وام مسکن یکم زوجین

طبق آنچه اینروزها در اخبار شنیده می شد، بانک مسکن در راستای تحرک بخشی و ایجاد رونق در بخش مسکن به خصوص تسهیل شرایط خانه دار شدن زوجین سقف وام مسکن یکم زوجین خانه اولی را بالا برد.

وام مسکن یکم زوجین خانه اولی

از تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ زوجین خانه اولی می توانند بر روی یک پلاک ثبتی در تهران ۱۶۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۸۰ میلیون تومان) در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۱۲۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۶۰ میلیون تومان) و در سایر شهرها ۸۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۴۰ میلیون تومان) وام خرید و ساخت مسکن از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم دریافت کنند.

همچنین تجمیع امتیاز تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم هر یک از زوجین با امتیاز سایر حسابهای وامی (مانند مسکن یکم، صندوق مسکن، جوانان) به صورت مجزا بلا مانع است.

بدیهیست که برای استفاده از مزایای فوق زوجین هر دو باید واجد شرایط استفاده از تسهیلات مسکن یکم از جمله افتتاح حساب یکم بنام هر یک از زوجین ، رعایت مدت انتظار، متوسط موجودی برای هر یک از حسابها به صورت جداگانه، احراز توانایی پرداخت اقساط و … باشند.

بیشتر بخوانید:  منابع بانک چگونه تامین می شود؟

وام مسکن یکم و اوراق جهت زوجین خانه اولی

اگر یکی از زوجین دارای امتیاز مسکن یکم باشد همسر ایشان می تواند تا سقف وام اوراق برای هر واحد (تهران ۵۰ میلون، مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان) بر روی یک پلاک وام مسکن دریافت کند.

پس در این صورت با فرض به حد نصاب رسیدن امتیاز وام مسکن یکم یکی از زوجین، سقف وام اعطایی بدین شرح خواهد بود: (مبالغ به تومان)

شهر مورد نظر


سقف وام مسکن یکم زوج


سقف وام اوراق زوجه


جمع کل وام دریافتی


تهران


۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰


شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر


۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰


سایر شهرها


۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰


 

در نظر داشته باشید که:

لازمه دریافت این وام، خانه اولی بودن زوجین است بدین معنی که زوجین نبایستی قبل از این از تسهیلات دولتی (مانند وامهای مسکن و مسکن مهر و …) برای خانه دار شدن استفاده کرده باشند.

ملک مورد نظر برای وام مسکن یکم زوجین باید بیش از ۱۵ سال از ساخت آن نگذشته باشد حتی اگر این تسهیلات به صورت توام با اوراق باشد.

 تسهیلات فوق صرفا یکبار به زوجین قابل پرداخت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  پس انداز پول و راههای ساده ای برای افزایش آن
 همزمان با دریافت تسهیلات بالا، میتوان وام جعاله به میزان ۱۰ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۷٫۵ درصد از محل اوراق، دریافت کرد.

نرخ بهره وامهای صندوق یکم و اوراق یک درصد کاهش پیدا کرده به نحوی که نرخ وام صندوق یکم ۹٫۵ درصد و نرخ سود وام اوراق ۱۷٫۵ درصد می باشد. با توجه به این نرخ ها و مدت بازپرداخت ۱۲ ساله این وام مبلغ اقساط به شرح ذیل خواهد بود:

قسط ماهانه وام ۸۰ میلیونی صندوق یکم: ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۵۰ میلیونی اوراق: ۸۳۳٫۰۰۰ تومان

قسط ماهانه وام ۶۰ میلیونی صندوق یکم: ۷۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۴۰ میلیونی اوراق: ۶۶۶٫۰۰۰ تومان

قسط ماهانه وام ۴۰ میلیونی صندوق یکم: ۵۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۳۰ میلیونی اوراق: ۵۰۰٫۰۰۰ تومان

 

 

720
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
335 Comment threads
385 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
265 Comment authors
سید مسلم ثابتیاحمدیحامدپریرویا Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
احمدی
Guest
احمدی

سلام. ضمن تشکر، اگر یکی از زوجین از قبل خانه به نامش باشد، ایا وام خانه اولی شاملشان میشود؟

حامد
Guest
حامد

سلام. وام مسکن یکم از اون بیمه ها که اگه وام گیرنده فوت کنه وام تسویه بشه داره یا نه؟ مثل بقیه وام ها.

