وام اوراق بانک مسکن

تسهیلات با سپرده و اوراق ، امتیازی برای مشتریان قدیمی

در این نوشته ( +++ ) اشاره کردم که سقف تسهیلات اعطایی از محل اوراق افزایش پیدا کرده است.در پی این طرح، دارندگان حسابهای صندوق پس انداز مسکن که از قبل حساب داشته اند نیز می توانند به صورت تجمیع امتیاز تسهیلات با سپرده و اوراق ، از سقف تسهیلات فوق بهره مند شوند. حداکثر تسهیلات قابل پرداخت از محل سپرده صندوق مسکن ۲۰ میلیون تومان می باشد. یعنی اگر شخصی درتهران تصمیم به خرید خانه بگیرد واز قبل حساب صندوق پس انداز مسکن با امتیاز ۲۰ میلیون داشته است اکنون میتواند با خرید اوراق به اندازه ۴۰ میلیون تومان، از سقف تسهیلات به مبلغ ۶۰ میلیون تومان استفاده کند.

تسهیلات با سپرده و اوراق
تسهیلات با سپرده و اوراق

دارندگان حساب جوانان نیز به اندازه سقف حسابی که به حسابشان تعلق گرفته میتوانند تسهیلات با سپرده و اوراق توام وام ۶۰ یا ۵۰ یا ۴۰ میلیونی را دریافت کنند.

تسهیلات با سپرده و اوراق حساب جوانان :

در پرداخت تسهیلات خرید واحد مسکونی به صورت ترکیبی از محل تسهیلات با سپرده و اوراق و پس انداز مسکن جوانان بر روی املاک با قدمت بیش از ۲۰ سال و حداکثر ۲۵ سال، در تمام مناطـق شهری ۳۵ میلیون تومان تعیین می گردد. همچنـین در پرداخت تسهیلات خرید خانه از محل حساب های صندوق پس انداز مسکن و پس انداز مسکن جوانان به تنهایی بر روی املاک با قدمت بیش از ۲۰ سال و حداکثر ۲۵ سال، سقف تسهیلات قابل پرداخت به ترتیب ۲۰۰ و ۳۵۰ میلیون ریال می باشد.

البته در نظر داشته باشید که استفاده از سقف‌های تسهیلاتی مذکور از محل اوراق گواهی حق تقدم صادره در نمادهای تسه ۹۴۰۸ و به بعد( اوراق گواهی حق تقدم صادره آبان ۹۴ و به بعد) امکانپذیر می‌‌باشد.

هنگام استفاده از تسهیلات با سپرده و اوراق به صورت توام سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب صندوق پس‌انداز مسکن کماکان ۲۰ میلیون تومان می‌باشد. بدیهی است چنانچه واحد مورد معامله با استفاده از تسهیلات مشارکت مدنی بانک احداث شده باشد، سقف تسهیلات از محل حساب صندوق پس انداز مسکن ۲۵ میلیون تومان خواهد بود. همچنین سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان (با توجه به سال افتتاح حساب، مدت سپرده-گذاری، محل جغرافیایی وقوع ملک)، کماکان همان سقف های مقرر قبلی می باشد.

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

79
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
36 Comment threads
43 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
علیرضا داداش زادهعاطفهعلی سرچاهیمحسن ابراهیمینادر Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
علیرضا داداش زاده
Guest
علیرضا داداش زاده

با عرض سلام
سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین.
بنده مهرماه سال گذشته مبلغ ۲۰ میلیون تومان به عنوان سپرده جهت اخذ وام مسکن ۶۰ میلیونی در بانک مسکن گذاشتم که قاعدتا” وامم برج ۱ سال ۹۸ آماده میشه.میخواستم ببینم الان اگر بخوام واممو بگیرم بابت ۷ماهی که پولم خوابیده بهم امتیاز تعلق میگیره؟و میتونم کسریه امتیازمو با خرید اوراق پر کنم و الان واممو بگیرم؟

عاطفه
Guest
عاطفه

با سلام
میخواستم بدونم در سال ۹۷ امکان کاهش یا افزایش نرخ سود وامهای بانک مسکن وجود دارد یا خیر؟

علی سرچاهی
Guest
علی سرچاهی

سلام جناب سید مسلم ثابتی خسته نباشید میخواستم. بدونم که من و خانمم جزو وام مسکن یکم هستیم و سپرده گذاشتیم اما الان نوبتون رسیدم میخواستم بدونم که بعد چند سال از پرداختش بگذره میتونیم خونه بزرگتر بگیریم و مانده بدهی را به ملک جدیدمون انتقال بدهیم و اگر نمیشه طرح رها شامل میشه که بعد از سپرده گذاری بدهی در بانک سند آزاد شه و به میزان سپرده هم سود ماهیانه تعلق میگیره؟ با تشکر از زحمات بی دریع شما