پیش خرید منزل با حساب امانی بانک مسکن

طرح ایجاد حساب امانی برای پیشفروش مسکن در بانک مسکن اجرایی شده است.  این طرح الگویی است که بر اساس آن متقاضیان مسکن می توانند حساب امانی برای پیش‌خرید مسکن در نزد این بانک‌ افتتاح و سپرده‌گذاری کنند؛ اقدامی که روشی برد – برد هم برای خریداران و هم برای بانک‌ می باشد.

با افتتاح حساب امانی نزد بانک مسکن این امید در میان متقاضیان تقویت می‌شود که تمام مراحل پیش فروش مسکن به‌گونه‌ای زیر نظر این بانک، تعیین تکلیف شود تا احتمال بروز مشکلاتی چون عدم تحویل به موقع واحد مسکونی و فروش احتمالی یک واحد مسکونی به حداقل برسد.

در این روش، بانک پیشرفت پروژه را کنترل کرده و به عنوان امانت دار مردم، پول ها را به تدریج در اختیار سازنده یا پیش فروشنده قرار می دهد.

در این پروژه های ساختمانی، وجوه پیش خریداران نزد بانک مسکن به عنوان ناظر و امین و در قالب حساب امانی نگهداری می شود و بر اساس توافق میان سازنده و بانک و مطابق با جریان نقدینگی مورد نیاز پروژه، منابع این حساب آزاد می شود.حساب امانی

در این طرح هر پیش فروشنده، برای هر پروژه می بایست فقط یک حساب امانی افتتاح کند و هر حساب امانی صرفاً به منظور پیش فروش واحدهای یک پروژه خواهد بود. در صورتی که بیش از یک پیش فروشنده، مشترکاً اقدام به پیش فروش واحدهای یک پروژه کرده باشند، حساب امانی مشترکاً به نام فروشندگان افتتاح شده و مالکیت آن مطابق با سهم الشرکۀ هر یک از کل قرارداد پیش فروش خواهد بود.

حساب امانی که حسابیست کوتاه مدت با واریز حداکثر یک میلیون ریال توسط پیش فروشنده افتتاح میشود. پس از افتتاح حساب، واریز به آن توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی اعم از پیشفروشنده ،وکیل قانونی وی و پیشخریداران ممنوع بوده و فقط بانک، در اجرای مفاد این طرح، قرارداد افتتاح حساب امانی، قانون، آییننامۀ اجرایی قانون و همچنین آرای صادره توسط مراجع قضایی و هیأت داوری، مجاز به واریز به آن خواهد بود.

به ازای هر یک از قراردادهای پیشفروش  باید یک فقره حساب نزد بانک به نام پیش خریدار و توسط وی به منظور ایفای تعهدات خود در قرارداد پیشفروش، افتتاح شود. پیش خریداران میتوانند کلیۀ پرداختهای نقدی خود بابت تعهدات قرارداد پیشفروش را به حساب خریدار متعلق به خود واریز نمایند.

بانک مسکن نیز تمهیدات لازم به منظور تهیه و نگاهداری صورت واریزهای هر پیش خریدار را به شکلی فراهم می نماید که وضعیت پرداختها،تعهدات آتی و تعهدات نکول شده هر پیش خریدار در هر زمان از قرارداد امانی مشخص باشد.
دوستان من در گروه مشاوره مالی اپاتان اپلیکیشن جامعی را در این زمینه تدارک دیده اند که توصیه میکنم حتما آنرا دانلود کرده و بهره ببرید. [wp-svg-icons icon=”arrow-down-3″ wrap=”i”]  [wp-svg-icons icon=”arrow-down-3″ wrap=”i”]  [wp-svg-icons icon=”arrow-down-3″ wrap=”i”]

بنر سایت عدد

[su_button url=”https://telegram.me/joinchat/ArbDpjxHJr7_cS4hBVpaOw” target=”blank” style=”3d” background=”#2bafff” color=”#d8fbff” size=”6″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: location-arrow” text_shadow=”0px 1px 0px #00319b”]در این کانال عضو شده و با انوع وام مسکن به زبانی ساده آشنا شوید.[/su_button]

[su_button url=”http://maskanbankblog.com/applications/” style=”3d” background=”#8cff21″ color=”#005f16″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: mobile” text_shadow=”0px 1px 0px #ffffff”]اپلیکیشن های مفیدی در رابطه با انوع وام های مسکن دانلود کنید.[/su_button]

۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
20 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pegah
Pegah
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶ ۸:۱۴ ب٫ظ

سلام ببخشید اکر أوراق بخوام تهیه کنم نیاز به ضامن داره ?اگر داره آیا برای گرفتن وام بدون ضامن شرایطی وجود داره سپاس🙏🏼☘️

حسینی
حسینی
مهر ۴, ۱۳۹۵ ۸:۰۰ ق٫ظ

اگر شغل دائم نباشد و قراردادی باشد. شرایط ضامن چیست؟

حسینی
حسینی
مهر ۳, ۱۳۹۵ ۹:۵۷ ق٫ظ

سلام آیا برای دریافت ام مسکن ۸۰ میلیونی با سپرده نیاز به ضامن هست؟

برهانی
برهانی
شهریور ۱۲, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۹ ب٫ظ

با سلام من حساب ممتاز ۸۷۲۶ با مبلغ هفتصد و بیست میلیون ریال باز کردم بانک بهم گفت بعد از ۶ ماه صد در صد بهت ۷۲ برگ تعلق می گیرد ایا این واقعیت دارد؟ فرمولی برای بدست اوردن تعداد اوراق یا بعد از چه مدتی اوراق بهت تعلق می گیرد هست ؟ یا کسی که با مبلغ کمتر مثلا دویست میلیون ریال حساب ممتاز باز کنه می خواد بدونه بعد ازچه مدتی و تعداد اوراقش چقدر؟

زهره
زهره
شهریور ۲, ۱۳۹۵ ۷:۰۱ ق٫ظ

با سلام و خسته نباشید من حدود دوازده سال پیش یک وام مسکن داشتم که فروختم و ان شخص کلا تصفیه حساب کردن در سیستم استعلام بانک اسم از من نیست حالا حساب مسکن أولی افتتاح کرده ام از رئیس بانک پرسیدم و از مشاوره بانک مسکن مرکزی انها میگویند چون در سیستم استعلام اسم شما نیست حتما میتوانند وام مسکن أولی بگیرید ایا من بعدا بد مشکل روبرو نمیشود با توجه به این که یکبار امتیاز وام خود را فروخته ام

عبدی
عبدی
مرداد ۲۱, ۱۳۹۵ ۵:۳۹ ب٫ظ

با سلام. سوالی داشتم اینکه یکی از شرایط مسکن یکم این است که بانک تا ۸۰ درصد قیمت ساختمان تسهیلات می دهد در مورد این شرط بیشتر توضیح می دهید اگر امکانش هست با مثال باشد.خیلی ممنون.

داریوش
مرداد ۱۵, ۱۳۹۵ ۱:۰۸ ب٫ظ

سلام من میخواستم بدانم بانک مسکن وام ودیعه مسکن برای ما که مستاجریم در تهران میدهد با تشکر

خواجوند
خواجوند
خرداد ۷, ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸ ق٫ظ

سلام من هیچ حسابی در بانک مسکن ندارم.اما می تونم با۱۰میلیون تومانی که دارم حساب باز کنم.قصدم خرید خانه است،لطفا راهنماییم کنید

حسین هدایت
حسین هدایت
خرداد ۳, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ب٫ظ

با سلام من می خواهم یک واحد مسکونی دارای ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان وام مسکن می باشد را با همین وام بفروشم . شرایط آن چگونه است ….

صادقی
صادقی
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۵ ۹:۰۸ ق٫ظ

سلام یه سوال دارم شما میتونید کمکم کنید؟ من با چه فاصله ای از وام مسکن قبلی میتوانم دوباره برای گرفتن وام اقدام کنم؟ اگر وام قبلی را تسویه کنم و بخواهم واحد جدیدی بخرم چطور؟
خیلی ممنونم