تسهیلات با سپرده و اوراق ، امتیازی برای مشتریان قدیمی

منتشرشده توسط سید مسلم ثابتی در تاریخ

در این نوشته ( +++ ) اشاره کردم که سقف تسهیلات اعطایی از محل اوراق افزایش پیدا کرده است.در پی این طرح، دارندگان حسابهای صندوق پس انداز مسکن که از قبل حساب داشته اند نیز می توانند به صورت تجمیع امتیاز تسهیلات با سپرده و اوراق ، از سقف تسهیلات فوق بهره مند شوند. حداکثر تسهیلات قابل پرداخت از محل سپرده صندوق مسکن ۲۰ میلیون تومان می باشد. یعنی اگر شخصی درتهران تصمیم به خرید خانه بگیرد واز قبل حساب صندوق پس انداز مسکن با امتیاز ۲۰ میلیون داشته است اکنون میتواند با خرید اوراق به اندازه ۴۰ میلیون تومان، از سقف تسهیلات به مبلغ ۶۰ میلیون تومان استفاده کند.

تسهیلات با سپرده و اوراق

تسهیلات با سپرده و اوراق

دارندگان حساب جوانان نیز به اندازه سقف حسابی که به حسابشان تعلق گرفته میتوانند تسهیلات با سپرده و اوراق توام وام ۶۰ یا ۵۰ یا ۴۰ میلیونی را دریافت کنند.

تسهیلات با سپرده و اوراق حساب جوانان :

در پرداخت تسهیلات خرید واحد مسکونی به صورت ترکیبی از محل تسهیلات با سپرده و اوراق و پس انداز مسکن جوانان بر روی املاک با قدمت بیش از ۲۰ سال و حداکثر ۲۵ سال، در تمام مناطـق شهری ۳۵ میلیون تومان تعیین می گردد. همچنـین در پرداخت تسهیلات خرید خانه از محل حساب های صندوق پس انداز مسکن و پس انداز مسکن جوانان به تنهایی بر روی املاک با قدمت بیش از ۲۰ سال و حداکثر ۲۵ سال، سقف تسهیلات قابل پرداخت به ترتیب ۲۰۰ و ۳۵۰ میلیون ریال می باشد.

البته در نظر داشته باشید که استفاده از سقف‌های تسهیلاتی مذکور از محل اوراق گواهی حق تقدم صادره در نمادهای تسه ۹۴۰۸ و به بعد( اوراق گواهی حق تقدم صادره آبان ۹۴ و به بعد) امکانپذیر می‌‌باشد.

هنگام استفاده از تسهیلات با سپرده و اوراق به صورت توام سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب صندوق پس‌انداز مسکن کماکان ۲۰ میلیون تومان می‌باشد. بدیهی است چنانچه واحد مورد معامله با استفاده از تسهیلات مشارکت مدنی بانک احداث شده باشد، سقف تسهیلات از محل حساب صندوق پس انداز مسکن ۲۵ میلیون تومان خواهد بود. همچنین سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان (با توجه به سال افتتاح حساب، مدت سپرده-گذاری، محل جغرافیایی وقوع ملک)، کماکان همان سقف های مقرر قبلی می باشد.

 

 


سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

79 دیدگاه

علیرضا داداش زاده · اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۲:۵۴ ب.ظ

با عرض سلام
سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین.
بنده مهرماه سال گذشته مبلغ ۲۰ میلیون تومان به عنوان سپرده جهت اخذ وام مسکن ۶۰ میلیونی در بانک مسکن گذاشتم که قاعدتا” وامم برج ۱ سال ۹۸ آماده میشه.میخواستم ببینم الان اگر بخوام واممو بگیرم بابت ۷ماهی که پولم خوابیده بهم امتیاز تعلق میگیره؟و میتونم کسریه امتیازمو با خرید اوراق پر کنم و الان واممو بگیرم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ در ۵:۴۴ ب.ظ

  سلام. بله، در صورت گذشت ۱۸ ماه از افتتاح حساب و با وجود موجودی ۲۰میلیونی میتوانید وام ۶۰ میلیونی دریافت کنید. تنها وام اضافه تر وام جعاله ۲۰ میلیونی است که باید اوراق خریداری شود.

عاطفه · فروردین ۲۹, ۱۳۹۷ در ۳:۲۱ ب.ظ

با سلام
میخواستم بدونم در سال ۹۷ امکان کاهش یا افزایش نرخ سود وامهای بانک مسکن وجود دارد یا خیر؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ در ۴:۵۰ ب.ظ

  سلام. تا این لحظه چیزی به شعب ابلاغ نشده،

علی سرچاهی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۶:۱۹ ب.ظ

سلام جناب سید مسلم ثابتی خسته نباشید میخواستم. بدونم که من و خانمم جزو وام مسکن یکم هستیم و سپرده گذاشتیم اما الان نوبتون رسیدم میخواستم بدونم که بعد چند سال از پرداختش بگذره میتونیم خونه بزرگتر بگیریم و مانده بدهی را به ملک جدیدمون انتقال بدهیم و اگر نمیشه طرح رها شامل میشه که بعد از سپرده گذاری بدهی در بانک سند آزاد شه و به میزان سپرده هم سود ماهیانه تعلق میگیره؟ با تشکر از زحمات بی دریع شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۹, ۱۳۹۶ در ۸:۳۸ ب.ظ

  سلام. شما هر زمانی خواستید میتوانید تعویض وثیقه کنید. حتی یک ماه بعد./ با سپرده رها هم میتوانید سند را ازاد کنیدو نرخ سود سپرده رها ۱۵ درصد است

محسن ابراهیمی · مهر ۳۰, ۱۳۹۵ در ۶:۵۱ ب.ظ

سوال دیگری هم داشتم و اینکه من که قبلا وام ۲۰ میلیونی گرفتم و ۴ سال قسط دادم در شهر کرج، آیا می توانم وام خود را از کرج به تهران منتقل و مابه تفاوت را از وام ۱۰۰ میلیونی زوجین در تهران استفاده کنم؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱, ۱۳۹۵ در ۴:۲۲ ب.ظ

  سلام. بله امکان این عمل وجود دارد و شما میتوانید ما به التفاوت را دریافت کنید.

نادر · مهر ۱۲, ۱۳۹۵ در ۴:۲۵ ب.ظ

با سلام و عرض ادب
بنده خانه ای خریداری کردم که نوساز بوده و مبلغ ۲۵ میلیون تومان وام اوراق دارد . در صورتی که بخواهیم ۳۵ میلیون تومان دیگر وام اوراق خریداری کنیم ، آیا امکان این کار وجود دارد یا خیر ؟ ضمنا مراحل کار به چه صورت است ؟ توضیح اینکه بنده در شهرستان ساوه و با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر زندگی میکنم . ممنون از شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱۷, ۱۳۹۵ در ۹:۲۵ ق.ظ

  سلام. در شهر شما سقف وام از محل اوراق ۵۰ میلیون تومان خواهد بود همراه با ۱۰ میلیون تومان جعاله. پس شما همراه با وام قبلیتان میتواندی تا سقف ۶۰ میلیون وام دریافت کنید. اگر زوجین اقدام کنید. سقف وام شما ۹۰ میلیون خواهد شد.

کارآفرینی اینترنتی · مهر ۴, ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۸ ق.ظ

با تشکر از مطلبتون

آراد · شهریور ۲۸, ۱۳۹۵ در ۶:۲۹ ب.ظ

با سلام خدمت آقای ثابتی و عرض تشکر از وقت و انرژی ای که برای جواب دادن به سوالات میگذارین
خدمت شما عرض کنم که بنده شش ماه دیگر نوبت دریافت وام مسکن یکم دارم، از طرفی ۵ سال پیش حساب مسکن جوانان داشتم که پرداخت ماهیانه آن به تعویق افتاد و حساب کتابش از دستم در رفت، می خواستم بدونم دریافت وام مسکن یکم مانعی برای دریافت وام مسکن جوانان می باشد؟ بر روی یک پلاک ثبتی نمی خواهم، بصورت جدا، سال آینده میخواهم با تکمیل و جبران موجودی وام مسکن جوانان را بر روی منزل دیگری دریافت کنم.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۳۰, ۱۳۹۵ در ۴:۴۳ ب.ظ

  سلام دوست عزیز.
  با دریافت وام مسکن یکم فقط در دو صورت میتوانید وام مسکن جوانان دریافت کنید ۱- گذشت ۵ سال از زمان دریافت وام مسکن یکم یا هر وام باسپرده دیگری ۲- تسویه وام
  پس حتما در نظر داشته باشید که با دریافت وام مسکن یکم، برای اخذ وام مسکن جوانان محدودیت دارید.
  البته بدیهیست اگر اول وام مسکن جوانان را دریافت کنید دیگر به هیچ وجه نمیتوانید وام مسکن یکم بگیرید.

داریوش · مرداد ۱۶, ۱۳۹۵ در ۱:۱۶ ب.ظ

سلام اقای ثابتی با تشکر از لطف شما برای جواب دادن به سوالات مردم من میخواستم بدونم الان هرقسط وام ۶۰ میلیونی اوراق مسکن حداکثر چند سال وچقدر است ممنون از جنابعالی

بهروز · مرداد ۱۲, ۱۳۹۵ در ۸:۳۲ ب.ظ

با سلام مجدد
مگر وام مسکن زوجین خانه اولی از طریق اوراق ۹۰ تومن نیست؟
(دوتا ۴۰ تومن بعلاوه ۱۰ تومن جعاله)
من منظورم این وام است،
جوابی که دادید شامل این وام هم میشود؟
یعنی یک واحد آپارتمان که از وام آن مثلا ۲۵ تومن مانده، میشود فقط به اندازه مابه التفاوت آن اوراق بخریم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۵, ۱۳۹۵ در ۳:۵۳ ب.ظ

  سلام. بنده هم در پرانتز به موضوع زوجین اشاره کردم. شما اگر بخواهید زوجین بگیرید میتوانید نه فقط ۹۰ میلیون بلکه ۵۰+۵۰+۱۰ یعنی ۱۱۰ میلیون وام بگیرید. در صورت تایید ارزیاب بانک میتوانید ما به التفاوت را دریافت کنید.

بهروز · مرداد ۱۱, ۱۳۹۵ در ۹:۲۱ ب.ظ

با سلام و تشکر فراوان بابت جواب دادن به سوالات،
یک سوال دارم لطفا اگر امکان داره جواب بدین،
بنده قصد خرید یک واحد آپارتمان دارم که مقداری وام داره، نمی دونم چقدر
این امکان وجود داره که به اندازه مابه التفاوت وام موجود و سقف وام که ۹۰ تومن است رو اوراق بخرم؟
یعنی مثلا اگه از وام آپارتمان مورد نظر ۲۰ تومن مونده باشه میتونم فقط ۷۰ تومن اوراق بخرم که مجموع بشه ۹۰ تومن؟یا اینکه اون وام باید صفر بشه و مجددا اندازه ۹۰ تومن اوراق بخرم؟
من ساکن اهواز هستم و ملک هم در اهواز میباشد.
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۲, ۱۳۹۵ در ۴:۱۷ ب.ظ

  سلام. ۱- وام ۹۰ میلیونی برای ساخت مسکن است و برای خرید نهایتا می توانید ۶۰ میلیون وام بگیرید. (البته زوجین متفاوت است) در این صورت شما میتوانید ما به التفاوت وام را ۶۰-۲۰ اوراق خریداری کنید و آنرا دریافت کنید.

کشاورز · مرداد ۲, ۱۳۹۵ در ۹:۳۳ ق.ظ

سلام خسته نباشید
ایا میتوان از سندی که برای ۲۰ میلیون وام در بانک ملت ضامن است برای وام اوراق بانک مسکن استفاده کرد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲, ۱۳۹۵ در ۲:۱۰ ب.ظ

  سلام. خیر نمیتوان استفاده کرد. سند حتما بایستی آزاد باشد.

زهرا · تیر ۱۹, ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۷ ق.ظ

با سلام, یه سوالی از خدمتتون داشتم, سال ۸۵ پدرم روی یه واحد آپارتمان بنام من وام گرفته بودن و بعد از مدتی بصورت وکالتی اون واحد رو به شخص دیگری فروختن. حالا الان من میتونم از وام مسکن زوجین با اوراق برای یه ملک دیگه استفاده کنم؟البته بعد از اینکه سند اون واحد بنام خریدار منتقل بشه

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۱, ۱۳۹۵ در ۳:۳۶ ق.ظ

  سلام. شما امکان استفاده از وام مسکن یکم را ندارید و تنها میتوانید با خرید اوراق برای دریافت وام اقدام کنید. در این صورت اینکه سند بنام شماست یا خریدار مهم نیست و با اینکه سند و وام بنامتان است باز هم میتوانید وام (فقط اوراق) بگیرید.

نوبخت · خرداد ۲۴, ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۲ ق.ظ

سلام
بنده چند اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات دارم
۶برگه ۵ میلیون ریالی
تاریخ صدور هم ۹۴/۰۴/۱۵ می باشد
در حال حاضر اگه بخوام این اوراق رو بفروشم چقد بفروش می رساند و روش محاسبه چگونه می باشد در بازار فرابورس
ممنون میشم دراسرع وقت جواب بنده را بدهید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۴, ۱۳۹۵ در ۳:۱۴ ب.ظ

  سلام. قیمت اوراق به روز بوده و متناوبا نوسان دارد. ولی این روزها هر سهم حدود ۸۲ تا ۸۵ هزار تومان معامله میشود. قیمت اوراق روش محاسبه ندارد و بر اساس عرضه و تقضای بازار تعیین می شود. کما اینکه در سالیان گذشته بین ۳۵ هزار تومان تا ۱۳۰ هزار تومان نوسان داشته.

