تسهیلات با سپرده و اوراق ، امتیازی برای مشتریان قدیمی

در این نوشته ( +++ ) اشاره کردم که سقف تسهیلات اعطایی از محل اوراق افزایش پیدا کرده است.در پی این طرح، دارندگان حسابهای صندوق پس انداز مسکن که از قبل حساب داشته اند نیز می توانند به صورت تجمیع امتیاز تسهیلات با سپرده و اوراق ، از سقف تسهیلات فوق بهره مند شوند. حداکثر تسهیلات قابل پرداخت از محل سپرده صندوق مسکن ۲۰ میلیون تومان می باشد. یعنی اگر شخصی درتهران تصمیم به خرید خانه بگیرد واز قبل حساب صندوق پس انداز مسکن با امتیاز ۲۰ میلیون داشته است اکنون میتواند با خرید اوراق به اندازه ۴۰ میلیون تومان، از سقف تسهیلات به مبلغ ۶۰ میلیون تومان استفاده کند.

تسهیلات با سپرده و اوراق

تسهیلات با سپرده و اوراق

دارندگان حساب جوانان نیز به اندازه سقف حسابی که به حسابشان تعلق گرفته میتوانند تسهیلات با سپرده و اوراق توام وام ۶۰ یا ۵۰ یا ۴۰ میلیونی را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:  بانک مسکن یا صندوق سرمایه گذاری؟

تسهیلات با سپرده و اوراق حساب جوانان :

در پرداخت تسهیلات خرید واحد مسکونی به صورت ترکیبی از محل تسهیلات با سپرده و اوراق و پس انداز مسکن جوانان بر روی املاک با قدمت بیش از ۲۰ سال و حداکثر ۲۵ سال، در تمام مناطـق شهری ۳۵ میلیون تومان تعیین می گردد. همچنـین در پرداخت تسهیلات خرید خانه از محل حساب های صندوق پس انداز مسکن و پس انداز مسکن جوانان به تنهایی بر روی املاک با قدمت بیش از ۲۰ سال و حداکثر ۲۵ سال، سقف تسهیلات قابل پرداخت به ترتیب ۲۰۰ و ۳۵۰ میلیون ریال می باشد.

البته در نظر داشته باشید که استفاده از سقف‌های تسهیلاتی مذکور از محل اوراق گواهی حق تقدم صادره در نمادهای تسه ۹۴۰۸ و به بعد( اوراق گواهی حق تقدم صادره آبان ۹۴ و به بعد) امکانپذیر می‌‌باشد.

بیشتر بخوانید:  فروش منزل با وکالت بلاعزل؛ هنگامی که باید هوشیار بود.

هنگام استفاده از تسهیلات با سپرده و اوراق به صورت توام سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب صندوق پس‌انداز مسکن کماکان ۲۰ میلیون تومان می‌باشد. بدیهی است چنانچه واحد مورد معامله با استفاده از تسهیلات مشارکت مدنی بانک احداث شده باشد، سقف تسهیلات از محل حساب صندوق پس انداز مسکن ۲۵ میلیون تومان خواهد بود. همچنین سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان (با توجه به سال افتتاح حساب، مدت سپرده-گذاری، محل جغرافیایی وقوع ملک)، کماکان همان سقف های مقرر قبلی می باشد.

 

 

سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی