وام اوراق بانک مسکن چیست؟

منتشرشده توسط سید مسلم ثابتی در تاریخ

یکی از ارزانترین روشهای خانه دار شدن استفاده از تسهیلات با سپرده مسکن یکم بانک مسکن است، این تسهیلات که طرح زوجین آن مزایایش را دو چندان کرده است، نرخ سودی بسیار مناسب داشته و با بازپرداخت طولانی جذابیتی بیش از سایر روشهای تامین مالی دارد.

اما اگر برای گرفتن وام سپرده‌ای از قبل ندارید یا اینکه هم اکنون نیاز به دریافت وام دارید، بانک به شما می‌گوید که باید امتیاز وام فرد دیگری را بگیرید. یعنی کسی که از قبل در بانک سپرده‌گذاری کرده و صاحب‌امتیاز وام شده می‌تواند این وام را به شما انتقال دهد. بالطبع فرد انتقال‌دهنده بابت پولی که از قبل در حساب خوابانده و از هزینه فرصت آن این امتیاز وام را به شما می‌فروشد تا شما بدون نیاز به سپرده‌گذاری و به‌سرعت وام دریافت کنید. این کار از طریق اوراق انجام می‌شود.

اوراق که به «تسه» مشهور است درواقع یک حق امتیاز برای دریافت وام است. بانک مسکن برای جذاب‌تر کردن سپرده‌گذاری در این بانک نسبت به بانک‌ها دیگر علاوه بر دادن سود با شرایط خاصی به مشتریان اوراق هم می‌دهد. با هر برگ اوراق می‌توان از بانک مسکن ۵۰۰ هزار تومان وام بگیرید.

برای اینکه اوراق تهیه کنید دو راه کلی دارید. اول اینکه خودتان حساب سپرده ممتاز در بانک مسکن داشته باشید و بابت سپرده خودتان اوراق بگیرید. اما اگر برای خرید ملک و گرفتن وام عجله دارید باید آن را از افراد دیگری که اوراق دارند بخرید. اوراق در بازار فرابورس معامله می‌شوند. راه ساده اینست که می‌توانید به یک شعبه بانک مسکن مراجعه کنید و آن‌ها تمام کارهای لازم را برای شما انجام می‌دهند.

قیمت اوراق برحسب عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. یعنی هرقدر نسبت عرضه به تقاضا بیشتر باشد قیمت هم کمتر می‌شود و اگر تقاضا برای خرید اوراق بالا رود قیمت آن‌هم بالاتر می‌رود. بنابراین قیمت اوراق حتی در روز هم ممکن است چند بار تغییر کند. آخرین قیمت اوراق را می‌توانید در این لینک ببینید.

موضوعی که ممکن است در ابتدا کمی برایتان نامفهوم باشد این است که برای هر ماه اوراق جداگانه‌ای وجود دارد. وقتی به لیست قیمت‌ها نگاه می‌کنید متوجه می‌بینید که مثلاً قیمت اوراق شهریور ۹۴ با قیمت اوراق مهر ۹۵ و دیگر اوراق تفاوت دارد.

اوراق عملاً تاریخ انقضا دارند. یعنی وقتی اوراقی منتشر شد برای استفاده از آن و دریافت وام تا ۲ سال مهلت وجود دارد و بعد از آن اوراق باطل می‌شود و بانک دیگر بابت آن وامی نمی‌دهد. بنابراین اگر اوراقی مهر ۹۴ منتشر شده است تا مهر ۹۶ اعتبار دارد. بنابراین هرقدر اوراقی جدیدتر باشد مدت اعتبار آن بیشتر است و ارزش بیشتری دارد.

با اینکه اوراق جدید‌تر زمان اعتبار بیشتری دارند اما گاهی می‌بینیم که اوراق قدیمی‌تر در بازار به قیمت بالاتری فروخته می‌شود. این اوراق هیچ مزیتی نسبت به اوراق جدیدتر ندارند و حتی تاریخ ابطالشان هم نزدیک‌تر است.

ارزان‌ترین اوراق تسهیلات مسکن را بخرید. اوراق تاریخ‌های مختلف به لحاظ کارکرد هیچ تفاوتی باهم ندارند. با این‌حال در یک مورد حتماً با بانک هماهنگ باشید. از زمانی که اوراق را می‌خرید تا زمان استفاده در بانک ممکن است مدتی زمان صرف شود و درصورتی‌که اوراق شما به زمان ابطال خیلی نزدیک باشد ممکن است پیش از استفاده در بانک باطل شود. بنابراین این زمان را در نظر بگیرید.

سقف وامی که با خرید اوراق می‌توانید بگیرید در تهران ۶۰ میلیون تومان است. در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون و در سایر شهرها هم ۴۰ میلیون تومان می‌توانید وام بگیرید.

نرخ سود این وام ۱۷٫۵ درصد است و مدت‌زمان بازپرداخت اقساطش هم ۱۲ سال است. بازپرداخت اقساط هم به روش ساده و هم به روش پلکانی ممکن است. در روش ساده شما یک مبلغ مشخص را هرماه در کل دوره بازپرداخت می‌پردازید. اما در روش پلکانی مبلغ اقساط به‌تدریج بیشتر می‌شوند.

اقساط وام اوراق بانک مسکن :
برای وام ۶۰ میلیون تومانی در تهران ماهیانه حدود ۱ میلیون تومان
رای وام ۵۰ میلیون تومانی در مراکز استان‌ها و شهرهای با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ماهیانه حدود ۸۳۳ هزار تومان
برای وام ۴۰ میلیون تومانی در سایر شهرها هم ماهیانه حدود ۶۶۷ هزار تومان

سود این وام ۱۷٫۵ درصد است. ولی باید توجه داشت که شما بابت خرید اوراق باید پول بپردازید و اگر این عدد را از مبلغ وام کم کنیم به این معنی است که شما عملاً بابت مبلغ وام کمتری باید اقساط تعیین‌شده را بپردازید.

فرض کنیم شما می‌خواهید ۶۰ میلیون تو. مان وام بگیرید. با هر برگ اوراق می‌توانید ۵۰۰ هزار تومان وام بگیرید. بنابراین برای ۶۰ میلیون وام باید ۱۲۰ برگ اوراق بخرید. فرض کنیم که قیمت هر برگ اوراق ۸۰ هزار تومان باشد. در این صورت برای تهیه ۱۲۰ برگ اوراق باید ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بپردازید. اگر این رقم را از مبلغ وام کم کنیم شما عملاً ۵۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دریافت کرده‌اید.

شرایط دریافت وام اوراق بانک مسکن :
سن بنا نباید بیشتر از ۲۰ سال باشد (از تاریخ صدور اولین پروانه ساختمانی)
مبلغ وام نباید بیشتر از ۸۰ درصد قیمت ملک کارشناسی شده توسط ارزیاب بانک باشد.
عدم وجود سابقه چک برگشتی و بدهی سررسید شده در سیستم بانکی

در کنار این وام می‌توانید یک وام جعاله ۱۰ میلیونی هم از بانک مسکن بگیرید. سود این وام هم ۱۷٫۵ درصد است اما دوره بازپرداختش کوتاه‌تر و حداکثر ۵ سال است. اقساط آن نیز حدود ۲۵۰٫۰۰۰ تومان است.

در این اینفوگرافیک میتوانید مراحل اخذ وام اوراق بانک مسکن را مشاهده کنید.:

 

وام اوراق

وام اوراق

 

 


سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

464 دیدگاه

علیرضا · اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ در ۴:۱۸ ق.ظ

اگر وام اوراق تسه با اقساط ۱۲ ساله بگیرم، امکانش هست که اقساط رو زودتر پرداخت کنم و سود کمتری پرداخت کنم؟ مثلاً اگر من وام ۱۲ ساله رو توی ۶ سال پرداخت کنم و بانک قرار بوده که در پایان ۱۲ سال ۱۵۰میلیون مجموعاً از بنده بگیره، آیا اگر توی ۶ سال پرداختش کنم میشه ۷۵ میلیون؟
سوال دیگه اینکه شخصی که وام میخواد بگیره لازم نیست که حتماً کار دولتی یا ضامن دولتی داشته باشه و میتونه یه شخص با شغل آزاد یا هرچی باشه؟

با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۱, ۱۳۹۷ در ۵:۲۲ ب.ظ

  سلام. بله، با پرداخت اقساط بالاتر، وامتان زودتر تمام شده و کاهش سود خواهید داشت. تشخیص این امر و تایید آن بر عهده شعبه است اما بدیهیست که فرد وام گیرنده باید درآمد مستقلی داشته باشد

محمود · اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۹ ب.ظ

ب
باسلام خدمت شما،من ی خونه تو مسکن مهر میخوام بخرم
که خودش وام داره،ایا میتونم اوراق هم بخرم چون پولم کافی نیست