کیمیا کتاب · خرداد ۲۱, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۰ ق.ظ

مرسی از مطلب خوبتون
موفق باشید

شاکری · فروردین ۲۶, ۱۳۹۵ در ۱:۱۸ ب.ظ

ببخشید یادم رفت .ضامن چی میخواد؟؟ ممنونم.

شاکری · فروردین ۲۶, ۱۳۹۵ در ۱:۰۵ ب.ظ

با سلام ببخشید من یه واحد ۷۵متری بهمن ۹۳ خریدم تو شهرستان میخام وام ۵۰م و جعاله ۱۰م بگیرم ولی نمیدونم باید کجا مراجعه کنم.اوراق چطوری؟ باید ۱۰م بخرمش بعد چند وقت وام به دستم میرسه؟ اوراق انقضا میشه قضیه اش چطوری؟ اوراق بعد ۱۲سال قسط چیکار میشه؟ وام ۶۰تومنو باید ۱۲۰تومن برگردونیم. حالا اوراق بخرم حتما بهم وام میدن؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۹, ۱۳۹۵ در ۲:۵۳ ب.ظ

  سلام. با مدارک مورد نیاز مثل مبایعه نامه، سند، مدارک شناسایی و .. به شعبه مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهید. اوراق را در همان شعبه می خرید. پس از کارشناسی ملک توسط ارزیاب، مبلغ وام به صورت چک در وجه فروشنده پرداخت خواهد شد. شما هم میتوانید یکسال سپرده گذاری کنید و هم اوراق بگیرید.

امین · فروردین ۱۳, ۱۳۹۵ در ۴:۳۲ ب.ظ

سلام..۱سوال داشتم.برای دریافت وام خانه اولیها با اوراق امکان پذیر هست یا باید سپرده گذاری بکنیم؟اگه امکانش هست ۱توضیحی هم در مورد وام خانه اولیها و اقساط پرداختیش بفرمایید..ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۱۴, ۱۳۹۵ در ۵:۳۵ ب.ظ

  سلام. هم میتوان سپرده گذاری کرد و هم با اوراق وام را دریافت کرد.
  با سپرده در این نوشته +++ و بدون سپرده در این نوشته +++

محمودحجازي زاده · فروردین ۹, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۳ ق.ظ

با سلام
من از تسهیلات وام مسکن در برج ۱۲ سال گذشته استفاده کردم و یک واحد آپارتمان کوچک خریدم که مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام سپرده ۱۴% و ۲۵میلیون تومان اوراق ۱۶% که در مجموع ۴۵میلیون تومان شد.این مبلغ ۴۵ م ت طی سه مرحله اقساط ماهانه پرداخت میکنم که نمیدونم اسمشون چی هست.۲۰ م ت.۱۵م ت.۱۰م ت . والان میخوام واحد آپارتمانم رابا واحد بزرگتری عوض بکنم و میخواستم بدانم امکانش هست از وام دیگری استفاده بکنم که به نام همسرم باشه و یا سقف وام قبلی خودم که اوراق بوده بیشتر کنم ( تا چه مبلغ؟) و همچنین وثیقه تغییر بدم و سند واحد جدید در رهن بانک ببرم؟(تعویض وثیقه)

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۹, ۱۳۹۵ در ۵:۳۲ ب.ظ

  وام شما شامل دو فقهر وام خرید و یک فقره وام تعمیر می باشد. اگر تاریخ عقد شما از ۸۵/۱/۱ تا کنون باشد می توانید از وام مسکن زوجین استفاده کنید.(+++) و نیازی به تسویه وام قبلی نیست میتوانید وام خودتان را به ملک جدید انتقال دهید.

مهدی · فروردین ۲, ۱۳۹۵ در ۶:۰۷ ب.ظ

سلام .زمینی دارم که میخواهم از بانک مسکن وام ساخت بگیرم.برای هر سقف چه مبلغی بانک مسکن وام میدهد..نقشه خانه دوبلکس میباش
د.برای وام به تعداد سقف وام میدهند یا تعداد واحدها .بیشتر توضیح میدهید لطفا

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۴, ۱۳۹۵ در ۶:۴۷ ق.ظ

  از محل اوراق در تهران ۵۰، در شهرهای بزرگ ۴۰ و در سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان به ازای هر واحد.

