۱۰ عادت که انسان های با ثبات مالی دارا می باشند

  برای بسیاری از انسانها مهم است که اهداف مالی خود دست پیدا کنند و علاوه بر آن ان دارایی را همچنان برای خود حفظ کنند. در این نوشته به ۱۰ عادتی می پردازم که انساهنهای باثبات مالی برای حفظ داراییشان انجام می دهند.

  آنها آنی خرج نمی کنند

  پول به یک شکل ما را درگیر خودش می کند. احتمالا این مساله برای همه ما زمانی می خواهیم از یک زندگی راحت استفاده کنیم بصورت یک مشکل بزرگ پیش آمده است. خرج آنی یعنی آنقدر بیرون غذا بخوریم و خرید کنیم تا پولمان تمام شود. ثبات مالی تنها زمانی میسر است که ما خرج های آنی خود را ثبت و کنترل کنیم.

       آنها پول پس انداز می کنند

  انسان های با ثبات مالی کمتر از آنچه در می آورند خرج می کنند. ممکن است شما سرمایه آنچنانی نداشته باشید اما می توانید در چیزهای مهم و به جا صرفه جویی کنید و زیاده روی نکنید. این کار برای شما موقعیت پس انداز فراهم می کند. پس یاد بگیرید در صورت حساب های تلفن، ابزار و انرژی صرفه جویی کنید. و یا به طور ساده تر خرج خود در اغذیه فروشی، رستوران و خرید لباس را کم کنید.

       آنها مخارج خود را یادداشت می کنند

  آنها مخارج خود را ثبت می کنند. این کار هره چند وقت یکبار می تواند انجا مشود. شاید ماهی یکبار شما بتونید مخارجی که داشته اید را بنویسید و ببینید درچه زمینه هایی درست خرج نکردید. وقتی این کار انجام شود، شخص می تواند با کارایی پیشتری از پول خود استفاده کند.

       آنها سرمایه گذاری می کنند

  افراد با ثبات مالی برای امنیت آینده خود تلاش می کنند. حتی زمانی که بازنشستگی هنوز نزدیک نشده است شما می توانید قسمتی از پول خود را برای سرمایه گذاری در حساب خود کنار بگذارید.

       آنها قرض را حذف می کنند و از آن پیش گیری می کنند

  همه قرض ها مانند هم نیستند. وامی که سود بسیاری دارد با وام های کم سود خرید خانه و وام های دانشجویی متفاوت است. قرض روی بدهکار یک اثر روانی دارد؛ بنابراین بهتر است حذف شود و از آن پیشگیری شود. آگاه باشید که در حال حاضر چقدر بدهکار هستید، آیا این بدهی وام ماشین است یا قرض کارت اعتباری.

       آنها بودجه بندی می کنند

  افراد با ثبات مالی درآمد خود را بودجه بندی می کنند. با بودجه بندی آنها می توانند مطمئن شوند پولشان کجا می رود و ببینند آیا جایی مایلند می رود. با نرم افزار هایی نظیر Mint و You need a budget شما می توانید بودجه بندی کنید و حسابدار آن شوید.

 • ://cdn.persiangig.com/preview/K6MRpoIROS/d.jpg” alt=”۱۰ عادت که انسان‌های با ثبات مالی دارا می‌باشند” width=”424″ height=”283″ />
 •      آنها بصورت اتوماتیک واکنش می دهند

  بله آنها مال خود را حیف و میل نمی کنند. آنها در پرداخت صورت حساب های خود تاخیر نمی کنند. با انجام این کار، جایی برای رشد قرض نمی ماند و به شما این امکان را می دهد که بدانید از کدام پول برای مصارف شخصی استفاده کنید.

       آنها عادت های بد را ترک می کنند

  این کار نیازمند با اصول بودن است. اما افراد با ثبات مالی می دانند عادات بد درآمد آنها را هدر می دهد و تفریحات آینده آنها را ضایع می کند. چیزهایی که واقعا شما را خوشحال می کنند گران قیمت نیستند و نمی گذارند شما در ورشکستگی مالی شنا کنید.

       آنها برنامه ریزی می کنند

  فعالیت ها و کارهای خاصی هستند که شما مایلید با آنها به خودتان پاداش دهید. آن می تواند خرید خانه، خرید ماشین، رفتن به تعطیلات باشد. اینها اهداف طولانی مدت هستند که شما را ملزم می کنند برنامه کارایی برای رسیدن به آنها داشته باشد. به جای به بطالت گذارندن وقت، روی این اهداف اعداد و تاریخ بگذارید با انجام این کار می توانید ثابت قدم باشیذ و به ثمر رسیدن اهدافتان را ببینید.

    آنها مراقب سلامتی خود هستند

  ثبات مالی نیازمند مسئولیت پذیری است. شما بدون محافظت از وسایل خود نمی توانید کار های خود را تمام کنید و یا کاری انجام دهید. علاوه بر آن درمان از دارو گرفته تا آزمایش و مداوا گران است. افراد با ثبات مالی با محافظت از سلامتی خود و داشتن یک زندگی سالم از مال خود هم محافظت می کنند. همه ما می دانیم که اتفاقات غیر منتظره ای ممکن است رخ دهد، اما چیزهای بسیاری نیز هشتند که تحت کنترل شما هستند و می توانید آنها را مدیریت کنید.  

 • ://telegram.me/joinchat/ArbDpjxHJr7_cS4hBVpaOw”>[su_button url=”https://telegram.me/joinchat/ArbDpjxHJr7_cS4hBVpaOw” target=”blank” style=”3d” background=”#2bafff” color=”#d8fbff” size=”6″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: location-arrow” text_shadow=”0px 1px 0px #00319b”]در این کانال عضو شده و با انوع وام مسکن به زبانی ساده آشنا شوید.[/su_button]
 • ://maskanbankblog.com/applications/”>[su_button url=”http://maskanbankblog.com/applications/” style=”3d” background=”#8cff21″ color=”#005f16″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: mobile” text_shadow=”0px 1px 0px #ffffff”]اپلیکیشن های مفیدی در رابطه با انوع وام های مسکن دانلود کنید.[/su_button]
۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
کامیار
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۵ ۷:۲۹ ق٫ظ

تشکر بابت زحمت بی نهایت شما آقای مدیر