پری
Guest
پری

با سلام و خسته نباشید
می خواستم ببینم بحث افزایش مدت جواز ساخت در وام مسکن یکم به ۲۰سال ، چقدر جدی است؟ متاسفانه ما با گرانی اخیر با اینکه وقت واممان گذشته، موفق به خرید خانه نشدیم😢😢

رویا
Guest
رویا

با سلام
وام مسکن اولی فقط به زوجین تعلق میگیرد؟ برای مثال من با پدر یا مادرم میتوانم دو وام بگیریم و یه خونه بخریم به صورت ۳دنگ ۳دنگ؟

محسن
Guest
محسن

سلام و خسته نباشید
من و همسرم با وام مسکن یکم یک خونه خریدم ،و الان می‌خوام تعویض وثیقه کنم و خونه ای که به نام پدرم هست را بخرم و در رهن بانک قرار دهم آیا میشه؟ از شعبه خودمون که پرسیدم گفتن از بستگان درجه ۱ نمیشه خونه خرید و تعویض وثیقه کرد.

سهراب
Guest
سهراب

با سلام خدمت شما و ممنون از زحماتتون
همسر من حساب مسکن اولی در بانک مسکن تهران دارد. ما می خواهیم برای مهاجرت از این حساب تمکن مالی بگیریم ولی در سایت مهاجرت گفته شده که این حساب باید مشترک باشد. آیا امکان اینکه این حساب را تبدیل به حساب مشترک کنیم و من هم از حساب همسرم حق برداشت داشته باشم وجود دارد؟ و اینکه از اونجایی که من مسکن اولی نیستم در امتیاز وام همسرم مشکلی ایجاد نخواهد شد؟
با تشکر از زحماتتون

نگین
Guest
نگین

و اینکه یه سوال دیگه برای دریافت وام صندوق یکم زوجین، برای هر نفر چند نفر ضامن لازم است؟

نگین
Guest
نگین

سلام،وقتتون بخیر…یه سوال داشتم اینکه من و همسرم در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ هرکدام حساب صندوق یکم به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای دریافت ۸۰ میلیون تومان افتتاح حساب کردیم.و الان به زمان اخذ وام نزدیک شدیم.با توجه به اینکه همسرم کارمند دولت است و من خانه دار می باشم و قادر به ارائه گواهی شغلی نیستم می توانم به جای ارائه گواهی شغلی ضامن حقوق بگیر دولتی معرفی کنم؟چون در زمان افتتاح حساب قانون ارائه گواهی شغلی به ما گفته نشد.متشکرم از پاسخگوییتون…

پری
Guest
پری

با سلام و خسته نباشید
ممنون میشم به سوالم جواب دهید🙏
وام مسکن یکم(۸۰تومنی) همسرم۱۵ مرداد حاضر میشود. با توجه به گرانی اخیر مسکن در تهران قادر به خرید نیستیم.
آیا می توان الان نسبت به انتقال وام به یکی از شعبه های کرج اقدام کنیم یا باید تا تاریخ مورد نظر منتظر بمانیم؟

محمد
Guest
محمد

سلام . وقتتان بخیر.بنده مبلغ ۴۰ میلیون و همسر ۱۳٫۵ میلیون در آذر ۹۶ افتتاح کردیم و اول تیر نیز ۱۵ میلیون به مبلغ سپرده همسرم اضافه کردم . ظاهرا در کل در حدود ۶ ماه دیگر مبلغ ۱۲۲ میلیون تسهیلات دریافت می کنیم (به جز مبلغ سپرده گذاری شده) درست است ؟ (تهران)می خواستم بدانم از چه تسهیلات دیگری می توانیم در کنار همین تسهیلات برای خرید خانه استفاده کنیم ؟ممنون از وقتی که می گذارید .