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ در ۲:۰۸ ب.ظ

  سلام. خیر، با وام مهر نمیتوان وام دیگری تجمیع کرد

سمیه · اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۶ ق.ظ

سلام،
در صورتی که بخواهیم وام اوراق قرضه بگیریم نیاز به یک ضامن دارد، درسته؟
شرایط ضامن چیه؟
ضامن بازنشسته آموزش پرورش با ۷۰ سال سن می تونه باشه؟
ضامن غیر بازنشسته من شهرستان ه و من می خوام از بانک مسکن شعبه سبلان تهران درخواست وام اوراق قرضه کنم آیا ضامن باید تو بانکی که درخواست وام داده میشه حضور داشته باشه یا می تونه به صورت غیر حضوری برگه های ضمانت را تو بانک مسکن شهرستان اصفهان پر کنه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱:۳۵ ب.ظ

  سلام. تعیین شرایط ضامن در اختیار شعبه خودتان است.

علی · اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ در ۸:۰۳ ق.ظ

این انصافه بیشتر از دو برابره وامی که گرفتیمو پس بدیم؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱:۱۷ ب.ظ

  البته در مدت ۱۲ سال. میتوانید ۶ ساله نصف این مبلغ را پس دهید و سه ساله یک چهارم ان را.

علیرضا ... · اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷ در ۴:۳۸ ق.ظ

سلام آقای ثابتی .. ممنون از راهنماییاتون ..
میخواستم بدونم تو کرج چن تومن میشه اوراق واسه خرید مسکن گرفت..اگه مثلا ۶۰ تومن بشه گرفت ..قسطش ماهی چقد در میاد و چقد واسه خرید ۶۰ تومن اوراق باید هزینه کرد ..البته باید بگم من یه واحد دیگه شهرستان دارم که نمیخوام بفروشمش که از بازپزداخت وام مسکن اون ۱۵ تومنی مونده ..
سوال آخر اینکه پس از قولنامه کردن چقد طول میکشه تا اوراق دستمون رو بگیره ..

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ در ۲:۱۵ ب.ظ

  سلام. انفرادی ۵۰ میلیون و زوجین ۸۰ میلیون/ قسط ۵۰ تومان ماهانه ۸۳۰٫۰۰۰ تومان است و جعاله ۱۰ میلیونی هم ۲۵۰٫۰۰۰ تومان. / حدود سه هفته تا یک ماه

SAJAD · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷ در ۵:۱۱ ق.ظ

سلام خسته نباشید ببخشید به نظر شما اگر سپرده بگذاریم و بعد وام بگیریم بهتره یا اوراق بخریم؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷ در ۴:۴۵ ب.ظ

  سلام. مسلما سپرده گذاری مناسب تر است. هم هزینه اوراق ندارید و هم قسط کمتری پرداخت میکنید.

علیرضا ... · اردیبهشت ۸, ۱۳۹۷ در ۳:۱۱ ب.ظ

با سلام مجدد خدمت شما و خسته نباشید ..
من تو شمال یه واحد آپارتمان چند سال ساز دارم . میخواستم بفروشم و چند تومن روش بزارم و تو تهران یه واحد کوچیک بگیرم ..
میخواستم با توجه به تجربتون بدونم تو این شرایط ولنگار قیمت خونه تو تهران ..کار درستی هست خونه خریدن به هر قیمتی ؟؟ چون قیمت خونه تو شهرستان تکون خاصی نخورده و من میترسم همینجوری پیش بره تا چند ماه دیگه اصلا نتونم خونه ای تهران بگیرم .. یا اینکه این شرایط ناجور قیمت تو تهران چند ماه دیگه یکم متعادل میشه ..
با تشکر از شما …

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷ در ۴:۳۸ ب.ظ

  سلام. بدیهیست که افزایش قیمت در تهران بیشتر از شهرهای کوچک است. پس فکر میکنم خرید منزل در تهران به صرفه تر باشد البته به شرطی که باقیمت مناسب خریداری شود.

ام البنین قربانی · اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷ در ۸:۳۸ ب.ظ

سلام وقت شما بخیر
بنده میتوانم وام مسکن جانبازی بگیرم با این حال مقداری پول کم میاورم ایا برای باقیمانده ان میتوان با سند همین ملک وام اوراق گرفت؟ یا باید سند ملک دیگری برای وام اوراق پیدا کنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۴ ق.ظ

  سلام. شما باید قبل از وام جانبازی، برای وام اوراق اقدام کنید. یعنی اول سند برای وام اوراق رهن شود و سپس برای وام جانبازی

علیرضا ... · اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۰ ب.ظ

سلام آقای ثابتی ..ممنون از وقتی که میزارید واسه پاسخ ..
میخواستم بدونم چطور موقع خرید مسکن خونه رو ۳ دونگ ۳ دونگ به نام ۲ نفر بزنیم ..
چون بانک میگه باید سند بنام وام گیرنده باشه ..

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷ در ۸:۲۶ ب.ظ

  اگر تصمیم داردی روی همه ی شش دانگوام بگیرید حتما باید ملک بنام زن و شوهر ( دو تا سه دانگ) شود.

نوابی · اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۰ ق.ظ

سلام
من بخوام وام زوجین ۸۰ میلیونی بگیرم قسط بابد چقدر بدم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱:۱۴ ب.ظ

  سلام. اگر از محل اوراق باشد حدود ۱٫۳۵۰٫۰۰۰ تومان

سعید · فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ در ۸:۳۳ ق.ظ

سلام آقای ثابتی عزیز
بنده یه ملکی در تهران دارم که الان میخوام بفروشمش،خریدار میخواد از وام اوراق استفاده کنه.حدود ۲۰ میلیون تومن میخواد وام بگیره.
سوال ۱: میخواستم بدونم حضور بنده در بانک الزامیست یا خیر؟چون بنده در تهران نیستم.و اگر الزامیست آیا میشود بنده از شعبه دیگری اقدام کنم؟
سوال ۲: اینکه وام به اسم خریدار صادر میشود؟ و در صورت عدم پرداخت اقساط وام با بنده که کاری ندارند؟
سوال ۳: لطفا در مورد نحوه محاسبه سود وام اوراق میشه یه توضیح بدین.که یه نفر که وام ۴۰ تومنی میگیرهچرا باید مبلغ ۸۴ تومن بده؟(البته بغیر از اون مبلغ اوراق که ابتدای خرید اوراق باید پرداخت کنه)
اینجوری که محاسبه میکنن بیشتر از ۱۷٫۵ درصد میشه که.بعد این سود ۱۷٫۵ درصد سالیانست؟
ممنون بابت وقت که گذاشتین.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ در ۵:۰۸ ب.ظ

  سلام. ۱- بله، باید در شعبه حضور پیدا کنید. البته حضورتان برای دفترخانه و انتقال سند نیز لازم است. ۲- خیر، کاری با فروشنده نداریم. خریدار متعهد پرداخت اقساط است. ۳- مبلغ سود ۱۷٫۵ درصد سالیانه است.در صورتی که خریدار وام را ۱۲ ساله پرداخت میکند. فرمول محاسبه سود را با کمی جستجو در اینترنت میتوانید پیدا کنید.

کامران · اسفند ۲۵, ۱۳۹۶ در ۷:۵۴ ق.ظ

با سلام.وام جعاله همون اوراق؟برای گرفتنش باید سپرده بزاریم یا پولی بریم ک بهمون بدن!

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۸, ۱۳۹۶ در ۵:۵۹ ب.ظ

  وام جعاله همان وام تعمیر است که باید برای دریافت آن اوراق تهیه کرد.

الی · اسفند ۲۴, ۱۳۹۶ در ۶:۱۲ ق.ظ

سلام
ببخشیداین جوازساخت ک میگید رو فروشنده دستش نداره.آیا باید بامراجعه به شهرداری مدرکی دال بر کمتر بودن سن بنا از ۲۰ سال تهیه کنم؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۷, ۱۳۹۶ در ۵:۴۳ ب.ظ

  سلام. بله، با ارائه سند و پلاک ثبتی به شهرداری میتوانید کپی برابر اصل جواز ساخت را دریافت کنید.

پریسا معیر طرقی · اسفند ۲۳, ۱۳۹۶ در ۶:۵۷ ق.ظ

سلام روزتون بخیر ، من سال ۸۶ وام ۱۵ میلیونی از بانک مسکن گرفتم . قصد گرفتن وام جدید رو داشتم . دیروز به یکی از شعب بانک مسکن مراجعه کردم و گفتن که چون یک بار وام گرفتین حتی اگه تسویه کنین بهتون وام تعلق نمیگیره و فقط میتونین با گذاشتن سپرده ۱۰ میلیون تومنی فقط ۲۰میلیومن وام بگیرین. و باید اوراق بخرین . می خواستم ببینم این قضیه صحت داره و من دیگه نمیتونم از وام مسکن استفاده کنم ?