محمد · اسفند ۲۳, ۱۳۹۴ در ۴:۵۹ ق.ظ

ممنون از این که پاسخ دادین سپاسگزارم

محمد · اسفند ۲۲, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۱ ق.ظ

مرسی که پاسخ دادید ولی منظورم جهت نقل و انتقال سهام هستش نه استفاده یعنیاینجور میخوام بپرسم سوالم رو از زمانی که من اوراق خریدم تا دو سال میتونم بفروشمش ؟؟؟؟

کیمیا فکر بزرگ · اسفند ۲۲, ۱۳۹۴ در ۹:۱۶ ق.ظ

موفق باشید:)

محمد · اسفند ۱۹, ۱۳۹۴ در ۷:۰۱ ب.ظ

سلام ببخشید من یک سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
من تعداد ۶۰ سهم اوراق حق تقدم بانک مسکن دارم که روی برگه سند تاریخ اعتبار آن تا ۱۵\۱۲\۱۳۹۴ هستش برای نقل و انتقال،،،ولی تو سایت بانک مسکن یک سال بش اضافه شده یعنی تا تاریخ ۱۵/۱۲/۱۳۹۵ ،،،،
یعنی من یک سال دیگه فرصت دارم برا نقل و انتقال کدوم مد نظر قرار میگیره احتمال داره بانک مسکن تمدید کنه …..

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۰, ۱۳۹۴ در ۴:۵۷ ق.ظ

  امکان تمیدید اوراق وجود ندارد. تاریخ انضای اوراق تا ۲ سال پس از تخصیص است.

هموطن · اسفند ۱۵, ۱۳۹۴ در ۱:۳۹ ب.ظ

سلام جناب ثابتی
از اینکه هم با حوصله و هم دقیق پاسخ میدین خیلی ممنونم
لطفا بفرمایید آیا یک نفر میتونه از طریق خرید اوراق ,چند واحد مسکونی بخره؟
مثلا من واسه خرید ۴ واحد مسکونی,میتونم معادل ۴۸۰ یا ۶۴۰ برگ اوراق برای وام ۶۰ یا ۸۰ میلیونی بخرم و با اونها وام بگیرم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۶, ۱۳۹۴ در ۶:۳۷ ب.ظ

  بله. از محل اوراق می توان به تعداد دلخواه وام گرفت اما در نظر داشته باشید که هنگام قسط بندی توانایی پرداخت اقساط در نظر گرفته میشود.

سیما · اسفند ۶, ۱۳۹۴ در ۲:۵۱ ب.ظ

سلام .خسته نباشید.من دو سال و نیم پیش از طریق سپرده گزاری وام مسکن گرفتم و در حال پرداخت قسط هستم.در حال حاضر ملک دیگری به قیمت حدود ۵۰۰ میلیون تومان ۳دانگ ۳دانگ با همسرم خریدیم که همسرم میخواد از طریق اوراق گواهی حق تقدم ۷۰ میلیون تومن به نام خودش وام مسکن بگیرد.این امکان وجود دارد؟ خواهشمندم سریع جواب بدید. شهر تهران

Saeed · اسفند ۲, ۱۳۹۴ در ۳:۵۰ ب.ظ

با سلام
آیا جهت دریافت وام اوراق محدودیتی وجود دارد؟

رستم · بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۰ ق.ظ

باسلام-به گفته ی شعبه ای در تهران وام مسکن بمبلغ ۱۸ م به نام همسرم هم اکنون آماده است( ۸سال در بانک بوده…)- قصد خرید مسکن را تازمستان آینده دارم. دو راه به ذهنم رسیده ممنون میشم راهنمایی کنید:
۱-استفاده از وام ۱۸ م همسرم در آینده(باتوجه به عدم تکافو)- و افتتاح حساب مسکن یکم بمبلغ ۴۰ ملیون بنام فرزندزیر ۱۸ سال و دریافت وام ۷۰ م پس از یک سال ( شعبه می گوید با توجه به اینکه من و همسر از وام مسکن بانکهای دیگر قبلا استفاده کرده و هرکدام یک واحد ۳۰ متری بنام داریم بهتر است حساب یکم بنام فرزند زیر ۱۸ سال که قبلا وام نگرفته است (با وکالت من (پدر) افتتاح شود)
۲- استفاده از وام ۱۸ م همسر و ۵۲ م اوراق ( به قیمت ۹٫۳ م)