Majed
Guest
Majed

با سلام اگه لطف کنین ۳تا سوال بنده رو در مورد وام مسکن یکم پاسخ بدین ممنون میشم اول اینکه زوجین چنانچه آپارتمانی بنامشون باشه میتونن آپارتمان دوم رو بادریافت این وام اول بخرن ینی از هیچ تسهیلاتی هم تا کنون استفاده نکرده باشن ؟دوم بعد از ۱سال سپرده گذاری مبلغ سپرده رو میشه برداشت کرد و بعد چند ماه از وام استفاده کرد ینی چه مقدار زمان برای استفاده از وام ،بعد از برداشت سپرده وجود داره؟و سوم خرید آپارتمان از خواهر و برادر با این وام مسکن یکم امکانپذیره ؟ با تشکر

میرزایی
Guest
میرزایی

با سلام و عرض خسته نباشید یک سوال فنی دارم من سه ماه از موعد وام مسکن یکم زوجینم گذشته آیا حالا که سه ماه وام نگرفته ام و ۶۰ میلیون تومان پول سپرده خودم هم توی حساب بوده آیا می توانم برای گرفتن ۲۰ میلیون وام جعاله دیگر دو سه تومن پول اوراق ندهم و همان چند ماهی که پولم توی حساب بوده به جای اوراق محاسبه گردد یا اینکه هیچ ربطی ندارد و باید حتما دو سه تومن از ۲۰ تومن را کم کنند با تشکر مجدد از پاسخگویی شما و آرزوی موفقیت

محمد
Guest
محمد

من و همسرم میخواهیم وام مسکن یکم بگیریم. ملکی که قصد خرید اون رو داریم چندی پیش شخصی خریداری کرده اما هنوز سند به نامش نخورده (ملک سند تک برگی داره) املاک میگه کسی که میخواد خانه رو به شما بفروشه از فروشنده قبلی وکالت داره و طبق اون وکالت، قولنامه مینویسیم و بعدش مدارک لازم رو میده به شما که به بانک بدید برای وام. چک رو هم بانک در آخر به نام وکیل صادر میکنه و روز دریافت چک، سند به نام شما میخوره. خواستم ببینم این روند مشکلی نداره و منطقی هستش؟ با توجه به اینکه ما… Read more »

آرزو
Guest
آرزو

سلام .
میخواستم بدونم خونه ای که خودش وام داره رو میتونیم همراه با وام مسکن جوانان بخریم یا نه؟

فاطمه۱
Guest
فاطمه۱

سلام ..من همسرم قراره وام مسکن یکم بگیره همه مراحل به اسم خودش وحساب به اسم خودشه اما من قراره کار کنم واقساطش را کمکش بدم …..واسه همین خواستم بدونم بانک سند را به نام من میزنه یا نه فقط به نام کسی میزنه که حساب از اون باشه ..ممنون میشم جواب بدید

علی
Guest
علی

سلام بنده ۲ سوال داشتم از حضورتون. ۱- من به همراه همسرم از تاریخ ۹۷/۰۱/۱۵ با ۶۷۰۰۰۰۰ تومان حساب صندوق یکم باز کردیم (هر کدام). در تاریخ ۹۷/۰۲/۱۰ حساب هرکداممان به ۲۳ میلیون رسید و در نهایت در تاریخ ۹۷/۰۲/۳۰ هر حساب ۴۰ میلیون شد. آیا سال بعد در تاریخ ۹۸/۰۲/۱۰ امتیاز سپرده حساب می شود و میانگین دو دوره ۶ ماهه قبل به عنوان امتیاز وام تعلق میگیرد (یعنی اگر سقف وام ۸۰ میلیون را بخواهیم باید ۶ ماه دیگر پس از ۹۷/۰۲/۱۰ منتظر بمانیم؟) یا اینکه می شود در تاریخ ۹۸/۰۲/۳۰ سقف وام را دریافت کرد؟ ۲- همسرم… Read more »

محمد
Guest
محمد

سلام.
ممنون از وقتی که برای پاسخگویی می گذارید .
خانم بنده مبلغ ۱۳٫۶ میلیون برای وام مسکن یکم سپرده گذاری کرده است . در تاریخ انتهای آذر ماه ۹۶٫
حالا چنانچه تا آخر همین ماه ۱۵ میلیون به این مبلغ بیافزاییم , آیا در سررسید آذر ۹۷ مبلغ ۳۰میلیون به وام افزوده می شود یا خیر ؟ چه مبلغی افزوده خواهد شد ؟ ممنون

لی لی
Guest
لی لی

سلام .من پدرم قبل از ازدواجم با کمک وام پس انداز مسکن جوانان، خانه ای برایم خرید. حال من ازدواج کردم. همسرم از پارسال ۴۰ میلیون سپرده برای دریافت وام مسکن یکم در بانک مسکن گذاشته و الان موعود گرفتن وام شده است. سوال بنده این است که آیا من می توانم از وام اوراق برای خرید خانه آینده مان استفاده کنم؟ ۸۰+۵۰=۱۳۰ تومان وام میتوانیم دریافت کنیم؟ و در صورت گرفتن وام ۵۰ تومانی اوراق، آیا ۳ دانگ خانه به اسم بنده میشود؟

تینا
Guest
تینا

سلام.من و همسرم نفری ۱۸ تومن حساب مسکن یکم باز کردیم برای وام مسکن یکم.پولمون باید ۱ سال کامل تو بانک بمونه تا امتیازمون بره بالا یا باید با حساب کار کنیم؟

حامد
Guest
حامد

سلام. آیا اون خانه هایی که ابتدا قولنامه ای بودن و بعد روش سند شش دانگ گرفتن می شه وام مسکن یکم گرفت؟ معمولا این خونه ها پایان کار و پروانه ندارن

مهدی
Guest
مهدی

سلام جناب ثابتی. با تشکر از حوصله ای که در پاسخگویی دارید. من و همسرم الان نوبت وام مسکن یکم رسیده. ما امتیاز ساخت مسکنی از یک شرکت تعاونی مسکن رو داریم ایا مینونیم این وام رو برای ساخت اون واحد استفاده کنیم.؟

حامد
Guest
حامد

سلام. این ۶ درصد و ۸ درصد که شورای پول و اعتبار تصویب کرد تقریبا چقد طول می کشه که به بانک مسکن ابلاغ بشه؟ و اینکه شامل افرادی که قبلا حساب یکم باز کردن می شه؟

نیلگون
Guest
نیلگون

سلام
همسرم قبلا خونه داشته و از وام مسکن یکبار استفاده کرده
بخاطر همین من سپرده گذاشتم ۳۰ ملیون و ۳۰ مرداد ۹۷ وام ۶۰ ملیونیم درمیاد.سوال من اینه ک اگر من خونه ای قولنامه کنم الان؛ تاریخی رو ک باید تو قولنامه ذکر کنم برای تسویه پول خونه همون ۳۰ مرداد ۹۷ بایستی باشه؟ منظورم اینه ک وام دقیقا همون روز درمیاد یا کار اداری داره .اگر طول میکشه چقدر حدودا طول میکشه…مچکر

سپید
Guest
سپید

لازم به ذکر هست که وام مد نظر من زوجین هست میخوام بدونم برای ۱۶۰ میلیون تومان روی هم چقدر باید قسط پرداخت کنیم در روش ساده

سپید
Guest
سپید

سوال دیگه ای که با عضویت در کانال شما برای من به وجود اومد اینه
مبلغ اقساط تسهیلات خرید مسکن #زوجین در روش #ساده:
وام۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی (تهران) = ۱۶٫۶۴۵٫۰۰۰ ریال
وام ۸۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی (شهرهای بزرگ) = ۱۳٫۳۲۴٫۰۰۰ ریال
وام ۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی (سایر شهرها) = ۹٫۹۹۳٫۰۰۰ ریال
این مبلغ جمع مبالغ قسط ۲ نفر هست؟ مثلا برای وام نفری ۸۰ میلیون تومانی ۱۳٫۳۲۴ ضرب در ۲ اقساط پرداخت کرد یا خیر؟
ضمنا وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید سپرده بانکی چه مدت و چه مبلغی باشد؟

