۲۰ نکته ی جالب درباره وام مسکن جوانان که لازم است بدانید!

منتشرشده توسط سید مسلم ثابتی در تاریخ

وام مسکن جوانان یکی از روشهای ارزان خانه دار شدن است. با سپرده گذاری در این حساب و استفاده از این تسهیلات می توان با واریزیهای مستمر و در مدت زمان مشخصی به وام مسکن ارزان دست پیدا کرد. دارنده حساب قادر میباشد با اقدام طبق برنامه سپرده گذاری ارائه شده توسـط بانـک، در بلندمـدت بـا شـرایط خاصـی از مزایـا و تسـهیلات ویـژه حسـاب مـذکور برخوردار گردد.

در این نوشته به ۲۰ مزیت و نکته ی مورد توجه در مورد وام مسکن جوانان می پردازم.

۱- تسهیلات این سپرده کمترین نرخ (۹%) و بالاترین مدت بازپرداخت (۲۰ سال) را دارد که از این حیث یکی از بهترین شرایط برای برنامه ریزی جهت خانه دار شدن در سالهای آینده می باشد.

۲-  اخذ وام جوانان زودتر از ۵ سال امکان ندارد حتی اگر موجودی حساب بالا باشد. البته میتوان با تبدیل  سپرده جوانان به صندوق مسکن، زودتر از ۵ سال و حتی یکساله نیز از وام آن استفاده کرد.

۳-  حداکثر سن ساختمان از تاریخ صدور پروانه ساختمانی جهت استفاده از وام مسکن جوانان متعلقه ۲۰سال میباشد.
همچنین اگر از تاریخ صدور پروانه ساخت  بـیش از ۲۰سـال و حـداکثر تـا ۲۵سـال سـپری شـده باشـد، سـقف تسهیلات قابل پرداخت در سراسر ایران  ۳۵۰ میلیون ریال خواهد بود

۴- حداکثر مدت بازپرداخت وام مسکن جوانان جهت تقسیط به روش ساده ۲۰ سال است البته اگر  پلکانی قسط بندی شود حداکثر ۱۲ساله خواهد بود.

۵- تسهیلات از محل وام مسکن جوانان سقف مشخصی دارد اما میتوان پس از اتمام مدت زمان مقرر در سپرده گذاری (۱۵سال) بـه میـزان سـالیانه ۴درصـد و حداکثر تا ۲۰درصد از افزایش سقف تسهیلات اعطایی بهره مند شد البته این امر مشروط به حفظ حداقل متوسط موجودی سال پانزدهم می باشد.

۶- مانند هر تسهیلات مسکن دیگری ارزش تعیین شده ملک توسط ارزیاب ملاک تخصیص وام خواهد بود به نحوی که تا سقف ۸۰ درصد ارزش تعیین شده ی ملک ، وام مسکن جوانان پرداخت خواهد شد.

وام مسکن جوانان

وام مسکن جوانان

۷- انتقال این حساب به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدر بزرگ) بلامانع است .

۸- حساب پس انداز مسکن جوانان قابل انتقال به شهرهای دیگر بوده اما باید در نظر داشت که با انتقال این حساب به شهرهای  دیگر مبلغ وام تابع  سقف تسهیلاتی شهر مقصد خواهد بود.

۹- امکان تجمیع امتیاز تسهیلاتی مکتسبه این حساب با حساب پس اندازمسکن یکم جهت بهره مندی از سـقف تسـهیلات حساب پس انداز مسکن یکم برای زوجین نیز وجود دارد.

۱۰- سقف تسهیلات در شهرهای مختلف و با توجه به سال افتتاح حساب، متغیر خواهد بود. در این تسهیلات، مناطق به سه دسته تهران، شهرهای بزرگ ( کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم و شیراز) و سایر شهرها تقسیم می شوند که سقف وام هر دسته با دیگری متفاوت است.

۱۱- امکان تجمیع امتیاز تسهیلاتی صندوق مسکن جوانان با اوراق گواهی حق تقدم  وجود دارد. البته در این حالت تا سقف وام اوراق (تهران ۶۰ میلیون، شهرهای بزرگ ۵۰ میلیون و سایز شهرها ۴۰ میلیون) میتوان این دو وام را با هم تجمیع کرد.

۱۲- اگر فردی قبلا از وام صندوق پس انداز مسکن (عادی یا یکم) و یا وام جوانان دیگری استفاده کرده به شرط گذشت ۵ سال یا تسویه وام قبلی میتواند مجددا از وام مسکن جوانان جهت خرید یا ساخت منزل استفاده کند.

۱۳- اگر سپرده گذار پس از سالها سپرده گذاری از دریافت وام منصرف شد میتواند با فسخ حساب خود، سود مدت سپرده گذاری را که معادل با سود روزشمار است دریافت کند.

۱۴- با توجه به شرایط متقاضی، امکان واریز علاوه بر مبلغ متغیر، به صورت ثابت وجود دارد. واریزی های ثابت برای دریافت سقف وام در شهرهای مختلف به شرح زیر است:

 • در شهر تهران: با واریزی ماهیانه ۴۱٫۰۰۰ تومان به مدت ۱۵ سال میتوان ۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرد. همچنین با واریزی ثابت ماهیانه ۱۹۷٫۰۰۰ تومان پس از ۵ سال امتیاز وام ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود.
 • در شهرهای بزرگ: با واریزی ماهیانه ۳۷٫۰۰۰ تومان به مدت ۱۵ سال میتوان ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرد. همچنین با واریزی ثابت ماهیانه ۱۸۷٫۰۰۰ تومان پس از ۵ سال امتیاز وام ۵۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود.
 • در سایر شهرها: با واریزی ماهیانه ۳۴٫۰۰۰ تومان به مدت ۱۵ سال میتوان ۹۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرد. همچنین با واریزی ثابت ماهیانه ۱۷۷٫۰۰۰ تومان پس از ۵ سال امتیاز وام ۵۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود.

۱۵- جهت راحتی سپرده گذاران واریز یکجا نیز جهت این سپرده در نظر گرفته شده است:

 • واریز یکجای مبلغ جهت دریافت سقف وام در ۱۵ سال: در تهران ۳٫۶۶۷٫۰۰۰ تومان، در شهرهای بزرگ ۳٫۳۳۴٫۰۰۰ تومان و در سایر شهرها ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است.
 • واریز یکجای مبلغ جهت دریافت سقف وام در ۵ سال: در تهران ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان، در شهرهای بزرگ ۵٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان و در سایر شهرها ۵٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان است.

۱۶- برداشت از حساب در هر مقطعی بلامانع است لیکن برداشت از حساب باید به صورتی انجام پـذیرد کـه متوسـط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک در هر سال کمتر نشود.

۱۷- پدر یا مادر میتوانند برای فرزند خود حساب مسکن جوانان را افتتاح نمایند تا بعد از رسیدن طفل به سن قانونی بتواند از مزایای این حساب استفاده کند. البته قبل از آن نیز افتتاح کننده میتواند وام را بنام خود دریافت کند.

۱۸- با توجه به نیمه متمرکز بودن این حساب، واریز های ماهیانه از طریق سامانه های الکترونیکی همچون اینترنت بانک، موبال بانک و خودپردازهای بانکی  امکانپذیر است. حتی میتوان با فعال سازی گزینه حواله منظم در اینترنت بانک مسکن به صورت اتوماتیک نسبت به واریز ثابت مبلغ اقدام کرد.

۱۹- قابلیت تجمیع دو یا چند فقره حساب پس انداز مسکن جوانان طبق ضوابط حساب وجود دارد.

۲۰- واریزی های ماهیانه حساب جوانان جهت دستیابی به سقف وام طبق جدول زیر است:

(برای مشاهده بزرگتر تصویر روی آن کلیک کنید)

۲۰ نکته ی جالب درباره وام مسکن جوانان

 

 

 


سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

400 دیدگاه

میم · اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ در ۸:۴۰ ب.ظ

سلام ساکن کرج هستم ، مسکن جوانانم تا ۴۰میلیون به من تعلق میگیره ، ولی با سفته تا ۷۰ میلیون میتونم بگیرم ، سوال اول اینکه قسط وام ۴۰تومنی و ۷۰ تومنی چقدر میشه ، دوم اینکه خرید سفته چه مبلغی است؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱:۳۹ ب.ظ

  سلام. وام مسکن با سفته وجود ندارد. لطفا بیشتر توضیح دهید.

مريم · اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۱ ب.ظ

سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم. وام مسکن جوانان رو اگه بخوایم برای خرید خونه ای که فقط سه دانگش برای خودمونه میشه برداریم؟؟ سه دانگ دیگش برای یه فرد دیگه اس که پولش نقده و نیازی به وام نداره

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱:۴۹ ب.ظ

  سلام. بله، مشکلی نیست

محمود · اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ در ۴:۰۵ ق.ظ

با سلام سال ۸۵ همسر بنده بنام خود و فرزندانم که یک دختر و یک پسر هستند دو حساب باز کردند بنام خود و پسرم و خودشان و دخترم هر ماه هم مبلغ معین شده رو پرداخت میکردیم همسر بنده سال قبل فوت کردند سوال من اینه که الان شرایط چطور هست ایا من به عنوان شوهر اون مرحومه و پدر دختر و پسرم میتونم وام رو به نام خودم انتقال بدم یا خیر ؟ لطفا راهنمایی کنید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ در ۴:۲۹ ق.ظ

  سلام. خیر، فرزندان بعد از ۱۸ سالگی میتوانند از وام استفاده کنند.

اميد · اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۸ ق.ظ

سلام خسته نباشید من امید هستم یک سوال دیگه داشتم درمورد همون مورد که دو روز پیش پرسیدم یکم پایین تر برید میبید سوالمو. ممنون میشم جواب بدید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ در ۱:۲۱ ب.ظ

  سلام. متاسفانه سوال شما را پیدا نمیکنم. لطفا مجددا مطرح فرمایید.

محسن ملک محمدی · اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۲:۰۵ ب.ظ

سلام زمانی که افتتاح حساب کردیم سقف وام ۷۰ میلیون بود .آیا بعد از ۱۵ سال باسقف آن زمان وام میگیریم ( مثلا اگر الان ۱۱۰ میلیونه طبق سقف الان مگیریم
اگر امکان داره جواب به ایمیل ارسال شود

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ در ۶:۰۱ ب.ظ

  سلام. با توجه به سال افتتاح وام دریافت خواهید کرد.

سراج · اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ در ۲:۴۶ ب.ظ

سلام
من از سال ۹۰ در حساب مسکن جوانان واریزی داشتم والان بانک میگه میتونم ۲۰ میلیون تومان وام بگیرم.
پدرم خانه ای به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان خریده که ۶۰ میلیونش وام بانک سپه هست(وام بنیاد شهید هست).
آیا من میتونم خانه رو از پدرم بخرم و با اینکه وام بانک سپه روشه وام مسکن جوانان هم بگیرم؟
لطفا جواب بدید ممنون میشم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱:۳۴ ب.ظ

  سلام. خیر،به دوعلت: ۱- شما نمیتوانید منزلی را که پدرتان خریده از وی بخرید و وام بگیرید ۲- شما نمیتوانید منزلی را بخرید که وام دارد و رهن جای دیگریست

اميد · اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ در ۸:۵۵ ق.ظ

سلام من ٩سال پیش یک حساب مسکن جوانان باز کردم یک حساب ٧ ساله بود که بعد از ٧ سال وام ٣٠ میلیونی قرار بود بده، الان بجای ٧ سال ٩ سال از اون تاریخ گذشته، ولی به دلیل اینکه هنوز نتونستیم خونه بخریم نمیتونیم اون وام رو برداشت کنیم ولی شدیدا هم به وامش احتیاج داریم تازگیا میخوایم یه خونه شریکی بخریم با دوستم، یعنی سه دانگ سه دانگ باشه، یه خونه ١٢٠ میلیونی که ۶٠ میلیونش رو دوستم نقد میده، منم ٣٠ نقد میدم ولی ٣٠ رو میخوام همون وام جوانان رو بردارم ولی بانک میگه که این وام رو برای خونه شریکی نمیده، راه حل دیگه ای نیست برای گرفتن این وام؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید به این وام احتیاج دارم.
ضمنا دوستم هم هیچ مشکلی نداره که سند شش دانگمون رهن بانک بره

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱:۲۱ ب.ظ

  سلام. اخذ وام بر روی سه دانگ یک ملک مشکلی ندارد به شرط آنکه ان سه دانگ دیگر وامی نداشته باشد. البته همه شش دانگ رهن بانک خواهد شد.

سجاد · اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۷ در ۵:۰۶ ق.ظ

سلام.من امسال یه خونه خریدم که روی خونه یه وام ۱۱ میلیونی به نام صاحب خونه بود و قابل انتقال نبود به همین خاطر خونرو وکالتی به اسم مادرم زدم.خودم حساب مسکن جوانان دارم که تازگی سوال کردم گفتن ۳۰ میلیون بهت تعلق میگیره.حالا میتونم این خونه رو وکالتی به اسم خودم بزنم و از وام ۳۰ تومنی استفاده کنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۱ ب.ظ

  سلام. وام باید قطعی بنامتان شود البته بعد از اینکه امورات وام را در شعبه انجام دادید.

   سجاد · اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۲۸ ب.ظ

   وام بانک صادراته.قابل انتقال نیست فقط میشه تسویش کرد.