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۲۸, ۱۳۹۶ در ۵:۴۹ ب.ظ

  سلام. در صورتی که قبلا وام مسکن دریافت کرده اید دیگر نمیتوانید از وام مسکن یکم استفاده کنید. وام اوراق و صندوق پس انداز مسکن شامل شما می شود.

زهرا بچاری · اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ در ۸:۰۹ ق.ظ

سلام هر برگ اوراق در عوض چه مقدار پول وچه مدت در حساب به فرد تعلق میگیره؟

چهره پرداز · اسفند ۱۲, ۱۳۹۶ در ۵:۰۲ ب.ظ

سلام برای دریافت وام أوراق خرید مسکن نیاز ب ضامن هست یان؟متشکر

امیر · اسفند ۱۱, ۱۳۹۶ در ۳:۵۱ ب.ظ

سلام
ایا وام اوراق قابل انتقال است؟ممنون

مجتبی · اسفند ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۱۵ ب.ظ

سلام … از شما متشکرم بابت توضیحات منتشر شده در خصوص وام اوراق قرضه(تسه) . اگر بخواهیم برای ۴۰ میلیون تومان وام ، مدارک لازم را به بانک ببریم، آیا به غیر از به رهن رفتن سند خانه، ضامن هم لازم است؟

احسان · بهمن ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۶ ب.ظ

با سلام و خسته نباشید. آیا امکان دریافت وام اوراق از طریق خرید ملک از همسرم وجود دارد؟ میزان وام ۲۰ – ۲۵ میلیون تومان و در شهر تهران. میزان اقساطش چقدره؟
همچنین با گرفتن این وام آیا امکان دریافت وام مسکن یکم در آینده وجود دارد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۹ ب.ظ

  سلام. خیر، از همسرنمیتوان خرید کرد./حدود ۳۰۰ تومان/ بله، دیگر نمیتوانید وام مسکن یکم بگیرید.

فتاحی · بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۱ ق.ظ

سلام.
ما میخواییم یه خونه بگیریم که سندش وام داره.اما وامش خیلی نیست.
اگه بخواییم از سند یکی دیگه که سندش آزاده استفاده کنیم و وام اوراق بگیریم باید چیکار کنیم آیا میتونیم باهاش ۲۰میلیون وام اوراق برداریم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۱۵, ۱۳۹۶ در ۵:۳۶ ب.ظ

  سلام. اگر منزل مورد نظر شرایط وام را داشته باشد مشکلی نیست (۲۰ سال ساخت بیشتر نباتشد و دارای پروانه ساخت و پایانکار باشد.

مجید · بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ در ۸:۵۶ ب.ظ

سقف وام در تهران ۶۰ میلیون نوشته شده
برای هر نفر از ذوجین این مبلغ ؟

مجید · بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ در ۶:۰۷ ق.ظ

سلام خسته نباشید برای خونه حدود ۳۰۰ میلیون تومن تا چه مبلغی اوراق تعلق میگیره؟منظور از ۸۰ درصد ملک چقدر میشه ممنونم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۹, ۱۳۹۶ در ۳:۱۷ ب.ظ

  سقف وام در تهران ۶۰ میلیونف در شهرهای بزرگ ۵۰ میلیون و سایر شهرها ۴۰ میلیون می باشد.

امید · بهمن ۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

سلام خسته نباشید
من مبلغ ۶۰ میلیون تومان پول دارم
میخواستم ۶۰ میلیون هم وام بگیرم از طریق بانک مسکن
سوالم این بود که آیا برم از طرح مسکن یکم استفاده کنم یا اوراق بخرم؟ اگه از مسکن یکم استفاده کنم خونه طی ۱۲ ماه گرون نمیشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · اسفند ۹, ۱۳۹۶ در ۲:۴۰ ب.ظ

  سلام. باید شرایط خودتان را بررسی کنید. از طرفی افزایش قیمت منزل را شاهد هستیم و از طرفی دیگر هزینه بسیار پایینتر وام مسکن یکم

نازنین حمیدی · دی ۲۶, ۱۳۹۶ در ۶:۰۶ ب.ظ

سلام خسته نباشین ما یه خونه دیدیم ۲۷۷ میلیونه میخوایم ۱۲۰ میلیون وام بگیریم بهمون میدن؟واینکه ۱۲۰ میلیون وام بگیریم ماهی چقدر باید پرداخت کنیم؟ودراخر ۱۲۰ میلیون ک وام میگیریم چقدر باید پس بدهیم؟ممنون میشم جواب این سه تا سوال منو بدین

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ در ۴:۰۲ ب.ظ

  سلام. لطفا شهر مورد نظر خود را قید کنید. و اینکه آیا سپرده دارید یا از طریق اوراق تصمیم به اخذ وام دارید

محسن · دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۳:۴۶ ب.ظ

سلام وام اوراق به خونه های ماده صد که پایان کار و سند هم دارن تعلق میگیره؟ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۱, ۱۳۹۶ در ۷:۲۳ ب.ظ

  سلام. شرایط لازم وجود سندف پروانه ساخت و پایانکار است و اگر ملکی این موارد را داشته باشد میتوان روی آن وام بگیرید.

م.خسروی · دی ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱:۱۸ ب.ظ

سلام
من قبلا از وام مسکن خانه های مسکن مهر استفاده کردم که فروختم و تموم شد ولی وامشو واگذار نکردم یعنی به اسم خریدار نزدم ولی خودش پرداخت میکنه
الان تهران خریدم و میخوام اوراق بخرم آیا مانعی نیست؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱:۳۷ ب.ظ

  سلام. مانعی برای وام اوراق نیست. ولی اگر سند و وام را هر چه زودتر بنامش بزنید بهتر است

میثم · دی ۱۶, ۱۳۹۶ در ۸:۲۴ ق.ظ

با سلام و خسته نباشید
حدود ۲ سال پیش یک واحد مسکونی که مبلغ ۴۵ تومن وام اوراق داشت بصورت وکالتی به شخصی فروختم الان خریدار اقساط بانک را دیر پرداخت میکند که باعث مشکلات زیادی برای بنده از جمله عدم دریافت چک ، عدم خرید خودرو شرایطی ، عدم دریافت وام و … شده
آیا بانک میتواند از بنده بدلیل فروش خانه بدون اطلاع بانک شکایت کند؟
آیا در صورت عدم پرداخت اقساط از سوی خریدار بانک میتواند واحد فوق را به مزایده فروش بگذارد؟ راه حل شما برای انتقال قطعی وام و سند به اسم خریدار چیست؟
ممنون از شما بزرگوار

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۱۶ ب.ظ

  سلام. فروش ملک در رهن بانک بدون اجازه بانک غیر قانونی بوده. بهترین راه اینست که خریدار را مجبور کنید که به بانک مراجعه و سند را بنام خود بزند.

زن زندگی · دی ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۲۱ ب.ظ

با سلام و خسته نباشید من قصد خرید یه اپارتمان در شهرستان های تهران دارم که الان حدود شصت تومن برای خونه کم دارم و ده تومن برای کاببنت و سیستم گرمایش،آیا امکانش هست که به من غیر از شصت تومن وام جعاله بدن که برای تعمیر بخوام؟ باید به کجا مراجعه کنم و چی کارکنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۰۹ ب.ظ

  سلام. بله، تا پایان سال ۹۶ میتوانید تا ۲۰ میلیون هم وام جعاله بگیرید. همزمان با وام خرید درخواست وام جعاله را نیز به شعبه ارائه کنید.

ابوالفضل · دی ۱۲, ۱۳۹۶ در ۸:۰۵ ب.ظ

سلام خسته نباشید بنده یه ساختمان از واحدهای پیشفروش خریدم واین واحد وام اوراق داشت به ماگفتند ۲۰ میلیون اوراق داره حالا خونه رو میخوام بفروشم رفتم از بانک پرینت ۳ سال قسط گرفتم داخل برگه پرینت نوشته اصل وام ۲۳میلیون به نظر شما چرا ۲۳میلیونه؟واینکه آیا پیمانکار ۲۳میلیون گرفته به ماگفته ۲۰ میلیون؟یا چیز دیگریه خواستم راهنمایی کنید تا ما خریدار خونه رو قانع کنیم باتشکر از لطفتون.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۴:۰۶ ب.ظ

  سلام. احتمالا ۳ میلیون مازاد، سود دوران مشارکت بوده که طبق درخواست سازنده روی واحدها قسط بندی شده.

   ابوالفضل · دی ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۹ ق.ظ

   سلام من یکی از دوستانم همچین مشکلی را داره که اوراق ۲۰ میلیونی گرفته ولی اصل وام نوشته ۲۴ میلیون اون خودش خونه خودشو ساخته میگه چنین چیزی من نگفتم که سود مشارکت روی اقساط بیادواصلا صحبتی درمورد سود مشارکت نشد…. اگر سود مشارکت نباشه به نظر شما چی میتونه باشه؟واینکه آیا میشود سود مشارکتو از فروشنده اصلی گرفت یا نه؟

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · دی ۱۸, ۱۳۹۶ در ۴:۰۵ ب.ظ

    سلام. اگر دوستتان قبالا وام ساخت گرفته مطمئنا سود مشارکت داشته و اگر سود را نقدا برگشت نداده و پرداخت نکرده پس قسط بندی شده.

بهار · دی ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۸ ق.ظ

سلام و عرض ادب،من میخوام وام زوجین بگیرم و از جعالم استفاده کنم کل مبلغ۱۴۰تومن بشه ی خونه ۱۶سال قولنامه کردم با خرید اوراق از بیرون میخواستم ببینم چقدر زمان میبره تا وامو بدن من تا ۱۵ برج بهمن مهلت دارم ک ۱۴۰ تومن وامو بدم ممنون از پاسخگویتون

بهار · دی ۱۰, ۱۳۹۶ در ۵:۲۰ ق.ظ

سلام میشه شرایط مسکنی که با وام ۸۰ میلیون تومن میشه خرید چیه ؟متراژ و سال ساخت؟و …..

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۳, ۱۳۹۶ در ۴:۵۳ ب.ظ

  سلام. ۲۰ سال ساخت بیشتر نباشد (با توجه به تاریخ پروانه ساخت). پایانکار داشته باشد. سند ازاد باشد.

فرهاد · دی ۳, ۱۳۹۶ در ۵:۵۴ ق.ظ

سلام خسته نباشید واسه گرفتن وام ضامن هاحتما باید کارمند باشند ونامه کسر حقوق داشته باشن؟

میلاد · آذر ۲۸, ۱۳۹۶ در ۸:۱۸ ب.ظ

با سلام میخواستم بپرسم اگر سریعتر پرداخت بشه اقساط سودش کمتر میشه یا نه؟

محمد · آذر ۲۷, ۱۳۹۶ در ۷:۳۵ ب.ظ

سلام میخواستم پاین ترین میزان خرید اوراق تهران رو بدون
شروع از چه مقداره
هر برگ چه قدره الان

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۶ ب.ظ

  سلام. اگر منظورتان حداقل میزان وامیست که با اوراق میتوان گرفت، این مبلغ میتواند یک میلیون، دو یا ۵ میلیون باشد. به عبارتی هر مبلغی که بخواهید. هر برگ حدود ۷۵٫۰۰۰ تومان

مختاری · آذر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۷:۲۸ ب.ظ

سلام و عرض احترام
بنده جهت خرید امتیاز یک واحد از تعاونی مسکن شهرداری،نیازمند وام ۵۰تا ۷۰ میلیونی هستم.آیا از وام مسکن زوجین می‌توانم استفاده کنم؟ با توجه به اینکه مورد خرید بنده پیش فروش محسوب می شود و هنوز سند ندارد مشکلی برای دریافت وام نخواهم داشت؟این وام نیاز به ضامن کارمندی ندارد؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۲:۵۰ ب.ظ

  سلام. وام مسکن جهت خرید منزل می باشد و برای دریافت امتیاز از تعاونی این وام را نمیتوانید استفاده کنید. در ضمن وجود سند، پروانه ساخت و پایانکار از الزامات دیافت وام است.

آوا · آذر ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۶ ق.ظ

با سلام و عرض خسته نباشید.آیا برای وام بافت فرسوده هم می توان از روش خرید اوراق استفاده کرد.
اگر اوراق خریداری کنیم در شهرهای کوچک با کسر از اوراق به هر فرد چقدر وام میدهند .و چقدر باز پرداختش است؟
ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۰۹ ب.ظ

  سلام. بله، میتوانید اوراق بخرید ولی نرخ آن همان نرخ ۱۷٫۵ درصد خواهد بود. سقف وام در شهرهای کوچک ۴۰ میلیون است که هزینه اش حدود ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ خواهد شد.