سپید
Guest
سپید

با سلام و تشکر از پاسخگویی خوب شما امیدوارم همیشه موفق باشید
سوال اول ۱٫ اینکه نحوه محاسبه امتیاز به چه شکلی هست آیا برای دریافت وام ۸۰ میلیونی به جای اینکه ۱ سال ۴۰ میلیون سپرده گذاری کنیم میتوانیم مثلا ۲ سال ۲۰ میلیون بزاریم؟ فرمول محاسبه به چه شکلی است؟
سوال دوم اینکه ۲- آیا بعد از سررسید وام بعد از ۱ سال که از سپرده ۴۰ میلیونی می گذرد می توان با برداشت موجودی دریافت وام را به تعویق انداخت ؟تا چه زمان امتیاز دریافت وام محفوظ میماند آیا میشود کل موجودی را برداریم و امتیاز بماند؟

علیرضا
Guest
علیرضا

باسلام و خسته نباشید من دو سوال دارم خدمتون ممنوم میشم پاسخ بدید ۱-اگر من وام سقف ۸۰ میلیونی شهرستان ثبت نام کنم میتونم انتقالش بدم به استانی که سقف وام ۱۲۰ میلیون هست و با همان وام ۸۰ میلیونی آپارتمانی خریداری کنم؟ ۲-اگر من برای خودم و همسرم مبلغ ۴۰ میلیون حساب باز کنم و وام سقف ۸۰ میلیونی بگیرم و از طرفی آپارتمانی که میخوام بخرم ۲۰۰ میلیون باشه، آیا سند آپارتمان باید سه دنگ سه دنگ به نام زن و شوهر باشه ؟ یعنی ۱۰۰ میلیون آپارتمان به نام همسر من ؟ در صورتی که قسط وام… Read more »

قلی پور
Guest
قلی پور

ممنون از پاسخگویی شما موعد وام من رسیده و من یک آپارتمان انتخاب کرده‌ام اما ۱۴ میلیون وام دارد که خود مالک از بانک مسکن آن وام را گرفته سوال من اینه که آیا من میتوانم علاوه بر وام مسکن یکم زوجین که خودم می‌گیرم آن ۱۴ میلیون وام روی آپارتمان را هم داشته باشم و خودم قسطهایش را بدهم یا باید اول آن را تسویه و سپس خانه را بخرم؟
ممنون از زحمات شما

منصور
Guest
منصور

سلام ، من رفتم بانک تشکیل پرونده بدم ، آلان چیزی به اسم اقساط پلکانی نداریم ، همش روش ساده است . چرا ؟

حامد
Guest
حامد

سلام. این طرح جدید که برای مسکن یکم آمده سود ۶ درصد و کاهش زمان خواب به ۵ ماه. برای همین طرح مسکن یکم بانک مسکن هست؟ یا کلا یه طرح جدیده؟ شامل اونایی که مسکن یکم باز کردن میشه؟ و اینکه این طرح تصوی و ابلاغ شده به بانک مسکن؟ اگه نشده کی میشه؟

شامرانی
Guest
شامرانی

با سلام و عرض خسته نباشید یکی اینکه منزل اوقافی را میتوان با وام یکم زوجین خرید؟ و دوم اینکه منزلی که وام دارد اما سندش آزاد است چطور؟ ممنون از پاسخگویی شما

زیبا
Guest
زیبا

سلام. من در بانک مسکن برای مسکن یکم حساب باز کردم و پول هم گذاشتم. الان زمانش رسیده و وامم آماده است. اما چون با همسرم میخوام وام بگیرم میخوام منتظر بشم یکسال ایشون هم تموم بشه. در این خصوص با توجه به اینکه زمان افتتاح حساب ما با هم تفاوت دارد مشکلی در دریافت وام روی یک مسکن وجود ندارد؟