ابوالفضل · اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۸ ق.ظ

با عرض سلام و خدا قوت
من و برادرم از سال ۸۶ حساب مسکن جوانان افتتاح کردیم.امسال برای در یافت وام به بانک مراجعه کردم .امتیاز هر کدوم از حساب ها ۲۸ میلیون جهت دریافت وام هستش.سوالم اینه آیا میشه امتیاز دو حساب رو در یک حساب تجمیع کرد و به اسم یک نفر ۵۶ میلیون وام دریافت کرد؟کسی که امتیازشو واگذار کرده میتونه با افتتاح حساب ۵ ساله مسکن جوانان و واریز یکجا مبلغ ۵ سال دیگه وام بگیره؟ ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۹ ب.ظ

  سلام. دو برادر نمیتوانند برای خرید یک واحد مسکونی وامشان را با هم تجمیع کنند.

حمید · اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۴:۳۵ ب.ظ

باسلام واحترام خدمت شما:میخواستم بپرسم که اینکه میفرمایید سقف وام جوانان بعداز۵سال ۵۴/۰۰۰/۰۰۰تومنه میشه باواریزبیشترازسقف وام ۵سال بعداستفاده کنه مثلاآن موقع اگرسقف بعدواریز۵سال ۱۰۰میلیونه این روبگیره

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱:۱۲ ب.ظ

  سلام. خیر، وام جوانان هر سال سقف مشخصی دارد و بیتر از آن سقف را نمیتوانید وام بگیرید. حتی اگر واریزیتان بیش از مقدار تعیین شده باشد

حسین حیدری · فروردین ۲۹, ۱۳۹۷ در ۸:۳۵ ق.ظ

سلام.ازشرایط دریافت وام مسکن یکم ،عدم استفاده ازوام مسکن و وام یارانه ای هستش.بنده درسال۹۰ وام ۱۰میلیون تومانی ساخت مسکن ازبنیادمسکن دریافت کردم.آیا این وام جزء همین وام های یارانه ای میشه؟
نمیتونم ازوام مسکن یکم استفاده کنم؟اگر جواب منفی است،با پرداخت پیش ازموعداقساط وتسویه آن میتوانم برای وام مسکن یکم اقدام کنم؟(بعدازتسویه وام ،استعلام فرم ج مسکن وشهرسازی چگونه است؟)

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ در ۴:۵۳ ب.ظ

  سلام. بله، در صورت وجود این وام رد استعلامهایتان امکان اخذ وام مسکن یکم را ندارید. حتی در صورت تسویه و اقساط

مهدی · فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ در ۷:۵۴ ب.ظ

سلام و عرض ادب
آیا امکان این هست که با انتقال حساب مسکن جوانان به مادر همراه با وام مسکن یکم به نام خودم، روی یک ملک هر دو وام رو دریافت کنم؟
در این صورت از چه وام های دیگری میتوان استفاده کرد؟ مثلا جعاله و یا اوراق؟ و تا چه سقفی؟
ساکن کرج هستم
سپاس

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ در ۴:۴۵ ب.ظ

  سلام. خیر، مادر و فرزند نمیتوانند روی یک ملک دو وام بگیرند. فقط یک نفرتان میتواند وام بگیرد (خرید و اوراق با هم)

مژگان · فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ در ۴:۱۲ ب.ظ

سلام خداقوت .من چهارده سال تمام حساب مسکن جوانان دارم و به طور مرتب اقساط کامل واریز کردم ساکن شیراز هستم حالا منزلی نوساز به مبلغ ۷۰میلیون تومان میخواهم خریداری کنم آیا بانک به من مبلغ۵۰میلیون تومان وام میدهد که بتوانم مسکن را خریداری کنم؟اایا باید تا پایان سال پانزدهم صبر کنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ در ۵:۱۳ ب.ظ

  سلام. به شعبه مراجعه و امتیاز وام خود را محاسبه کنید. ما بقی وام را میتوانید از محل وام جعاله تامین کنید.

نظری · فروردین ۲۳, ۱۳۹۷ در ۴:۳۵ ب.ظ

سلام. من حساب مسکن جوانان در شهر همدان دارم که طبق جدول ماهیانه به حساب مبالغ واریز شده و الان بعد ۱۵ سال امکان برداشت دارم. (مبلغ ۳۷ میلیون) سوالم اینه که درصورتی که بخوام تهران خونه بخرم و این وام رو بگیرم مبلغش همین مقداره یا بر اساس سقف تهران محاسبه میشه؟
یه سوال دیگه هم اینکه امکانش هست سقف مبلغ وام که الان ۱۱۰ هست رو بگیرم؟( درصورت واریز مابه تفاوت)

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۴, ۱۳۹۷ در ۸:۴۳ ب.ظ

  سلام. در ابتدا باید حساب خود را به تهران انتقال دهید و با امتیاز تهران میتوانید وام بگیرید که قطعا بیشتر از مبلغ کنونی خواهد شد. بله، میتوانید با افزایش مبلغ یا گذر زمان وام خود را بیشتر کنید.

حمید · فروردین ۸, ۱۳۹۷ در ۵:۲۴ ق.ظ

باسلام وتبریک عید:من یک ماه ونیم هست که حساب مسکن جوانان بازکردم,برای تبدیل حساب به صندوق یکم اگرموجودی روبالاببرم کافیه یابایدحساب جدیدبازکنم وآیااین یک ماه ونیم هم جزء۶ماه انتظارصندوق یکم حساب میشه یاخیراگه موجودیم روبالاتراز۶/۷۰۰/۰۰۰ببرم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ در ۵:۴۷ ب.ظ

  موجودیتان باید در دو دوره شش ماهه متوالی بالای حداقل موجودیهای مسکن یکم موجودی داشته باشد.

وحید پیراکوه · اسفند ۲۷, ۱۳۹۶ در ۶:۵۴ ق.ظ

سلام
وقت بخیر
شرایط تبدیل وام مسکن جوانان به وام مسکن زوجین چگونه است؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ در ۵:۴۶ ب.ظ

  سلام. حساب مسکن جوانان حداقل باید به مدت دو دوره متوالی معادل حداقل حساب مسکن یکم (۱۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان در تهران، ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان در شهرهای بزرگ و ۶٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان در سایر شهرها ) موجودی داشته باشد.

ناهید · اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ در ۶:۴۷ ق.ظ

سلام من دو ساله که ماهی دویست هزار تومن پرداخت میکنم .الان پول لازم دارم آیا میتونم از حسابم برداشت کنم؟ اگر برداشت کنم و دو ماه بعد همه پول را واریز کنم معدل وامم کم میشه یا نه ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۷, ۱۳۹۶ در ۵:۴۱ ب.ظ

  سلام. واریز ماهانه ۲۰۰ هزار تومان بالاتر از حد نصاب است و با برداشت تاثیری در امتیاز نخواهد داشت. ولی در سریعترین زمان مبلغ را جبران کنید.

سنا · اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ در ۴:۴۵ ب.ظ

من و همسرم از بانک مسکن وام ازدواج گرفتیم، فعلا یکسال از بازپرداختش گذشته و سه سال دیگه مونده، الان میتونیم وام خرید مسکن خانه اولی ها بگیریم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۶, ۱۳۹۶ در ۷:۱۶ ب.ظ

  سلام. بله، وام قرض الحسنه ازدواجی ارتباطی با وام مسکن یکم ندارد

فاطی · بهمن ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۸ ق.ظ

آیا امکان دریافت مبلغ کامل تسهیلات به صورت نقدی وجود دارد؟ (بعد از اتمام سال های واریزی ) یا حتما باید ملکی خریداری شده و کارشناس خرید ملک را تایید کند؟؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۳ ب.ظ

  سلام. حتما باید ملک خریداری شود و در واقع مبلغ وام خرید به فروشنده داده می شود.

مهدی · بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ در ۹:۰۷ ب.ظ

سلام وقت بخیر . ۱۵- جهت راحتی سپرده گذاران واریز یکجا نیز جهت این سپرده در نظر گرفته شده است..
وقتی یکجا پول بدیم وام همون موقع تعلق میگیره یا بعداز ۵سال..؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۵ ب.ظ

  سلام. بعد از ۵ سال، حتی با وجود تمام مبلغ هم باید ۵ ال صبر کنید.

قنبریان · بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ در ۲:۴۶ ق.ظ

سلام. من قصد دارم خونه‌ام رو بفروشم و می‌خوام وامش رو به خونه جدیدم منتقل و مبلغ اون رو زیاد کنم. افزایش مبلغ حتما باید تا سقف تعیین‌شده باشه(۶۰۰۰۰۰۰۰ تومن) یا کمتر هم می‌تونه باشه؟

علی · بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۸ ق.ظ

سلام من حساب مسکن جوانان باز کردم و میخوام پولی که دارمو به صورت پس انداز توش نگه دارم… میخواستم بدونم به صورت مامانه سودی به حسابم تعلق میگیره یا نه؟
مثلا اگه ۱تومن بذارم تو حساب بمونه بعد یک ماه چقدر سود واریز میشه به حساب؟
ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۴ ب.ظ

  سلام. در صورت انصراف از تسهیلات به حساب شما سود هم پرداخت خواهد شد. البته سود را ماهانه دریافت نخواهید کرد.

حمید · بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱:۴۷ ب.ظ

باسلام خدمت شما,میخواستم ببینم ۱-بادووام مسکن جوانان یکی زن ویکی شوهرکه افتتاح حساب بعدازازدواج آنهاباشد می شودیک واحدخرید ؟۲-اگرفقط بایکی ازوامهای بالاممکن است امکان استفاده ازوامی دیگرهم درکنارآن وجوددارد؟۳-امکان دریافت وام ساخت باسپرده گذاری غیرمنظم (واریزوبرداشت ) در مدت طولانی آیا ممکن است یاخیر؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۲, ۱۳۹۶ در ۶:۲۰ ب.ظ

  سلام. بله، میتوان با دو وام جوانان یک منزل را خرید. . در صورت واریز و برداشت های مکرر میانگین حساب گرفته خواهد شد.

امیرعلی خمرقنبری · بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ در ۴:۳۵ ق.ظ

سلام میخواستم بدونم من سنم ۱۸ساله هستم و
میخوام وام ۵ملیون بردارم ایاممکن هست یاخیر
واگه میشه راهنمایی کنید البته اینم بگم ماهانه ثابت واریزمیکنم البته چقد باید پرداخت بشه ممنون منتظر تون هستم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۱, ۱۳۹۶ در ۴:۲۲ ق.ظ

  سلام. بله، میتوانید وام بگیرید. البته این وام فقط برای خرید یا ساخت یا تعمیر مسکن می باشد.

پروین · بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ در ۶:۴۰ ق.ظ

سلام وقت بخیر.
من ۵ سال پیش وام مسکن جوانان رو ثبت نام کردم و جدول ۱۰ ساله رو گرفتم. سال گذشته نیز ۳۰ ملیون برای دریافت وام مسکن یکم گذاشتم.
حالا سوالم این که اگر سال آینده بخوام خونه بخرم میتونم این دو تا وام رو با هم تجمیع کنم؟
در صورتی که بله باید چیکار کنم؟ و چقدر وام بهم میدن؟
ساکن کرج هستم.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ در ۶:۱۵ ب.ظ

  سلام. خیر، امکان تجمیع وام مسکن یکم و جوانان برای یک نفر وجود ندارد. اگر متاهلید میتوانید یکی از حسابها را به همسرتان منتقل کرده و وام زوجین دریافت کنید.

مهدی · بهمن ۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۰ ب.ظ

با سلام
امکان داره ۲ یا ۳ فقره حسای مسکن جوانان باز کنیم و هر ۳ تاشو برای ساخت یک ۳ طبقه ک با یک زمین انجام بدیم ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۲, ۱۳۹۶ در ۴:۱۳ ب.ظ

  سلام. اما به نام یک نفر نمیتواند باشد بلکه بنام سه نفر باید باشد.

حسین · بهمن ۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۴ ق.ظ

سلام
به بنده گفته شده وام ۴۰ میلیونی ۱۲ ساله با ۹ درصد میتونم بگیرم ازهمین سپرده مسکن جوانان
سوالم اینه الان باز پرداخت وام بعد از دوازده سال چقدر میشه یعنی چند میلیون باید به غیر ۴۰ میلیون برگردونم؟

سروش · دی ۲۹, ۱۳۹۶ در ۳:۴۱ ق.ظ

سلام
بنده قصد دریافت وام مسکن جوانان برای خرید یک واحد مسکونی در شهرک اکباتان دارم. واحدهای این شهرک به شکل بلوکی هست و قبل انقلاب ساخته شده. ولی عمر نداره (تا ۳۰۰ سال عمرش رو تخمین زدن) میخاستم بدونم شامل ۲۰ سال گفته شده در بند ۳ میشه یا نه

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۳, ۱۳۹۶ در ۴:۰۰ ب.ظ

  سلام. خیر، از آنجا که عمر آن منازل بیشتر از ۲۰ سال است امکان اخذ وام وجود ندارد

علی علوی · دی ۲۶, ۱۳۹۶ در ۳:۱۶ ب.ظ

با عرض سلام
۱-برای دریافت وام مسکن جوانان عین وام زوجین باید فرم بند جیم قرمز نباشه ؟
۲- برای دریافت وام جوانان مثلا برای تهران که گفته حداکثر ۶۰ تومنه میشه با تکمیل امتیاز وام جوانان با همسر هر کدوم ۶۰ تومن جمعا برای یک ساختمان ۱۲۰ تومن وام گرفت ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ در ۳:۵۹ ب.ظ

  سلام.۱- خیر، وام جوانان ارتباطی با فرم ج ندارد. ۲- بله، امکان تجمیع دو امتیاز وام جوانان زوجین برای خرید یک منزل وجود دارد

امیر · دی ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۳ ق.ظ

سلام.پدرم یک دوطبقه به نام خودش دارد.آیا میتوانم تقاضای وامم رابرای احداث یک طبقه روی آن دو طبقه کنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۳۰ ب.ظ

  سلام. بله، در صورت استحکام طبقات پایین و تایید آن توسط ارزیاب بانک مشکلی نیست

فرزانه · دی ۱۷, ۱۳۹۶ در ۵:۴۹ ق.ظ

سلام
وقت بخیر
همسر من وام مسکن جوانان از ۱۵ سال پیش ریخته منها از یانک پرسیدیم گفتند در تهران به شما ۴۵ میلیون تومن تعلق میگیرد
و تا ۳۵ مسلسون تومن نیز میتوانید اوراق دریافت کنید اونم باسود ۱۷ درصد که خود اوراق هم ۶ میلیون تومن باید خرید
ایا به این صورت هست شرایط دریافت اوراق؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۱, ۱۳۹۶ در ۲:۲۷ ب.ظ

  سلام. بله، اگر تصمیم به استفاده از طرح زوجین دارید باید اوراق بخرید.