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در ۳:۴۸ ب.ظ

  سلام.
  به علت اینکه شما از وام استفاده کردید پس امکان استفاده از صندوق یکم برای شما وجود نداره. فرزند زیر ۱۸ سالتون هم نمیتونه وام بگیره حتی با وکالت شما. فقط اگر فرزندتون تا سال دیگه ۱۸ سالش میشه خودش میتونه وام بگیره. تنها راه استفاده خرید اوراقه. شما باید ۴۲ میلیون اوراق خریداری کنید. (بجز ۱۰ میلیون جعاله)

ghazal · بهمن ۲۶, ۱۳۹۴ در ۸:۵۸ ب.ظ

با سلام
یکی از اقوام ۱واحد آپارتمان نوساز دارند که ۱ماه قبل مدارکشون رو جهت تکمیل پرونده جهت دریافت وام برای این واحد آپارتمان به بانک مسکن بردن و کارت اقساط دریافت کردن و قرار شد از دهه دوم بهمن ماه قسط پرداخت کنن.
اما بعد ۱هفته پس از مراجعه به بانک این واحد رو با وامش فروخت و کارت اقساط رو تحویل خریدار دادن. زمان پرداخت قسط رسیده ولی خریدار هنوز قسط رو پرداخت نکردن!
با توجه به اینکه وام و ضامن به اسم فروشنده هست و این واحد هم فروخته شده چه اقدامی میشه انجام داد تا هرگونه مسئولیت از فروشنده و ضامنش بابت این وام سلب بشه؟ ؟
درضمن این واحد هنوز سندش آماده نیست و از طریق دفترچه تعاونی و نقل و انتقالات در تعاونی مجتمع فروخته میشه
و چند روز دیگه هم قراره برن دفترخونه تا مراحل بعدی طی شه
آیا تبصره یا قانون یا…. هست که هرگونه بدحسابی یا مسئولیتی بعهده خریدار باشه و دیگه فروشنده نگرانی پرداخت اقساط وام رو نداشته باشه؟؟؟
ممنون بابت راهنماییتون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در ۴:۰۲ ب.ظ

  سلام. تنها در صورت تغییر نام وام و طی مراحل اداری این کار از جمله پرداخت کارمزد و تغییر ضامن است که بدهکار وام در سیستم بانک مسکن بنام فرد دیگری خواهد شد. در غیر این صورت شخص قبلی که قرارداد بنتم اوست مسئولیت وام را برعهده دارد. در مورد وامهایی هم که با وکالت فروخته میشوند این قضیه صدق می کند. بند ۲ این نوشته را بخوانید +++

   ghazal · بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در ۶:۰۲ ب.ظ

   ممنون بابت پاسخ و راهنماییتون
   پس امکانش هست که فروشنده و خریدار به بانکی که وام گرفتن مراجعه کنن و تغییر نام وام گیرنده و ضامن جدید معرفی و ثبت شه؟؟؟
   اینم بگم که تا الان ۱قسط پرداخت شده چون تازه کارت اقساط رو از بانک گرفتن و اینکه وام ۴% هستش.
   آیا تعداد اقساط پرداختی برای تغییر نام وام مهمه؟ منظورم اینه که مثلا بگن باید ۱۰قسط پرداخت کنید یا … بعد تغییر نام بدین! یا کلا بعد فروش میشه خریدار و ضامن جدید رو معرفی کرد حتی اگه ۱قسط پرداخت شده باشه؟؟
   در آخر هم ممنون بابت وبلاگ عالی و راهنماییتون

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در ۶:۱۹ ب.ظ

    بله. تعداد اقساط پرداخت شده تاثیری بر تغییر نام ندارد.

    ghazal · بهمن ۲۹, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۴ ب.ظ

    آقای ثابتی ممنون بابت پاسخ به موقع و راهنمایی دقیقتون 🙏.

   ghazal · بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ در ۸:۰۲ ب.ظ

   مرسی از پاسختون
   ببخشید ۱سوال دیگه هم دارم. پرداخت کارمزد گفتین ، میخوام ببینم کارمزد برای ۲۵م وام ۴% چقدر میشه؟؟

Saeed · بهمن ۱۹, ۱۳۹۴ در ۵:۳۱ ب.ظ

با سلام و خسته نباشید وامی روی خانه ای است که می خواهم آنرا خریداری نمایم وام از جنس اوراق می باشد و من میخواهم تا سقف ۶۰ میلیون تومان وام اوراق بگیرم ولی نمی دانم وام اوراقی که روی خانه است اوراقش از چه نوع می باشد یعنی از جنس اوراق قدیمی (قبل برج ۸ سال ۹۴) می باشد یا اوراق جدید که من بتوانم تا سقف ۶۰ میلیون تومان وام بگیرم.
می خواستم بدانم قدیمی و جدید بودن اوراق وامی که روی خانه است تاثیری در سقف ۶۰ میلیون وام دارد؟

  Saeed · بهمن ۱۹, ۱۳۹۴ در ۵:۵۴ ب.ظ

  یعنی جنس اوراق وام را نمی دانم
  آیا در هر صورت میتوانم ۲۰ میلیون وام خانه را تا سقف ۵۰ از وام مسکن جوانان استفاده نمایم با توجه به اینکه نمیدانم اوراق وام جدید است یا قدیمی،

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۹, ۱۳۹۴ در ۷:۳۷ ب.ظ

  سلام.
  قدیمی یا جدید بودن اوراق فرقی ندارد. اگر اوراق قبلی باشد شما میتوانید هنگام فروش اقساطی مابه التفاوت را تا سقف ۶۰ میلیون اوراق جدید خریده و وام را دریافت کنید.

   سید مسلم ثابتی

   سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۹, ۱۳۹۴ در ۷:۴۱ ب.ظ

   اگر وام قبلی اوراق باشد شما نمیتوانید هم وام قبلی را داشته باشید، هم جوانان استفاده کنید و هم کمبود آنرا اوراق بخرید (۳تکه)و بلکه فقط باید از سپرده جوانان یا اوراق برای ما به التفاوت وام خود استفاده کنید.

    Saeed · بهمن ۲۰, ۱۳۹۴ در ۱:۳۵ ب.ظ

    بنده قصد دارم ۲۰ تومان از وام روی ملک استفاده نمایم و ۳۰ تومان هم جوانان یعنی سقف ۵۰ تومان و جهت دریافت ۱۰ تومان وام جعاله اوراق بخرم.آیا چنین کاری با توجه به سه تکه شدن وام امکان پذیر است؟و سوال دیگر اینکه آیا می توان وام جعاله را کمتر از ۱۰ تومان (مثلا ۴ تومان) دریافت نمود؟

     سید مسلم ثابتی

     سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۰, ۱۳۹۴ در ۶:۳۸ ب.ظ

     وام شما سه تکه نیست. زیرا وام خرید و جعاله دو وام و قرارداد جداگانه هستند. وام ۵۰ تومانی خرید شما از جوانان و اوراق تشکیل شده و وام جعاله تان هم از اواراق.
     شما میتوانید به هر میزانی که خواستید تا سقف ۱۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنید.

وحید · بهمن ۱۹, ۱۳۹۴ در ۷:۲۸ ق.ظ

سلام عرض میکنم و از ارائه توضیحات قوانین و آیین نامه های بانک مسکنی خوب شما تشکر می کنم. سوالی در مورد نحوه تجمیع وام های حساب مسکن جوانان با اوراق و وام مسکن یکم داشتم. بعنوان مثال اگر بنده حساب مسکن جوانان ده ساله ای در تهران داشته باشم که به آن ۳۵ تومان وام تعلق بگیرد و حساب مسکن یکمی هم داشته باشم که به آن مثلا ۲۰ تومان وام تعلق بگیرد، میتوانم ما به تفاوت تا حداکثر سقف وام ۸۰ تومنی مسکن یکم را یعنی ۲۵ تومن وام را از طریق اوراق بگیرم یا نه؟ حداکثر وام تجمیع حسا جوانان با حساب مسکن یکم با اوراق برای خرید خانه در تهران ۶۰ تومن است یا ۸۰ تومن؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۱, ۱۳۹۴ در ۸:۴۰ ب.ظ

  سلام دوست عزیز.
  امکان تجمیع حساب مسکن، یکم و اوراق وجود ندارد. و شما میتوانید از ۲ وام برای منزل خود استفاده کنید. یا جوانان و یکم-یا جوانان و اوراق. (امکان تجمیع اوراق و یکم هم وجود ندارد). اگر از تجمیع جوانان و یکم استفاده کنید سقف وام در تهران ۸۰ خواهد بود و اگر از جوانان و اوراق سقف وام ۶۰ میلیون.

س · بهمن ۱۷, ۱۳۹۴ در ۷:۰۸ ق.ظ

هروقت رفتم بانک مسکن کارم انجام نشده بانک شلوغ و مزخرفیه.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۷, ۱۳۹۴ در ۷:۳۹ ق.ظ

  : سلام دوست محترم وقتتان خوش.
  از اینکه با مراجعه شما به بانک مسکن به خواسته تان نرسیده اید به عنوان کارمند بانک مسکن، از شما پوزش می خواهم .
  نارضایتی شما ممکن است از ضعف و ناتوانی ما باشد که این مشکل حل نخواهد شد مگر با انعکاس این ضعف ها و کاستی توسط شما مشتری محترم.
  مطمئن باشید طرح مشکلات و ایرادات سازمان، برای مجموعه بانک بسیار خوش آمد خواهد بود.
  از مراجعه شما به بانک مسکن بی نهایت سپاسگزارم

سامان · بهمن ۱۷, ۱۳۹۴ در ۷:۰۷ ق.ظ

سلام ضمن خسته نباشید
یه سوال داشتم از شما .جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن بیست میلیونی بصورت روزانه چه میزان مبلغ هستش؟
آیا محاسبه دیرکرد به میزان وام یا درصد پرداختی مربوط میشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۷, ۱۳۹۴ در ۷:۴۰ ق.ظ

  سلام.
  جریمه روزانه وام ۲۰ میلیونی حدودا روزی ۲۰۰ تومنه.(۲۰۰۰ ریال).
  نرخ جریمه به طور روزانه محاسبه میشه و ۶ درصد بیشتر نرخ وامتونه. یعنی اگه وامتون رو با اوراق گرفتین ونرخ بهرتون ۱۵ درصده پس در این صورت نرخ سود جریمه دیرکرد شما ۲۱(۱۵+۶) درصده.

وحید · بهمن ۱۶, ۱۳۹۴ در ۱:۳۰ ق.ظ

با عرض سلام و تشکر فراوان از ارائه مطالب بسیار مفید و تخصصی شما در مورد مسکن. سوالی داشتم. در مورد حساب مسکن جوانان آیا امکان انتقال این حساب از شهرستان به تهران و استفاده از وام خرید در تهران با تجمیع با تسهیلات اوراق و مسکن یکم تا سقف ۸۰ تومن وجود دارد؟ در صورت امکان انتقال، پروسه این تغییر شعبه از شهرستان به تهران چگونه است؟ در صورت افتتاح حساب مسکن یکم برای بنده که ۱۰ سال پیش حساب مسکن جوانان با میانگین حساب ۵ میلیون تومان دارم برای استفاده از حداکثر سقف وام، چند ماه بعد می توان از وام مسکن یکم وام را دریافت کرد و تجمیع این وام با وام مسکن جوانان و اوراق تا سقف ۸۰ تومن به چه صورت است؟ بعنوان مثال ۳۰ میلیون تومان وام مسکن جوانان و ۲۰ میلیون تومان وام مسکن یکم و مابقی تا ۸۰ تومن یعنی ۳۰ تومن وام اوراق تعلق میگیرد؟
خیلی لطف میکنید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۰, ۱۳۹۵ در ۸:۱۲ ق.ظ

  سلام.
  بله وجود دارد. تنها با یک درخواست و پرداخت کارمزدها (حدود ۲۵ هزار تومان) قابل انجام است. حداقل باید ۶ ماه از افتتاح حساب جوانان شما بگذرد.

علیرضا · بهمن ۹, ۱۳۹۴ در ۷:۳۴ ب.ظ

عجب جایی زندگی میکنیم واقعا
یه جوون آس و پاس از کجا میتونه ماهی ۴۰۰ ۵۰۰ هزار تومن پول وام رو بده با این وضعیت اقتصادی
من به فکر خودکشی هستم خودمو راحت کنم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ در ۴:۵۲ ب.ظ

  سلام.
  همیشه راههایی برای بهتر کردن اوضاع هست. با توکل بر خدا و کمی همت میتوان به تمام آنچه میخواهیم دست پیدا کنیم. سعی کن مشکلات را بکشی. خود کشی مسیر زیبایی نیست.

مهدی · بهمن ۴, ۱۳۹۴ در ۲:۳۵ ق.ظ

ممنون بزرگوار از پاسخ به موقع شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۴, ۱۳۹۴ در ۵:۵۲ ب.ظ

  خواهش میکنم. خوشحالم که مطالب این سایت مورد استفاده شماست.

ابراهیم · بهمن ۲, ۱۳۹۴ در ۴:۴۴ ب.ظ

با سلام.
حداقل مبلغ لازم برای افتتاح حساب جوانان در سال ۹۴ چقدر می باشد و داشتن این مبلغ در زمان افتتاح حساب آیا الزامی می باشد؟
و همچنین مبلغ افتتاح صندوق وام ۲۰۰میلیون ریالی؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۲, ۱۳۹۴ در ۵:۵۲ ب.ظ

  سلام. حداقل ۱۷ هزار تومان مبلغ واریزی ماهانه است. و این مبلغ به علاوه ۲۳۰۰۰ ریال هزینه صدور کارت و ۱۰۰۰۰ ریال تمبر مالیاتی حداقل مبالغ مورد نیاز برای افتتاح حساب است.
  اگر منظور شما صندوق پس انداز معمولی است (با سقف وام ۲۰ میلیون تومان) حداق مبلغ افتتاح حساب ۵۰۰۰ تومان است ولی اگر صندوق یکم مد نظر شماست (با سقف ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان) حداقل مبلغ با توجه به شهر تعیین میشود که در اینجا به آن اشاره کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *