وام مسکن یکم زوجین

منتشرشده توسط سید مسلم ثابتی در تاریخ

طبق آنچه اینروزها در اخبار شنیده می شد، بانک مسکن در راستای تحرک بخشی و ایجاد رونق در بخش مسکن به خصوص تسهیل شرایط خانه دار شدن زوجین سقف وام مسکن یکم زوجین خانه اولی را بالا برد.

وام مسکن یکم زوجین خانه اولی

از تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ زوجین خانه اولی می توانند بر روی یک پلاک ثبتی در تهران ۱۶۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۸۰ میلیون تومان) در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۱۲۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۶۰ میلیون تومان) و در سایر شهرها ۸۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۴۰ میلیون تومان) وام خرید و ساخت مسکن از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم دریافت کنند.

همچنین تجمیع امتیاز تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم هر یک از زوجین با امتیاز سایر حسابهای وامی (مانند مسکن یکم، صندوق مسکن، جوانان) به صورت مجزا بلا مانع است.

بدیهیست که برای استفاده از مزایای فوق زوجین هر دو باید واجد شرایط استفاده از تسهیلات مسکن یکم از جمله افتتاح حساب یکم بنام هر یک از زوجین ، رعایت مدت انتظار، متوسط موجودی برای هر یک از حسابها به صورت جداگانه، احراز توانایی پرداخت اقساط و … باشند.

وام مسکن یکم و اوراق جهت زوجین خانه اولی

اگر یکی از زوجین دارای امتیاز مسکن یکم باشد همسر ایشان می تواند تا سقف وام اوراق برای هر واحد (تهران ۵۰ میلون، مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان) بر روی یک پلاک وام مسکن دریافت کند.

پس در این صورت با فرض به حد نصاب رسیدن امتیاز وام مسکن یکم یکی از زوجین، سقف وام اعطایی بدین شرح خواهد بود: (مبالغ به تومان)

شهر مورد نظر


سقف وام مسکن یکم زوج


سقف وام اوراق زوجه


جمع کل وام دریافتی


تهران


۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰


شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر


۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰


سایر شهرها


۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰


۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰


 

در نظر داشته باشید که:

لازمه دریافت این وام، خانه اولی بودن زوجین است بدین معنی که زوجین نبایستی قبل از این از تسهیلات دولتی (مانند وامهای مسکن و مسکن مهر و …) برای خانه دار شدن استفاده کرده باشند.

ملک مورد نظر برای وام مسکن یکم زوجین باید بیش از ۱۵ سال از ساخت آن نگذشته باشد حتی اگر این تسهیلات به صورت توام با اوراق باشد.

 تسهیلات فوق صرفا یکبار به زوجین قابل پرداخت خواهد بود.

 همزمان با دریافت تسهیلات بالا، میتوان وام جعاله به میزان ۱۰ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۷٫۵ درصد از محل اوراق، دریافت کرد.

نرخ بهره وامهای صندوق یکم و اوراق یک درصد کاهش پیدا کرده به نحوی که نرخ وام صندوق یکم ۹٫۵ درصد و نرخ سود وام اوراق ۱۷٫۵ درصد می باشد. با توجه به این نرخ ها و مدت بازپرداخت ۱۲ ساله این وام مبلغ اقساط به شرح ذیل خواهد بود:

قسط ماهانه وام ۸۰ میلیونی صندوق یکم: ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۵۰ میلیونی اوراق: ۸۳۳٫۰۰۰ تومان

قسط ماهانه وام ۶۰ میلیونی صندوق یکم: ۷۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۴۰ میلیونی اوراق: ۶۶۶٫۰۰۰ تومان

قسط ماهانه وام ۴۰ میلیونی صندوق یکم: ۵۰۰٫۰۰۰ تومان / قسط ماهانه وام ۳۰ میلیونی اوراق: ۵۰۰٫۰۰۰ تومان

 

 


سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

689 دیدگاه

علی · خرداد ۲, ۱۳۹۷ در ۹:۲۳ ق.ظ

سلام
بنده ۲ سوال داشتم از حضورتون.
۱- من به همراه همسرم از تاریخ ۹۷/۰۱/۱۵ با ۶۷۰۰۰۰۰ تومان حساب صندوق یکم باز کردیم (هر کدام). در تاریخ ۹۷/۰۲/۱۰ حساب هرکداممان به ۲۳ میلیون رسید و در نهایت در تاریخ ۹۷/۰۲/۳۰ هر حساب ۴۰ میلیون شد. آیا سال بعد در تاریخ ۹۸/۰۲/۱۰ امتیاز سپرده حساب می شود و میانگین دو دوره ۶ ماهه قبل به عنوان امتیاز وام تعلق میگیرد (یعنی اگر سقف وام ۸۰ میلیون را بخواهیم باید ۶ ماه دیگر پس از ۹۷/۰۲/۱۰ منتظر بمانیم؟) یا اینکه می شود در تاریخ ۹۸/۰۲/۳۰ سقف وام را دریافت کرد؟
۲- همسرم سپرده مسکن جوانان (با امتیاز ۴۳ میلیون تومان) هم دارد. آیا نمی توان علاوه بر ۱۶۰ میلیون نیز آن را همزمان دریافت کرد؟ از امتیاز آن چگونه می توان استفاده کرد؟ مثلا مبلغ سپرده مسکن یکم ایشان را کمتر کنیم و از امتیاز آن حساب استفاده کنیم یا دوره ۱ ساله سپرده مسکن یکم به ۶ ماهه کاهش پیدا کند (با توجه به اینکه در یکی از تبلیغات سپرده مسکن یکم چنین شرایطی را مشاهده کرده بودم)؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۴, ۱۳۹۷ در ۷:۲۰ ق.ظ

  سسلام. از آنجا که دوره ها شش ماهه هستند باید منتظر بمانید. ۲- در صورتی که امتیاز وامتان کامل باشد امکان اخذ وام دیگر (بجز جعاله) وجود ندارد

محمد · اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷ در ۶:۴۵ ق.ظ

سلام.
ممنون از وقتی که برای پاسخگویی می گذارید .
خانم بنده مبلغ ۱۳٫۶ میلیون برای وام مسکن یکم سپرده گذاری کرده است . در تاریخ انتهای آذر ماه ۹۶٫
حالا چنانچه تا آخر همین ماه ۱۵ میلیون به این مبلغ بیافزاییم , آیا در سررسید آذر ۹۷ مبلغ ۳۰میلیون به وام افزوده می شود یا خیر ؟ چه مبلغی افزوده خواهد شد ؟ ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۵:۱۳ ب.ظ

  سلام. شش ماهه اول ۱۳٫۵ امتیاز دارید و شش ماهه دوم ۳۰ میلیون. پس مجموعا امتیازتان بعد از یکسال ۴۳٫۵ خواهد شد

لی لی · اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۱ ق.ظ

سلام .من پدرم قبل از ازدواجم با کمک وام پس انداز مسکن جوانان، خانه ای برایم خرید. حال من ازدواج کردم. همسرم از پارسال ۴۰ میلیون سپرده برای دریافت وام مسکن یکم در بانک مسکن گذاشته و الان موعود گرفتن وام شده است. سوال بنده این است که آیا من می توانم از وام اوراق برای خرید خانه آینده مان استفاده کنم؟ ۸۰+۵۰=۱۳۰ تومان وام میتوانیم دریافت کنیم؟ و در صورت گرفتن وام ۵۰ تومانی اوراق، آیا ۳ دانگ خانه به اسم بنده میشود؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ در ۱:۲۰ ب.ظ

  سلام. برای دریافت وام ارواق مشکلی ندارید. در اینصورت منزل دو تا سه دانگ می شود

تینا · اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ در ۵:۲۰ ق.ظ

سلام.من و همسرم نفری ۱۸ تومن حساب مسکن یکم باز کردیم برای وام مسکن یکم.پولمون باید ۱ سال کامل تو بانک بمونه تا امتیازمون بره بالا یا باید با حساب کار کنیم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ در ۱:۲۶ ب.ظ

  سلام. مهم موجودی و مانده حساب است. موجودیتان را بالاتر ببرید

حامد · اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ در ۸:۰۵ ق.ظ

سلام. آیا اون خانه هایی که ابتدا قولنامه ای بودن و بعد روش سند شش دانگ گرفتن می شه وام مسکن یکم گرفت؟ معمولا این خونه ها پایان کار و پروانه ندارن

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ در ۶:۱۹ ب.ظ

  سلام. وجود پروانه ساخت و پایانکار برای اخذ وام لازم است.

مهدی · اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ در ۳:۰۰ ق.ظ

سلام جناب ثابتی. با تشکر از حوصله ای که در پاسخگویی دارید. من و همسرم الان نوبت وام مسکن یکم رسیده. ما امتیاز ساخت مسکنی از یک شرکت تعاونی مسکن رو داریم ایا مینونیم این وام رو برای ساخت اون واحد استفاده کنیم.؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ در ۵:۵۳ ب.ظ

  سلام. برای اخذ وام مسکن یکم ساخت وجود سند(بنام خودتان) و پروانه ساخت لازم است. اگر واحد مورد نظر این موارد را دارد پس مشکلی برای اخذ وام ندارید

حامد · اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۳ ب.ظ

سلام. این ۶ درصد و ۸ درصد که شورای پول و اعتبار تصویب کرد تقریبا چقد طول می کشه که به بانک مسکن ابلاغ بشه؟ و اینکه شامل افرادی که قبلا حساب یکم باز کردن می شه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱:۴۳ ب.ظ

  سلام. تا این لحظه چیزیابلاغ نشده. بله، تمام افرادی که از این به بعد میخواهند نسبت به اخذ وام مسکن یکم اقدام کنند میتوانند از این کاهش نرخ بهره مند شوند

نیلگون · اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۷ ب.ظ

سلام
همسرم قبلا خونه داشته و از وام مسکن یکبار استفاده کرده
بخاطر همین من سپرده گذاشتم ۳۰ ملیون و ۳۰ مرداد ۹۷ وام ۶۰ ملیونیم درمیاد.سوال من اینه ک اگر من خونه ای قولنامه کنم الان؛ تاریخی رو ک باید تو قولنامه ذکر کنم برای تسویه پول خونه همون ۳۰ مرداد ۹۷ بایستی باشه؟ منظورم اینه ک وام دقیقا همون روز درمیاد یا کار اداری داره .اگر طول میکشه چقدر حدودا طول میکشه…مچکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷ در ۸:۲۲ ب.ظ

  سلام. روال اداری وام شما از ترایخ سررسید سپرده تان شروع خواهد شد و حدود ۲ هفته طول خواهد کشید.

سپید · اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۳:۵۷ ب.ظ

لازم به ذکر هست که وام مد نظر من زوجین هست میخوام بدونم برای ۱۶۰ میلیون تومان روی هم چقدر باید قسط پرداخت کنیم در روش ساده

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱:۱۵ ب.ظ

  از محل مسکن یکم قسطتان ماهانه حدود ۱٫۸۷۰٫۰۰۰۰ تومان است

سپید · اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۳:۵۴ ب.ظ

سوال دیگه ای که با عضویت در کانال شما برای من به وجود اومد اینه
مبلغ اقساط تسهیلات خرید مسکن #زوجین در روش #ساده:
وام۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی (تهران) = ۱۶٫۶۴۵٫۰۰۰ ریال
وام ۸۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی (شهرهای بزرگ) = ۱۳٫۳۲۴٫۰۰۰ ریال
وام ۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی (سایر شهرها) = ۹٫۹۹۳٫۰۰۰ ریال
این مبلغ جمع مبالغ قسط ۲ نفر هست؟ مثلا برای وام نفری ۸۰ میلیون تومانی ۱۳٫۳۲۴ ضرب در ۲ اقساط پرداخت کرد یا خیر؟
ضمنا وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید سپرده بانکی چه مدت و چه مبلغی باشد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ در ۵:۴۷ ب.ظ

  پرداخت کلی اقساط به ازرای همه ی وامی که میگیرید. مبلغ فوق جمع مبلغ هر دو وام است. / برای وام اوراق سپرده گذاری لازم نیست.

سپید · اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۳:۳۹ ب.ظ

با سلام و تشکر از پاسخگویی خوب شما امیدوارم همیشه موفق باشید
سوال اول ۱٫ اینکه نحوه محاسبه امتیاز به چه شکلی هست آیا برای دریافت وام ۸۰ میلیونی به جای اینکه ۱ سال ۴۰ میلیون سپرده گذاری کنیم میتوانیم مثلا ۲ سال ۲۰ میلیون بزاریم؟ فرمول محاسبه به چه شکلی است؟
سوال دوم اینکه ۲- آیا بعد از سررسید وام بعد از ۱ سال که از سپرده ۴۰ میلیونی می گذرد می توان با برداشت موجودی دریافت وام را به تعویق انداخت ؟تا چه زمان امتیاز دریافت وام محفوظ میماند آیا میشود کل موجودی را برداریم و امتیاز بماند؟

علیرضا · اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ در ۵:۰۳ ب.ظ

باسلام و خسته نباشید
من دو سوال دارم خدمتون ممنوم میشم پاسخ بدید
۱-اگر من وام سقف ۸۰ میلیونی شهرستان ثبت نام کنم میتونم انتقالش بدم به استانی که سقف وام ۱۲۰ میلیون هست و با همان وام ۸۰ میلیونی آپارتمانی خریداری کنم؟
۲-اگر من برای خودم و همسرم مبلغ ۴۰ میلیون حساب باز کنم و وام سقف ۸۰ میلیونی بگیرم و از طرفی آپارتمانی که میخوام بخرم ۲۰۰ میلیون باشه، آیا سند آپارتمان باید سه دنگ سه دنگ به نام زن و شوهر باشه ؟ یعنی ۱۰۰ میلیون آپارتمان به نام همسر من ؟ در صورتی که قسط وام رو من پرداخت میکنم ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ در ۵:۳۸ ب.ظ

  سلام. ۱- خیر، ملاک تعیین سقف وام، شهریست که قرار هست در آن وام بگیرید، نه شهری که افتتاح حساب کرده اید. ۲- بله، حتما باید به صورت سه دانگ- سه دانگ شود.

قلی پور · اسفند ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۸ ب.ظ

ممنون از پاسخگویی شما موعد وام من رسیده و من یک آپارتمان انتخاب کرده‌ام اما ۱۴ میلیون وام دارد که خود مالک از بانک مسکن آن وام را گرفته سوال من اینه که آیا من میتوانم علاوه بر وام مسکن یکم زوجین که خودم می‌گیرم آن ۱۴ میلیون وام روی آپارتمان را هم داشته باشم و خودم قسطهایش را بدهم یا باید اول آن را تسویه و سپس خانه را بخرم؟
ممنون از زحمات شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ در ۵:۴۲ ب.ظ

  سلام. در صورت استفاده از وام قبلی منزل، نمیتوانید از وام کامل خودتان استفاده کنید و به همین مقدار از وام زوجین شما هم کسر خواهد شد.

منصور · اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۷ ب.ظ

سلام ، من رفتم بانک تشکیل پرونده بدم ، آلان چیزی به اسم اقساط پلکانی نداریم ، همش روش ساده است . چرا ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۸, ۱۳۹۶ در ۵:۵۰ ب.ظ

  سلام. تصمیم به اخذ چه نوع وایم دارید؟ وام مسکن یکم پلکانی هم تقسیط می شود.

حامد · اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۸ ق.ظ

سلام. این طرح جدید که برای مسکن یکم آمده سود ۶ درصد و کاهش زمان خواب به ۵ ماه. برای همین طرح مسکن یکم بانک مسکن هست؟ یا کلا یه طرح جدیده؟ شامل اونایی که مسکن یکم باز کردن میشه؟ و اینکه این طرح تصوی و ابلاغ شده به بانک مسکن؟ اگه نشده کی میشه؟

شامرانی · اسفند ۳, ۱۳۹۶ در ۱:۲۶ ب.ظ

با سلام و عرض خسته نباشید یکی اینکه منزل اوقافی را میتوان با وام یکم زوجین خرید؟ و دوم اینکه منزلی که وام دارد اما سندش آزاد است چطور؟ ممنون از پاسخگویی شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۵, ۱۳۹۶ در ۶:۱۶ ب.ظ

  سلام. بله، منزل اوقافی را میتوان خرید (با رضایت و حضور نماینده اوقاف در دفترخانه) . سندی که ازاد باشد وام ندارد و سندی که وام داشته باشد ازاد نیست.

زیبا · اسفند ۳, ۱۳۹۶ در ۶:۲۹ ق.ظ

سلام. من در بانک مسکن برای مسکن یکم حساب باز کردم و پول هم گذاشتم. الان زمانش رسیده و وامم آماده است. اما چون با همسرم میخوام وام بگیرم میخوام منتظر بشم یکسال ایشون هم تموم بشه. در این خصوص با توجه به اینکه زمان افتتاح حساب ما با هم تفاوت دارد مشکلی در دریافت وام روی یک مسکن وجود ندارد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۵, ۱۳۹۶ در ۶:۱۴ ب.ظ

  سلام. زمان افتتاح مهم نیست. بلکه باید همزمان وام را دریافت کنید.

علی · اسفند ۱, ۱۳۹۶ در ۸:۴۶ ق.ظ

من دو حساب مسکن یکم با تاریخ‌های متفاوت داشتم که ریز حسابها به پیوست ارسال می‌شود با محاسباتی که تو بانک انجام داده شد در پایان ماه سیزدهم یکی از حسابهای من سی و نه میلیون و سیصد و دومی نزدیک چهل میلیون امتیاز داشت به همین دلیل من موجودی حساب ها در مورخ ۲۹/۰۹/۱۳۹۶رو به حداقل یعنی شش و هفتصد کاهش دادم (امتیاز گیری در همان تاریخ انجام شد). دوباره که در تاریخ سی ام بهمن ۹۶ که مراجعه کردم اعلام شد امتیاز شما کاهش پیدا کرده و هرکدام از حساب ها باید یک دوره شش ماه دیگه بمونه و امتیاز چهل میلیون تکمیل بشه یا مبلغ رو افزایش بدید. لطفاً به چند سوال پاسخ بدید:
۱- آیا میتوانم از امتیاز تاریخ ۲۹/۰۹/۱۳۹۶ که بیشترین بوده استفاده کنم؟ هر دو حساب نزدیک چهل میلیون
۲- چرا امتیاز نزدیک چهل میلیون کاهش پیدا کرده؟ الان حدوداً پانزده ماه از افتتاح حساب گذشته
۳- لطفاً در صورت امکان امتیاز گیری رو چک میکنید؟ چون هر بار من مراجعه میکنم رقم های متفاوتی اعلام میشه

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۶, ۱۳۹۶ در ۷:۰۵ ب.ظ

  سلام. تنها در صورتی میتوانید بعد از یکسال موجودی حساب را کاهش دهید که به سقف امتیاز دست پیدا کرده باشید. پس از آنجا که شما حد نصاب امتیاز را کسب نکرده بودید کاهش موجودی باعث اثر گذاری در محاسبه امتیاز شده و آن مدتی که حساب خالی بوده در امتیاز گیری لحاظ شده است. در ضمن شما میتوانید برای وام بیشترین امتیاز را در طی محاسبات مختلف استفاده کنید. صورتحساب را برای من راسال کنید.

مجتبی · بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ در ۶:۴۶ ب.ظ

باسلام
برای وام صندوق یکم راهی وجود دارد که بانک، پروانه ساخت کمی بیش از ۱۵ سال (۱۷ سال) را قبول کند؟ ارزش ملک بیش از دو برابر مبلغ وام است.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۶ ب.ظ

  سلام. با مکاتبه شعبه با مرکز در بعضی مواقع میتوان مجوز گرفت

محمد · بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۴ ق.ظ

سلام
خسته نباشید. من تو یه شهر کوچک زندگی میکنم. امتیاز وام های مسکن قدیم که ۲۰ میلیون بود را دارم(مربوط به سال ۹۰). حدود ۵ میلیون هم هنوز تو حساب هست که امتیازش لغو نشه.اولا خواستم بدونم نرخ سودش چقدره؟
دوما چنانچه بخوایم با همسرم وام مسکن یکم بگیریم باید ۳۰ تومن بخوابونیم تو حساب تا در پایان یه سال بهمون ۶۰ تومن بده و با ۲۰ تومن وام قبلی جمعش بشه ۸۰٫ درسته؟ یا اینکه میتونیم بیشتر از ۸۰ تومن هم بگیریم؟ مثلا ۴۰ تومن سپرده گنیم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۳۱ ب.ظ

  سلام. نرح سود حسابهای قدیم ۱۱ درصد است.از آنجا که موجودی حساب قبلی کمتر از حد نصاب مسکن یکم بوده (۱۰ میلیون) پس باید حساب مسکن جدید باز کنید.

محمدی · بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۴۴ ق.ظ

با سلام و عرض خسته نباشید یکی اینکه منزل اوقافی را میتوان با وام یکم زوجین خرید؟ و دوم اینکه منزلی که وام دارد اما سندش آزاد است چطور؟ ممنون از پاسخگویی شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۴ ب.ظ

  سلام. بله، با مجوز اوقاف و حضور نماینده او.قاف در دفترخانه میتوان خرید.

محمدی · بهمن ۲۳, ۱۳۹۶ در ۹:۰۲ ق.ظ

سلام ، میخاستم بدونم اگر زوجین هر کدام به طور مساوی سپرده گذاری کرده باشند و الان نوبت دریافت وام ۱۲۰ میلیونی مسکن اولی باشد ، در رابطه با سند خانه الزامی وجود دارد یا خیر . یعنی امکان اینکه شش دانگ به نام یکی از زوجین باشد و جود دارد یا باید سند به نام هردو نفر باشد ، مثلا سه دانگ سه دانگ یا چهار دانگ و دو دانگ ؟

مهدی · بهمن ۲۲, ۱۳۹۶ در ۶:۳۵ ق.ظ

با سلام و احترام
یکی از شعبه های بانک مسکن بنا به قراردادی که با شرکت محل کار من داره، به کارمندان با گواهی کسر از حقوق و البته یک سری مدارک ضروری دیگه، یک مبلغی وام خرید مسکن پرداخت می کنه. حالا سوال من اینه که آیا روز محضر واسه انتقال سند میتونم سند خونه ای رو که دارم میخرم سه دانگ به نام خودم و سه دانگ به نام همسرم بزنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ در ۲:۲۴ ب.ظ

  سلام. در صورتی که سه دانگ شما کفاف وام را بدهد ودوم اینکه همسرتان هم از اینکه سهمش رهن بانک میرود موافق باشد. (همه ۶ دانگ رهن می شود)

حجت · بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ در ۹:۲۲ ب.ظ

سلام…حداکثر سقف مجاز دریافت وام از تجمیع وام مسکن یکم طرح زوجین شهرهای کوچک (۸۰میلیون) و وام اوراق خرید مسکن چقدر است؟ یعنی اگر وام مسکن یکم را کامل بگیریم چقدر وام با اوراق هم میتوانیم بگیریم در شهرهای کوچک؟؟با تشکر فراوان

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ در ۶:۱۳ ب.ظ

  سلام. اگر وام مسکن یکم را کامل بگیرید دیگر نمیتوانید اوراق بگیرید -مگر برای وام جعاله- تجمیع اوراق برای مواقعی است که یکی از زوجین مسکن یکم دارد ولی دیگری سپرده ندارد یا خانه اولی نیست. در اینحالت میتوان امتیاز مسکن یکم یکی را با اوراق دیگری تجمیع کرد.

فرهاد · دی ۲۸, ۱۳۹۶ در ۷:۱۲ ق.ظ

سلام .خسته نباشید. من وهمسرم یکسال پیش حساب صندوق یکم باز کردیم هرکدوم بیست میلیون تو حساب گذاشتیم .میخواستم بدونم میشه از سقف تسهیلات استفاده نکرد و برای مثال هردو نفرمون هشتاد میلیون (نفری ۴۰ میلیون) بگیریم یا نه ؟ ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۳, ۱۳۹۶ در ۳:۴۴ ب.ظ

  سلام. بله، امکان استفاده از هر مبلغی تا سقف نفری ۸۰ میلیون در تهران وجود دارد

علی · دی ۲۶, ۱۳۹۶ در ۶:۳۴ ب.ظ

با سلام
همسر من قبل از عقد ما خونه خریده و وام مسکن گرفته
الان ما میخواییم اقدام کنیم برای وام مسکن مجدد و اوراق بخریم آیا ما وام اولی میشیم؟
من خودم وامی نگرفتم
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ در ۴:۰۳ ب.ظ

  سلام. همسر شما نمیتواند وام مسکن یکم بگیرد . اما شما مشکلی ندارید

فائزه · دی ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۹ ب.ظ

سلام خسته نباشید.من همسرم نظامی ان.با توجه به اینکه مسکن نیرو ی انتظامی هم بهشون تعلق میگیره آیا میشه سند خونه ای رو که از طریق وام صندوق مسکن یکم که گروء بانکه مسکنه به نیروی انتظامی ارائه داد تا بجای مسکن، مبلغ رو نقدی دریافت کرد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۶, ۱۳۹۶ در ۲:۴۰ ب.ظ

  سلام. از نظر بانک مسکن مشکلی ندارد. باید از سازمان خودتان سوال کنید که اینکار امکان پذیر هست یا نه.

لیا راد · دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۶:۱۵ ب.ظ

سلام من برای وام مسکن یکم سپرده گذاری کردم و همسرم چهل میلیون تومان امتیاز وام مسکن جوانان دارد با توجه به اینکه سقف این تسهیلات در شهر ما ۶۰ میلیون تومان است آیا میتونیم با سپرده گذاری یکساله برای ۲۰ میلیون تومان باقیمانده از تجمیع امتیاز وام مسکن جوانان با طرح مسکن یکم برای همسرم استفاده کنیم؟

امیر · دی ۱۲, ۱۳۹۶ در ۷:۲۸ ب.ظ

سلام ، وقتتون بخیر
می خواستم بدونم با گرفتن این وام الزامی ایجاد میشه برای سند زدن بصورت سه دانگ سه دانگ یا میشه به شکل دلخواه سند زد؟
برای مثال ششدانگ یا چهار دانگ دو دانگ.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۴:۰۷ ب.ظ

  سلام. خیر، مشکلی ندارد. البته میزان سهم هر کس باید حداقل کفاف وام سهم آن فرد را بدهد.

حسین · دی ۷, ۱۳۹۶ در ۵:۲۵ ق.ظ

با عرض سلام
من و همسرم سال گذشته برای وام مسکن اولی اقدام کردیم و امسال اول آبان زمان دریافت وام مارسیده ولی چون موفق به پیدا کردن آپارتمان مورد علاقه خود نشدیم نفری ۱۰ میلیون تو حساب نگه داشتیم امروز تو یک بنگاهی بهم گفتن که از بهمن ماه جلوی وامها را میگیرند و تا آخر اردیبهشت پرداخت نمیکنند
میخواستم بدونم امسال تا چه زمانی فرصت دارم نسبت به دریافت وام اقدام کنم با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۳:۲۵ ب.ظ

  سلام. از آنجا که تسهیلات مسکن یکم جزو وامهای تعهدی است تا آخرین روزهای سال پرداخت خواهد شد.

حمید · دی ۵, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۲ ق.ظ

سلام من قبلا یک آپارتمان با پس انداز خود خریده ام اما از امکانات دولتی زمین شهری و وام مسکن استفاده نکرده ام آیا عنوان خانه اولی به من هم اطلاق میشود ؟ قصد تعویض خانه را دارم

صادق · آذر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۹:۵۸ ب.ظ

با سلام
دوتا سوال داشتم.

اول اینکه میخواستم بپرسم اگر ملکی که میخوایم خریداری کنیم وام ساخت بانک مسکن روش باشه، قبل از خرید بایستی تسویه اش کرد یا بلامانع است؟

و دوم اینکه در کنار وام صندوق مسکن یکم ( طرح زوجین برای شهر های کوچک به مبلغ ۸۰ میلیون ) آیا امکانش هست از وام های دیگه ی بانک مسکن مثل خرید اوراق و غیره برای خرید همون ملک استفاده کرد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۷ ب.ظ

  سلام. خرید منزلی که وام ساخت دارد مشکلی نیست ولی نمیتوان روی آن وام مجدد گرفت. / تحت شرایطی بله میتوان اوراق گرفت به شرطی که از سقف مجاز برای هر واحد بیشتر نشود.

محمد · آذر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۹:۳۱ ق.ظ

سلام اقای ثابتی خسته نباشید
پس انداز وام من ۲۰ دی ۹۶ یکساله می شود، و یه واحد رو پسندیدم و می خواهم طی ۲، ۳ روز اینده قولنامه کنم. سوالی که از شما دارم اینه که می تونم برم بانک مسکن و تشکیل پرونده بدم یا باید صبر کنم بعد از ۲۰ دی ماه برم؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۳:۰۰ ب.ظ

  سلام. از الان برای تشکیل پرونده دادن زود است، یک هفته زودتر زمان مناسبی ست

سجاد · آذر ۲۲, ۱۳۹۶ در ۴:۱۷ ب.ظ

اگه من و همسرم بخواهیم صندوق یکمی حساب باز کنیم و چون خانمم خانه داره مشکلی برا ضامن نیست و فقط سند خونه کفایت میکنه

سمیرل · آذر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۶ ق.ظ

سلام اقای ثابتی خسته نباشید وام ما ۲۰ دی آماده ی تحویل هستش خواستم بپرسم این مصوبه ی جدید که ۸ درصد با بازپرداخت ۱۵ سال هس اجرا شده یا نه واگه بعد دریافت وام ما اجرا شود شامل حال ما نیز میشود؟؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۵:۴۰ ق.ظ

  سلام. تا این لحظه هنوز اجرایی نشده. در صورت ابلاغ این طرح، شامل افرادی که قبلا وام گرفته و قرارداد بسته اند نخواهد شد

علی · آذر ۷, ۱۳۹۶ در ۸:۵۵ ب.ظ

با عرض سلام در خبرها اومده بود سود این وام ۸ شده و بازپرداختش ۱۵ ساله و مدت انتظار ۱۰ ماهه . واقعا این خبر راسته؟ یعنی تصویب شده فقط ابلاغش مونده یا اصلا تصویب نشده؟

سحر · آبان ۲۸, ۱۳۹۶ در ۶:۲۵ ب.ظ

سلام خسته نباشین اگه میشه به سوال من هم پاسخ بدین من و همسرم ساله گذشته حساب باز کردیم و وام ما امسال یعنی اذر ۹۶ حاضر است با توجه به این که مسکن اولی هستیم و اقدام به خرید خانه در کرج کردییم خانه ایی که مد نظر ما هست صدو نود تومن می باشد ایا به این مبلغ خونه وام صد و بیست تومنی مارو کامل میدهند ؟؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۲۸ ب.ظ

  سلام. ملاک ارزشی است که ارزیاب بانک در گزارشش قید میکند. برای دریافت وام ۱۲۰ میلیونی حداقل ارزش ارزیاب باید ۱۵۰ میلیون باشد

علي · آبان ۲۴, ۱۳۹۶ در ۹:۱۲ ق.ظ

سلام و وقت بخیر . تا چه زمانی وقت دارم که وام رو از بانک بگیرم؟ ملکی خریدم که سندش آماده نیست.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۲۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۳ ب.ظ

  سلام. هر زمانی خواستید. به شرطی که حداقل موجودی در حسابتان باقی بماند امتیازتان محفوظ خواهد بود

حسین · آبان ۲۰, ۱۳۹۶ در ۵:۱۱ ب.ظ

سلام
من یه سوال دارم و اون اینه که برای دریافت وام ۸۰ میلیونی ارزش خونه باید چقدر باشه؟
و سوال دیگه اینکه این مطلب درسته یا خیر؟
کسی که از تسهیلات مربوط به اوراق ممتاز استفاده کرده امکان تامین منابع به صورت مستقیم از محل صندوق پس‌انداز یکم را ندارد مگر اینکه وام از شخص دیگری که آن را دریافت کرده و قسط اول را نیز پرداخت کرده است، به وی منتقل شود.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۲۱, ۱۳۹۶ در ۳:۳۴ ب.ظ

  سلام. ارزش ارزیابی شده ملک توسط ارزیاب بانک باید بیش از ۱۰۰ میلیون باشد. / بله درست است.

   حسین · آبان ۲۲, ۱۳۹۶ در ۶:۲۴ ق.ظ

   ممنون از پاسختون
   من تهران هستم از یه شعبه ای پرسیدم گفت ارزش خونه باید ۲۴۰ میلیون باشه
   آیا بخشنامه ای در این رابطه هست یا بستگی به شعبه داره؟
   یه سوال دیگه اینکه هزینه این انتقال برای شخصی که یه قسط رو داده و بخواد منتقل بشه به نفر دیگه چقدر هست؟

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · آبان ۲۸, ۱۳۹۶ در ۵:۵۴ ق.ظ

    این مورد بخشنامه. البته منظور ۸۰ درصد ارزش ملک بنا بر ارزش گذاری ارزیاب است. اگر از محل اوراق باشد ۱ درصد مانده وام , و از محل سپرده ۱۰ درصد

فاطمه · آبان ۱۹, ۱۳۹۶ در ۶:۵۰ ب.ظ

سلام.خسته نباشید.من و همسرم حساب صندوق یکم باز کردیم.همسرم نیرو انتظامی هستش و الان متوجه شدیم که اگه این وام رو دریافت کنیم وام مسکن نیرو انتظامی دیگه بهمون تعلق نمیگیره.
الان باید چکار کنیم؟
میشه که حساب رو به پدر و مادر خودم انتقال بدیم و از طریق پدرو مادرم وام رو دریافت کنیم؟
اگه امکانش هست یه سوال دیگه م دارم اینکه پدر و مادرم قبلااز وام مسکن برای ساخت خونه اقدام کردن که بخاطر یه سری مشکلات وام رو کامل دریافت نکردن و سریع پرداخت و تسویه کردن حالا با این اوصاف وام صندوق یکم بهشون تعلق میگیره؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۲ ق.ظ

  شما میتوانید حسابتان را به پدر یا مادرتان منتقل کنید اما همسرتان نمیتواند یه والدین شما منتقل کند. / اگر قبلا وامی گرفته شده و در استعلامها مشخص باشد نمیتوانند از وام مسکن یکم استفاده کنند.

نوشین · آبان ۱۷, ۱۳۹۶ در ۵:۳۸ ب.ظ

شرمنده اقای ثابتی یه سوال دیگه اگر خونه ای جوازش دقیقا ۱۵ سال و ۴ ماه میشرو میتونیم با وام اولی بانک مسکن بخریم یا نه به مشکل میخوریم به خاطر جواز؟سال ساخت دو سال بعد از جواز هستش

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۸, ۱۳۹۶ در ۵:۰۹ ق.ظ

  همانگونه که قبلا نیز توضیح دادم ملاک پروانه ساخت سال اخذ آن است. مثلا برای دریافت وام در سال ۹۶ باید حداکثر سال اخذ پروانه سال ۸۱ باشد. حالا این تاریخ میتواند از ۸۱/۱/۱ تا ۸۱/۱۲/۲۹ باشد. در هر روز و ماهی از سال ۸۱ مشکلی نیست.

نوشین · آبان ۱۷, ۱۳۹۶ در ۹:۴۷ ق.ظ

سلام‌ خسته نباشید ببخشید میخواستم ببینم وام مسکن به نام هرکسی باشد باید خانه هم به نام همان شخص سند بخوره یا خیر؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۸, ۱۳۹۶ در ۵:۱۲ ق.ظ

  سلام. بله، حتما سند جدید (بعد از طی مراحل وام) باید بنام وام گیرنده شود.

مجید · آبان ۱۶, ۱۳۹۶ در ۷:۰۷ ق.ظ

سلام و عرض ادب
ممنون از اطلاعات و راهنمایی های مفیدتان
من امتیاز وام ۸۰ م ت را کسب کرده ام و در حال حاضر نیاز به این وام ندارم و قصد دارم با سپرده خودم برای همسرم هم افتتاح حساب کنم .
۱- در صورت اینکه مانده حساب رو صفر کنم پس از یکسال به چه صورت کسر امتیاز صورت می گیرد ؟
۲- آیا امکان تجمیع امتیاز خودم و همسرم با فرض اینکه تاریخ افتتاح حساب به مدت یکسال متفاوت هست وجود دارد ؟
۳- همسرم جهت دریافت وام حتما باید شاغل باشد ؟ شرایط به چه صورت می باشد ؟
بازهم تشکر می کنم از پاسخگویی تان

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۲۳, ۱۳۹۶ در ۲:۰۳ ب.ظ

  سلام. ۱- بعد از یکسال میانگین تمامی دوره های شما محاسبه خواهد شد. پس اگر موجو.دیتان کم باشد امتیارتان کاهش قابل توجهی خواهد یافت. ۲- بله، مهم اینست که در زمان دریافت وام هر دویتان با هم اقدام کنید. ۳- برای دریافت هر وامی، وام گیرنده باید شاغل بوده و توانایی پرداخت اقساط خود را داشته باشد. در غیر اینصورت باید ضامن ارائه دهد.

رضا حسینی · آبان ۱۴, ۱۳۹۶ در ۶:۲۴ ق.ظ

سلام برای دریافت وام زوجین حتما باید هر دو نفر کارمند دولت باشند؟ برای گواهی کسر حقوق میگم.
یا میشه یک شخص دیگه گواهی کسر حقوق به عنوان ضامن بده؟

وحید · آبان ۱۳, ۱۳۹۶ در ۸:۳۶ ق.ظ

با سلام وقتتون بخیر
من خونه ای خریدم ک ۲۹۰ میلیون پول دادم ک ۶۰تومن از بانک مسکن برای وام مسکن یکم ورداشتم.چون من صفر کرده بودم حسابمو وقتش میگذشت مجبور شدم وام رو بردارم و خونه رو بخرم.خانومم هم بهمن امسال وقت وامش میرسه سوالم این بود از خدمتتون ک ۱: برای این خونه دوباره نمیتونیم اون وام رو بگیریم چون ۲۹۰ رو با قرض و وام جور کردیم و تقریبا به همه بدهکاریم.۲ : اگر نمیشه واسه این خونه دریافتش کرد این امکان رو داریم که یه خونه ی جدید بخریم و منم واممو ببرم رو اون خونه و سه دونگش به اسم خانوم باشه سه دونگش ب اسم من ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۶, ۱۳۹۶ در ۳:۱۵ ب.ظ

  سلام. خیر، بر روی منزل کنونی که به اسمتان است امکان اخذ وام مجدد وجود ندارد. / بله، میتوانید منزل جدید گرفته و مانده وام خودتان را به آن منتقل کرده و همزمان از وام همسرتان نیز استفاده کنید.

طیار · آبان ۱۰, ۱۳۹۶ در ۶:۰۳ ب.ظ

با سلام بنده یک ملک با وام ۲۰ میلیونی دارم میخواهم یه ملک دیگه با وام ۴۰ میلیونی بخرم آیا امکانش هست بدون تسویه وام اولی دوتا وام رو تجمیع کنم ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۱, ۱۳۹۶ در ۴:۱۴ ب.ظ

  سلام. فقط در صورت استفاده از طرح زوجین اینکار ممکن است. یعنی وام قبلی به خودتان منتقل شود و وام ۴۰ میلیونی اوراق بنام همسرتان شود

حسین · مهر ۳۰, ۱۳۹۶ در ۸:۴۵ ب.ظ

با سلام خدمت شما و تشکر بابت صبر حوصله در پاسخگویتون
میخواستم بدونم من ۶۰ ملیون وام مسکن یکم جوانان تعلق میگیره بنظرتون صبر کنم نرخ سود ۸ درصد بشه یا این پروسه خیلی طولانیه ؟ اگ یماهه اینا ابلاغ میشه صبر کنم
باتشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱, ۱۳۹۶ در ۱:۵۰ ب.ظ

  سلام. متاسفانه هنوز مشخص نیست که چه زمانی این بخشنامه ارائه خواهد شد. تغییر نرخ به ۸ درصد باعث کاهش ۵۰٫۰۰۰ تومانی اقساط خواهد شد.

محمد · مهر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۷ ب.ظ

با عرض سلام و خسته نباشید
ممنون میشم سوال منم جواب بدین
چطور میتونم از وام مسکن یکم زوجین برای ساخت اقدام کنم؟ آیا باید خونه ساخته بشه بعد وام پرداخت میشه؟ لطفا راهنماییم کنید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۲۴, ۱۳۹۶ در ۶:۱۰ ب.ظ

  سلام. خیر، باید زمان ابتدای ساخت و پس از اخذ پروانه و شروع مراحل ابتدایی ساخت ( پی و اسکلت ) اقدام شود

سميه · مهر ۱۹, ۱۳۹۶ در ۷:۵۲ ب.ظ

با سلام و وقت بخیر
من شرایط وام یکم رو ندارم ولی همسرم داره در یک مطلب خوندم که وقتی یکی از زوجین شرایط لازم رو نداره میتونه با همسرش مشارکت کنه برا ما سقف وام ۴٠تومنه اونی که شرایطش رو نداره در صورت مشارکت ٣٠تومن میتونه وام بگیره یعنی جمعا ٧٠ملیون
حالا چند تا سوال دارم لطف میکنید اگه جواب بدید
١.آیا این شرایط وجود داره ؟
٢.اگر بله من هم باید به مبلغ ٢٠تومن سرمایه همسرم اضافه کنم ؟چقد ؟
اگر مشارکت کنم آیا خونه به اسم جفتمون میشه ؟
مبلا بازپرداخت برای ٧٠ملیون چقدر هست؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۳۸ ب.ظ

  سلام. ان فردی که مشکل فرم ج دارد میتواند اوراق بگیرید. در این حالت منزل دو تا سه دانگ می شود.

محمد · مهر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۵:۳۳ ب.ظ

با سلام

۱-سوالم این هست که شرایط جدید وام مسکن یکم که سود اون به ۸ درصد کاهش پیدا کرده از کی اجرایی میشه؟
۲-من برای خودم و همسرم حساب ۲۰ + ۲۰ باز کردم که به هر کدوم ۴۰ تعلق میگیره یعنی در مجموع به دو نفرمان ۱۲۰ تعلق میگیره، آیا در هنگام دریافت وام کل مبلغ ۱۲۰ رو دریافت میکنیم؟ یا اینکه باید چیزی ته حساب بمونه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۵:۰۸ ب.ظ

  سلام. ۱-هنوز مشخص نیست. ۲- اگر به هر کدامتان ۴۰ میلیون تعلق بگیرد پس مجموعا ۸۰ میلیون وام خواهید داشت. در هنگام اخذ وام کل موجودی را دریافت میکنید وچیزی مسدود نخواهد شد

سعيد · مهر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱:۵۷ ب.ظ

سلام خسته نباشید
من سال ٩١ برای خرید خانه در شهرستان از وام اوراق بانک مسکن به اسم همسرم اقدام کردم و بعد از ۵ ماه خانه را با وام فروختم و تمامی مدارک به اسم خریدار کردم سوال بنده این است که الان شرایط وام مسکن خانه اولی برای همسرم استفاه کنم یا باید از اوراق زوجه استفاده کنم؟
سوال بعدی آیا اوراق زوجه نیاز به سپرده گذاری دارد یا باید اوراق خرید؟اگر اوراق هست برای ۵٠ میلیون چقدر باید هزینه اوارق داد؟اوراق را باید همان زمانی که امتیاز وام خانه اولی خودم رسید بخرم؟ممنون بابت جوابدهی

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۳ ب.ظ

  سلام. ایشان برای اخذ وام خرید از محل اوراق میتوانند اقدام کنند. وام اوراق هم نیازی به سپرده گذاری ندارد. هزینه اوراق برای ۵۰ میلیون حدود ۸ میلیون تومان خواهد شد.

سعيد · مهر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۰ ب.ظ

سلام ببخشید سوال من اینه که اگه زن و شوهر هر کدوم ١۶٠ تومان وام بگیرند خونه باید به اسم هر دو باشه یا مهم نیست؟

محمد · شهریور ۲۷, ۱۳۹۶ در ۲:۳۷ ب.ظ

سلام. خسته نباشید. سوال بنده در مورد نوع سند هست. من یه آپارتمان با قدمت ۷ الی ۸ ساله انتخاب کردم. سند منگوله دار دارد. آیا نیاز به سند تک برگی می باشد؟ من چون باید جابجا بشم فرصت تبدیل سند از سوی مالک را ندارم.
متشکر

محمد · شهریور ۲۲, ۱۳۹۶ در ۴:۴۳ ق.ظ

با سلام
منزلی رو پسندیدیم که تاریخ پروانه ساختش ۸۰/۱۲/۲۶ می باشد، آیا امکان دریافت تسهیلات مسکن یکم وجود دارد با توجه به اینکه تنها چهار روز از موعد ۱۵سال گذشته؟ اگه وجود دارد چگونه می شه اقدام کرد؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۴۸ ب.ظ

  سلام. خیر، امکان اخذ وام مسکن یکم روی آن وجود ندارد. ممکن است با مکاتبه با مدیریت استان بتوان مجوز موردی گرفت البته احتمال ان ضعیف است.

حمید · شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ در ۷:۴۴ ق.ظ

سلام
من قصد دارم دو تا سپرده ۴۰ میلیونی برای خودم و خانمم باز کنم تو این هفته تا سال دیگه بتونم ۱۶۰ میلیون تسهیلات رو دریافت کنم. من الان مستاجر هستم و این ۸۰ میلیون رو از پول پیش خونم دارم میدم و بجاش میخوام ۲٫۵ میلیون اجاره بدم این یک سال رو.
سوال اولم این هست که در شرایط فعلی چه طوری میتونم مطمئن شم که سال دیگه وام به ما تعلق میگیره و بیخودی نزدیک ۲۰ میلیون اجاره ندم، یه وقت سر سال هم وام تعلق نگیره. اگر تجربه ای دارین تو این زمینه خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید بتونم یک تصمیم درست بگیرم.
سوال دوم این است که علاوه بر این ۱۶۰ میلیون میشه ۲۰ میلیون هم جعاله گرفت؟
سوال سوم این هست که قیمت آپارتمان حداقل چقدر باید باشه در تهران؟
سوال آخر اینکه بعداز ۱۲ ماه میشه ۸۰ میلیون رو برداشت کرد و هنوز امتیاز رو حفظ کرد و چند ماه وقت داریم تا خونه رو بخریم؟
سپاس فراوان از وقتی که میذارین.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۴۳ ب.ظ

  سلام. ۱- ارگ تا بحال وام مسکنی از هیچ بانکی دریافت نکرده اید و همچنین زمین یا خانه سازمانی و دولتی نگرفته اید پس مشکلی ندارید. با اینحال میتوانید از اداره راه و شهرسازی محل سکونتتان استعلام کنید. ۲- وام ۲۰ میلیونی جعاله فقط تا پایان شهریور ماه امسال یعنی فقط تا هفته آینده قابل پرداخت است. البته اگر تمدید شود اطلاع رسانی خواهم کرد. در غیر اینصورت فقط ۱۰ میلیون وام تعمیر میتوانید بگیرید. ۳- برای وام ۱۷۰ میلیونی (۱۶۰+۱۰۹ حداقل قیمت کارشناسی ملک باید ۲۱۳ میلیون تومان باشد. ۴- بعد از اینکه امتیازتان کامل شد میتوانید آنرا برداشت کنید البته همه اش را نه بلکه هر حسابی ۱۳٫۵ در حساب بماند.

سعید · شهریور ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۰ ب.ظ

سلام،
ممنون از اینکه به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ می دهید.
در. صندوق یکم اگر معدل موجودی برای یک دوره شش ماهه برای مثال سی میلیون تومان و در شش ماهه دیگر پنجاه میلیون تومان باشد آیا امکان اخذ تسهیلات هشتاد میلیون تومانی وجود دارد یا اینکه در هر دوره شش ماهه باید معدل موجودی حداقل چهل میلیون تومان باشد؟
ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۹, ۱۳۹۶ در ۲:۱۸ ب.ظ

  سلام. هیچ مشکلی نیست و شما پس از یکسال میتوانید ۸۰ میلیون وام را بگیرید.

رضا چراغی · شهریور ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱:۰۲ ب.ظ

با عرض سلام خدمات جناب آقای ثابتی و تشکر فراوان بابت پاسخگویی شما. آیا خانه ای که از طریق وام مسکن یکم زوجین خریداری می شود تا ۱۲ سال در رهن بانک است؟ اگر قصد فروش داشته باشیم تکلیف چیست؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱:۳۶ ب.ظ

  سلام. بله، تا پایان وام در رهن بانک خواهد بود. شما میتوانید با انتقال وام به خریدار منزل را بفروشید.

صادق · شهریور ۱۲, ۱۳۹۶ در ۸:۵۴ ق.ظ

جناب آقای ثابتی با سلام و درود
منقصد افتتاح حساب صندوق مسکن یکم دارم اما خبری تو اینترنت در موردش خوندم که من رو دودل کرده
لینک خبر اینه:
http://www.eghtesadnews.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-17/170818-%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82-%DB%8C%DA%A9%D9%85
خلاصه این خبر اینه که حساب پس انداز مسکن یکم جز حساب های تعهدی بانک مسکن نیست و بانک تعهدی در قبال متقاضیان برای پرداخت وام نداره. یعنی حتی اگر متقاضی همه شرایط رو داشته باشه باز هم بانک وام رو نمیده.
خواستم نظر شما رو درباره این خبر بدونم. آیا این موضوع صحت داره؟ ممکنه با افزایش متقاضیان همچین مشکلی پیش بیاد یا نه بانک واقعا متعهد به پرداخت وام هست و عدم پرداخت تخلف به حساب میاد؟
ببخشید طولانی شد…
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱:۴۱ ب.ظ

  سلام دوست عزیز. مطلب مورد اشاره شما، مطلبیست که بدون هیچگونه سند و واقعیتی نوشته شده. با این حال شرایط استفاده از مسکن یکم اینست که قبلا وامی نگرفته باشید و فرم “ج” شما قرمز نشده باشد. اگر این محدودیتها را نداشته باشید میتوانید وام بگیرید. برای سایتی که نام خودش را مرجع اقتصاد میگذرد باید تاسف خورد که مقالاتش را با اغراض شخصی منتشر میکند.

عیرضا شامرانی · شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ در ۸:۲۹ ق.ظ

با سلام و احترام؛ خانه انتخاب شده برای مسکن یکم زوجین به هیچ وجه نباید هیچ نوع وامی داشته باشد یا همینکه سندش آزاد باشد مورد قبول است؟ لطفا در مورد شرط وام کمی توضیح دهید.
با تشکر از بذل توجه شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ در ۲:۰۱ ب.ظ

  سلام. بله، منزل مروبطه حتما باید سند ازاد بوده و رهن جایی نباشد.

میرزایی · شهریور ۱۰, ۱۳۹۶ در ۷:۵۲ ق.ظ

سلام جناب ثابتی خسته نباشید دو عدد کارت عابربانک مربوط به حساب یکم زوجین به ما دادن با رمز اما هیچ عابربانکی حتی عابربانک مسکن اونا رو قبول نمیکنه چطوری باید موجودی رو چک کنیم؟ روش نوشته کارت قسط.
چه روشی داره؟ با کد ussd میشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۱۳ ق.ظ

  سلام.کارتهای مسکن یکم امکان استفاده در عابر بانک را ندارند. از طریق اینترنت بانک اقدام کنید.

حامد · مرداد ۲۸, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۴ ق.ظ

سلام
من ساکن کرج هستم
حدودا نه ماه پیش مبلغ ۳۰+۳۰ میلیون ( برای خودم و هسرم) حساب مسکن یکم باز کردم.
سوالم اینه که:
۱٫برای اینکه بتونم وام رو بگیرم به جز سند ملک باید ضامن هم معرفی کنم؟
اگه ضامن لازم باشه – کارمند دولتی بازنشسته می تونه ضامن باشه؟
۲٫ همسرم شاغل نیست ، آیا این موضوع مانعی برای دریافت وام میشه ؟ حقوق خدوم بالاست و خودم میتونم اقساط هردو رو پرداخت کنم.
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

NimA · مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۸:۵۰ ق.ظ

سلام ایا بودن سه دانگ خانه به صورت وکالت بلاعزل در دفترخانه (بدون انتقال سند قطعی) که برای خرید ان هم هیچ گونه وام و تسهیلات ی گرفته نشده مانع استفاده از وام مسکن یکم میشود یا نه؟

امیر · مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ در ۴:۴۳ ق.ظ

با سلام و احترام
میخواستم بپرسم اگر با وام مسکن یکم قصد خرید خونه ای در تهران به مبلغ ۳۰۰ ملیون داشته باشیم و به خاطر شرایط فروشنده ما تا قبل از آماده شدن مبلغ وام‌۱۶۰ میلیونی، ۱۷۰ میلیون پرداخت کنیم با این شرط که فروشنده هنگام آماده شدن وام‌مبلغ ۳۰ ملیون اضافی رو عودت بده از نظر بانک مشکلی ایجاد نمیشه؟
خیلی سپاسگزارم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۳۰ ب.ظ

  سلام.، بانک چک را با مبلغ کامل به فروشنده خواهد داد. باید خودتان با فروشنده حساب و کتاب را انجام دیهید. مثلا چک از او بگیرید.

زارعی · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۵ ق.ظ

سلام من وام مسکن یکم گرفتم تمام کاراش هم تموم شده فقط روز آخر که میخواستم کارت قسط رو بگیرم گفتن باید ۲۰۰ هزار تومن تو حساب جدیدی که باز کردم تا ۳۰ تومن رو برداشت کنم باقی بمونه. در واقع ۲۰۰ تومنش مسدود شد تا ۱۲ سال دیگه که وام تسویه بشه؟ دلیلش چیه؟ قانونی و الزامیه یا از خودشون درآوردن؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱:۰۰ ب.ظ

  سلام. مسدودی حساب برای اخذ وام مسکن الزامی نیست. ضمن صحبت با رییس شعبه میتوانید حساب را از مسدودی خارج و پول خود را برداشت کنید.

حسین · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۹ ق.ظ

با سلام
بنده و همسرم پاییز ۹۵ حساب مسکن یکم زوجین با مبلغ ۷ میلیون تومان برای هر حساب افتتاح کرده ایم. ۱۰۰ روز بعد میزان هر حساب افزایش یافته و به مبلغ ۵۴ میلیون رسیده است. میانگین شش ماهه اول از تاریخ افتتاح حساب حدود ۲۷ میلیون می باشد. آیا مشکلی از این نظر (مبلغ اولیه ۷ میلیون) وجود دارد؟ آیا امتیاز از تاریخ افتتاح حساب محاسبه می شود؟
آیا بعد از دو دوره شش ماهه و رسیدن به امتیاز لازم می توان سپرده را از حساب خارج کرد؟ و اینکه تا چه مدت می توان بعد از رسیدن به امتیاز, حساب را خالی نگه داشت؟
همسر بنده شاغل نمی باشند. آیا بنده می توانم ضامن همسرم شوم؟ ضامن باید چه شرایطی داشته باشد؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۹ ب.ظ

  سلام. اگر در تهران یا شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰ نفر جمعیت که مبلغ وام ۶۰ میلیون است تصمیم به دریافت وام داردی باید گفت که در تمام آن موجودی حسابتان زیر ۱۰ میلیون تومان بوده جزو مدت انتظار محسوب نمی شود و موقعی امیتاز گیری برایتان شروع شده که موجودیتان بالای ۱۰ میلیون تومان شود./ در صورت به حد نصاب رسیدن امتیاز کامل، میتوان موجودی را تا یکسال کاهش داد. / تعیین و تایید شرایط ضامن بر عهده شعبه است.

   حسین · مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ در ۴:۵۸ ب.ظ

   با سلام مجدد
   مطابق با شرایط بیان شده از طرف بانک مسکن، حداقل مبلغ برای افتتاح حساب مسکن یکم ۶٫۷ میلیون برای شهر تهران می باشد. و اینکه حداقل متوسط موجودی هر دوره ۱۳٫۵ میلیون برای شهر تهران می باشد. اگر مبلغ کمتر از ۱۰ میلیون در افتتاح حساب هیچ تاثیری بر محاسبه امتیاز ندارد، چرا میزان مبلغ افتتاح حساب در شهر تهران افزایش نمی یابد؟
   با تماس با تلفن ۱۸۳۰ (کارشناسان بانک مسکن) به این نکته اشاره شده است که اگر متوسط موجودی در دوره اول بیشتر از ۱۳٫۵ باشد کفایت می کند و از زمان افتتاح حساب با مبلغ ۶٫۷ میلیون امتیاز محاسبه می شود. کدام مورد صحیح است؟
   با تشکر

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۲۳ ب.ظ

    اگرموجودی کمتر از ۱۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان (در تهران) شود آن دوره در امتیاز گیری محسوب نخواهد شد.

     حسین · مرداد ۲۵, ۱۳۹۶ در ۹:۰۹ ق.ظ

     با سلام و تشکر از پاسخگویی شما
     راستش بنده هنوز به طور کامل متوجه نشده ام.
     البته باید متوسط موجودی هر دوره در شهر تهران حداقل ۱۳٫۵ میلیون باشد. ولی هنوز به این سوال پاسخ داده نشده است که موجودی قابل قبول روزانه (حداقل مانده در هر روز) باید چه مقدار باشد؟
     به طور مثال اگر ۹۰ روز ۲۰ میلیون و ۹۰ روز دیگر ۷ میلیون در حساب باشد. در آنصورت متوسط موجودی دوره ۱۳٫۵ می شود. آیا مشکلی از این نظر وجود دارد؟

     سید مسلم ثابتی

     سید مسلم ثابتی · شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۱:۲۱ ب.ظ

     سلام.، حداقل موجودی روزانه باید ۱۳٫۵ باشد پس روزهایی که موجودی کمتر از۱۳٫۵ باشد جز آن دوره محسوب نخواهد شد.

محسن · مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱:۴۶ ب.ظ

سلام.همسرم قبل از ازدواج سال ۸۶ وام مسکن گرفته،چند سال بعد وام را تسویه و مسکن رافروخته و سال ۹۶ مجدد یک آپارتمان بدون دریافت وام مسکن خریداری کرده.آیا من میتوانم با سپرده ۴۰ میلیونی وام ۸۰ میلیونی دریافت کنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱:۳۰ ب.ظ

  سلام. اگر همسرتان وام مسکن گرفته ارتباطی با شما ندارد و شما خودتان میتوانید وام مسکن یکم بگیرید.

ایمان میرزایی · مرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۲:۵۵ ب.ظ

با سلام و احترام و عرض خسته نباشید آیا با وام مسکن یکم زوجین میتوان خانه ساخت یا فقط باید خانه آماده خرید؟ و آیا خانه خریده شده را میتوان فروخت؟ بسیار ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱:۲۳ ب.ظ

  سلام. بله، برای ساخت هم میتوان استفاده کرد. وام را در نهایت وپس از ساخت به خریدار خانه منتقل خواهید کرد.

محمد · مرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۶ ق.ظ

سلام
همسرم وام خانه اولی دارد به مبلغ ۶۰ میلیون وخودم از خانه قبلی ۱۸ میلیون وام دارم که میخام به خانه جدید به مبلغ ۳۰۰ م انتقال بدم :
۱- آیا میتوانیم دوتا وام را روی یک خانه بگیریم؟
۲- حداکثر (ساکن کرج) چقدر؟
۳-اگه امکان داشته باشد مثلا ۱۲۰ م آیا من میتوانم مابقی را از طریق اوراق بگیرم؟
ممنون از شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ در ۴:۱۳ ب.ظ

  سلام. وام جدید شما بدین ترتیب خواهد شد: ۶۰ میلیون مسکن یکم همسرتان+ ۱۸ میلیون وام قبلی خودتان+ ۳۲ میلیون ما به التفاوت وامی که میتوانید اوراق بگیرید جمعا ۱۱۰ میلیون تومان. البته جعاله هم میتوانید بگیرید.

بهروز پناهی · مرداد ۵, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۳ ق.ظ

با سلام و احترام
آیا بعد از تکمیل امتیاز وام مسکن یکم زوجین( پس از یکسال با سپرده گذاری ۳۰ میلیون برای هر حساب) میتوان کل مبلغ سپرده را تا موقع خرید ملک( مثلا تا چند ماه ) برداشت کرد؟اگر کل مبلغ را نتونیم برداریم چه مقداری باید در حساب یکم تا زمان خرید بماند تا امتیاز لغو نشود؟
با تشکر از مطالب مفیدتون و پاسخگویی

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱:۰۶ ب.ظ

  سلام. با کاهش مبلغ به زیر ۱۰ میلیون تومان امتیازتان تا یک دوره محفوظ است.

Asadi · مرداد ۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۷ ب.ظ

با سلام… و روز بخیر
بعد از گذشت ۷ ماه از افتتاح حساب مسکن اولی تازه متوجه شدم که کد حساب برای وام ۶۰ میلیونی (شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر) می باشد و تو این مدت هم همون ۶۷۰۰ تو حسابم بوده(چون فک میکردم حساب برای شهر های کم جمعیت هست و به خیال خودم تا الان ۱ امتیاز داشته ام. 🙁 ) الان می خواستم ۴ م اضافه کنم مسلما با این وضعیت امتیازی. برای ۷ ماه گذشته بهم تعلق نمی گیره… بهتر نیست حساب رو ببندم تا حداقل سود ۱۰ درصد این مدت نصیبم بشه (حدود ۳۳۰ هزار)…
و بعد دوباره امکان افتتاح وجود داره؟
چون عجله زمانی برای گرفتن وام ندارم و حداقل تا ۶ ماه اینده هم نمی توانم روی ۱۰ میلیون اضافه کنم
با سپاس

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۳۲ ب.ظ

  سلام. متاسفانه تا این لحظه هیچ امتیازی به شما تعلق نگرفته و به قول خودتان بهتر است حسابتان را ببندید. فقط در یک صورت میتوانید این مدت را استفاده کرده و انهم در صورتی که مبلغ ۶۰ میلیون را شش ماه در حساب بگذارید.

   Asadi · مرداد ۱۱, ۱۳۹۶ در ۵:۳۷ ق.ظ

   سلام جناب ثابتی…
   یعنی بنده باید ۱۰ م ۱۰ م حسابم رو اضافه کنم …
   بر فرض مثال ۱۷ م در حساب باشه هم در ۶ ماه ۱ امتیاز محاسبه میشه؟!
   و زیر ۱۰ م هم هیچ امتیازی برایم نداره؟
   چون به شعبه مراجعه کردم چیز دیگری گفتن… :/

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۹ ب.ظ

    سلام. برای دریافت وام ۶۰ میلیونی حداقل موجودیتان باید ۱۰ میلیون باشد. . حالا که موجودیتان ۶٫۷۰۰ بوده میتوانید حداکثر ۴۰ میلیون وام بگیرید. برای اخذ امتیاز بیشتر میتوانید یکجا به حسابتان مبلغی را واریز کنید (مثلا ۳۰ یا ۴۰ یا ۵۰ میلیون)

امير · تیر ۳۱, ۱۳۹۶ در ۹:۲۸ ب.ظ

مگه سود وام ٩.۵ درصد نیست؟
پس این ١٣ درصد که فرمودید چیه جریانش

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۵ ب.ظ

  نگارش این نوشته مربوط به مدتی قبل بود که بروز گردید. برای اطلاع از آخرین وضعیت وامها به صفحه آهخرید بخشنامه ها در منوی سمت راست مراجعه کنید.

پهلوان · تیر ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱:۳۵ ب.ظ

سلام.بنده حساب مسکن یکم رو دارم ضامن برادر خانمم رو داریم که در نیرو انتضامی مشغول به کاره.و بهمون گفتن میتونه فقط برای خواهر و برادرای خودش ضامن بشه.آیا میتونیم وام رو به خانمم اتقال بدیم با توجه به این که سپرده یک سال در حساب من بوده؟

سعید · تیر ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۴ ق.ظ

با سلام
جهت دریافت وام مسکن یکم ما چه قدر زمان لازیم داریم ؟
آیا پس از گذشت یک سال مدت زمان سپرده گزاری ما محدودیت زمان داریم ؟
آیا این درست هست که هر شش ماه مبلغ ۱۰ میلیون از مبلغ وام کسر خواهد شد ؟؟
شهر نیشابور

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۰ ق.ظ

  سلام. حداقل یکسال انتظار مورد نیاز است. در صورت کاهش موجودی به کمتر از حداقل موجودی ممکن است امتیاز در دوره های بعدی کم شود.

زارعی · تیر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۶:۲۶ ب.ظ

تاریخ وام مسکن یکم من نزدیکه. یه خونه هم پیدا کردم ولی طرف خودش روش وام گرفته با اوراق. حالا اون بره وامش رو تسویه کنه من میتونم وام خودم رو بگیرم دیگه درسته؟ تا زمانی که اون تسویه نکنه به من وام رو نمیدن؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۹, ۱۳۹۶ در ۸:۰۵ ق.ظ

  اگر فروشنده وام را تسویه کند و سند ازاد شود میتوانید روی آن وام بگیرید.

عباس · تیر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۳:۴۱ ب.ظ

سلام لطفا بفرمائید شرایط ضامنین وام مسکن اولی ها چیست و چرا اصلا با توجه به اینکه خانه دررهن بانک است ضامن انهم از نوع دولتی طلب میشود

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۳:۵۳ ب.ظ

  سلام. تعیین شرایط ضامن و تایید ان در حیطه اختیار و تصمیم گیری شعب اشت.

بهزاد · تیر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۵ ب.ظ

با سلام
من یکبار از اوراق استفاده کرده و وام گرفته ام و خانه خریداری شده هم به نام من می باشد. از وام جهاله تعمیر مسکن سپه هم استفاده کرده ام.
اما همسرم تاکنون از امتیازی استفاده نکرده و خانه دار می باشد. امکان افتتاح حساب برای همسر و دریافت وام پس از یکسال به نام همسر(با وجود نداشتن شغل) وجود دارد؟
ممنونم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۲:۴۱ ب.ظ

  سلام. طبق قاعده کلی گیرنده هر نوع وامی باید شاغل بوده و توانایی پرداخت اقساط را داشته باشد. فقط در صورت ارائه ضامن است که فرد بیکار و بدون ردآمد میتواند وام بگیرد که البته شرایط و تایید ضامن هم در اختیار شعب است

علی حسنی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۴:۴۶ ب.ظ

سلام جناب اقای ثابتی،
یه سوال داشتم خدمتتون، من ۶۰ میلیون در یکی از شعب بانک مسکن تهران سپرده گذاشتم و الان بعد از گذشت یک سال داره نوبتم میشه، در فرم مدارک لازم، یکی از مدارک نوشته گواهی اشتغال به کار متقاضی، حالا سوال من این است که بنده راننده هستم و تو تاکسی تلفنی مشغولم، گواهی اشتغال به کار ایا ضروری است؟ یا اینکه راه حل دیگری دارد؟

طاها · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۸ ب.ظ

سلام امتیاز وام زوجین بنده ۱۳۰ میلیون بعد از یک سال شده است ایا میتوان ۳۰ میلیون باقیمانده را اوراق خرید..البته بنده از معاون شعبه ای در بانک مسکن پرسیدم گفتند میشود…ولی در کامنتهای دوستان شما فرمودید نمیشود….بازم ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۴:۴۴ ب.ظ

  سلام. دریافت وام تا سقف مشخصی مقدور است. اگر تصمیم به ردیافت اوراق دارید باید با توجه به سقف اوراق در شهر خودتان وام دریافت کنید.

حسینی · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۸ ق.ظ

با سلام اپارتمانی که تاریخ پایانکار آن سال ۸۴ بوده اما تاریخ اولین پروانه اردیبهشت ۸۱ است (چند ماه از ۱۵ سال بیشتره)، ایا هیچ راهی برای خرید آن با وام مسکن یکم وجود ندارد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۸ ب.ظ

  سلام. بله، میتوانید وام را برای ملک مورد نظر بگیرید. زیرا پروانه ان بالای ۱۵ سال نیست.

   حسینی · تیر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۳:۳۹ ق.ظ

   پروانه اردیبهشت ۸۱ است یعنی تا الان پانزده سال و دو ماه. یعنی بانک قبول میکنه؟

حسینی · تیر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۶:۵۳ ب.ظ

باسلام آپارتمانی که تاریخ پایان کار سال ۸۴ بوده اما تاریخ پروانه اردیبهشت ۸۱ است (چند ماه از ۱۵ سال بیشتره) ایا هیچ راهی برای خرید ان با استفاده از وام مسکن یکم وجود ندارد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۴:۵۵ ق.ظ

  سلام. مشکلی ندارد، تا پایان امسال میتوانید روی آن وام بگیرید.

مهدی · تیر ۹, ۱۳۹۶ در ۸:۲۸ ب.ظ

از شما کمال تشکر رو دارم انشالله که در آینده شاهد پیشرفت و درجات بالای کاری شوید

مهدی · تیر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۴ ب.ظ

با سلام مادرم خانه ۱۵سال ساختی دارد اگر آنرا به نام شخصی بزند و من آنرا از شخص بخرم میتوان وام اوراق به نام خودم و همسرم بگیرم؟متشکرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۵ ق.ظ

  خیر، با توجه به استعلام گردش ثبتی مشخص خواهد شد که قبلا صاحب منزل مادرتان بوده.

حامد · تیر ۷, ۱۳۹۶ در ۸:۰۱ ق.ظ

سلام
آیا برای دریافت جعاله ۲۰ ملیون تومانی همزمان با وام مسکن یکم باید اوراق بخریم یا نه؟
آیا وام جعاله بیست ملیونی را به هر دو نفر زوج می دهند. یعنی با هم چهل ملیون و یا فقط بیست ملیون را به دو نفر باهم می دهند.
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۷, ۱۳۹۶ در ۲:۵۳ ب.ظ

  سلام. بله، باید اوراق خرید. به هر دو زوجین هم فقط بیست میلیون وام داده می شود ( مجموع و نه هر کدام ۲۰ میلیون)

حسین · تیر ۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۷ ب.ظ

سلام

کسی وام صندوق یکم بگیره بعد ها میتونه وام اوراق بگیره؟ برعکس این قضیه نمیشه؟

اگه کسی موفق بشه وام صندوق رو بگیره فرم ج فرد قرمز میشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۷, ۱۳۹۶ در ۳:۰۰ ب.ظ

  اگر کسی قبلا وام اوراق گرفته باشد نمی تواند وام مسکن یکم بگیرد ولی برعکس آن ممکن است. یعنی اگر کسی وام مسکن یکم بگیرد میتواند بعدها وام اوراق بگیرد.

زارعی · تیر ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۵۶ ب.ظ

سلام من صندوق مسکن یکم ثبت نام کردم و ۲۷ تیر یکسالش تموم میشه و امتیازم کامل میشه. آیا ۲۸ تیر میتونم کل ۳۰ میلیون رو بردارم و حساب رو صفر کنم؟ آیا من میتونم خونه ای رو بخرم که مالک اون پدرمه؟ شرایط فروش چیه؟ تا چه زمانی حق فروش خونه رو ندارم؟ تکلیف وام چی میشه؟ میتونم وام رو برای خودم بردارم و کل خونه رو نقدی بفروشم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۴۰ ب.ظ

  سلام. در صورتی که امتیازتان کامل شده باشد میتوانید با حفظ کمی موجودی، پول خود را برداشت کنید. / تنها در صورتی از پدرتان میتوانید خانه بخرید که در ایشان مجتمع چند واحدی ساخته باشد (پروانه ساخت بنامش باشد) و ایشان بخواهد یک واحد را بنامتان کند.

بهنام · تیر ۳, ۱۳۹۶ در ۴:۲۵ ق.ظ

با سلام
من موعد وامم رسیده بعد از یکسال مراحل اداری و دریافت پول چقدر طول میکشد
آیا میشود ٢٠ روز زودتر از موعد مثلا ٢٠ تو من از سپرده برداشت کرد؟آیا از پول وام کم میشود بعدش؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۰۹ ب.ظ

  سلام. معمولا پروسه دریافت وام حدود دو تا سه هفته طول می کشد. اگر امتیازتان به حد نصاب رسیده میتوانید پول خود را با حفظ کمی از موجودی برداشت کنید.

زهرا · تیر ۱, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۱ ب.ظ

سلام
یعنی بدون سپرده گذاری نمیشه وام مسکن گرفت😔

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲, ۱۳۹۶ در ۸:۱۲ ق.ظ

  سلام. از طریق خرید اوراق میتوان بدون سپرده گذاری و در مدت کوتاهی وام را دریافت کرد. برای دریافت این وام هم باید هزینه اوراق را بپردازید و هم نرخ سود بالاتری نسبت به مسکن یکم

مسلم · خرداد ۳۱, ۱۳۹۶ در ۷:۰۶ ق.ظ

با عرض سلام
بنده یک سال مبلغ ۲۷ میلیون خودم و ۲۷ میلیون خانمم برای دریافت وام مسکن یکم سپرده گذاری کردیم. الان سقف وام ما ۱۰۸ میلیون شده است. ایا میتوانیم ۱۲ میلیون اوراق هم بخریم تا ۱۲۰ میلیون تومان وام بگیریم؟ یعنی ۱۰۸ میلیون مسکن یکم + ۱۲ میلیون اوراق تا مبلغ وام ۱۲۰ میلیون شود.

امین · خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱:۳۶ ب.ظ

با سلام
آیا اگر زوجه شاغل نباشد نمی تواند وام مسکن یکم دریافت کند؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ در ۴:۰۳ ب.ظ

  سلام. در حالت کلی خیر، وام گیرنده باید شاغل بوده تا توانایی پرداخت اقساط را داشته باشد. در صورت ارائه ضامن و موافقت شعبه میتوان برای وام اقدام کرد.

کاظمی · خرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۶:۲۳ ب.ظ

با سلام. واحدی که سندش اداری هست رو میشه با وام مسکن یکم خریداری کرد.. یا حتما سند باید اداری باشه؟

کاظمی · خرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۵:۰۲ ب.ظ

سلام و ارادت بر همشهری گرامی.
جناب ثابتی در تهران برای وام مسکن یکم اقدام کردم یک ملک مناسب هم پیدا کردیم اما متاسفانه پایان ساخت بالای ۱۵ سال عمر داره!!! ایا راهکاری برای این مساله وجود داره؟ مثلا کارشناسی بانک !! چون در مرحله قولنامه هستیم باید از این مساله مطمین بشیم..
سپاس

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۲۷ ب.ظ

  سلام. اگر تصمیم به دریافت وام مسکن یکم روی آن دارید حتما باید ملک زیر ۱۵ سال سن داشته باشد. البته ملاک سن تاریخ درج شده در پروانه ساخت است که این تاریخ توسط کارشناس هم قابل تغییر نیست.

محسن · خرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۷:۱۱ ق.ظ

سلام خسته نباشید،ایا برای قیمت ملک سقف وجود دارد؟مثلا اگر من ۶٠ میلیون در بانک بگذارم و ١٢٠ میلیون وام بگیرم،مبلغ ملکی که میتوانم بخرم چقدر میتواند باشد؟١٨٠ میلیون؟

رضا میرزاپور · خرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۳:۰۷ ب.ظ

سلام.اگر بنده و هسرم در طرح زوج اولی ثبت نام کنیم بدون اینکه سپرده ای بگذاریم و یک آپارتمانی پیدا کنیم که روش وام باشد و آن وام را به یکیمون انتقال بدیم امکانش هست که مابقی سقف مبلغ وام طرح زوج اولی را با خرید اوراق دریافت کنیم؟میزان سود این دو وام به علاوه وام جعاله هرکدام چند درصد است؟ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۱۴ ق.ظ

  سقف وام اوراق با وام مسکن یکم فرق میکند. وام مسکن یکم فقط و فقط در قبال سپرده گذاری قابل دریافت است. سود اوراق ۱۷٫۵ درصد و سود مسکن یکم ۹٫۵ درصد است.

حمید · خرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۹:۴۹ ق.ظ

سلام
جناب ثابتی چند سئوال داشتم
۱- برای دریافت وام ۱۲۰ (۱۱۰) میلیونی اوراق زوجین حتما باید خانه اولی بود(همسرم ملکی داشته و فروخته میتوانیم از این سقف وام استفاده کنیم یاخیر
۲- اقساط وام در صورت امکان دریافت؛ چقدر است
۳- ملک چه شرایطی باید داشته باشد
از این وقت گذاشته و پاسخگو هستید سپاسگذارم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۲۲ ق.ظ

  سلام. ۱- برای دریافت وام اوراق نیازی به خانه اولی نیست.۲- سقف وام خری اوراق در تهران ۱۰۰ میلیون است که قسط آن ماهانه ۱٫۶۷۰٫۰۰۰ تومان می باشد. البته وام جعاله هم تا سقف ۱۰ میلیون و با قسط ۲۵۰٫۰۰۰ هزار تومان میتوانید بگیرید.

   حمید · خرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۸ ب.ظ

   سپاس از توجه و پاسخ گویی
   فرمودین قسط وام ۱۶۷۰ هزار تومان است میخواستم ببینم این تغییر اقساط در بخشنامه جدید شامل حال این وام نمیشود
   بر اساس بخشنامه جدید قسط این وام ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است بدون در نظر گرفتن مبلغ جعاله که ۲۰ میلیون شده

   بازهم ممنون

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۱۹ ب.ظ

    در بخشنامه جدید فقط مبلغ جعاله تغییر کرده که آن هم با ۱۰ میلیون افزایش به ۲۰میلیون رسیده است. قسط این وام هم ۵۰۰٫۰۰۰ هزار تومان شده.

اشکان · خرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۹:۲۷ ق.ظ

سلام و ارادت بچه های جنوب
جناب ثابتی ضامنین جهت دریافت وام مسکن شرایطش چیه؟ و بی زحمت لطف کنید حساب کنید وام مسکن کرج و جعاله رو ممنون میشم از لطفتون

موسی بهاری · خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۹:۲۱ ق.ظ

سلام.خسته نباشید.من برج هشت ۹۵ مبلغ سی میلیون خوابوندم به حساب واسه دریافت وام ۶۰ تومنی خونه اولی.بی زحمت اگه امکان داره هم قسط ثابت و بهم بگین هم پلکانی چقدر میشه و من میتونم به غیر از این وام وام جعاله هم بگیرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۰ ب.ظ

  سلام. قسط ثابت ۷۰۰ هزار تومان و پلکانی از ۵۵۰ هزار تومان شروع میشه. بله وام جعاله هم دارید

حسین · خرداد ۹, ۱۳۹۶ در ۱:۵۳ ب.ظ

با عرض سلام و ارادت .
۱-من قبلایک واحد آپارتمان بطور وکالت بلاعزل خریدم.که وام داشت ولی وام رابنام خودم انتقال نداده ام.بعد با ارایه سند و وکالتنامه به سازمانی که درآن مشغول به کار هستم وام کمک خرید مسکن دریافت کردم.سازمان این وام را یکبار در طول خدمت به کارکنان می پردازد.بانک عامل پرداخت نیز قوامین می باشد.به نظر شما می توانم از وام خانه اولی ۱۶۰تومنی زوجین استفاده کنم؟درضمن ما هیچ گونه تسهیلاتی که ارتباطی با مسکن وجعاله و… داشته باشد استفاده نکرده ایم جز مورد اشاره شده که یک وام و امتیاز سازمانی بود.۲-آیا میشود جلوتر استعلام فرم ج گرفت. با تشکر واحترام

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۳ ب.ظ

  سلام. در صورتی که وامتان با عنوان وام مسکن بوده باشد پس نمیتوانید وام یکم بگیرید. البته میتواند قبلا استعلام فرم ج را از راه و شهرسازی بگیرید.

محمدرضا · خرداد ۸, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۸ ق.ظ

سلام، وقت بخیر جناب ثابتی
ممنون از اینکه وقت میگذارید، چند سوال داشتم
-مبنای خانه اولی ها یرای زوجین از چه زمانی هست منظورم تاریخ ازدواجه؟اگر تاکنون از تسهیلات استفاده نکرده باشه چه شرایطی داره؟
-اگه قبلا برای دریافت وام سپرده داشته باشم، یعنی واجد شرایط وام ۲۰ م باشم الان با سپرده گذاری ۴۰ م، تکلیف سپرده قبلی ام چه می شود؟
-آیا برای دریافت وام زوجین، همسر باید شاغل رسمی باشد یا گواهی اشتغال به کار کفایت می کند؟آیا مرد می تواند ضامن همسرش شود؟
– سود وام جعاله چند درصد محاسبه می شود؟
با تشکر فراوان

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۰۰ ب.ظ

  سلام. ۱-تاریخ ازدواج مهم نیست. ۲-شما میتوانید شش ماهه همراه با امتیاز قبلی وام خود را دریافت کنید. ۳-اگر همسر شاغل نبود با ارائه ضامن میتواند وام بگیرد. ۴- وام جعاله از محل اوراق بوده و سود آن ۱۷٫۵ درصد است

علی · خرداد ۷, ۱۳۹۶ در ۸:۳۷ ق.ظ

سلام جناب آقای ثابتی و عرض خسته نباشید
چند تا سوال داشتم بی زحمت اگه جواب بدید ممنون میشم
کلا شرایط وام مسکن یکم چجوریه؟آیا هر دو نفر زن و مرد باید شاغل باشند ؟یا فقط اقا کافیه؟
آیا اگر خانم شاغل نباشه اقا میتونه وام خانمم برداره؟
حداقل موجودی برای افتتاح حساب و دریافت وام چقدره؟مثلا نوشتن ده میلیون تومن !این ده میلیون تومن باید طی شش ماه برسه سی میلیون؟ایا چقدر یاد سپرده بزاریم کلا ؟
ایا حتما باید یکسال یا همون دو دوره از سپرده گذاری بگذره؟میشه شش ماهه هم وام رو گرفت؟
منتظر پاسخ شما هستم با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۲, ۱۳۹۶ در ۳:۱۰ ق.ظ

  سلام. هر فرد وام گیرنده ای باید شاغل بوده و توانایی پرداخت اقساط را داشته باشد. /خیر، آقا نمی تواند وام همسرش را بردارد./ حداقل موجودی برای دریافت وام مسکن یکم در تهران ۱۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان، در شهرهای بزرگ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان و سایر شهرها ۶٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان است یعنی مبلغ افتتاح از این کمتر نمی تواند باشد./ حتما باید یکسال بگذرد.

سارا · خرداد ۶, ۱۳۹۶ در ۷:۳۱ ب.ظ

سلام .
ممنون از اینکه وقت میگذارید و راهنمایی میکنید.میخواستم بدونم من و همسرم میتونیم هم وام ۱۶۰ ملیونی رو بگیرم بعلاوه ۵۰ اوراق ؟یعنی دوتا ۸۰ زوجین بعلاوه ۵۰ اوراق؟

ن.و · اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۲ ب.ظ

با سلام.بنده شرایط استفاده از وام ۶۰ میلیونی در شهرستان رو با سپرده یکساله ۳۰میلیونی در حال حاضر دارم. ایا همسرم که سپرده نداشته میتونی اوراق تهیه کنید؟مبلغ اوراق ۴۰میلیونه؟؟در ضمن یک سوال اینکه که تسهیم نسبت در سند خونه در این شرایط به چه صورته؟ایا بانک الزام داره که حتما بصورت سه دنگ سه دنگ باید باشه؟؟یا نه میتونه توافقی باشه..مممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۳, ۱۳۹۶ در ۲:۰۶ ب.ظ

  سلام. بله، همسرتان میتواند از وام اوراق تا سقف ۴۰میلیون استفاده کند. به نسبت سه دانگ به سه دانگ خواهد بود.

z · اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶ در ۳:۰۱ ق.ظ

سلام میخواستم بدونم فقط به یکی از زوجین وام ۸۰ میلونی مسکن اولی تعلق میگیرد؟یا حتما ۲ طرف باید باهم اقدام به گرفتن وام هایشان بکننند؟

حسین · اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۶ در ۵:۱۷ ب.ظ

سلام اقای ثابتی….ببخشید من امتیازم کامل شده و تو این هفته می خوام درخواست وام بدم از بانک پرسیدم می خوام اون دو تا ده تومن حساب خانومم و خودم رو جهت پرداخت به فروشنده بردارم گفتن نمیشه باید در روز تحویل چک بانک به فروشنده یعنی بعد از رهن سند به نام بانک این کار رو کنید….حرفشون درسته? مسئول تسهیلات قبلا گفته بود میشه….امروز رئیس شعبه گفت نمیشه….با تشکر….

محمدرضا · اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶ در ۵:۱۶ ق.ظ

سلام.
آیا به ساختمانی که سال ساخت آن۸۱/۰۷/۰۱ است وام مسکن یکم تعلق میگیرد؟ ملاک برا ۱۵ سال برحسب ماه است یا سال. چون اگر ماه باشد تعلق نمیگیرد متشکرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۱۰ ب.ظ

  سلام. بله، تعلق میگیرد. ملاک محاسبه سال می باشد. یعنی تا پایان امسال آخرین مهلتی است که میتوانید روی آن وام بگیرید.

بهزاد · اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۶ در ۳:۴۵ ب.ظ

با سلام و خسته نباشید،
آیا یک نفر می تواند هم وام ۸۰ میلیونی و هم وام اوراق ۶۰ میلیونی را دریافت کند و عملا ۱۴۰ میلیون وام بگیرد یا اینکه فقط یکی از اینها را می تواند دریافت کند
ممنون از پاسخگویی های دقیق شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۰۷ ب.ظ

  سلام. خیر. فقط یکی از آنها را میتواند دریافت کند. فقط در صورتی که زن و شوهر باشند میتوانند یکی ۸۰ و دیگری ۶۰ میلیون وام را اخذ نمایند

ميثم · اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶ در ۷:۴۰ ق.ظ

سلام و خسته نباشید.
من که از تسهیلات ۲۰ میلیونی بانک مسکن استفاده میکنم و مالک هستم وهمسرم نیز دانشجو می باشد.
آیا امکان استفاده از وام مسکن یکم با انتقال وام یا تسویه کردن آن برای من وجود دارد؟
در غیر اینصورت بغیر از خرید اوراق، راهی برای دریافت وام مسکن از طریق سپرده گذاری برای من وجود دارد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱:۵۰ ب.ظ

  سلام. شما که قبلا وام گرفته اید نمیتوئانید از وام مسکن یکم استفاده کنید. وام گیرنده باید شاغل بوده و درآمد مستمری داشته باشد

شیما پوشه · اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۸ ق.ظ

سلام
می خواستم سوال کنم که آیا امکان استفاده توام از وام ۶۰ م تومانی مسکن یکم و همچنین اوراق به میزان ۱۰۰ م تومان برای زوجین هر یک به مبلغ ۵۰ م تومان روی یک پلاک ثبتی در تهران وجود دارد یا خیر؟

سارا · اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ در ۴:۲۷ ب.ظ

سلام ممنون از راهنمایی هاتون
الان که وام مسکن اولی ها به جای ۸۰ شده ۱۰۰ میلیون.من میخواستم بپرسم اگه ۸۰ میلیون الان افتتاح حساب کنیم امکانش هست ۲۰ میلیون اضافه کنیم وبعد از یکسال وام رو بگیریم یا چون موقع افتتاح حساب ۸۰ گذاشتیم بیشتر از یکسال طول میکشه تا وام بگیریم؟
منظورم این هست که موقع افتتاح حساب سپرده باید پول کامل باشه و اگر ۲۰بعدا بریزیم باز هم یکسال طول میکشه یا بیشتر میشه زمانش؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ در ۶:۱۹ ب.ظ

  سلام. هنوز شرایط جدیدی که در اخبار اعلام شده به شعب ابلاغ نشده و از جزییات آن آگاه نیستم.

مصطفی · اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۶ در ۸:۴۲ ق.ظ

سلام.
۱-من حدود۷ سال پیش، قبل از ازدواج یه وام ساخت روستایی در فیروزکوه از بانک ملی گرفتم. سه دنگ زمین هم تو روستا بنام بنده است، ایا الان میتونم وام مسکن یکم ۸۰ میلیونی بگیرم یا فرم ج بنده قرمز شده؟
۲-اگر به من تعلق نگیره به همسرم که از هیچگونه تسهیلاتی استفاده نکرده و مسکنی هم بنامش نیست تعلق میگیره ؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱:۱۲ ب.ظ

  سلام. اگر وام ساخت روستایی گرفته اید پس فرم ج شما قرمز است ونمی توانید وام مسکن یکم بگیرید. ۲- همسرتان میتواند برای وام اقدام کند.

   رضا میرزاپور · اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ در ۶:۳۷ ب.ظ

   با عرض سلام و خسته نباشید.
   ۱.بنده شاغل و همسرم خانه دار است.آیا ما میتوانیم با ثبت نام در طرح زوجین خانه اولی از طریق خرید اوراق وام بگیریم؟
   ۲.اگر خانه ای برای خرید پیدا کنیم که مقداری وام روش باشه آیا قابل انتقال وام هست؟و مابقی وام را میتوانیم در طرح زوجین خانه اولی از طریق خرید اوراق به آن اضافه کنیم؟

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۶ در ۵:۱۲ ق.ظ

    سلام. ۱- بله با ارائه ضامن برای همسرتان میتوانید وام مسکن یکم بگیرید البته در صورت موافقت شعبه زیرا شاغل بودن ملاک دریافت وام است. ۲- بله، امکان انتقال وام به خودتان و اخذ مابه التفاوت آن از طریق مسکن یکم یا اوراق وجود دارد.

محمد · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۵:۳۳ ق.ظ

با سلام و تشکر از آقای ثابتی عزیز بخاطر وبلاگ پرمحتوا و مطالب کامل
بنده پارسال برج ۷ حساب مسکن یکم افتتاح کردم،چند سوال داشتم:
۱- با توجه به اینکه موجودی حساب بنده حدود ۲۶ میلیون بوده است اگر همین میانگین تا یکسال حفظ شود باید حتما یک دوره شش ماهه دیگر(سوم) صبر کنم یا چنانچه موجودی را بالا ببرم مثلا می توانم مثلا بعد از ۱۳ یا ۱۴ ماه حائز شرایط شوم؟منظورم این است که حتما باید دوره های شش ماهه طی شود یا پس از مثلا ۱۴ ماه هم می توان به امتیاز مورد نظر رسید؟
۲- چنانچه امتیاز لازم را کسب نمودم و تا مدتی نتوانستم از وام استفاده کنم آیا باید تا زمان اخذ وام،حداقل موجودی حفظ شود یا می توان موجودی را برداشت نمود؟

با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۱۳ ب.ظ

  سلام دوست عزیز.
  ۱- دوره های امتیاز باید شش ماهه باشد ولی این د.ره ها حتما لازم نیست که از ابتدای زمان افتتاح حساب باشد. مثلا اگر قصد دریافت وام در ماه چهاردهم را دارید باید برای شما امتیاز بین ماه دوم افتتاح حساب تا ماه چهاردهم گرفته شود. ۲- میتوان موجودی را تا یکسال کاهش داد.در این حالت امتیازتان حفظ خواهد شد.

حسن · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۵:۲۶ ق.ظ

با سلام و خسته نباشید
بنده حدود ۵۰ میلیون نقد دارم قبلا هم در ساخت یک ۵ واحدی سرمایه گذاری کردم ولی حدود یکسال دیگر نیاز به تکمیل سرمایه دارم و باید حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون افزایش سهم بدهم پیشنهاد شما برای سپرده گذاری و اخذ تسهیلات چیست ؟ تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۱۴ ب.ظ

  سلام. اگر در سال اینده واحدتان تکمیل است و بنامتان خواهد شد پس همراه با همسرتان و با مبلغ موجودیتان حساب مسکن یکم افتتاح کرده تا سال اینده ۱۰۰ میلیون وام داشته باشید. البته دقت کنید که شرایط مسکن یکم را داشته باشید.

امید · اردیبهشت ۹, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۲ ق.ظ

با سلام ، من قبلا از وام مسکن استفاده کرده ام اما خانم بنده استفاده نکرده است العان می تواند وام ۸۰ میلیونی بگیرد

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۱۶ ب.ظ

  سلام. در صورتیکه شاغل باشد میتواند وام مسکن بگیرد.

علیرضا · اردیبهشت ۷, ۱۳۹۶ در ۸:۳۳ ب.ظ

سلا و خسته نباشید
بنده برای دریافت وام مسکن یکم اقدام کردم و هفته بعد مدت یکسال سپرده ۴۰ ملیون بنده کامل خواهد شد، خواستم ببینم در صورتی که قول نامه آماده باشه با مراجعه به بانک و تشکیل پرونده آیا ۴۰ ملیونی که در حساب گذاشتم قابل برداشت است یا باید مبلغی از آن تا روز محضر در حساب باقی بماند؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۸, ۱۳۹۶ در ۵:۵۲ ق.ظ

  سلام. ترجیحا ۱۰ میلیون را در حسابتان میتوانید نگه دارید . البته به شرطی که به امتیاز کامل دست پیدا کرده باشید. اگر هنوز یکسالتان تمام نشده دست به موجودی نزنید.

   علیرضا · اردیبهشت ۸, ۱۳۹۶ در ۸:۳۹ ق.ظ

   جناب ثابتی ضمن تشکر از پاسخ شما، یک سال سپرده کامل شده، فقط سوالم اینه که اصل پول سپرده گزاری شده دقیقا از چه مرحله ای به بعد قابل برداشت است (زمان تشکیل پرونده/ بعد از محضر)؟

سیروان · اردیبهشت ۷, ۱۳۹۶ در ۳:۳۰ ق.ظ

سلام وام ۶۰میلیونی با باز پرداخت ۱۲سال اگر بخواهیم به صورت ثابت باشد بازپرداختش نه پلکانی هرماه باز پرداختش چقدر خواهد شد حدودا؟

علی · اردیبهشت ۵, ۱۳۹۶ در ۶:۱۶ ق.ظ

سلام آقای ثابتی
بنده تاکنون ملکی نداشته و از هیچ وام مسکنی هم بهره مند نبودم و پولی هم برای سپرده گذاری در بانک مسکن نداشتم آیا می توانم از وام مسکن یکم زوجین (شوهر و همسر)به صورت تهیه اوراق اقدام کنم چون هم اکنون به این وام نیازمندم.

ح · اردیبهشت ۴, ۱۳۹۶ در ۸:۱۹ ب.ظ

سلام خسته نباشید، ممنون از مطالب مفیدتون
من به نام همسرم حساب مسکن اولی باز کردم یک سال قبلرالان سر رسید واممون هست ( همسرم قبلا هیچ گونه وام مسکن و مسکن مهری دریافت نکرده اما سه دانگ خانه قبلمون بنامش بوده) خونه جدیدی که گرفتیم هم ۳ دانگ ۳ دانگ مبایعه نامه نوشته شده آیا همسرم با ۳ دانگش میتونه وام ۸۰ تومان رو بگیره (خانه در تهران و قیمتش حدود ۴۰۰ تومان بوده از مجوز ساخت ملک ۱۰ سال میگذره) لازم به ذکره خودم از تسعهیلات مسکن مهر استفاده کردم فقط نزدیک ۲۵ تومان ازم گرفتن ۵ سالم هست هیچ خونهای بهمون ندادن اما میگن تسهیلات بنامته. ممنون میشم راهنمایی کنید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۵۳ ب.ظ

  سلام. بله، همسرتان میتواند ۳ دانگ بیرد. البته به شرطی که آن سه دانگ باقیمانده بنام شما باشد.

محمد · اردیبهشت ۴, ۱۳۹۶ در ۳:۱۶ ب.ظ

با سلام و خسته نباشید
لطفا راجع به ضامن وام خانه اولی ها توضیح بدید
بعد از یک سال سپرده گذاری حالا میگن باید ضامن کسر از حقوق بیاری،ایا طبق قانون این حرفو زدن؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۸, ۱۳۹۶ در ۱:۵۲ ب.ظ

  سلام. تعیین شرایط ضامن در اختیار شعبه می باشد و مسئولین شعبه در این زمینه تصمیم گیرنده هستند.

رضا · فروردین ۲۸, ۱۳۹۶ در ۵:۵۳ ب.ظ

سلام دوست عزیز… من کارمند راه و شهرسازیم و اداره مان به ۵نفرمون یک قطعه ۲۰۰متری با قیمت یارانه ای داداه است… آیا میتونم از وام اولی استفاده کتم؟ یا وام اوراق

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۸, ۱۳۹۶ در ۶:۵۴ ب.ظ

  سلام. اگر با اعطای زمین فرم “ج” شما قرمز شده باشد امکان استفاده از وام مسکن را ندارید.

هادی ناصری · فروردین ۲۸, ۱۳۹۶ در ۷:۳۲ ق.ظ

با سلام و تشکر از جواب های خوب شما.
خواستم بپرسم که تعداد سال های پرداخت اقساط وام ۱۱۰ میلیونی با خرید اوراق ،دست خودمان است یا حتما باید ۱۲ ساله بگیریم؟
مثلا میشه ۶ یا ۸ ساله گرفت؟
در صورت تایید اقساط ۱۱۰ میلیون ۸ ساله چقدر است؟
متشکرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۸, ۱۳۹۶ در ۱:۰۰ ب.ظ

  سلام. تعیین تعداد اقساط به درخواست شماست اما در هر صورت نباید بیشتر از ۱۲ سال باشد. اقساط ۱۱۰ میلیونی شامل یک وام ۱۰۰ میلیونی زوجین با اقساط ۱٫۹۴۰٫۰۰۰ تومان به مدت ۸ سال و یک وام جعاله ۱۰ میلیونی با بازپرداخت ۵ ساله و اقساط ۲۵۰٫۰۰۰ تومان است.

ایمان · فروردین ۲۷, ۱۳۹۶ در ۵:۴۷ ق.ظ

سلام مجدد آقا سید
ببخشید منظور بنده را متوجه نشدید وام مسکن به نام صاحب خانه که ما خانه رو از ایشان خریدیم بود احتمالا اونها وام مسکن رو گرفته بودند در دفتر خانه که سند به نام ما شد رفتیم بانک مسکن کارت بانکی صاحب خانه قبلی رو عوض کردند و کارت رو به نام خانم بنده صادر شد تا ادامه اقساط را بده.؟یعنی ما هیچ درخواست وامی نداده بودیم…

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶ در ۵:۵۱ ب.ظ

  سلام. طبق بخشنامه مسکن یکم انتقال گیرندگان وام نیز نمیتوانند از وام مسکن یکم استفاده کنند. یعنی اگر وامی قبلا بنام فردی بوده و با فروش خانه این وام به فرد دیگری انتقال پیدا کرده (یعنی در سیستم تسهیلات بانک، وام از فرد قبلی بنام فرد دیگری تغییر کرده ) فرد انتقال گیرنده (یا همان خریدار که وام بنامش شده) نمیتواند از وام مسکن یکم استفاده کند.

shayan · فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در ۶:۳۱ ب.ظ

سلام باتشکر
گواهی کسراز حقوق(مبلغ تسهیلات خرید ازمحل اوراق به املاک با قدمت کمتر از بیست سال۶۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال وتا بیست وپنج سال ساخت ۳۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال)
ما که اوراق نداریم وام میخاهیم بگیریم. ایا این همون گواهی اشتغال هست؟ ممنون

بهزاد · فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در ۴:۲۲ ب.ظ

با تشکر از اینکه واقعا با حوصله و دقت جواب سوالات را می دهید، من پرسیده بودم که حساب ۱۸ میلیون تومانی در فروردین باز کرده ام و تا اواخر اردیبیهشت چه میزان باید به حساب بریزم تا بتوانم وام را دریافت کنم که فرموده بودید با ۳۱ میلیون می توانم ۶۰ میلیون وام بگیرم. از آنجا که من ساکن تهران هستم، چه میزان باید به حساب بریزم تا بتوانم وام ۸۰ میلیونی را دریافت نمایم. بسیار ممنونم. و باز هم بابت حوصله شما در پاسخگویی تشکر می کنم. امیدوارم خداوند یارتان باشد و همیشه شاد و خرسند باشید.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۹, ۱۳۹۶ در ۵:۳۹ ب.ظ

  برای دریافت مبلغ ۸۰ میلیون در شش ماه ۲۰ میلیون و در یکسال ۱۰ میلیون اضافه تر واریز کنید.

ایمان · فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در ۷:۳۰ ق.ظ

سلام وادب خدمت دوست گرامی
سوال بنده این هست که ما حدود ۶ سال پیش یک آپارتمان از شخصی خریدیم که روی خانه اون فرد وام بانک مسکن بود که حدود دو ماه دیگه هم تمام می شه خانه به نام خانم بنده است با مراجعه به بانک مسکن جهت افتتاح وام مسکن یکم خودم که تا امروز از هیچ تسهیلات مسکن استفاده نکردم آیا خانم بنده با توجه به اینکه ۵ سال آخر قسط آپارتمان رو داده باز هم شامل وام مسکن یکم می شه؟. بانک مسکن شیراز گفت چون دسته دومه وام مسکن مشکلی نداره جهت خانمم . ما الان حساب مسکن یکم را برای هر دو مون باز کردیم به نظر شما مشکلی نیست؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱:۴۳ ب.ظ

  سلام. اگر وام قبلی را بنام همسرتان کرده اید و کارت قسط بنام ایشان صادر شده است پس نمیتوانید از وام مسکن یکم استفاده کنید.

محمد · فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در ۵:۴۵ ق.ظ

باسلام و تشکر
بنده و همسرم تاکنون از تسهیلات مسکن استفاده نکرده ایم و تاریخ ازدواج هم سال ۱۳۹۰ هست، تاکنون هیچ سپرده گذاری هم در بانک مسکن نداشته ایم و در حال حاضر در شهر تهران برای خرید خانه می خواهیم اقدام کنیم. از چه تسهیلاتی می توانیم استفاده کنیم و حداکثر آن چه میزان است و اقساط چقدر می شود؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱:۴۴ ب.ظ

  شما می توانید با سپرده گذاری هر کدامتان ۴۰ میلیون در سال اینده نفری ۸۰ میلیون و جمعا ۱۶۰ میلیون وام بگیرید یا اگر الان تصمیم به اخذ وام دارید نفری ۵۰ میلیون و مجموعا ۱۰۰ میلیون وام از محل اوراق می توانید بگیرید.

اکرم شهرستانی · فروردین ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۸ ب.ظ

با سلام
بنده در ۴ بهمن ۹۵ با قرار دادن مبلغ ۴۰ میلیون تومان در بانک مسکن برای وام مسکن یکم ثبت نام کردم.در آن زمان بنده شاغل بودم ولی اکنون دیگر کار نمی کنم.البته تا زمان رسیدن موعد دریافت وام یا بیمه بیکاری دریافت می کنم یا بیمه خویش فرما برای خودم رد می کنم.همسر بنده هم در شرکت خصوصی کار می کنند امکان ارائه فیش حقوقی ندارند ولی دسته چک دارند.امکان ارائه ضامن را هم داریم.با این اوصاف آیا به من وام مسکن یکم تعلق می گیرد؟باور کنید خیلی سخته یکسال پولتون رو بخوابونید و بعد معلوم بشه که بهتون وام تعلق نمی گیره،خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید.ممنون…
سوال دیگر اینکه همسر من که خانه مسکن مهر به نامش است آیا در هنگام دریافت وام مسکن یکم به نام بنده می تواند از سقف وام اوراق زوجه(۵۰,۰۰۰,۰۰۰ در تهران) به نام خودش استفاده کند؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱:۵۰ ب.ظ

  سلام. شما میتوانید با ارائه ضامن به شعبه وام خود را دریافت کنید. البته همانطور که قبلا نیز در پاسخ به دوستان گفته ام تایید و تعیین شرایط ضامن در اختیار شعب می باشد. / همسر شما میتواند از وام اوراق استفاده کند. هم همراه با شما برای خرید یک ملک یا به صورت جداگانه.

ایمان · فروردین ۲۴, ۱۳۹۶ در ۸:۰۴ ب.ظ

با سلام مجدد
به عنوان مثال در شهرستان اندیمشک میتوان به نام هر یک از زوجین یک حساب با سپرده ۲۰ میلیون باز کرد؟ و بعد از یک سال هر کدام چه میزان وام شاملش میشود؟
۲-میشود پول کمتری به حساب ریخت مثلا:به جای ۲۰میلیون ، ۱۵میلیون باشد ولی بیشتر از یکسال صبر کرد و همان وام کامل را گرفت؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۵ ق.ظ

  سلام. ۱- بله میتوانید با افتتاح حساب ۲۰ میلیونی به نام هر یک از زوجین پس از یکسال دو وام ۴۰ میلیونی و در مجموع ۸۰ میلیون وام دریافت کرد. امتیاز گیری وام مسکن یکم بدین نحو است که هر شش ماه یک برابر موجودی را وام دریافت خواهید کرد یعنی با ۱۵ میلیون پس از یکسال ۳۰ میلیون وام خواهید داشت. و پس از ۱۸ ماه ۴۵ میلیون ولی از آنجا که سقف وام ۴۰ میلیون است همان ۴۰ تا را دریافت خواهید کرد.

بهزاد · فروردین ۲۴, ۱۳۹۶ در ۴:۱۵ ب.ظ

سلام
من ۱۸ فروردین امسال حساب مسکن یکم به مبلغ ۱۸ میلیون تومان باز کردم. اگر فرضا من بتوانم در اواخر اردیبهشت حسابم را به میزان دلخواه افزایش دهم، چقدر باید به حساب بریزم که بتوانم اواخر فروردین سال آینده وام را دریافت کنم؟
ممنون میشوم اگر پاسخ بدهید.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۲ ق.ظ

  سلام. حدودا با موجودی ۳۱ میلیون تومانی میتوانید سال اینده ۶۰ میلیون وام را دریافت کنید.

ایمان · فروردین ۲۲, ۱۳۹۶ در ۴:۱۸ ب.ظ

باسلام
۱-میشود در شعبه ای از یک نفر ضامن بخواهند و در همان شعبه از نفر دیگری نخواهند؟
۲-ضامن باید حتما شغل اداری داشته باشد یا ضامن بازاری با چک هم میشود؟
۳-در صورت اصرار شعبه به داشتن ضامن میشود از بانک به جایی شکایت برد؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۹ ق.ظ

  سلام. اخذ ضامن در اختیار شعب بوده ومسئولین شعب شرایط ضمانت را تعیین میکنند. به همین علت ممکن است شرایط از شعبه ای به شعبه ی دیگر فرق کند.

هادی ناصری · فروردین ۲۰, ۱۳۹۶ در ۷:۰۱ ق.ظ

با سلام
بنده چندین سال قبل از وام مسکن استفاده کرده ام.(یکی را انتقال داده و یکی را در حال پرداخت میباشم).
خواستم ببینم آیا همسرم که هیچ وامی استفاده نکرده و هیچ ملکی نداشته با خرید اوراق میتونه از تسهیلات مسکن یکم در تهران استفاده کنه؟؟
ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۰, ۱۳۹۶ در ۲:۰۸ ب.ظ

  سلام. وام اوراق و تسهیلات مسکن یکم دو وام جدا می باشند. برای دریافت وام اوراق باید اوراق خرید و برای اخذ وام مسکن یکم باید سپرده گذاری کرد که با توجه به شرایط همسرتان ایشان میتواند از وام مسکن یکم به شرط سپرده گذاری استفاده کند.

حمید · فروردین ۲۰, ۱۳۹۶ در ۳:۱۲ ق.ظ

سلام جناب ثابتی

بنده ۵ سال پیش مسکن مهر ثبت نام کرده ام ولی هنوز واحدم را تحویل نگرفته ام و دفترچه قسطی هم برای اینجانب صادر نشده است از طرفی یکسال هم هست در وام مسکن یکم سرمایه گذاری کرده ام میخواستم بدونم با این شرایط استعلام بنده قرمز میشه ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۰, ۱۳۹۶ در ۲:۱۳ ب.ظ

  سلام. لطفا از اداره راه و شهرسازی محل سکونتتان استعلام کنید. سامانه مربوط به فرم ج در آن اداره موجود است.

پروشات · فروردین ۱۶, ۱۳۹۶ در ۶:۵۸ ب.ظ

سلام اگر تاریخ افتتاح حساب برای وأم مسکن یکم زوجین یک ماه فاصله داشته باشد وام در تاریخ افتتاح حساب دوم آماده میشود؟

علی · فروردین ۱۴, ۱۳۹۶ در ۴:۲۴ ب.ظ

سلام ممنون از اطلاع رسانی تان
۱-برای مسکن اولی اگر قبلا منزل به ناممان باشد و در در حال حاضر هیچ ملکی به ناممان نباشد می توان اقدام به گرفتن وام مسکن اولی نمود؟
۲- برای گرفتن وام مسکن اولی نیاز نیست متاهل باشیم؟
۳- برای خرید آپارتمانی که از پروانه ساخت ان بیش از ۲۰ سال گذشته باشه پیشنهادتون چه نوع وامی هست؟
ممنونم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۱۵, ۱۳۹۶ در ۲:۲۷ ب.ظ

  سلام. ۱- مالکیت منعی برای دریافت وام مسکن یکم نیست و شما میتوانید برای ردیافت ان اقدام کنید. ۲-خیر، متاهل بودن شرط نیست. ۳- برای منازل بالای ۲۰ سال فقط میتوانید وام اوراق دریافت کنید آنهم تا سقف ۳۵ میلیون تومان.

نادر · فروردین ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۴ ب.ظ

ممنون برادر جنوبی واقعا اطلاع رسانیت عالیه من چندتا کارمند بانک مسکن دارم تو فامیل از اونا نمیپرسم بیشتر به سایت شما میام.
ببخشید برای مراک استان ۳۰ م برای یکسال باید بمونه درسته؟ یا سه سال ۱۰م؟ یا میانگین؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۱۲, ۱۳۹۶ در ۳:۰۷ ق.ظ

  از محبت شما ممنونم.برای وام مسکن یکم میانگین حساب در طول دوره سرمایه گذاری مد نظر قرار میگیرید. ولی در نظر داشته باشید که مبالغ کمتر از ۱۰ میلیون تومان امتیاز تعلق نمیگیرد.

حمید رضا حافظی · فروردین ۳, ۱۳۹۶ در ۶:۴۱ ب.ظ

با سلام و تبریک سال نو.
استاد گرامی میخواستم در مورد پرداخت وام مسکن یکم ی سری اطلاعات بگیرم.
بنده ۴\۷\۹۵ افتتاح حساب کردم و تقریبا میانگین دوره اول حدود ۱۵ تومن شده پولم و برداشت کردم .تا چه زمانی باید واسه پر کردن دوره ۲ اقدام کنم ؟؟ اگر اواسط برج ۲ حسابم رو پر کنم دوره قبلی خراب میشه ؟؟ قاعده کلی به چه شکل است ؟؟
من اگر دوره ۲و ۳ هر دوره میانگین حسابم حدود ۳۳ بشه. بعد از دوره ۳ میتونم وام بگیرم یا باید دوره ها زوج باشه؟؟
اگر امکان داره یک توضیح اجمالی بدید بسیار ممنون میشم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۳۷ ق.ظ

  سلام. نوروزتان مبارک. هر چه سریعتر دوره دوم را تکمیل کنید در غیر این صورت امتیاز گذشته تان نیز کاهش خواهد یافت. در حساب مسکن یکم شما پس از دو دوره (یکسال) و در صورت کسب سقف امتیاز میتوانید موجودیتان را کاهش دهید

محمدرضا · اسفند ۱۶, ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۳ ب.ظ

سلام و خسته نباشی
بنده دارای ۲ ملک که یکی از آنها دارای وام مسکن می باشد میخواستم بدونم برای همسرم که هیچ سندی به نامش نیست می توان وام مسکن یکم حساب باز کرد؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۶, ۱۳۹۵ در ۱:۲۷ ب.ظ

  سلام. بله، مشکلی ندارد.

   محمدرضا · اسفند ۱۶, ۱۳۹۵ در ۲:۰۹ ب.ظ

   ممنون از پاسخگویی حضرتعالی
   یه قسمتی در بروشور بانک مسکن پیرامون وام مسکن یکم نوشته است که متقاضی می بایست درآمد مستقل و توانایی بازپرداخت رو داشته باشد,حال سوال بنده اینه که همسر من که خانه دار است مشمول می شود یا نه؟ با این توضیح که بنده کارمندرسمی بخش دولتی و قادر به ارائه کسر از حقوق برای ایشان می باشم

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۰, ۱۳۹۵ در ۱:۴۸ ب.ظ

    طبق قاعده ی کلی خیر ایشان نمی تواند وام بگیرند اما در صورت موافقت شعبه و با ارائه ضامن دریافت اوراق ممکن است.

احمدرضا · اسفند ۱۲, ۱۳۹۵ در ۲:۴۶ ب.ظ

سلام
آیا وام قرض الحسنه از بانک مهر ایران که با سپرده گذاری با عنوان تعمیرات مسکن گرفته شده برای گرفتن وام مسکن یکم ایراد داره

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۲, ۱۳۹۵ در ۳:۵۹ ب.ظ

  سلام. اگ با عنوان مسکن (تعمیر مسکن) باشد ایراد دارد و شما نمیتوانید وام مسکن یکم بگیرید.

مهدی · اسفند ۸, ۱۳۹۵ در ۶:۲۹ ب.ظ

با سلام و تشکر خدمت اقای ثابتی، بنده و همسرم برای دریافت هشتاد ملیون مسکن یکم در آبادان(شعبه خودتون😋) سپرده گذاشتیم. سوالم اینه که اگه خونه ای رو خودش وام داشته باشه میشه با وام مسکن یکم تجمیع کرد یا باید خونه ای خرید که سندش آزاد باشه و بدهی نداشته باشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۱, ۱۳۹۵ در ۳:۳۰ ب.ظ

  سلام. دوست عزیز. موضوع مهم این است که وام قبلی چه نوع وامی است وام اوراق است یا با سپرده یا انتقال سهم الشرکه که در این صورت شرایط هر کدام فرق می کند.

مهدی · اسفند ۸, ۱۳۹۵ در ۲:۰۵ ب.ظ

ب سلام مجدد
ایا برای وام مسکن یکم ضامن هم جز واجبات هست؟
با سپاس

سعید · اسفند ۸, ۱۳۹۵ در ۱:۵۷ ب.ظ

السلام خدمت شما برادر بزرگوار
سوالی داشتم اگر لطف کنید و پاسخ بدین ممنون میشم.
من میخواستم از مدل وام از طریق اوراق وام مسکن اولی زوجین بگیرم, اولا میخواستم بدونم امکانش هست من فقط وام بگیرم یعنی فقط هشتاد ملیون مربود به زوج رو دریافت کنم ؟ یا حتما باید خانومم هم وام دریافت کنه ؟
دوما, ایا اگر هردو وام بگیریم و مجموع بشه ۱۶۰ ملیون در تهران ,ایا سند ملک خریداری شده رو باید سه دانگ سه دانگ به نام بزنیم یا میتونیم فقط به نام مرد یا زن بزنیم؟
ممنون از اینکه وقت میگذارید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۰, ۱۳۹۵ در ۲:۲۸ ب.ظ

  سلام. ۱) حتما هر دویتان باید اقدام کنید و اخذ وام کامل برای یک نفر امکان پذیر نیست. ۲)سند باید سه دانگ سه دانگ زده شود.

رضا · اسفند ۸, ۱۳۹۵ در ۱۱:۴۱ ق.ظ

با سلام
بنده به اتفاق همسرم قصد اخد وام مسکن یکم در تهران را داریم
با عنایت به اینکه آپارتمان خریداری شده در رهن بانک قرار داشته و اصل و فرع هر دو وام را پوشش میدهد آیا وجود ضامن آن هم با گواهی کسر از حقوق الزامی میباشد؟
مصوبه قانونی هست که ضامن هم اخذ کنند؟
در صورت نبود ضامن با کسر از حقوق چکار باید کرد؟ آیا میتوان مبلغی نزد بانک سپرده گذاشت؟
با تشکر از راهنمایی شما

مهدی · اسفند ۸, ۱۳۹۵ در ۷:۳۳ ق.ظ

با سلام مجدد
جناب اقای ثابتی
چنانچه گواهی اشتغال بکار لازم باشد عنوان ان باید به ریاست شعبه بانک مسکن مذکور باشد؟و دفترچه بیمه هم الزامی میباشد؟لطفا راهنمایی فرمایید
با سپاس

مهدی · اسفند ۸, ۱۳۹۵ در ۵:۳۱ ق.ظ

جناب اقای ثابتی
با سلام و احترام
در ارتباط باوام مسکن یکم بعد از سپری شدن مدت یکسال چه مدارکی لازم می باشد؟بنده در شرکت خصوصی کار میکنم چه مدارکی باید همراه داشته باشم و قطعا کسری حقوق ندارم؟در ضمن بنده پنج فروردین سال ۹۵ سپرده نزد بانک گذاشتم ایا میتونم پنجم سی میلیونی که گذاشتم رو برداشت کنم؟
ممنون از راهنمایی تون
ارادتمند خاوری

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۲, ۱۳۹۵ در ۳:۳۳ ب.ظ

  سلام. سند منزل مورد معامله+پروانه ساخت با عمر حداکثر ۱۵ سال +پایان کار و افراز نامه در صورت آپارتمانی بودن. در صورت کسب کامل امتیاز میتوانید موجودی حسابتان را کاهش دهید.

   حسین · اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۲ ق.ظ

   سلام اقای ثابتی….ببخشید منم امتیازم کامل شده و تو این هفته می خوام درخواست وام بدم از بانک پرسیدم می خوام اون دو تا ده تومن حساب خانومم و خودم رو جهت پرداخت به فروشنده بردارم گفتن نمیشه باید در روز تحویل چک بانک به فروشنده یعنی بعد از رهن سند به نام بانک این کار رو کنید….حرفشون درسته? مسئول تسهیلات قبلا گفته بود میشه….امروز رئیس شعبه گفت نمیشه….با تشکر….

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · خرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۶:۰۹ ق.ظ

    سلام. سلام میتوانید موجودی خود را کاهش دهید. البته مقدار کمی در حساب نگه دارید.

مصطفی رنجبر · اسفند ۲, ۱۳۹۵ در ۵:۱۲ ب.ظ

سلام؛
من و همسرم مشهد حساب باز کردیم ولی بخاطر کارم اومدیم شیراز، الان خانمم استراحت مط