مصطفی هادیان · دی ۱۲, ۱۳۹۶ در ۸:۱۳ ب.ظ

با سلام خدمت آقای ثابتی و تشکر بابت مطالب بسایر مفیدتان.
با توجه باتوضیحات؛ این قرارداد یک نقص عمده دارد که امیدوارم مرا راهنمایی بفرمایید.

شزایط از یک طرف برای مشتری(جوانان) بسیار دقیق و شفاف است اما طرف دیگر قرارداد یعنی بانک غیرشفاف و مبهم است. طوریکه وجود کلمه ای به نام “حداکثر” در پرداخت میزان وام این اختیار را به بانک می دهد تا بانک هرچه قدر که دلش بخواهد به مشتری وام بدهد. و مشتری حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت زیرا در قرارداد نوشته “حداکثر”.

این شبه را چگونه توجیه می کنید؟
باتشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۴:۰۵ ب.ظ

  سلام. واژه حداکثر اشاره به سقف وام دریافتی دارد که میزان ان با توجه به حساب مشتری امتیاز دقیق وی مشخص خواهد شد. پس مبلغ وام بستگی به عواملی مانند گردش حساب، موجودی، نوع واریز و.. دارد که این مبلغ نیز توسط سیستمهای تایید شده بانک مرکزی و بدون دخالت انسانی و سلیقه ای خواهد بود و برداشت آنچه ” بانک هر چه دلش بخواهد به مشتری وام بدهد” صحیح نمی باشد.

هادی صفایی · دی ۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۸ ب.ظ

با سلام
طبق مورد۲چطور میتوان مسکن جوانان را به صندوق مسکن تبدیل نموده و یکساله وام گرفت

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۳:۲۸ ب.ظ

  سلام. در صورتی که متوسط موجودی جوانان با صندوق یکم برابر باشد ( در تهران ۱۳٫۵۰۰ در شهرهای بزرگ ۱۰ میلیون و سایر شهرها ۶٫۷۰۰ تومان )

vahid · دی ۵, ۱۳۹۶ در ۷:۲۰ ق.ظ

سلام ممنونم از زحماتتون.مبلغ واریز یکجا حساب جوانان پنج ساله چقدر است در سال ۹۶

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۸, ۱۳۹۶ در ۴:۲۸ ق.ظ

  واریز یکجای مبلغ جهت دریافت سقف وام در ۵ سال: در تهران ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان، در شهرهای بزرگ ۵٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان و در سایر شهرها ۵٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان است.

حسن قربانی · دی ۲, ۱۳۹۶ در ۵:۱۵ ب.ظ

باسلام،من‌ساکن ساری هستم ومیخام حساب مسکن جوانان بازکنم،وگفتید که ۱۵ساله ۹۰میلیون وام میدن،ایا راهی وجود داره که ۱۰ساله بتونم ۹۰میلیون وام دریافت کنم??

سحر · آذر ۲۷, ۱۳۹۶ در ۷:۳۴ ق.ظ

سلام من ماهی دویست هزار تومان برای وام مسکن جوانان پرداخت میکنم تا پنج ساله وام بگیرم .آیا این پول ها که پنج سال دیگه جمعا دوازده میلیون میشه مال خودمه یا مال بانکه؟؟؟

فاطمه سابقی · آذر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۷:۳۵ ق.ظ

سلام باتشکر

خانه ای که من مالک بودم فروختم واکنون وام مسکن جوانان پسرم به نام من منتقل شده ایا خانه ی فروخته شده را می توانم بخرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۲:۵۱ ب.ظ

  سلام. اگر منظورتان اینست که منزلی که قبلا صاحبش بودید را الان دوباره بخرید، خیر، امکان پذیر نیست.

حامد معصومی · آذر ۵, ۱۳۹۶ در ۷:۲۸ ق.ظ

سلام خدمت شما آقای ثابتی
اگر بنده در شهر تهران ماهانه به طور ثابت ۱٫۹۷۰٫۰۰۰ ریال واریزی داشته باشم به مدت ۵ سال که می شود مبلغ ۱۱۸٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال و وام ۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰ ریالی دریافت کنم ، آیا مبلغ سپرده گذاری خودم ( ۱۱۸٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال ) را هم می توانم بردارشت کنم یا خیر ؟

و با دریافت مبلغ ۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال اقساط ماهانه این وام برای ۱۲ سال یعنی ۱۴۴ ماه چقدر خواهد بود ؟

در کل چقدر باید سود بدهم ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۲۴ ب.ظ

  سلام. بله، سپرده خودتان هم موقع وام گرفتن قابل برداشت است./ حدود ۶۵۰ هزار تومان /

نگین طهماسبی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۵:۱۱ ب.ظ

سلام اقای ثابتی
برای خرید خانه، استفاده از وام مسکن جوانان بهتر است یا مسکن یکم ؟ و اینکه
ایا میتوانم هردو حساب را افتتاح کنم؟
و سوال دیگر اینکه در شهری مثل شیراز حداکثر وام دریافتی از هر کدام چقدر است؟
برای هرکدام چندتا ضامن لازم هست؟
مبلغ قسط هرکدام در ماه چقدر هست؟
ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۲۱ ب.ظ

  سلام. شرایط شماست که وام بهتر را تعیین میکند. برای بدست اورن امتیاز وام جوانان باید ۵سال منتظر باشید اما در عوض سپرده گذاری کمتر لازم است و نرخ ان هم کمتر می باشد/ در شیراز وام مسکن یکم ۶۰ میلیون است.و جوانان هم با توجه به واریزی شما تعیین می شود./ در صورتی که شاغل باشید ضامن لازم نیست/ قسط وام مسکن یکم ۷۰۰٫۰۰۰ تومان است. ( دوست عزیز توضیحات تمامی سوالات شما بارها در وبلاگ نوشته شده و در پستهای مختلفی نیز شرح داده شده. لطفا از نوار جستجوی بالای صفحه استفاده کنید)

حسن قربانی · آذر ۳, ۱۳۹۶ در ۸:۵۷ ق.ظ

سلام اگه حساب مسکن جوانان باز کنیم ۱۵سال دیگه ۹۰میلیون وام بدون سپرده با سود ۹درصد میدهند؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۲:۱۷ ب.ظ

  سلام. بله، ۱۵ سال آینده و در صورت کسب امتیاز لارم وام جوانان را با سپرده گذاری دریافت خواهید کرد

فرهاد · آذر ۱, ۱۳۹۶ در ۱:۵۵ ب.ظ

سلام امروز رفتم بانک مسکن واسه وام‌مسکن سوال کردم گفتم‌میخوام خونه از بابام بخرم گفت نمیشه از بابات بخری وام‌مسکن‌ بگیری.گفت‌ معامله با بستگان نزدیک خواهر برادر پدر مادر نمیشه وام بگیری آیا همچین چیزی هست؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۵۸ ب.ظ

  سلام. بله درست است. تنها در صورتی میتوانید از پدرتان منزل بخرید که آن منزل واحدی از آپارتمانی باشد که پدرتان آنرا ساخته باشد (پروانه ساخت بنامش باشد)

Hanie · آبان ۳۰, ۱۳۹۶ در ۳:۴۹ ب.ظ

سلام من این ماه ۷۰۰ تومن از حسابم برداشتم حالا دیگه بهم وام نمیدن؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۱:۳۸ ب.ظ

  سلام. به عموامل زیادی بستگی دارد. اینکه قبلا چقدر موجودی داشتید. امتیاز وامتان چقدر بوده. از افتتاح حسابتان چقدر گذشته و … پیشنهاد میکنم به شعبه مراجعه تا سیستمی محاسبه شود.

حسن قربانی · آبان ۲۹, ۱۳۹۶ در ۶:۴۶ ب.ظ

سلام،باتوجه به این که من ۱۹ساله هستم ،سپرده گذاری ۱۰ساله مناسب سن من است یا ۱۵ساله؟بعداین که شهر ساری در سقف وام جز شهرهای بزرگ واسه وام‌است یا تو گروه سایر شهرها هست؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۱:۳۲ ب.ظ

  سلام. تصمیم با خودتان است. شما ۵ ساله هم میتوانید وام بگیرید/ سایر شهرها

مرتضی · آبان ۲۷, ۱۳۹۶ در ۷:۲۳ ب.ظ

سلام با تشکر از زحمت وصبرحوصله شما
بنده چون در شهر ما بانک مسکن وجود نداره ازسال۸۹در شهر مجاور حساب جوانان باز کردم باواریزی بیشتر جهت دریافت تسهیلات بعد پنج سال ولی امسال که مراجعه کردم به بانک گفتند سقف تسهیلات به شهر شما ۲۵ ملیونه وافزایش پیدا نمیکنه
ضمنا به دوستم که برا وام زوجین مراجعه کرد همینه گفتن.
ممنون میشم در این مورد توضیح بدین آخه مگه کلا
به سه نوع شهر بیشتر تقسیم کردن شامل تهران و شهرهای بزرگ وسایر شهرها

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۱۱ ب.ظ

  سلام.
  همه وامهای مسکن سقف مشخصی دارند و اینگونه نیست که با سپرده گذاری بتوان به هر میزان وامی را دریافت کرد. در حساب جوانان نیز به همین گونه است. یعنی این وام سقف مشخصی دارد و با هر سال افزایش واریز، سقف وام نیز بیشتر خواهد شد.

کمال روحی · آبان ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۵۱ ب.ظ

مدارک مورد نیاز در زمان دریافت وام چی هست باز هم دو تا کارمند و کلی سند و مدارک مختلف لطفا توضیح دهید

مریم · آبان ۲۱, ۱۳۹۶ در ۲:۳۳ ب.ظ

سلام
از سال ۸۱ حساب مسکن جوانان ۱۵ ساله دارم.
_از زمانیکه وام تعلق میگیره حداکثر تا کی وقت دارم وامو بگیرم؟
_می‌تونم با این وام خونه‌ای که به نام مادرم هست رو بخرم؟
_یا میشه با انتقال وام به مادرم، مادرم خونه خودشو در رهن بانک بذاره؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۲۱, ۱۳۹۶ در ۳:۰۴ ب.ظ

  سلام. تا هز زمانی که موجودی داشته باشید امتیاز شما حفظ خواهد شد./ در صورتی که پروانه ساخت و پایانکار بنام مادرتان باشد./ امکان اخذ وام روی پلاکی که به اسم خود فرد باشد ممکن نیست

حسن قربانی · آبان ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۱ ق.ظ

سلام ،من ۱۹سالمه ایا منم میتونم حساب برای وام مسکن جوانان باز کنم؟

مصطفی · آبان ۲۰, ۱۳۹۶ در ۸:۰۱ ق.ظ

سلام. آیا وام به مبلغ ۸۰ میلیونی به هر متراژی در شهر تهران تعلق میگیرد یا محدودیت خاصی دارد؟
مثلا اگه یکخانه ۳۷ متر باشد و قیمتش ۱۶۰ تومن باشد آیا وام ۸۰ تومنی تعلق میگیرد یا اینکه چون متراژش کم است کمتراز ۸۰ میلیلون تعلق میگیرد؟

سمیرا رحیمی · آبان ۱۶, ۱۳۹۶ در ۴:۱۸ ب.ظ

سلام با تشکر از راهنمایی شما
ایا امکان دارد هر یک از,زوجین سپرده مسکن جوانان مجزا افتتاح کنند و هر کدام ماهانه ۱۸۰ واریز کنندو بعد ۵ سال هر کدام ۵۷ میلیون وام بگیرند؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۸, ۱۳۹۶ در ۵:۱۴ ق.ظ

  سلام. بله، اینکار ممکن است. در قابل طرح زوجین میتوان زن و شوهر دو وام جوانان برای خرید یک ملک استفاده کنند.

صالحی · آبان ۱۴, ۱۳۹۶ در ۷:۴۴ ب.ظ

سلام
ممنون از زحماتی که جهت آشنایی مردم با سیستم بانکی می کشید.
آیا امکان انتقال حساب پس انداز مسکن جوانان از داماد خانواده به برادر زن وجود دارد؟
اگر جواب خیر است، چه می توان کرد تا از این وام استفاده کنیم؟
ممنون.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۵, ۱۳۹۶ در ۵:۴۵ ب.ظ

  سلام. خیر، انتقال حساب فقط به بستگان درجه یک امکان پذیر است. بهترین کار اینست که ایشان خودشان یک حساب افتتاح کنند.

fj · آبان ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۱ ق.ظ

بعد از اینکه نوبت دریافت وام مهم است که ارزش خانه چقدر باشد؟
۸۰ ملیون دریافت وام+۴۰ میلیون پول سپرده
آیا امکان خرید خانه ۲۰۰ ملیونی وجود دارد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۱, ۱۳۹۶ در ۴:۱۷ ب.ظ

  ارزش با توجه به همان ۸۰ میلیون وام محاسبه می شود و حداقل باید ۱۰۰ میلیون باشد

محمد · آبان ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۲ ق.ظ

سلام خسته نباشید بنده هیچ حسابی در بانک مسکن ندارم
اگر الان بخواهم حساب باز کنم و تا سقف پول را یکجا واریز کنم تا چند وقت دیگر نوبتم می شودجهت اخذ وام؟
حداکتر چه مبلغی باید واریز کنم تا حساب یکجا پر شود؟
بعد از اینکه نوبت وام شد پول سپرده در حساب در زمان اخذ وام قابل برداشت هست؟یا می بایست اقساط ۱۲ ساله پرداخت شود و بعد از آن

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۱, ۱۳۹۶ در ۴:۱۸ ب.ظ

  سلام. دریافت وام جوانان زودتر از ۵ سال وجود ندارد./ پول سپرده را میتوانید بلافاصله بعد از اخذ وام بردارید./

سعید · آبان ۹, ۱۳۹۶ در ۳:۳۴ ب.ظ

سلام. خواستم بدونم که میشه وام رو برای یه خونه که به نام پدرم یا پدربزرگمه رو که میخوام ازش بخرم ،بگیرم ؟

سیدمازیار · آبان ۶, ۱۳۹۶ در ۲:۱۵ ب.ظ

سلام و عرض ادب
بنده از وام مسکن جوانان استفاده کرده‌ام و ۹۹ قسط رو پرداخت کرده‌ام و ۴۵ قسط باقی مانده.
حساب جوانان ۵ ساله‌ی دیگری دارم.
آیا برای خرید مسکن دوم می‌توانم از وامم استفاده کنم یا باید وام اول که حدود ۱۰ میلیون بدهی دارد را تسویه کنم. با توجه به این وضعیت از طرح تجمیع وام هم می‌توانم استفاده کنم؟

محمد · آبان ۲, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۳ ق.ظ

سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار
سال ۸۵ همسر بنده دو حساب بانک مسکن جوانان ۱- بنام خود و پسرم ۲- بنام خود و دخترم افتتاح کردند و تا امروز بطور مرتب هر ماه مبلغ تعیین شده به حساب واریز شده . از جنابعالی چند تا سوال دارم
سوال اول اینکه همسر بنده سال قبل بدلیل بیماری فوت شدند میخواستم بدونم در اینگونه موارد تکلیف چیست ؟سوال دوم : ایا میشود بعد از اتمام دوره این وام ها بنام بنده که پدر بچه ها هستم انتقال یابد؟
هر دو وام را میتوانم بطور یکجا برای خرید یک خانه استفاده کنم یا خیر ؟
ایا میتوانم از هر دو دوام برای خرید دو خانه استفاده کنم و اگر جواب مثبت هست ایا هر دو به نام بنده خواهد شد یا خیر ؟
نهایتا اینکه در این گونه موارد چطور میتوانم از تسهیلات هر دو دوام استفاده کنم
بی نهایت سپاسگذار م موفق و تندرست باشید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۵, ۱۳۹۶ در ۲:۴۷ ب.ظ

  سلام. تا زمانی که فرزندان به سن قانونی نرسیده اند نمیتوان حسابشان را بنام کسی انتقال داد. پس از به سن قانونی رسیدن با امضای فرزندان امکان انتقال هست. / استفاده از دو وام برای یک پلاک فقط برای زوجین می باشد. / هر وامی برای خرید (یا ساخت) یک واحد مسکونی می باشد.

شرکت نوين گيت · مهر ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱:۴۵ ب.ظ

با سلام
با توجه به مثالی که زدین اگه بعد از ۵ سال که به صورت پلکانی مبالغ رو پرداخت کردیم و در شهر تهران وام ۶۰ میلیونی برداریم، مبلغ بازپرداخت وام در هر ماه چه میزان میباشه و طی چند سال باید پرداخت بشه؟ ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱, ۱۳۹۶ در ۴:۱۷ ب.ظ

  سلام. اقساط وام ۶۰ میلیونی جوانان با بازپرداخت ۱۲ ساله حدود ۶۸۵٫۰۰۰ تومان است

مهسا · مهر ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۰ ب.ظ

ازتون بابت مطلب کامل و عالی که گذاشتید تشکر میکنم
سؤالی که برام پیش اومد اینه که در نهایت خونه ای که با وام زن و شوهر خریداری میشه به نام چه کسی سند زده میشه

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱, ۱۳۹۶ در ۴:۳۱ ب.ظ

  از توجه شما هم ممنونم. منزل به صورت دو تا سه دانگ خواهد شد

امید · مهر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۱ ق.ظ

با سلام خدمت جناب ثابتی
من طی بیش از ۵ سال مبلغ ۵۰ میلیون در حساب مسکن جوانان واریز کردم و امتیاز بالایی دارم. ضمناً ۵ سال پیش از طریق خرید اوراق حق تقدم، ۲۰ میلیون وام برای خرید مسکن گرفتم. آیا میتوانم ۶۰ میلیون بابت وام حساب مسکن جوانان و نیز ۴۰ میلیون (مابه تفاوت ۶۰-۲۰) از طریق اوراق (در مجموع ۱۰۰ میلیون) وام بگیرم؟ با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۲:۰۰ ب.ظ

  سلام. در صورتی که زوجین و همراه با همسرتان اقدام کنید مشکلی نیست ولی به صورت انفرادی امکان پذیر نیست

حسین · مهر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۵:۱۷ ق.ظ

اگر به این حساب پول واریز بشه پیامک میاد؟ من از بانک پرسیدم گفتن چون حساب متمرکز نیست موبایل بانک و اینترنت بانک و … نداره. چجوری میشه طی ۱۵ سال از واریزی ها و موجودی مطلع شد؟ فقط با مراجعه حضوری به بانک؟!!

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۵۹ ب.ظ

  برای واریز پیامک ارسال می شود. از طریق اینترنت بانک هم میتوانید بررسی کنید.

کاشی · مهر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۵:۱۰ ب.ظ

جناب ثابتی من سال ۹۱ حساب ۵ ساله جوانان باز کردم و همه مبلغ را یکباره گذاشتم. الان نوبتم شده. اما با ۳۷ تومن خرید مناسبی نمیتونم بکنم. راهی برای افزایش سقف وام دارم؟ نرخ اقساطم ۹% هست یا ۱۱%؟ تبصره وجود نداره که سقف وام افزایش ÷یدا کنه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱۹, ۱۳۹۶ در ۳:۰۸ ب.ظ

  میتوانید با افزایش مبلغ امتیاز خودتان را زیاد کنید تا ما بقی وام را اوراق تهیه کنید. نرخ شما ۹ درصد است.

محمدمهدی · مهر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۱۹ ق.ظ

با سلام
بنده حدود ۱۰ سال پیش حساب مسکن جوانان باز کردم و فقط یک قسط پرداخت کردم و دیگه رهاش کردم
میخواستم بدونم الان میتونم برم حساب رو شارژ کنم و مثلا با پرداخت دیرکرد وام بگیرم ؟
تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۲۲, ۱۳۹۶ در ۳:۵۳ ب.ظ

  سلام. بعید میدانم امتیاز مناسبی داشته باشید. بهتر است به شعبه مراجعه کنید. ترجیحا حساب قدیمی را ببندید و حساب جدید افتتاح کنید.

حسن علي بيگي · مهر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۳:۴۳ ب.ظ

سلام
وام مسکن جوان هم با اوراق قابل خریده؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۴:۰۹ ب.ظ

  سلام. خیر فقط از طریق سپرده گذاری قابل دستیابی است

   حسن علي بيگي · مهر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۶:۱۹ ق.ظ

   بیشترین وام مسکن قابل خرید ازبازار غیررسمی برای آپارتمان ۳سال ساختی که۱۷۰تومن کارشناسی میشه وام مسکن یکم۱۵۰تومنی هستش؟

پیمان · مهر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۱ ب.ظ

سلام من حساب جوانان دارم و میخواهم آپارتمان ۱۷ ساله خریداری کنم ایا وام جوانانم بهم تعلق میگرد؟
در ضمن مبلغی که برای وام نیاز دارم ۴۵ میلیون تومان میباشد
با تشکر

Amin · مهر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۵:۵۶ ق.ظ

باسلام
ضمن عرض خسته نباشید
می خواستم بدونم استفاده از وام جوانان در گذشته (۳ سال پیش) که صرف خرید خانه ای شد مانع استفاده از وام مسکن یکم در آینده می شود؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۴:۰۸ ب.ظ

  سلام. بله، اگر قبلا وام مسکنیکم گرفته اید امکان اخذ مسکن جوانان را نخواهید داشت

   Amin · مهر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۹:۴۹ ق.ظ

   ممنون ولی منظور بنده حالت بالعکس می باشد یعنی اگر مسکن جوانان استفاده کرده باشم می توانم مسکن یکم بگیرم؟

فرزانه · مهر ۶, ۱۳۹۶ در ۹:۴۱ ق.ظ

سلام من سال ۷۹ یه حساب مسکن جوانان ۵ ساله برای دخترم باز کردم و بانک به من گفت که الان میتونیم ۳۹ میلیون تومان وام دریافت کنیم.
لطفا بفرمایید که مدت بازپرداخت و اقساط این وام چند ساله است؟

محمد. و · مهر ۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۹ ب.ظ

سلام
زمینی دارم در یکی از شهرهای جدید اطراف تهران و یک وام مسکن جونان ۹ ساله. سوالم این استکه آیا میتوانم این وام را برای ساخت منزل استفاده کنم؟ متشکرم.

ابوالفضل کریمی · شهریور ۲۸, ۱۳۹۶ در ۷:۲۳ ب.ظ

جناب ثابتی. عرض سلام و ادب و تشکر از حوصله شما در پاسخ دادن. چند سوال داشتم. اول اینکه آیا دریافت وام مسکن جوانان نیازمند ضامن است یا اینکه سند منزل خریداری شده کفایت میکند؟ دوم آنکه اگر این حساب را در تهران افتتاح نمایم در زمان دریافت وام می توانم درخواست انتقال آن به قزوین یا شهر دیگری را مطرح نمایم؟ با تشکر از شما و آرزوی موفقیت و بهروزی بیشتر.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱:۳۹ ب.ظ

  سلام. معمولا در وامهایی که با سپرده اخذ می شود نیازی به ضامن نیست . البته توان مالی وام گیرنده باید بر شعبه محرز شود. / امکان انتقال وام به شهر دیگر وجود دارد.

رضا · شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۶ ق.ظ

سلام
وقت بخیر
ما برای سه تا از بچه هام حساب جوانان باز کردم
الان رفتم برای هر کدوم حدود ۳۶ تومن وام میدن
میخواستم ببینم میتونم ۳ تاشو ب نام خودم یا همسرم انتقال بدم و بگیرم؟
یعنی میتونم ۳ تاشو جمع کنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۳۰, ۱۳۹۶ در ۴:۲۰ ب.ظ

  سلام. خیر، تجمیع فقط یکی از حسابها با اوراق ممکن است. البته میتوانید یکی از حسابها بنام خودتان و دیگری بنام همسرتان باشد و هر دو از طرح زوجین جوانان برای اخذ وام استفاده کنید.

مجدی · شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۷ ق.ظ

سلام
ما خونه ای رو با وام جانبازی گرفتیم
اما وام تا زمان مقرر تنظیم سند آماده نشده
۱- آیا فروشنده میتونه عدم حضور بزنه؟
۲- آیا رهن دادن قبل از تنظیم سند رسمی امکان پذیره؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۱۷ ق.ظ

  سلام. ۱- بستگی به مفاد قولنامه شما دارد که ایا این موض.ع قید شده در آن یا نه. ۲- خیر.

مجید · شهریور ۹, ۱۳۹۶ در ۸:۰۶ ق.ظ

با سلام
من حدود ۱۰ سال شده که حساب مسکن جوانان رو باز کردم و به دلایلی میخوام که این مدتی که مبلغی رو که توی حساب ریختم رو برداشت کنم . میخواستم بدونم که این پول رو که حدود ۱۱ میلیون هستش رو بانک با چه سودی به من میده؟
ممنون

امير حسين · شهریور ۷, ۱۳۹۶ در ۵:۴۰ ق.ظ

جناب ثابتی سلام. بنده در سال ۸۰ برای پسرم حساب جوانان ۱۵ ساله بازکردم و خیلی جلوتر از برنامه بانک حساب تکمیل شد. چند سال پیش از شعبه پرسیدم گفتند برای دریافت وام مشکلی ندارد. سوال من اینست که این وام را الان میتوانم به نام مشترک خودم و همسرم انتقال و بگیرم?

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱:۵۵ ب.ظ

  سلام. بله، میتوانید بنام خود یا همسرتان انتقال دهید.

فاطمه · شهریور ۵, ۱۳۹۶ در ۳:۳۸ ب.ظ

سلام وقتتون بخیر
ببخشید برادر شوهر من چند ساله حساب جوانان بانک مسکن رو دارن می تونیم با استفاده از حساب ایشون رو خونمون وام بگیریم وام رو انتقال میدن به شوهرم ؟؟ یا اینکه باید سند به اسم برادر شوهرم باشه ؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

علیرضا · شهریور ۴, ۱۳۹۶ در ۵:۴۳ ب.ظ

سلام
من نمیخوام ۱۲ سال قسط بدم. آیا بانکی هست که بدون سپرده گذاری و بصورت آنی وام خرید مسکن ۵ ساله بده؟؟
تو یه سایتی که انواع وام مسکن رو معرفی می کرد یه وام با عنوان “تسهیلات بدون سپرده و مستقل از دریافت اوراق-بانک مسکن (جدید) ” گذاشته بود که شامل ۱۰۰ میلیون وام مسکن و ۲۰ میلیون وام جعاله بود که فق باید برای اون ۲۰ تومن اوراق خرید و بازپرداختش ۵ ساله هست و قسطش هم دو میلیون و پانصد و خورده ای هست

آیا این مدل وام موجود هست و صحت داره؟؟ اگر هست راهنمایی بفرمایید شرایطش رو؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۸, ۱۳۹۶ در ۱:۳۷ ب.ظ

  سلام. در کادر جستجوی بالای صفحه عبارت وام اوراق را جستجو کنید.

امیر · شهریور ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۲۳ ق.ظ

سلام
من وام مسکن جوانان چهار سال پیش یکبار استفاده کردم و خدا را شکر تونستم یک آپارتمان نقلی بخرم
سال آینده(۹۷) موعد استفاده از دو حساب دیگر مسکن جوانان خود و همسرم میباشد آیا میتوانیم همزمان برای خرید یک واحد مسکونی بزرگتر از دو وام استفاده کنیم
(سند آپارتمان حاضر به نام خودم هست و همسرم از هیچ تسهیلاتی تا کنون استفاده نکرده و خانه ای هم به نامش نیست)
ممنون از راهنمایتان

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۸, ۱۳۹۶ در ۴:۲۵ ب.ظ

  سلام. بله، امکان پذیر هست. شما میتوانید با تجمیع جوانان خود و همسرتان یک منزل بخرید.

سامان · شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۵:۴۳ ق.ظ

سلام وقت بخیر. چندتا سوال دارم:
۱٫ یک حساب مسکن جوانان ۵ساله باز کردم و همیشه واریزی هام کامل بوده. الان حدود دوسال میشه که از آخرین واریزی هم گذشته. آیا امتیازی بخاطر این دوسال محاسبه میشه یا خیر؟
۲٫ حال میخواهم سقف وامم را افزایش بدهم. دقیقا باید چکاری انجام بدهم؟ (واریزی و انتظار و ….)
۳٫ آیا برای دریافت وام، سند باید شش دانگ به نام خودم بشود؟ یا مثلا سه دانگ هم می شود؟

متشکرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۸, ۱۳۹۶ در ۴:۱۹ ب.ظ

  سلام. اگر واریزیهای قبلی شما از حداقل آن سال بیشتر بوده مشکلی نیست. زیرا اضافه واریزیها میتواند آنجایی که شما واریز نکردید را پوشش دهد. ۲- با افزایش واریز و مدت انتضاز وام بیشتری خواهید گرفت. ۳- باید شش دانگ باشد. مگر در حالت زوجین که دو تا سه دانگ خواهد بود.

   سامان · شهریور ۹, ۱۳۹۶ در ۸:۱۸ ق.ظ

   با سلام و احترام
   ممون که وقت گذاشتید برای پاسخ. البته منظورم از دوسال عدم واریز این بود که ۵سال بطور کامل واریز داشتم و ۲ سال نیز خواب داشتم. با مراجعه به شعبه به من گفتند که حدود ۳۷ تومن امتیاز وام دارم. اما گفتند که به هیچ وجه نمیتونم این وام رو تبدل کنم. در صورتی که طبق این خبر http://www.irna.ir/fa/News/81646948
   می توان با افتتاح حساب مسکن یگم از این امتیاز استفاده کرد. یعنی : در صورتی که دارندگان حساب پس اندازجوانان بخواهند از تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی در تهران استفاده کنند با افتتاح یک حساب صندوق پس انداز یکم با حداقل موجودی و شش ماه انتظار می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.
   آیا این امکان وجود دارد؟ سود تسهیلات ۸۰ میلیونی چند درصد خواهد بود ؟

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۱۱ ق.ظ

    سلام. برای اینکه حساب قدیمی شما (جوانان) قابلیت تجمیع با حساب مسکن یکم را داشته باشد باید ۱- حداقل متوسط موجودی حساب جوانان شما منطبق بر حداقل موجودی مسکن یکم باشد ۲- قبل از ۹۶/۳/۱۶ افتتاح شده باشد

مهدی · شهریور ۱, ۱۳۹۶ در ۲:۰۰ ب.ظ

با سلامبرای گرفتن وام مسکن جوانان چه مدارکی میخواد؟ آیا سند اداری باشه هم میشه از وام استفاده کرد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۱:۵۷ ب.ظ

  سند، پروانه ساخت و پایانکار. سند حتما باید مسکونی باشد.

حسین · مرداد ۲۸, ۱۳۹۶ در ۸:۳۶ ب.ظ

سلام. بنده نه ماهه حساب پس انداز مسکن یکم در اصفهان باز کردم ولی تصمیمم برای خرید خانه در اصفهان عوض شده و می خوام در تهران خریداری کنم. دو سوال دارم در این رابطه؛
۱٫ بنده متارکه کردم آیا مشکلی برای اخذ وام برای بنده بوجود نمی آید؟
۲٫ چگونه می توانم سپرده پس انداز خودم رو به تهران منتقل کنم؟
متشکرم از توجه شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۵:۳۷ ب.ظ

  سلام. ۱- خیر، شما به صورت انفرادی میخواهید وام بگیرید که مشکلی ندراد. ۲- یک شعبه در تهران را انتخاب و به شعبه خودتان در اصفهان مراجعه و درخواست انتقال به آن شعبه تهران را دهید.

محمد رضا · مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۹ ب.ظ

برداشت از سپرده گذاری جوانان کمتر ۱۸ سال بدون امضای پدر میشود

زوج جوان · مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۰۵ ب.ظ

سلام ممنون از سایت خوبتون.
من و همسرم میخوایم پردیس یه خونه ۲۱ سال ساخت بگیریم.من وام مسکن نوجوانان به اسم خودم از سال ۸۵ دارم که الان بانک حساب کرد ۱۵ ملیون به پردیس تعلق میگیره.برای خرید خونه هم ۶۰ ملیون وام نیاز داریم.میخوام بپرسم.۱-وام نوجوانانو میتونم با این سن سال ساخت خونه بگیرم؟
۲-چه راهی پیشنهاد میدین برای گرفتن وام بهتر که قسطش زیاد نشه.
ممنون میشم زود جواب بدین

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۵, ۱۳۹۶ در ۲:۵۱ ب.ظ

  سلام. متاسفانه به ملک با قدمت ساخت ۲۱ سال وام مسکن جوانان تعلق نمی گیرد. اگر عمر آن منزل ۲۱ سال است فقط ۳۵ میلیون آن هم با استفاده از خرید اوراق میتوانید وام بگیرید.

Javad · مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۴ ق.ظ

با سلام. در صورتی که من و پدرم هر کدام جداگانه یک حساب پس انداز مسکن جوانان داشته باشیم مربوط به سال ۸۴،ایا امکان این وجود داره که این دو وام برای خرید یک واحد اپارتمانی تجمیع شود یا خیر؟با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۸ ب.ظ

  سلام.، خیر. فقط زوجین (زن و شوهر) میتوانند وامهای خود را برای خرید یک واحد تلفیق کنند.

لادن سعیدی · مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۵:۵۵ ق.ظ

با سلام, من برای دخترم حساب مسکن جوانان باز کردم با سقف ۵۴ میلیون وام, بعد از گذشت ۱۱ سال تنها موجودی حساب ۳ میلیون تومان است , تا یک سال آینده چقدر باید افزایش موجودی بدهم تا بتوانم بیشترین مبلغ وامی که به حسابم تعلق می گیرد رو دریافت کنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۵, ۱۳۹۶ در ۲:۴۴ ب.ظ

  سلام. آاز آنجا که باید امتیاز کنونی شما نیز محاسبه شود لذا باید به شعبه خودتان مراجعه و از وضعیت امتیازتان آگاه شوید.

امین · مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ در ۳:۳۱ ب.ظ

با سلام
بنده می خواهم به نام خودم و مادرم مسکن یکم باز کنم مادر بنده از هیچ وام دولتی استفاده نکرده اند و سندی به نامشان نیست فقط یه زمین داشتند که فرخته اند ایا امکانش هست با نام ایشان از مسکن یکم استفاده و وام دریافت کنم

محمد · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۲:۰۶ ب.ظ

الان دو سال از پرداخت قسط وام مسکن جوانانم میگذره می خوام وامم رو تسویه کنم آیا امکانش هست؟؟؟؟
مبلغ وامم ۲۵میلیون بوده + ۵ میلیون سپرده خودم و گفته بودن که باید ۵۰ میلیون و خورده ای پرداخت کنم تا ۱۰ سال الان می خوام ببینم الان اگر بخوام وامم رو سویه کنم کلا چقدر باید پرداخت کنم؟؟؟؟
هر قسطمم ۴۵۹۶۰۰ هزار تومان بوده فکر کنم گفته بودن نرخ سودش هم ۱۴ درصد بوده
اگر امکانش هست زود تر جواب بدین مرسی

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱:۰۵ ب.ظ

  بله، امکان تسویه وام در هر زمانی وجود دارد./ مبلغ تسویه را باید با مراجعه به شعبه و از طریق سیستم مشاهده کنید.

رضا · مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۲ ق.ظ

سلام اگر هر یک از زوجین یک حساب مسکن جوانان داشته باشند بعد از ۱۵ سال میتوان وام انهنا را تجمیع کرد ودر یک جا استفاده کرد؟

رامین · مرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۴ ب.ظ

سال ۸۱ حساب باز کردم حالا بعد ۱۵ سال میگن حداکثر وام برای شما ۳۸ تومنه که با این پول نمیشه ملکی خرید.الان حدودا به ۱۰۰ میلیون وام احتباج دارم راهکار چیه ؟ شهرمم اصفهان

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۳, ۱۳۹۶ در ۲:۱۷ ب.ظ

  این مبلغ وام با توجه به واریزیهای شماست. برای دریافت وام بالاتر میتوانید اوراق بگیرید یا اینکه از طرح زوجین استفاده کنید.

فائزه · مرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۵ ق.ظ

اقای ثابتی میشه منو راهنمایی کنید؟ خواهرم وام مسکن جوانان داشت امکا ما این وام رو فروختیم به یک نفر ، از طریق بانک انتقال ندادیم، دادیم به کسی و پنج میلیون بابت فروش وام به طرف مقابل ازش دریافت کردیم.الان هر روز از بانک به ما زنگ میزنند که بیاید قسط وام رو پرداخت کنید، ما هم به اون واسطی که برامون مشتری پیدا کرد میگیم اینجوری شده، اونم میگه نگران نباشید نهایتش اینمه که بانک خونه رو مصادره میکنه، کسی که وام رو بهش فروختیم یه کاغذ آورده بود که توش نوشته خواهر من فلان جا مشغول هست و الان ماهی انقدر حقوق میگیرد، الان ما باید چکار کنمی از شر این وام خلاص بشیم؟ ایا الان سند خونه رهن بانک هست به عنوان ضامن وام؟ خواهر من که جایی کار نمیکنه، درنهایت چی میشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۳, ۱۳۹۶ در ۲:۲۰ ب.ظ

  متاسفانه فروش منزلی که وام دارد بدون اجازه بانک غیر قانونی است. البته شما میتوانستید در هنگام فروش وام از خریدار تعهد محضری بگیرید مبنی بر اینکه ضرر و زیانی به شما وارد نشود تا الان به استناد همان تعهد نامه از وی شکایت کنید. تنها کاری که الان میتوانید بکنید اینست که به بانک مراجعه و با اعلام اینکه توانایی پرداخت اقساط را ندارید درخواست حراج و مزایده به بانک بدهید.

سلیمانی · تیر ۲۷, ۱۳۹۶ در ۸:۱۶ ب.ظ

با سلام آقای ثابتی چنانچه فروشنده (مالک) از اقوام نزدیک باشد ، میتوان از وام مسکن جوانان استفاده نمود؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۳۱, ۱۳۹۶ در ۴:۳۵ ب.ظ

  سلام. به جز از بستگان درجه یک از هر فرد دیگری میتوان خرید کرد.

مینا · تیر ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۱ ق.ظ

سلام
من برای پسرم در سال ۹۱ افتتاح حساب مسکن جوانان کردم و تا به امروز اقساط را به صورت ماهیانه پرداخت کردم
الان نیاز شدید به وام برای خرید خانه دارم آیا می توانم بعد از گذشت ۵سال از تسهیلات با سود ۹ درصد استفاده کنم
مبلغ وامی که به من تعلق می گیر چقدر است؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۳۱, ۱۳۹۶ در ۴:۱۷ ب.ظ

  سلام. بله. اگر ۵ سال از افتتاح حسابتان گذشته باشد شما میتوانید از وام مسکن استفاده کنید. برای دریافت امتیاز باید حتما به شعبه خودتان مراجعه کنید.

محمد · تیر ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۵ ق.ظ

با عرض سلام . اقساط به چه شکا حساب میشود برای مثال من ۶ میلیون رو بزارم بعد ۵ سال ۶۰ میلیون رو بگیرم اقساطش تو ۲۰ سال چقدر میشه ؟ یا ۱۵ سال چقدر ؟ ۱۰ سال چقدر؟

علیرضا · تیر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۸:۵۴ ب.ظ

سلام. تشکر از حسن توجه حضرتعالی. لطفا در صورت امکان به این سوالات پاسخ بدید. ۱- اگه کسی از حساب مسکن جوانان استفاده کنه میتونه از سایر حسابها بعدا استفاده کنه مثلا وام مسکن یکم بگیره ۲- اگه امتیاز وام مسکن جوانان به پدر یا مادر یا افراد دیگه انتقال بدیم امتیاز سایر وامها از جمله مسکن یکم نمیسوزه و میشه افتتاح حساب برای مسکن یکمی ها کرد؟
تشکر و ممنون از پاسختون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۳, ۱۳۹۶ در ۱:۴۸ ب.ظ

  سلام. ۱- در صورت استفاده از حساب جوانان تا ۵ سال نمی توانید از وام با سپرده دیگری استفاده کنید. برای وام اوراق مشکلی وجود ندارد. ۲- در صورت انتقال به دیگران برای فرد اصلی مشکلی وجود ندراد. البته فقط انتقال امتیاز حساب

خسروي · تیر ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۵ ق.ظ

باسلام من برای دخترم از سال ۸۴ حساب جوانان باز کردم (سقف سال ۸۴ برای وام ۵۲ میلیون بوده) برای خرید خانه در سال آینده نیاز به حدود ۱۰۰ میلیون وام دارم بهترین پیشنهاد شما برای تبدیل این وام به وامهای دیگر بانک مسکن چیست که بتوانم وام ۱۰۰ میلیونی با بهره حداقل بگیرم (همان ۹٫۵ درصدی) می توانم آن را تبدیل به وام مسکن یکم بکنم آیا دچار ضرر نمی شوم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۳:۵۷ ب.ظ

  سقف وام مسکن یکم که بهره ۹٫۵ درصدی دارد در تهران ۸۰ میلیون و در شهرهای دیگر۶۰ میلیون و ۴۰ میلیون است. پس اگر باید شهر خودتان را ذکر کنید.

مصطفی · تیر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۵۰ ق.ظ

سلام
من از سال ۸۳ حساب مسکن جوانام دارم حال میخواهم از وام ان استفاده کنم. آیا می توانم ۳ دانگ خانه را به نام همسرم بزنم یا باید ۶ دانگ خانه به نام صاحب حساب باشد؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۲:۴۵ ب.ظ

  سلام. در صورتی که طبق گزارش ارزیاب سه دانگ شما کفاف وام را داشته باشد مشکلی نیست اما در نظر داشته باشید که همه شش دانگ رهن بانک می شود.

محمدرضا · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۸:۰۸ ق.ظ

سلام
خیلی ممنون از پاسخگویی دقیقتون.
من وام مسکن جوانان ۳۸ ت.من بهم تعلق میگیره. گفتن ۱۵ تومن هم جعاله و اینها می دن.
می خواستم بپرسم توی قولنامه باید چیز خاصی قید بشه آیا؟
و اینکه قبلش باید سند زده بشه؟ یا با قولنامه مراحل اخذ وام به جریان می افته؟
چقدر طول میکشه گرفتن وام؟

ممنونم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۵:۱۹ ق.ظ

  سلام. لزوم به ذکر در قولنامه نیست. / قبل زا وام سند نباید بنامتان شده باشد. در صورتی که سند بنام خودتان باشد وامی به شما داده نخواهد شد. به اینجا مراجعه کنید

سعید علی نژاد · تیر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۹:۲۷ ب.ظ

سلام من حساب مسکن جوانان دارم الان بعد ۶ سال کل واریزی هام شده ۲ میلیون که میگن ۱۴ میلیون بهت وام میدیم , خواستم بدونم اگه ۲۰ میلیون تومن ب حسابم اضافه کنم بعد از گذشت ۶ ماه کلا چقد وام بهم میدن ؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۴:۵۸ ق.ظ

  سلام. برای اطلاع از امتیاز حسابتان باید به شعبه خود مراجعه کنید،

فاطمه · تیر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۹:۲۶ ق.ظ

سلام من حدود ۱۰ سال پیش حساب جوانان باز کردم و هرچی بانگ مسکن تعیین همون سال راداشته در اولین برج هرسال واریز داشتم یعنی از ماهی پنج تومان شروع شده بود تاالان که جمع ۳ م تومانه من رفتم بانگ تنها ۲۱/۸۰۰ بهم گفتند وام تعلق میگیره ومن اگه اوراق وام جعاله از بانگ بگیرم ۱۰م ت چقدر هزینه میشه و چطوری میتونم بخواهم که از حق تقدم های فرصت کم مونده بگیرند که ارزانتر بشه و چقدر هزینه بره و چندتا اوراق تعلق میگیره وباز پرداخت وام ۲۲ م تومان و ۱۰ م ت در برج باچند درصد و چقدر میشه و پلکانی هم هست وان مقدار پول جهت هزینه اوراق دوباره بهم برمیگردونند یا نه .؟ خیلی عذر خواهی میکنم زیاد سوال شد و مزاحمت بیشترَ؛ اگه راهنمایی کنی ممنون میشم . باسپاس

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۴:۰۱ ب.ظ

  هزینه ۱۰ تومان جعاله حدود ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان است. ۲۰ سهم باید بگیرید.که نرخ ان ۱۷٫۵ درصد و ۵ ساله است با اقساط ۲۵۰٫۰۰۰ تومانی.

علی رضا · تیر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۲:۲۶ ب.ظ

سلام من یک حساب مسکن جوانان از سال ۸۶ دارم که الان ۶ میلیون توشه و نزدیک ۲۵-۳۰ میلیونوام بهش تعلق می گیره.
حالا میخوام برای وام مسکن یکم هم اقدام کنم ۳۰ میلیون بزارم برای اسل اینده بشه ۶۰+۳۰
۱-میتونم هر دو وام رو برای یک خونه بگیرم
۲- اگه نمیتوتم میتونم ادقامشون؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۴:۵۲ ق.ظ

  سلام. شما میتوانید هر دو را باهم ادغام کنید اما تا سقف مشخصی. یعنی شما تا سقف وام مسکن یکم میتوانید مشترکا از امتیاز هر دو حساب استفاده کنید. این بدرد افرادی میخورد که امتیاز مسکن یکمشان کم است و میخواهند از سقف آن استفاده کنند.

ساناز · تیر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۹ ق.ظ

ببخشید من پدرم قیم بچه های برادرمه می تونه به نام خودش برای اونا حساب جوانان باز کنه چون مشکل شناسنامه داره پدرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۳ ب.ظ

  بله، پدرتان به عنوان قیم، همراه با قیم نامه میتواند حساب افتتاح کند

حامد · تیر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۸:۰۴ ق.ظ

سلام خسته نباشید

من برای وام مسکن جوانان تقریبا ۸ الی ۹ سال پیش ثبت نام کردم و مرتب پول واریز می کردم
حالا من تا چند سال دیگه احتیاج به این وام رو ندارم
و می خوام بدونم ایا اگر من این پول هایی که ریختم رو بخوام ور دارم، امتیاز وام برام می ماند یا نه

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۲ ب.ظ

  سلام. امتیاز وام تا مدت محدودی مثلا یکسال برای شما محفوظ باقی خواهد ماند،

محمد · تیر ۱۱, ۱۳۹۶ در ۴:۰۶ ق.ظ

سلام علیکم. آیا به سپرده مسکن جوانان، سود تعلق میگیرد یا خیر؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۰ ب.ظ

  سلام.، در ص.ورتی که از دریافت وام خود انصراف دهید به شما سودی معادل سود کوتاه مدت پرداخت خواهد شد.

شاپور · تیر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۲ ق.ظ

لطفاً بفرمایید وام مسکن جوانان پس از احراز تمام شرایط: قسط هرماه آن (بر مبنای سقف وام در شهر های بزرک) چقدر است؟آیا اقساط آن یلکانی است یا مساوی است.؟ چون من جدول اقساط ماهانه رو ندیدم. اگر بعد از مدت مذکور شرایط بهتری رو اعلام کردند خواستیم از این طرح انصراف بدیم تکلیف سود پول چی میشه ؟ کلاً باتوجه به زمان بر بودن طرح(۵ساله و۱۵ساله) ایا امکان نداره این طرح منحل بشه؟اصلاً چه مرجعی پشت این سرمایه گذاری است وان را تضمین میکند؟ آیا بیمه ها قبول می کنند این سرمایه گذاری را بیمه کنند تا اگر اتفاقی افتاد اصل وفرع پول تضمین باشد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۴ ب.ظ

  حداکثر وام ۱۱۰ میلیونتومان است که اقساط آن ماهانه حدود ۸۳۰ هزار تومان خواهد شد. اقساط هم ساده است و هم پلکانی. ت/ سود پول به طور کوتاه مدت محاسبه و پرداخت می شود./ این طرح منحل نخواهد شد.

nima · تیر ۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۲ ق.ظ

سلام.وقتتون بخیر
ایا برای دریافت وام حساب یکم بانک مسکن باید به شعبه افتتحاح حساب مراجعه کنیم یا اینکه فرقی نمیکند ؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۰ ب.ظ

  بله، حتما باید در شعبه افتتاح کننده اقدام کنید مگر اینکه حسابتان را به شعبه دیگری در شهر دیگر انتقال دهید.

رسول · تیر ۹, ۱۳۹۶ در ۹:۵۵ ق.ظ

سلام خسته نباشید
من ۵ سال پیش یک واحد آپارتمانی خریدم که ۲۰ تومن وام داشت. امتیاز وام از طریق سپرده ای بود که چند سال در بانک مسکن داشتم. الان میتونم اون رو بفروشم و از امتیاز وام مسکن زوجین استفاده کنم؟؟ به جز اون هیچ سندی به نام ما نیست
ممنونم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۴ ق.ظ

  سلام. از وام مسکن زوجین از محل اوراق فقط میتوانید استفاده کنید و نمیتوانید از وام مسکن یکم استفاده کنید.

رضا · تیر ۶, ۱۳۹۶ در ۵:۰۸ ب.ظ

با سلام
ممنون از اطلاعات مفید و راهنماییهاتون.
سوال: دریافت تسهیلات مسکن یکم (۸۰ میلیونی که حساب متعلق به همسرمه) توام با دریافت تسهیلات حساب مسکن جوانان (۴۰ میلیون تومان که حساب متعلق به خواهرمه و به ظاهر قابل انتقاله) وجود داره؟
سپاس

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۷ ق.ظ

  سلام. بله، امکان تجمیع این دووام در قابل طرح زوجین وجود دارد.

عباسی · تیر ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۴۱ ق.ظ

با سلام وخسته نباشید
ما حساب مسکن یکم باز کردیم ,میخواستم بدونم بعد یک سال وام به مسکن کارت واریز میشه یا به خساب فروشنده مسکن!
چون نا خدود ده میلیونشو وام گرفتیم میخوایم یکجا اون وانو تسویه کنیم چنین امکانی عست/

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۴۱ ب.ظ

  سلام. مبلغ وام به حساب فروشنده و موجودی حساب را خودتان برداشت می کنید.

محمد كريمي · تیر ۴, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۹ ق.ظ

با عرض سلام
مبلغ وام مسکن جوانان بنده در حال حاضر با توجه به شهر و زمان سپرده گذاری ۴٠ میلیون تومان اعلام شده است.۶٠ میلیون تومان نیز اوراق ممتاز وام تعلق میگیرد.میتوان تواما با تجمیع دو امتیاز فوق ١٠٠ میلیون تومان با یک سند وام دریافت کرد؟
با تشکر.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۲۴ ب.ظ

  سلام. اگر به صورت زوجین اقدام کنید یعنی یکی اوراق بگیرد و دیگری ج.انان میشود با هم این وام را برای یک پلاک گرفت در غیر اینضورت یک نفر فقط یکی از آنها را میتواند استفاده کند.

میثم · تیر ۳, ۱۳۹۶ در ۸:۱۵ ق.ظ

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من اگر سال اول ۱۴ میلیون ودر سال دوم ۱۶ میلیون واریز کنم میتونم وام ۶۰ میلیونی بردارم وآیا میتونم اون ۳۰میلیون هم برداشت کنم یانه ؟ بعدش نحوه پرداخت ماهیانشو میخواستم بدونم که مراحل پرداختش سیر نزولی داره یا صعودی؟از چه مقدار شروع و چه مقدار پایان می یابد.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۱۰ ب.ظ

  سلام. در حساب جوانان حداقل باید ۵ سال منتظر وام بمانید. اقساط پلکانی سیر صعودی دارد

محسن · تیر ۱, ۱۳۹۶ در ۷:۲۵ ق.ظ

سلام.ممنون از مطلب خوبتون.
من حساب جوانان باز کردم.
برای مثال برای شهر های بزرگ باید ماهی ۱۸۷تومن واریز‌ کرد…من مثلا یک ماه نتونستم واریز کنم ماه بعد یک دفعه ۵۰۰تومن واریز‌ کردم…میخوام بدونم اینا چجوری حساب میشه…یا اینکه مثلا توی ۶ماه ۵میلیون واریز کردم….
یه سوال دیگه هم داشتم…برای مثال اگه موجودی حساب جوانان من ۳میلیون باشه من بخوام برای کاری ۲میلیونشو برداشت کنم چه اتفاقی میوفته؟ امتیاز کم میشه؟
آخرین سوال…
مثلا بعد از ۵سال من‌ ۱۲ میلیون موجودی داشتم تو حساب…بعد از دریافت وام میتونم این ۱۲میلیونو هم برداشت کنم و حسابو ببندم؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲, ۱۳۹۶ در ۸:۲۹ ق.ظ

  سلام. اگر تصمیم به واریز یکجا ندارید بهتر اینست که مبالغ چند ماه را در ابتدای آن بازه واریز کنید. مثلا اگر میخواهید شش ماه را یکجا واریز کنید بهتر است مبلغ مجموع ۶ ماه را در ابتدای شش ماه واریز کرده و تاشش ماه واریز نکنید. / با برداشت از حساب امتیاز کاهش پیدا خواهد کرد زیرا میانگین حساب ملاک خواهد بود. / بله، پس از دریافت وام به مبلغ کامل موجودی دسترسی خواهید داشت.

زهرا · خرداد ۳۱, ۱۳۹۶ در ۵:۲۱ ق.ظ

با سلام و خسته نباشید و تشکر از اطلاع رسانی خوبتون
من خانه دار هستم و همسرم شغل آزاد دارن. بیمه نداریم و همچنین جواز کسب یا مغازه. برای حساب صندوق مسکن یکم، مشکلی با سپرده گذاری مبلغ چهل میلیون برای هر کداممان که مجموعا معادل مبلغ هشتاد میلیون تومن بشه نداریم تا بتوانیم بعد از یکسال برای وام صد و شصت میلیون تومانی اقدام کنیم. اما مشکل اینجاست چطور به بانک ثابت کنیم که از پس پرداخت اقساط برمیاییم؟ فیش حقوقی نداریم یا خود بنده خانه دارم…ما چطور میتونیم برای این موضوع کاری کنیم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۳۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۲ ب.ظ

  سلام. این موضوع در حیطه تصمیمگیری شعبه است. لطفا به شعبه مورد نظر خود مراجعه و مشکل را با رییس شعبه مطرح کنید.

هادی عطائی · خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۵ ق.ظ

با سلام وخسته نباشید
من میخوام ۱۳۰ میلیون تومان یک ساله بزارم تو بانک مسکن.
میخواستم بدونم به من وام ۱۲۰ میلیونی تعلق میگیره یا نه؟
باچند درصد سود
و اقساط ۱۰ سالش چقدر؟
البته در شهر تهران.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۹ ق.ظ

  سلام. بله، برای دریافت وام حتما در حساب مسکن یکم سپرده گذاری کنید. البته هم خودتان وهمهمسرتان.زیرا این مبلغ وام فقط به زوجین تعلق میگیرد و به صورت تنهایی قابل دریافت نیست.

صفرپور · خرداد ۲۸, ۱۳۹۶ در ۱:۳۲ ب.ظ

سلام
من از سال ۸۳ تا سال ۸۸ برای صندوق جوانان ۱۵ ساله پول وتریز کردم اما دیگه ادامه ندادم
چطور میتونم وام دریافت کنم آیا میتونم این ۸ سال رو یکجا بریزم ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۸, ۱۳۹۶ در ۱:۵۵ ب.ظ

  سلام. در ابتدا باید امتیازتان را از شعبه خودتان استعلام کنید و در صورتی که تا بحیال امتیازتان پابرجا مانده باشد میتوانید مبلغی را برای جبران این مدت واریر کنید.

سیاوش · خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۸:۵۴ ق.ظ

سلام و خسته نباشید.
می توان وام صندوق یکم زوجین را گرفت بعد وام جوانان خودم را برای یک ملک دیگر گرفت؟
آیا با رعایت فاصله زمانی هم نمیشه این کار را انجام داد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۵ ب.ظ

  سلام. برای دریافت وام مسکن جوانان باید ۵ سال از دریافت وام قبلی گذشته باشد.

عسکری · خرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۶:۳۳ ق.ظ

با سلام سال ۹۳ برای پسرم حساب قرض الحسنه باز کردم مبلغ ان هم بسیار ناچیز بود سیصد هزار تومان که در سال۸۸ ۲۳۰۰۰۰ تومان موجودی ان بوده وتا امسال که سال ۹۶ است هیچ مبلغی اضافه نشده ایا ایشان الان میتوانند از طریق این حساب وام جوانان بگیرند یا اینکه باید پنج سال با گذاشتن مبلغی در بانک صبر کنند اصلا چه جور وامی با این شرایط میتواند بگیرد

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۲:۴۶ ب.ظ

  سلام. شما باید به شعبه مراجعه کنید تا امتیازتان توسط سیستم محاسبه شود. اینکه ادامه دادن حساب فایده دارد یا خیر باید با سیستم محاسبه شود.

حسین · خرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۷:۰۶ ق.ظ

سلام و عرض ادب ، ببخشید یه سوال دارم ، من تاحالا فقط از بانک وام ازدواج گرفتم ! حالا این طرح وام مسکن یکم رو بخوام بگیرم مثلا ماهی ۵۰ تومن بخوام بدم بعد از چند وقت و چقدر وام بهم داده میشه ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۵۷ ب.ظ

  سلام. با ماهی ۵۰ هزار تومان امکان دریافت وام مسکن یکم را ندارید. حداقل افتتاح حساب این وام ۶٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان است.

صادق · خرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۲۸ ق.ظ

سلام اقای ثابتی
اگر سال ۹۲ افتتاح حساب مسکن جوان داشته باشیم، ولی چند ماه بیشتر واریزی نداشته باشیم، میشه الان با واریز وجه بیشتر، امتیاز این چند سال رو جبران کرد؟طوری که سال ۹۷ بشه وام گرفت؟
(من فقط ۳ ماه واریز کردم و الان ۵۰ میلیون موجودی دارم و مشکلی برای جبران امتیاز ندارم.)
تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ در ۴:۰۸ ب.ظ

  برای اطلاع از وضعیت حسابتان باید به شعبه خودتان مراجعه کنید. حساب جوانان به نحویست که تاز مان خاصی امکان جبران وجود دارد.

عباس · خرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۷ ق.ظ

سلام.
من یک وام ۲۰ میلیونی مسکن جوانان در سال ۹۰ گرفتم و الان میخام حساب مسکن یکم باز کنم بطوریکه سررسید وام مسکن یکم پنچ سال بعد از اخذ وام جوانان است.
شعبه رفتم میگه چونکه یک باز از بانک مسکن وام گرفتی دیگر نمیتونی وام مسکن یکم را بگیری.
آیا درسته؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۲۰ ق.ظ

  سلام. برای دریافت وام مسکن یکم هیچگاه نباید از وام مسکنی (هر نوع وام مسکنی ) استفاده کرده باشید.

مرتضی · خرداد ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۳ ب.ظ

یه سوال فنی:
با توجه به افزایش سقف پرداخت اوم مسکن جوانان، آیا هر سقفی که تعیین می شود، مشمول کسانی که قبلا افتتاح حساب کرده اند نیز می شود؟
مثلا اگه الان افتتاح حساب کنیم برای وام ۶۰ میلیونی ۵ ساله، اگه سقف بشه ۸۰ میلیون، میشه با افزایش پرداخت ماهیانه از سقف جدید استفاده کرد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۵:۰۳ ق.ظ

  خیر، هر کسی در سالی که افتتاح کرده باشد سقف مربوط به همان سال به اوتعلق خواهد گرفت.

متقاضی وام مسکن · خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۶:۳۲ ب.ظ

ببخشید شما در نکته ۱۲ نوشتید: “اگر فردی قبلا از وام صندوق پس انداز مسکن (عادی یا یکم) و یا وام جوانان دیگری استفاده کرده به شرط گذشت ۵ سال یا تسویه وام قبلی میتواند مجددا از وام مسکن جوانان جهت خرید یا ساخت منزل استفاده کند.”
ولی طبق خبر “تسهیلات ویژه زوجین از محل حساب پس انداز مسکن جوانان” مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ سایت بانک مسکن، نوشته شده “محدودیت پرداخت صرفاً یک فقره تسهیلات به قوت و اعتبار خود باقی بوده و اعطای تسهیلات مسکن جوانان زوجین (همانند تسهیلات اوراق گواهی حق تقدم زوجین و صندوق مسکن یکم زوجین) به زوجینی که قبلاً از هر یک از انواع تسهیلات مسکن زوجین استفاده نموده باشند، امکان‌پذیر نخواهد بود.”
یعنی شرط گذشت ۵ سال برای دریافت مجدد وام،شامل حال هیچ کس نمی شود یا فقط زوجین؟ چون در توضیحات سایت بانک مسکن هم اشاره ای به امکان دریافت مجدد وام مسکن جوانان نشده است.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۴۴ ب.ظ

  در مورد وامهای زوجین هر زوجی فقط یک بار میتواند از این طرح استفاده کند. . اینکه این وام زوجین از چه طریقی باشد مهم نیست. مثلا اگر زوجینی قبلا وام مسکن یکم گرفته اند دیگر نمیتوانند وام اوراق زوجین استفاده کنند.

مجید · خرداد ۹, ۱۳۹۶ در ۶:۳۳ ق.ظ

میخواستم بدونم شما که همه جوابها رو مربوط به مراجعه به شعبه میدونید پس چرا نظرسنجی گزاشتید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۸ ب.ظ

  دوست عزیز پاسخ بسیاری از سوالها به نحویست که باید توسط سیستم شعبه انجام شود مانند امتیاز وام زیرا سوابق واریز و … و یا در مورد اولویتهای حساب ممتاز که حتما باید در شعبه افتتاح شده انجام شود زیرا توسط سیستم و سامانه مخصوص همان شعبه قابل انجام است. در ضمن تا بحال من بیش از ده هزار سوال را در همین وبلاگ پاسخ دادم که کمتر از ۵۰ مورد را به شعبه ارجاع دادم.

   مجتبی · خرداد ۱۱, ۱۳۹۶ در ۹:۳۷ ق.ظ

   واقعا سایت خوب و مفیدی دارید، خیلی متشکرم بابت وقتی که بابت جواب دادن به سوالات میذارید…حرف دوستمون رو به دل نگیرین، حق با شماست…

محمد نجات · خرداد ۷, ۱۳۹۶ در ۸:۵۴ ق.ظ

با سلام
من در سال ۷۹ حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کردم
میخواستم بدونم جدول مربوط به واریز هر سال مربوط به سال ۷۹ ببعد که ۱۵ سال آن در سال ۹۳ تموم میشد را از کجا میتونم بگیرم . متاسفانه دو بار به شعبه اففتاح کننده مراجعه کردم با اینکه حدود ۴۸ میلیون تو حساب تا سال ۹۳ بوده است میکوییند امتیاز این سالهایی که واریزی را پرداخت نکرده اید سوخته است
ممنون میشم راهنمایی کنید

علی · خرداد ۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۰ ق.ظ

سلام ممنون از راهنمایی شما من حساب مسکن جوانان را سال ۸۷ باز کردم که آن
زمان اگر اشتباه نکنم بعد از ۶ سال ۳۵ میلیون و بعد از ۱۵ سال ۵۵ میلیون وام تعلق گرفت .سوال من الان آینه که آیا این افزایش وام مسکن به ۱۱۰ میلیون شامل حسابها گذشته مثل ما هم میشه یا نه

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۱, ۱۳۹۶ در ۵:۴۲ ب.ظ

  سلام. افزایش وام مسکن تا سقف ۱۱۰ میلیون تا پایان سال ۹۵ بود که الان این طرح وجود ندارد.

مهران م · خرداد ۴, ۱۳۹۶ در ۷:۰۲ ق.ظ

سلام و تشکر از مطالب بسیار مفید سایتتان
یه سوال داشتم، برادرم سال ۹۳ وام مسکن جوانان دریافت کرده، و من میخواهم امتیاز وام مسکن خودم را در سال ۹۷ به او منتقل کنم، آیا به شرط تسویه کردن وامی که سال ۹۳ دریافت کرده میتواند مجدد وام مسکن جوانان دریافت کند؟ آیا باید شرط گذشت ۵ سال از اخذ وام قبلی هم رعایت شود؟

اسماعیل · اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶ در ۲:۱۱ ب.ظ

سلام , من یه حساب مسکن جوانان باز کردم که ماهیانه در سال اول ۱۶۱۵۰۰ تومان باید واریز کنم میخواستم بدونم که بعد از ۵ سال ۵۴ میلیون وام میدن پولی رو که خودم واریز کردم تکلیفش چی میشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۰۰ ب.ظ

  سلام. برای اطلاع از امتیازتان باید به شعبه خودتان مراجعه کنید. همزمان با دریافت وام می توانید موجودی خود را نیز برداشت کنید.

فاطمه · اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۶ در ۵:۴۶ ب.ظ

سلام من وام مسکن جوانان را از فروردین ۸۲با مبلغ واریز ماهانه ۸۰۰۰ تومان شروع کردم و امسال که سال ۹۶ می باشد سال آخر پرداخت می باشد که ماهانه ۳۷۰۰۰ تومان واریز می کنم سوالی که داشتم این است که چه مبلغی برای وام تعلق می گیرد و آیا شرایط این وام اینطور می باشد که باید ضامن داشته باشم؟ و مبلغ وام برای شهر رشت چقدر می باشد .
ممنون از شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۶ در ۴:۲۱ ب.ظ

  سلام دوست عزیز. امتیازگیری وام جوانان از طریق سیستم قابل انجام است و محاسبه آن مخصوصا برای حسابهای قدیمی سخت می باشد. لطفا به شعبه خودتان مراجعه کنید.

نیما · اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶ در ۹:۱۷ ق.ظ

با سلام.
من مسکن جوانانم رو برای وام ۵ ساله از سال ۸۷ شروع کردم و تا الان موفق به استفاده ازش نشدم. آیا این امتیاز تا ۱۵ سال رشد میکنه؟ اگر بله چه شرایطی لازم هست تا شامل رشد حداکثری امتیاز باشه؟ ینی مثلا چقدر باید حداقل موجودی حسابم باشه در پایان هرسال تا این رشد تکمیل شه؟ چون در سایت بانک مسکن هم من جدولی پیدا نکردم تا رشد ۱۵ سالرو نشون بده.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶ در ۱:۰۴ ب.ظ

  سلام. امتیاز شما سال به سال رشد میکند. جدول واریزی سال ۸۷ را در این صفحه مشاهده کنید.

   نیما · اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۶ در ۵:۵۷ ق.ظ

   سلام مجدد. من در این صفحه جدول واریز سالیانه یکجا برای ۱۵ساله رو پیدا نکردم و فقط تا ۵ سال هست. برای مثال امسال مانده باید چقدر باشه؟
   و یک سوال دیگه دارم که اگر مقدار مانده من بیش از واریزی سالیانه باشه آیا در امتیاز نهایی من تاثیری داره؟
   ممنون

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۶ در ۴:۰۶ ب.ظ

    سلام. واریزی یکجا برای سال ۸۷ مبلغ ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان است. اگر سقف امتیاز را با واریزی خود کسب کرده باشید امکان دریافت وام بیشتر وجود ندارد.

مجتبی · اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۶ در ۸:۳۵ ق.ظ

سلام وقتتون بخیر.
من مسکن از انبوه ساز خریداری کردم.وام این واحد۴۰ ملیون هست که اوراق پراخت شده.لذا هتوز وام بنام بنده نخورده ومسکن در انتهای کار می باشد.الان میخاستم ازوام مسکن یکم استفاده کنم.ایا امکانش هست.
فروشنده میگه نمیشه چ.ن سود مشارکت با خریداره وانصراف نمیشه بدی
ممنون از پاسختون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱:۱۸ ب.ظ

  سلام. برای اینکار باید وام قبلی تسویه و وام جدید از محل صندوق یکم روی ملک استفاده شود.

محمد حسین · اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶ در ۶:۳۳ ق.ظ

سلام . در مورد نکته ۱۵ اینکه اگه اون مبلغ یعنی (۳٫۳۳۴٫۰۰۰)یکجا پرداخت کنیم بعد از ۱۵ سال وام تعلق میگیره؟
شرایط دریافت وام برای اینکه بشه در زمان کوتاه تر وام گرفت چیه ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۱۴ ب.ظ

  سلام. بله، با دریافت یکجای مبلغ میتوانید وام را بعد از ۱۵ سال کسب کنید. / زودتر از ۵ سال امکان اخذ وام جوانان وجود ندارد.

عباس · اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۶ در ۷:۱۶ ب.ظ

سلام

من از سال ۸۴ پول میریزم و سال ۹۸ انتهاش وام رو میگیرم به میزان ۴۷ تومان. حالا نمیدونم زیاد بدن یا نه مسکن جوانان منظورمه. در ضمن این قضیه وام مسکن ازدواج چی هست ۲۰ تومان بیشتر میدن؟
اگر به جای خرید خانه ،ا گر پدر یا مادر خونه رو به نام فرزند کنن بانک مسکن به این سند وام میده؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۱۲ ب.ظ

  سلام. امتیاز شما در شعبه قابل رویت و محاسبه است. بخشنامه ای مربوط به وام ۲۰ میلیونی به شعب ابلاغ نشده. / دریافت وام هنگام خرید منزل از بستگان درجه یک امکان پذیر نیست.

محمد · اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶ در ۵:۱۷ ق.ظ

با سلام و احترام
من و همسرم تصمیم به باز کردن حساب مسکن یکم داریم (در اصفهان). ۴۵ میلیون موجودی دارم به اضافه یه وام مسکن جوانان ۱۵ ساله که از سال ۸۵ افتتاح شده و بصورت منظم پرداخت شده.
آیا من میتونم از امتیاز تا الان وام مسکن برای تکمیل ۶۰ میلیون مسکن یکم استفاده کنم؟
چون من از بانک پرسیدم به صراحت گفتن امکان تبدیل امتیاز وجود نداره (علیرغم اینکه طبق گفته های جنابعالی وجود داره)

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۹ ب.ظ

  سلام. تحمیع امتیاز جوانان و مسکن یکم تابع شرایط خاصی است از جمله اینکه حداقل موجودی حساب جوانان نباید از حداقل موجودی مسکن یکم کمتر باشد (حداقل مبلغ در مسکن یکم در اصفهان ۱۰ میلیون تومان است) زیرا اگرمبلغ کمتر باشد امکان تبدیل و تجمیع وجود ندارد.

حسین · اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶ در ۵:۰۷ ق.ظ

سلام
۱ سوال جناب مهندس
من برای وام یکم ثبت نام کردم
سوال اینکه من اگر بعد از دریافت وام بعد از ۵ سال(مثال) خواستم خونمو بفروشم -ایا باید وام تسویه کنم حتما یا انتقال میتونم بدم به خریدار جدید
و اینکه اگر میتونم انتقال بدم به نفر خریدار من تو این ۵ سال ۵۶میلیون قسط دادم چقدر از این پول اصل وام و چقد بهره حساب میشه -یعنی بعد از پنج سال خونه من چقد وام داره
و سوال سوم اینکه وام قابل اتنتقال به ملک جدید هست

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱:۰۱ ب.ظ

  سلام. ۱- میتوانید وام را خریدار انتقال دهید. ۲- هنگام نقل و انتقال وام باید به شعبه مراجعه و از مبلغ بدهی روز یا همان مبلغ حین الفسخ وامتان اطلاع کسب کنید. این مبلغ سیستمی محاسبه خواهد شد.

حسين احمدي · اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۶ در ۵:۱۲ ب.ظ

با درود، من سال ١٣٨۶ برای پسرم حساب جوانان باز کردم و قرار شد سال ٩۶مبلغ ٣٩ میلیون وام بگیرم که البته بنا به دلائل درسی مجبور شدیم بریم دانشگاه امارات و وکالت کامل از طرف خودم و پسر ٩ ساله ام به مادر و پسر خاله ام دادم که متفقاً و منفردا بتونن همه کارها رو انجام بدن و سوْال من الان این است برای وام جعاله ١٠ م و همچنین جهت بیشتر شدن وام اوراق تا چه حدی میتوانند بخرن ؟ و آپارتمانی که پیدا کرده اند موقعیت شهرهای بزرگ است و جواز ساخت سال ١٣٧۶ و پایانکار١٣٨١ دارد تا چه مقدار کلا وام تعلق میگیرد؟ و این وکالت مشکلی ندارد که خودم نیستم همه اینکارها انجام میشد یا در مورد وام جوانان مشکلی هست که پسرم هنوز ٩ساله است؟
و ضمنا مبلغ موجودی حساب رو میتوانن برداشت کنند؟
(در وکالت صراحتا نوشته اند که اجازه دریافت وام و برداشت از حساب و… کلا، کامل کامل است)
با سپاس از شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱:۰۷ ب.ظ

  سلام. از آنجا که مادرتان نسبت درجه یک با شما دارد میتواند با وکالت از شما امور مربوط به وام را انجام دهد. / میتوانید تا سقف ۵۰ میلیون در شههرای بزرگ وام بگیرید. یعنی ۳۹ از جوانان دارید که میتوانید ۱۱ میلیون اوراق بخرید. البته وام تعمیر هم میتوانید بگیرید. / اگر پروانه ساخت ۷۶ باشد امکان اخذ وام جوانان روی آن وجود ندارد. برای استفاده از وام جوانان حداکثر عمر (پروانه ساخت) باید ۱۵ سال باشد. / امکان برداشت از حساب نیز با وکالت وجود دارد.

آرمان · اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۶ در ۶:۲۰ ق.ظ

سلام.به شعبه مراجعه کردم دقیقا ۱۱سال و۴ماهه که این حساب روبرام بازکرده مادرم وبهم گفتند که امتیازحسابت کافی نیست می خواستم بدونم حدودا چقدرپول باید توحسابم یکجا بریزم تا بتونم وام رودریافت کنم درضمن مگه مبلغ وام چقدره.مرسی

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۶ در ۵:۱۵ ق.ظ

  سلام. برای اطلاع از این موضوع باید حتما به شعبه مراجعه کنید زیرا امتیاز حساب فقط به صورت سیستمی اخذ می شود.

وحید · اردیبهشت ۹, ۱۳۹۶ در ۲:۱۰ ب.ظ

سلام‌جناب ثابتی
من تازه ازدواج کردم وتاکنون هیج حسابی و اطلاعی درمورد وام‌مسکن‌ندارم
مبلغ۲۰ملیون‌تومن هم‌میتونم سرمایه گذاری کنم و قسط تا برجی۱۸۰۰۰۰۰میتونم پرداخت کنم
میشه راهنمایی کنید برا دریافت بیشترین وام چراهی انتخاب کنم؟
متشکرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۱۵ ب.ظ

  سلام. حساب مسکن یکم افتتاح کنید تا در سال اینده ۴۰ میلیون و در ۲ سال اینده ۶۰ میلیون و در سال سوم ۸۰ میلیون وام داشته باشید.

آیدا · اردیبهشت ۹, ۱۳۹۶ در ۷:۳۸ ق.ظ

سلام و خسته نباشید
آقای ثابتی،من در سال ۸۸ حساب مسکن جوانان ۵ ساله افتتاح کردم و تا پایان سال پنجم اقساط آن را پرداخت نمودم.اما بعد از ۵ سال موجودی حساب را برداشت کردم.حالا چه مقدار وام به من تعلق میگیرد؟از طرفی همسرم هم در سال ۸۲ حساب جوانان ۱۵ ساله افتتاح کرده و اقساط آن را کامل پرداخت کرده اند.آیا ما می توانیم از هر دو وام برای خرید یک مسکن استفاده کنیم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۱۸ ب.ظ

  سلام. امتیاز گیری حساب جوانان طبق آنچه گفتی براحتی امکان پذیر نیست. لطفا به شعبه مراجعه کرده و امتیازتان را از شعبه مطلع شوید. / امکان اخذ دووام جوانان روی یک ملک وجود ندارد.

آرمان · اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶ در ۷:۲۴ ب.ظ

سلام.من مادرم توسال ۸۵ برام پس اندازمسکن جوانان افتتاح کرده الان ۱۹ سالمه می تونم وام ۹۰میلیونی روبگیرم یا نه درضمن واریزهای من به حسابم پیوسته نبوده وتا الان هم برداشتی ازاین حساب نداشتم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۸, ۱۳۹۶ در ۵:۵۳ ق.ظ

  سلام. برای دریافت وام ۹۰ میلیون با توجه به شهرتان باید ۱۳ تا ۱۵ سال از افتتاح حسابتان بگذرد. لطفا به شعبه خود مراجعه کرده و از امتیاز متعلق به حسابتان اگاه شوید.

حسین · اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶ در ۸:۲۶ ق.ظ

متشکریم

آیلین · اردیبهشت ۵, ۱۳۹۶ در ۸:۱۳ ب.ظ

سلام آیا زن و شوهر بطور جداگانه میتوانند وام مسکن بگیرند.

مهدی · اردیبهشت ۵, ۱۳۹۶ در ۹:۳۹ ق.ظ

سلام جناب ثابتی
ممنون از اطلاع رسانی ها

من در مهر ماه سال ۸۱ افتتاح حساب مسکن جوانان رو در کرج انجام دادم و الان ۳۰٫۷۰۰٫۰۰۰ ریال پرداختی به بانک و موجودی حساب است. اول این که ممکن است بفرمائید اگر الان بخواهم از وام استفاده کنم حدودا چقدر خواهد بود؟
دوم مراتب انتقال این وام به همسر چه شرایطی دارد؟

با سپاس از راهنمایی های جنابعالی

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۳:۰۵ ق.ظ

  سلام. امتیاز گیری وام جوانان فقط در شعبه و از طریق سیستم مخصوص قابل انجام است./ با مراجعه به شعبه و امضای یک فرم انتقال حساب قابل انجام است.

نیما · اردیبهشت ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۲۳ ق.ظ

سلام برای استفاده از وام مسکن یکم زوجین(۱۶۰ میلیونی) خانه به چه قیمتی باید خرید؟ایا از وام مسکن یکم برای ساخت مسکن هم میشهاستفاده کرد?

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۳:۰۱ ق.ظ

  سلام. حداقل قیمت ملک باید ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان باشد. البته منظور ارزش کارشناسی ملک که توسط ارزیاب تعیین می شود.از وام مسکن یکم برای ساخت هم میتوان استفاده کرد.

مریم · اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶ در ۵:۵۲ ب.ظ

سلام بنده با افتتاح حساب مسکن صندوق یکم و همسرم با افتتاح حساب مسکن جوانان قصد خرید یک واحد مسکونی رو داریم ملک مورد نظر ما آپارتمانی است که همسرم ۱۰ سال قبل با گرفتن وام ۱۸ میلیونی از بانک مسکن خریده و ۴ ماه قبل پس از تصفیه وام با بانک اقدام به فروش به غیر کرده است این شخص اکنون قصد فروش همان آپارتمان را دارد آیا ما می توانیم این آپارتمان را با استفاده از وام بانک مسکن( جوانان و صندوق یکم) خریداری کنیم؟