چگونه برای شعبه خود مشتری دایم جذب کنیم؟

دسته بندی :
  • :#ff6600;”>محل شعبه ما کجاست؟

  هر کجا که بروید، همه به شما خواهند گفت که مهمترین چیز برای موفق بودن یک تجارت و برگرداندن مشتریان به سمتتان محل کار شماست! و منظورمان منطقه دقیق سکونتتان نیست، بلکه محل دقیق آن مثلاً اینکه سمت راست خیابان است و یا کنار مغازه های دیگر و از این قبیل. شاید خیلی وقتها به مغازه ای رفتید اما بخاطر شلوغ بودن بیش از اندازه آن منطقه و نبودن جای پارک، از همان راهی که رفته اید برگشته اید. انجام سریع کارهای مشتریان علاوه بر اینکه فاکتور مهمی در خدمات رسانی است باعث خلوتی شعبه هم می شود. خیلی ها هم هستند که بااینکه از کالاهای یک مغازه خیلی خوششان میآید، اما بخاطر ترافیک آن منطقه حتی نزدیک آن هم نمیشوند.حتی الامکان سعی کنید خودتان و همکارانتان ماشین ها را در جلوی شعبه پارک نکنید و این فضا را برای پارک خودروی مشتریانتان بگذارید.

  • :#ff6600;”>ظاهر مهمتر از همه چیز.

  اینکه می گویند اولین تاثیر مهمترین تاثیر است نابجا نگفته اند. این مسئله فقط درمورد برخوردهای فردی صدق نمی کند بلکه موقعیتهای کاری را هم شامل می شود. اگر کسی وارد شعبه ای شود که باوجود خدمات دهی خوب، روی زمین آن پر از آشغال است، یا هوای آن آلوده است و یا در انجام روال کارها بی نظمی و شلختگی وجود داشته باشد، چقدر احتمال دارد که آن مشتری دوباره بخاطر آن خدمات به آنجا بیاید؟ احتمال آن خیلی کم است.

  • :#ff6600;”>آیا سود بیشتری به مشتری می رسانیم؟

  بدیهی است که این یکی از مهمترین جنبه های دنیای تجارت است. بااینکه میخواهید از تجارتتان سود ببرید تا بتوانید در آن باقی بمانید، اما باید مطمئن شوید که قیمتهایتان درمقایسه با تجارتهای دیگر که زمینه مشترک با شما دارند، مناسب و یا حتی کمی پایینتر باشد. هیچ چیز لذتبخش تر از این نیست که بدانید اگر دو کوچه پایینتر بروید جنسی را میتوانید ده هزار تومان ارزانتر بخرید. این کار را میتوانید به طرق مختلف مثل تخفیفات فصلی و بُنهای خرید و “یکی بخر دوتا ببرها” و از این قبیل انجام دهید.

  • :#ff6600;”>دانش کافی درمورد محصولات و خدمات

  خیلی مهم است که همه کارمندانتان اطلاعات کافی درمورد خدمات محصولات شما داشته باشند. هیچ چیز بدتر از این نیست که وقتی مشتری سوالی را از متصدی میپرسید، متصدی وی را به مسئول دیگری ارجا دهد و آن مسئول دیگر هم به فرد دیگری زنگ بزند و پاسخ بخواهد و یا اطلاعات نادرست بدهد و یا از شما بخواهد روز دیگری برای گرفتن پاسخ بروید. البته ممکن است زمان باشد که کارمندانتان مراحل آموزشی را می گذرانند اما در هر حال همیشه باید یک کارمند با اطلاعات کافی برای پاسخگویی به مشتریان داشته باشید در غیراینصورت افراد ایدآل گرا و یا آنهایی که عجله دارند دیگر هیچوقت به سمتتان برنمی گردند.

 • ://cld.persiangig.com/preview/Y01wdILYw4/KeyBankTellers.jpg” alt=”” width=”450″ height=”338″ /> چگونه برای شعبه خود مشتری دایم جذب کنیم
  • :#ff6600;”>لبخند را فراموش نکنیم.

  خیلی وقتها می شنویم که مشتری بخاطر بدزبانی و یا بی حوصلگی فروشنده ای شکایت کرده است. این مسئله مشکلی جدی برای کار شما ایجاد خواهد کرد. همیشه یادتان باشد که حرفها خیلی سریع دهان به دهان میچرخد و اکثر افراد وقتی چنین حرفی درمورد فروشگاه شما بشنوند، حتی بااینکه خودشان آنجا را امتحان نکرده اند، آن را پذیرفته و سراغتان نخواهند آمد. با مشتریانتان حرف بزنید، لبخند بزنید، و در کمال ادب به آنها پیشنهاد بدهید. آدمها خیلی دوست دارند حرف بزنند. مخصوصاً زنان خانه دار که خیلی از خانه بیرون نمی آیند.

  • :#ff6600;”>با تبلیغات شناخته شویم.

  خیلی مهم است که از کارمان در محل های مناسب تبلیغ کنیم. تبلیغات به روش های مختلف قابل انجام است مثل روزنامه، مجلات، اینترنت، بیلبورد و … در عرصه خدمات بانکی میتوانیم از تبلیغاتی در عرصه آموزشی استفاده کنیم. بانک مسکن مدتها پیش سی دی را تهیه دیده بود که به بچه ها نحوه پس انداز و مسایل مالی را آموزش می داد این یک ترفند بسیار خوب و پربازده بود.همچنین با شناسایی مشتری های هدف و تبلیغ برای آنها نیز از دیگر موارد مهمی است که باید رعایت کرد. مانند رابطه بانک مسکن و فعالان صنعت ساخت و ساز و مجتمع سازان.

۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments