وام مسکن یکم زوجین

دسته بندی :

طبق آنچه اینروزها در اخبار شنیده می شد، بانک مسکن در راستای تحرک بخشی و ایجاد رونق در بخش مسکن به خصوص تسهیل شرایط خانه دار شدن زوجین سقف وام مسکن یکم زوجین خانه اولی را بالا برد.

وام مسکن یکم زوجین خانه اولی

از تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ زوجین خانه اولی می توانند بر روی یک پلاک ثبتی در تهران ۱۶۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۸۰ میلیون تومان) در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۱۲۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۶۰ میلیون تومان) و در سایر شهرها ۸۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۴۰ میلیون تومان) وام خرید و ساخت مسکن از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم دریافت کنند.

همچنین تجمیع امتیاز تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم هر یک از زوجین با امتیاز سایر حسابهای وامی (مانند مسکن یکم، صندوق مسکن، جوانان) به صورت مجزا بلا مانع است.

بدیهیست که برای استفاده از مزایای فوق زوجین هر دو باید واجد شرایط استفاده از تسهیلات مسکن یکم از جمله افتتاح حساب یکم بنام هر یک از زوجین ، رعایت مدت انتظار، متوسط موجودی برای هر یک از حسابها به صورت جداگانه، احراز توانایی پرداخت اقساط و … باشند.

وام مسکن یکم و اوراق جهت زوجین خانه اولی

اگر یکی از زوجین دارای امتیاز مسکن یکم باشد همسر ایشان می تواند تا سقف وام اوراق برای هر واحد (تهران ۵۰ میلون، مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان) بر روی یک پلاک وام مسکن دریافت کند.

پس در این صورت با فرض به حد نصاب رسیدن امتیاز وام مسکن یکم یکی از زوجین، سقف وام اعطایی بدین شرح خواهد بود: (مبالغ به تومان)

شهر مورد نظر


سقف وام مسکن یکم زوج


سقف وام اوراق زوجه


جمع کل وام دریافتی


تهران


۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰


شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر


۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰


سایر شهرها


۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰


در نظر داشته باشید که:

[wp-svg-icons icon=”quill” wrap=”b”] لازمه دریافت این وام، خانه اولی بودن زوجین است بدین معنی که زوجین نبایستی قبل از این از تسهیلات دولتی (مانند وامهای مسکن و مسکن مهر و …) برای خانه دار شدن استفاده کرده باشند.

[wp-svg-icons icon=”quill” wrap=”i”] ملک مورد نظر برای وام مسکن یکم زوجین باید بیش از ۱۵ سال از ساخت آن نگذشته باشد حتی اگر این تسهیلات به صورت توام با اوراق باشد.

[wp-svg-icons icon=”quill” wrap=”span”]  تسهیلات فوق صرفا یکبار به زوجین قابل پرداخت خواهد بود.

[wp-svg-icons icon=”quill” wrap=”i”]  همزمان با دریافت تسهیلات بالا، میتوان وام جعاله به میزان ۱۰ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۷٫۵ درصد از محل اوراق، دریافت کرد.

نرخ بهره وامهای صندوق یکم و اوراق یک درصد کاهش پیدا کرده به نحوی که نرخ وام صندوق یکم ۹٫۵ درصد و نرخ سود وام اوراق ۱۷٫۵ درصد می باشد. با توجه به این نرخ ها و مدت بازپرداخت ۱۲ ساله این وام مبلغ اقساط به شرح ذیل خواهد بود:

قسط ماهانه وام ۸۰ میلیونی صندوق یکم: ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۵۰ میلیونی اوراق: ۸۳۳٫۰۰۰ تومان

قسط ماهانه وام ۶۰ میلیونی صندوق یکم: ۷۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۴۰ میلیونی اوراق: ۶۶۶٫۰۰۰ تومان

قسط ماهانه وام ۴۰ میلیونی صندوق یکم: ۵۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۳۰ میلیونی اوراق: ۵۰۰٫۰۰۰ تومان

[su_button url=”https://telegram.me/joinchat/ArbDpjxHJr7_cS4hBVpaOw” target=”blank” style=”3d” background=”#2bafff” color=”#d8fbff” size=”6″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: location-arrow” text_shadow=”0px 1px 0px #00319b”]در این کانال عضو شده و با انواع وام مسکن به زبانی ساده آشنا شوید.[/su_button]

[su_button url=”http://maskanbankblog.com/applications/” style=”3d” background=”#8cff21″ color=”#005f16″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: mobile” text_shadow=”0px 1px 0px #ffffff”]اپلیکیشن های مفیدی در رابطه با انواع وام های مسکن دانلود کنید.[/su_button]

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

728
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
339 Comment threads
389 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
269 Comment authors
سید مسلم ثابتیعلیمهرانفاطمهعماد Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
علی
Guest
علی

سلام، وقت بخیر من و همسرم در مشهد حدود یکسال پیش ۶۰ میلیون تومان برای وام مسکن یکم واریز کردیم و چند روز دیگر یکسال خواب به پایان میرسد. چند تا سئوال از حضورتون داشتم. چون خونه ها گرون شده میخواهیم پس از سررسید یکسال تا جائیکه میتونیم از حساب مسکن یکممون برداشت کنیم تا در بانک دیگه ای سپرده و روی اون سپرده وام دیگه ای بگیریم. چقدر باید بزاریم توی حساب بمونه تا امتیاز وام از بین نره؟ و اینکه چقدر اعتبار داره با وجود اینکه حداقل مبلغ رو بزاریم توی حساب بمونه؟ من متوجه شدم میتونیم علاوه… Read more »

مهران
Guest
مهران

سلام وقت بخیر
من و همسرم حساب مسکن یکم باز کردیم ولی با وامی که میدن نمیشه خونه خرید میخواستم بدونم علاوه بر ۲۰م وام جعاله میتوان وام از محل اوراق ورداشت یا نمیدونم مثلا با یکی شراکتی خونه بخریم که اون طرف از وام اوراق استفاده کنه
یا اصلا نمیشه شراکتی با یکی دیگه خونه خرید در صورت برداشتن وام مسکن یکم

فاطمه
Guest
فاطمه

با سلام
آیا زوجی که قصد دریافت وام مسکن یکم را دارند سند خانه به اسم دو نفر صادر می شود یا یک نفر؟

عماد
Guest
عماد

با سلام امکان دریافت وام مسکن یکم با سپرده روی ملکی که تاریخ صدور پروانه آن سال ۸۰ و تاریخ پایان کار آن سال ۹۷ و زمان دریافت امتیاز برق سال ۹۵ است وجود دارد؟

احمدی
Guest
احمدی

سلام. ضمن تشکر، اگر یکی از زوجین از قبل خانه به نامش باشد، ایا وام خانه اولی شاملشان میشود؟

حامد
Guest
حامد

سلام. وام مسکن یکم از اون بیمه ها که اگه وام گیرنده فوت کنه وام تسویه بشه داره یا نه؟ مثل بقیه وام ها.

پری
Guest
پری

با سلام و خسته نباشید
می خواستم ببینم بحث افزایش مدت جواز ساخت در وام مسکن یکم به ۲۰سال ، چقدر جدی است؟ متاسفانه ما با گرانی اخیر با اینکه وقت واممان گذشته، موفق به خرید خانه نشدیم😢😢

رویا
Guest
رویا

با سلام
وام مسکن اولی فقط به زوجین تعلق میگیرد؟ برای مثال من با پدر یا مادرم میتوانم دو وام بگیریم و یه خونه بخریم به صورت ۳دنگ ۳دنگ؟

محسن
Guest
محسن

سلام و خسته نباشید
من و همسرم با وام مسکن یکم یک خونه خریدم ،و الان می‌خوام تعویض وثیقه کنم و خونه ای که به نام پدرم هست را بخرم و در رهن بانک قرار دهم آیا میشه؟ از شعبه خودمون که پرسیدم گفتن از بستگان درجه ۱ نمیشه خونه خرید و تعویض وثیقه کرد.

سهراب
Guest
سهراب

با سلام خدمت شما و ممنون از زحماتتون
همسر من حساب مسکن اولی در بانک مسکن تهران دارد. ما می خواهیم برای مهاجرت از این حساب تمکن مالی بگیریم ولی در سایت مهاجرت گفته شده که این حساب باید مشترک باشد. آیا امکان اینکه این حساب را تبدیل به حساب مشترک کنیم و من هم از حساب همسرم حق برداشت داشته باشم وجود دارد؟ و اینکه از اونجایی که من مسکن اولی نیستم در امتیاز وام همسرم مشکلی ایجاد نخواهد شد؟
با تشکر از زحماتتون

نگین
Guest
نگین

و اینکه یه سوال دیگه برای دریافت وام صندوق یکم زوجین، برای هر نفر چند نفر ضامن لازم است؟

نگین
Guest
نگین

سلام،وقتتون بخیر…یه سوال داشتم اینکه من و همسرم در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ هرکدام حساب صندوق یکم به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای دریافت ۸۰ میلیون تومان افتتاح حساب کردیم.و الان به زمان اخذ وام نزدیک شدیم.با توجه به اینکه همسرم کارمند دولت است و من خانه دار می باشم و قادر به ارائه گواهی شغلی نیستم می توانم به جای ارائه گواهی شغلی ضامن حقوق بگیر دولتی معرفی کنم؟چون در زمان افتتاح حساب قانون ارائه گواهی شغلی به ما گفته نشد.متشکرم از پاسخگوییتون…

پری
Guest
پری

با سلام و خسته نباشید
ممنون میشم به سوالم جواب دهید🙏
وام مسکن یکم(۸۰تومنی) همسرم۱۵ مرداد حاضر میشود. با توجه به گرانی اخیر مسکن در تهران قادر به خرید نیستیم.
آیا می توان الان نسبت به انتقال وام به یکی از شعبه های کرج اقدام کنیم یا باید تا تاریخ مورد نظر منتظر بمانیم؟

محمد
Guest
محمد

سلام . وقتتان بخیر.بنده مبلغ ۴۰ میلیون و همسر ۱۳٫۵ میلیون در آذر ۹۶ افتتاح کردیم و اول تیر نیز ۱۵ میلیون به مبلغ سپرده همسرم اضافه کردم . ظاهرا در کل در حدود ۶ ماه دیگر مبلغ ۱۲۲ میلیون تسهیلات دریافت می کنیم (به جز مبلغ سپرده گذاری شده) درست است ؟ (تهران)می خواستم بدانم از چه تسهیلات دیگری می توانیم در کنار همین تسهیلات برای خرید خانه استفاده کنیم ؟ممنون از وقتی که می گذارید .

Majed
Guest
Majed

با سلام اگه لطف کنین ۳تا سوال بنده رو در مورد وام مسکن یکم پاسخ بدین ممنون میشم اول اینکه زوجین چنانچه آپارتمانی بنامشون باشه میتونن آپارتمان دوم رو بادریافت این وام اول بخرن ینی از هیچ تسهیلاتی هم تا کنون استفاده نکرده باشن ؟دوم بعد از ۱سال سپرده گذاری مبلغ سپرده رو میشه برداشت کرد و بعد چند ماه از وام استفاده کرد ینی چه مقدار زمان برای استفاده از وام ،بعد از برداشت سپرده وجود داره؟و سوم خرید آپارتمان از خواهر و برادر با این وام مسکن یکم امکانپذیره ؟ با تشکر

میرزایی
Guest
میرزایی

با سلام و عرض خسته نباشید یک سوال فنی دارم من سه ماه از موعد وام مسکن یکم زوجینم گذشته آیا حالا که سه ماه وام نگرفته ام و ۶۰ میلیون تومان پول سپرده خودم هم توی حساب بوده آیا می توانم برای گرفتن ۲۰ میلیون وام جعاله دیگر دو سه تومن پول اوراق ندهم و همان چند ماهی که پولم توی حساب بوده به جای اوراق محاسبه گردد یا اینکه هیچ ربطی ندارد و باید حتما دو سه تومن از ۲۰ تومن را کم کنند با تشکر مجدد از پاسخگویی شما و آرزوی موفقیت

محمد
Guest
محمد

من و همسرم میخواهیم وام مسکن یکم بگیریم. ملکی که قصد خرید اون رو داریم چندی پیش شخصی خریداری کرده اما هنوز سند به نامش نخورده (ملک سند تک برگی داره) املاک میگه کسی که میخواد خانه رو به شما بفروشه از فروشنده قبلی وکالت داره و طبق اون وکالت، قولنامه مینویسیم و بعدش مدارک لازم رو میده به شما که به بانک بدید برای وام. چک رو هم بانک در آخر به نام وکیل صادر میکنه و روز دریافت چک، سند به نام شما میخوره. خواستم ببینم این روند مشکلی نداره و منطقی هستش؟ با توجه به اینکه ما… Read more »

آرزو
Guest
آرزو

سلام .
میخواستم بدونم خونه ای که خودش وام داره رو میتونیم همراه با وام مسکن جوانان بخریم یا نه؟

فاطمه۱
Guest
فاطمه۱

سلام ..من همسرم قراره وام مسکن یکم بگیره همه مراحل به اسم خودش وحساب به اسم خودشه اما من قراره کار کنم واقساطش را کمکش بدم …..واسه همین خواستم بدونم بانک سند را به نام من میزنه یا نه فقط به نام کسی میزنه که حساب از اون باشه ..ممنون میشم جواب بدید

علی
Guest
علی

سلام بنده ۲ سوال داشتم از حضورتون. ۱- من به همراه همسرم از تاریخ ۹۷/۰۱/۱۵ با ۶۷۰۰۰۰۰ تومان حساب صندوق یکم باز کردیم (هر کدام). در تاریخ ۹۷/۰۲/۱۰ حساب هرکداممان به ۲۳ میلیون رسید و در نهایت در تاریخ ۹۷/۰۲/۳۰ هر حساب ۴۰ میلیون شد. آیا سال بعد در تاریخ ۹۸/۰۲/۱۰ امتیاز سپرده حساب می شود و میانگین دو دوره ۶ ماهه قبل به عنوان امتیاز وام تعلق میگیرد (یعنی اگر سقف وام ۸۰ میلیون را بخواهیم باید ۶ ماه دیگر پس از ۹۷/۰۲/۱۰ منتظر بمانیم؟) یا اینکه می شود در تاریخ ۹۸/۰۲/۳۰ سقف وام را دریافت کرد؟ ۲- همسرم… Read more »

محمد
Guest
محمد

سلام.
ممنون از وقتی که برای پاسخگویی می گذارید .
خانم بنده مبلغ ۱۳٫۶ میلیون برای وام مسکن یکم سپرده گذاری کرده است . در تاریخ انتهای آذر ماه ۹۶٫
حالا چنانچه تا آخر همین ماه ۱۵ میلیون به این مبلغ بیافزاییم , آیا در سررسید آذر ۹۷ مبلغ ۳۰میلیون به وام افزوده می شود یا خیر ؟ چه مبلغی افزوده خواهد شد ؟ ممنون