علی
Guest
علی

من دو حساب مسکن یکم با تاریخ‌های متفاوت داشتم که ریز حسابها به پیوست ارسال می‌شود با محاسباتی که تو بانک انجام داده شد در پایان ماه سیزدهم یکی از حسابهای من سی و نه میلیون و سیصد و دومی نزدیک چهل میلیون امتیاز داشت به همین دلیل من موجودی حساب ها در مورخ ۲۹/۰۹/۱۳۹۶رو به حداقل یعنی شش و هفتصد کاهش دادم (امتیاز گیری در همان تاریخ انجام شد). دوباره که در تاریخ سی ام بهمن ۹۶ که مراجعه کردم اعلام شد امتیاز شما کاهش پیدا کرده و هرکدام از حساب ها باید یک دوره شش ماه دیگه بمونه… Read more »

مجتبی
Guest
مجتبی

باسلام
برای وام صندوق یکم راهی وجود دارد که بانک، پروانه ساخت کمی بیش از ۱۵ سال (۱۷ سال) را قبول کند؟ ارزش ملک بیش از دو برابر مبلغ وام است.

محمد
Guest
محمد

سلام
خسته نباشید. من تو یه شهر کوچک زندگی میکنم. امتیاز وام های مسکن قدیم که ۲۰ میلیون بود را دارم(مربوط به سال ۹۰). حدود ۵ میلیون هم هنوز تو حساب هست که امتیازش لغو نشه.اولا خواستم بدونم نرخ سودش چقدره؟
دوما چنانچه بخوایم با همسرم وام مسکن یکم بگیریم باید ۳۰ تومن بخوابونیم تو حساب تا در پایان یه سال بهمون ۶۰ تومن بده و با ۲۰ تومن وام قبلی جمعش بشه ۸۰٫ درسته؟ یا اینکه میتونیم بیشتر از ۸۰ تومن هم بگیریم؟ مثلا ۴۰ تومن سپرده گنیم

محمدی
Guest
محمدی

با سلام و عرض خسته نباشید یکی اینکه منزل اوقافی را میتوان با وام یکم زوجین خرید؟ و دوم اینکه منزلی که وام دارد اما سندش آزاد است چطور؟ ممنون از پاسخگویی شما

محمدی
Guest
محمدی

سلام ، میخاستم بدونم اگر زوجین هر کدام به طور مساوی سپرده گذاری کرده باشند و الان نوبت دریافت وام ۱۲۰ میلیونی مسکن اولی باشد ، در رابطه با سند خانه الزامی وجود دارد یا خیر . یعنی امکان اینکه شش دانگ به نام یکی از زوجین باشد و جود دارد یا باید سند به نام هردو نفر باشد ، مثلا سه دانگ سه دانگ یا چهار دانگ و دو دانگ ؟

مهدی
Guest
مهدی

با سلام و احترام
یکی از شعبه های بانک مسکن بنا به قراردادی که با شرکت محل کار من داره، به کارمندان با گواهی کسر از حقوق و البته یک سری مدارک ضروری دیگه، یک مبلغی وام خرید مسکن پرداخت می کنه. حالا سوال من اینه که آیا روز محضر واسه انتقال سند میتونم سند خونه ای رو که دارم میخرم سه دانگ به نام خودم و سه دانگ به نام همسرم بزنم؟

حجت
Guest
حجت

سلام…حداکثر سقف مجاز دریافت وام از تجمیع وام مسکن یکم طرح زوجین شهرهای کوچک (۸۰میلیون) و وام اوراق خرید مسکن چقدر است؟ یعنی اگر وام مسکن یکم را کامل بگیریم چقدر وام با اوراق هم میتوانیم بگیریم در شهرهای کوچک؟؟با تشکر فراوان

فرهاد
Guest
فرهاد

سلام .خسته نباشید. من وهمسرم یکسال پیش حساب صندوق یکم باز کردیم هرکدوم بیست میلیون تو حساب گذاشتیم .میخواستم بدونم میشه از سقف تسهیلات استفاده نکرد و برای مثال هردو نفرمون هشتاد میلیون (نفری ۴۰ میلیون) بگیریم یا نه ؟ ممنون

علی
Guest
علی

با سلام
همسر من قبل از عقد ما خونه خریده و وام مسکن گرفته
الان ما میخواییم اقدام کنیم برای وام مسکن مجدد و اوراق بخریم آیا ما وام اولی میشیم؟
من خودم وامی نگرفتم
با تشکر

فائزه
Guest
فائزه

سلام خسته نباشید.من همسرم نظامی ان.با توجه به اینکه مسکن نیرو ی انتظامی هم بهشون تعلق میگیره آیا میشه سند خونه ای رو که از طریق وام صندوق مسکن یکم که گروء بانکه مسکنه به نیروی انتظامی ارائه داد تا بجای مسکن، مبلغ رو نقدی دریافت کرد؟

لیا راد
Guest
لیا راد

سلام من برای وام مسکن یکم سپرده گذاری کردم و همسرم چهل میلیون تومان امتیاز وام مسکن جوانان دارد با توجه به اینکه سقف این تسهیلات در شهر ما ۶۰ میلیون تومان است آیا میتونیم با سپرده گذاری یکساله برای ۲۰ میلیون تومان باقیمانده از تجمیع امتیاز وام مسکن جوانان با طرح مسکن یکم برای همسرم استفاده کنیم؟

امیر
Guest
امیر

سلام ، وقتتون بخیر
می خواستم بدونم با گرفتن این وام الزامی ایجاد میشه برای سند زدن بصورت سه دانگ سه دانگ یا میشه به شکل دلخواه سند زد؟
برای مثال ششدانگ یا چهار دانگ دو دانگ.

حسین
Guest
حسین

با عرض سلام
من و همسرم سال گذشته برای وام مسکن اولی اقدام کردیم و امسال اول آبان زمان دریافت وام مارسیده ولی چون موفق به پیدا کردن آپارتمان مورد علاقه خود نشدیم نفری ۱۰ میلیون تو حساب نگه داشتیم امروز تو یک بنگاهی بهم گفتن که از بهمن ماه جلوی وامها را میگیرند و تا آخر اردیبهشت پرداخت نمیکنند
میخواستم بدونم امسال تا چه زمانی فرصت دارم نسبت به دریافت وام اقدام کنم با تشکر

حمید
Guest
حمید

سلام من قبلا یک آپارتمان با پس انداز خود خریده ام اما از امکانات دولتی زمین شهری و وام مسکن استفاده نکرده ام آیا عنوان خانه اولی به من هم اطلاق میشود ؟ قصد تعویض خانه را دارم

صادق
Guest
صادق

با سلام
دوتا سوال داشتم.

اول اینکه میخواستم بپرسم اگر ملکی که میخوایم خریداری کنیم وام ساخت بانک مسکن روش باشه، قبل از خرید بایستی تسویه اش کرد یا بلامانع است؟

و دوم اینکه در کنار وام صندوق مسکن یکم ( طرح زوجین برای شهر های کوچک به مبلغ ۸۰ میلیون ) آیا امکانش هست از وام های دیگه ی بانک مسکن مثل خرید اوراق و غیره برای خرید همون ملک استفاده کرد؟

محمد
Guest
محمد

سلام اقای ثابتی خسته نباشید
پس انداز وام من ۲۰ دی ۹۶ یکساله می شود، و یه واحد رو پسندیدم و می خواهم طی ۲، ۳ روز اینده قولنامه کنم. سوالی که از شما دارم اینه که می تونم برم بانک مسکن و تشکیل پرونده بدم یا باید صبر کنم بعد از ۲۰ دی ماه برم؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

سجاد
Guest
سجاد

اگه من و همسرم بخواهیم صندوق یکمی حساب باز کنیم و چون خانمم خانه داره مشکلی برا ضامن نیست و فقط سند خونه کفایت میکنه

سمیرل
Guest
سمیرل

سلام اقای ثابتی خسته نباشید وام ما ۲۰ دی آماده ی تحویل هستش خواستم بپرسم این مصوبه ی جدید که ۸ درصد با بازپرداخت ۱۵ سال هس اجرا شده یا نه واگه بعد دریافت وام ما اجرا شود شامل حال ما نیز میشود؟؟؟؟

علی
Guest
علی

با عرض سلام در خبرها اومده بود سود این وام ۸ شده و بازپرداختش ۱۵ ساله و مدت انتظار ۱۰ ماهه . واقعا این خبر راسته؟ یعنی تصویب شده فقط ابلاغش مونده یا اصلا تصویب نشده؟