دریافت کنم ؟

محمودی
Guest
محمودی

سلام جناب ثابتی.خسته نباشید.ببخشید بانک مسکن واسه وام مسکن خانه اولی ها چیزی ازپول رو نگه میداره یا سپرده اولیه و مبلغ وام را کامل به زوجین میده؟

منصوری
Guest
منصوری

سلام جناب ثابتی.خسته نباشید.ببخشید بانک مسکن واسه وام مسکن خانه اولی ها چیزی ازپول رو نگه میداره یا سپرده اولیه و مبلغ وام را کامل به زوجین میده؟

مهدی مولایی
Guest
مهدی مولایی

ساام خسته نباشید
من ۱۶ سالمه بابام یه حساب پس انداز جوانان ۱۵ ساله به اسم من باز کرده و اقساطش رو میریزه
میخواستم بدونم یک حساب دیگه هم به اسم خودم میتونم باز کنم یا نه؟
ایا اگر میشود محدودیت نیز دارد؟

.

مسعود
Guest
مسعود

سلام. من سال ۹۱ وام مسکن جوانان برای مبلغ ۲۵ میلیون حساب باز کردم و به مدت ۵ سال واریزی ماهانه داشتم ولی هنوز شرایطش پیش نیومده خونه ای پیدا کنم که بشه سند رو ارائه بدم. آیا الان که بیشتر از پنج سال گذشته وام من از بین میره یا میتونم هر وقت خواستم اقدام کنم؟ آیا میتونم وام رو به اسم افراد دیگر خانوادم بگیرم مثلا پدر یا مادر؟ لطفا شرایط این مورد رو بفرمایید.
با تشکر

حسین
Guest
حسین

سلام.com ساکن کرجم حساب مسکن جوانانم ۱۰میلیون موجودی داره . میخواستم ببینم ایا میشه بعد از دریافت وام که۴۱تومن بهم تعلق میگیره پولمو برداشت کنم از حساب؟ چقدرشو میتونم برداشت منم

محمد مهدی کاظمی
Guest
محمد مهدی کاظمی

با سلام و خسته نباشید
بنده در حال حاضر مجرد هستم. درصورتی که حساب مسکنم رو با ۶۰ میلیون تومان افتتاح کنم و در آینده ازدواج کنم آیا میتوانم بخشی از میانگین حسابم رو به همسرم انتقال داده و از حداکثر سقف وام به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان بعد از یک سال از افتتاح حساب خودم دریافت نمایم؟
با سپاس

حسین
Guest
حسین

با سلام خدمت اقای ثابتی عزیز همسر بنده سال ۹۰ یک حساب مسکن جوانان باز کرد و تقریبا مبلغ ۶/۳۰۰۰ تومان هم پسنداز داشت که دیماه سال ۹۵ این ۵ سال تموم شد و وام به ناممون در اومد ولی ما استفاده نکردیم برج ۵ سال ۹۶ بنا به دلایلی ما مبلغ ۶/۰۰۰/۰۰۰ تومانش رو برداشت کردیم و ۳۰۰ هزار تومان مانده داریم و تا الان هم مجدد واریز نکردیم یعنی اصلا به کل فراموش کردم که مبلغ روبرگردونم سر جاش حالا سوالی که اینجاست اینه که با توجه به اینکه ما تقریبا یک ساله این مبلغ رو برداشت کردیم… Read more »

رزا
Guest
رزا

سلام
من از وام مسکن یکم استفاده کرده ام و خانه ای خریداری کردم و هنور تسویه نکرده ام
سوال من این است آیا باز هم می توانم برای وام مسکن به همان روش سابق که استفاده کرده ام یهتی ۴۰ میلیون سپرده یکساله گداشتم و بعد وام ۸۰ میلیون تومانی گرفتم را مجدد اقدام کنم؟
و خانه ای دیگر خریداری کنم؟

نیما
Guest
نیما

با سلام من سال ۹۳ حساب مسکن جونان ۵ ساله باز کردم،اون زمان ۳۷ تومان در پایان این دوره وعده دادن در حال حاضر این عدد عوض شده؟ یا برای کسانی که اون زمان این حساب رو باز کردند همین رقم هست؟

سپاس

زهرا نیمروزی
Guest
زهرا نیمروزی

سلام خسته نباشید
من و همسرم سپرده پول گذاشتیم واسه بانک مسکن یکم
۶۰ میلیون من
۶۰ میلیون همسرم
یه امتیاز ۳۰ میلیونی مسکن جوانان هم داریم میشه اونو هم بگیرم؟؟؟

سارا
Guest
سارا

با سلام و وقت به خیر من شهریور موعد وام مسکنم می رسه ولی زودتر می خوام اقدام به خرید کنم و سند زدن را بزارم برای شهریور از شهریور پارسال مبلغ ۴۰ تومان سپرده کردم که الان مجبور شدم برای خرید خونه ۲۶ ان را برداشت کنم و چهارده در بانک مونده و امروز دوباره مبلغ برداشت شده را ریختم به حسابم ایا می شه جبران اون چند روز بیشتر پول بریزم تا امتیازم جبران بشه و در ضمن من مرداد دوباره مجبورم مبلغ ۲۶ از بانک برداشت کنم ایا اگه بخوام شهریور که موعد وامم هستش می تونم… Read more »

فرزانه
Guest
فرزانه

سلام. مب خواستم بدونم امکان داره به هر روشی همکار وام مسکن جوانان خودش را به همکهر دیگه ای منتقل کند؟

میم
Guest
میم

سلام من الان ۴۱ تومن وام مسکن جوانان دارم سوال اول اینکه ایا برای دریافت وام اول باید سند بنامم بخوره یا قبل سند زدن میتونم وام رو دریافت کنم؟۲- ایا اگر بخوام ۲۹تومن با اوراق هم وام بگیرم باز ۹% حساب میشه یا نه

امير
Guest
امير

سلام. من یک اپارتمان نوساز خریدم که ٣٠ یا ٣۵ میلیون وام ١٨ درصدی دارد، و من ۵ میلیون طلا وسکه دارم. اگر طلا و سکه را بفروشم میتوانم ۵ میلیون کمتر وام بگیرم چون سود وام بالاست. به نظر شما کدام روش بهتر است؟؟ فروختن طلا و گرفتن وام کمتر؟؟ یا نفروختن طلا و گرفتن وام بیشتر؟؟

امیر
Guest
امیر

سلام در مورد بند ۴ خود بانک مشخص میکنه که چند ساله بازپرداخت بشه یا خود شخص صاحب حساب اختیار داره بین ۲۰ یا ۱۲ سال انتخاب کنه

حیدری
Guest
حیدری

سلام،وقت بخیر
آیا امکان استفاده از وام مسکن جوانان برای تعمیرات و بازسازی ملک وجود داره؟سوال بعدیم هم اینکه فرمودید امکان خرید ملک به خواهر و بردار و پدر و مادر وجود نداره میخواستم ببینم از همسر چی؟آیا امکانش هست همسری با پول وام مسکن جوانان ملکی رو از همسرش بخره؟

میم
Guest
میم

سلام ساکن کرج هستم ، مسکن جوانانم تا ۴۰میلیون به من تعلق میگیره ، ولی با سفته تا ۷۰ میلیون میتونم بگیرم ، سوال اول اینکه قسط وام ۴۰تومنی و ۷۰ تومنی چقدر میشه ، دوم اینکه خرید سفته چه مبلغی است؟