علیرضا · آذر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۵:۲۳ ق.ظ

سلام آقای ثابتی ..
میخواستم بدونم اگه من آپارتمان خودم رو که چند تومنی از وام مسکن اون مونده بفروشم و وام رو بخوام به خونه جدید انتقال بدم ..میتونم خونه های وام دار بخرم ؟ یعنی ۲ تا وام به یه خونه قابل انتقال هست ؟ اگه راهی داره بفرمائید .. یا اگه من بخوام وام رو به خونه جدید انتقال بدم میتونم چند تومنی از اوراق مسکن هم واسه خرید خونه جدید بهره ببرم ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۲۲, ۱۳۹۶ در ۶:۴۹ ب.ظ

  سلام. به شرطی که از سقف وام مجاز بر روی یک واحد بالاتر نزند مشکلی نیست. (تهران ۶۰ میلیون، شهرهای بزرگ ۵۰ میلیون و سایر شهرها ۴۰ میلیون)

سعید · آذر ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۱ ق.ظ

باسلام من می خواهم ۳۵میلیون وام اوراقی مسکن بگیرم چطور باید اقدام کنم ؟ آیا سند واحدآپارتمانی که باید بخرم باید به نام من باشه؟ چند روز طول می کشد اوراق را بگیرم ؟ ممنون

عسل · آذر ۱۱, ۱۳۹۶ در ۸:۲۹ ق.ظ

سلام خسته نباشین.مرسی واسه پاسخگوییتون.من شنیدم بانک مسکن اگه از سقف وامتون واسه خرید خونه استفاده نکرده باشین بهتون وام میده.درسته؟میخوام ببینم من که وام زوجین گرفتم با ١٠ تومن جعاله در تهران.کلا ١١٠ تومن.سقف وامو زیاد کردن واسه تهران؟یا اینکه کلا بانک مسکن وامی داره که بهم بده؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۵:۵۹ ق.ظ

  سلام. خیر، وام جدید شامل شما نمیود. شما تنها میتوانید برای خرید خانه جدید از وام انفرادی استفاده کنید

احمد · آذر ۶, ۱۳۹۶ در ۲:۱۲ ب.ظ

با عرض سلام وخسته نباشید.
یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید..
من خودم قبلا از وام مهر استفاده کردم…میتونم وام مسکن یکم رو به نام همسرم و پدر همسرم وردارم؟؟؟
یعنی هر کدوم یک وام مستقل برای خرید مشترک یه واحد آپارتمان. …

سعيد · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۹:۱۵ ق.ظ

سلام خدمت شما
برای قسط بندی وام مسکن به شعبه رفتم به گفته ایشون باید ماهی ۹۴۰۰۰۰ تومن ماهانه قسط بدم . در حالیکه با توجه به نوع وام که اوراق مشارکت بود سودش ۱۷/۵ درصد محاسبه بشه میشه ماهی ۷۰۷۰۰۰ تومن ( ۱۰ ساله )
از متصدی که می پرسم چرا ۲۴۰۰۰۰ تومن باید بیشتر بدم ایشون میگن ۲۲ درصد سود جهت وام مشارکت به شما باید پرداخت بشه ! ایا این درسته ؟ یعنی من باید ۱۲۰۰۰۰۰۰۰ بدم به خاطر ۴۰۰۰۰۰۰۰ ! این عین ربا نیست ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۵۲ ب.ظ

  سود مشارکت تا زمان سررسید ۱۷٫۵ بوده. به احتمال زیاد مشارکت شما سررسید شده و مشمول جریمه گردیه است. نرخ جریمه برابر است با سود + ۶ درصد یعنی ۲۲٫۵…. در ضمن هر سود بالایی ربا نیست.

علیرضا... · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۷:۰۰ ق.ظ

سلام آقای ثابتی ..خسته نباشین..
من یه واحد تو رشت سال ۸۹ خریدم ..با ۲۰ تومن وام مسکن (۱۸ تومن وام ۲ تومن اوراق) ..الان میخوام بفروشمش و تهران یه واحد بخرم .. ۱۳ تومن از کل وام مونده ..میخواستم بدونم به صرفه هست که خونه رو با وامش واگذار کنم و واسه خونه جدید اوراق بخرم یا اینکه ۱۳ تومن وام رو به خونه جدید انتقال بدم . دوما اینکه اگه بخوام حدود ۴۰ تومن اوراق بخرم واسه خونه جدید ..چقد هزینه خرید اوراق میشه و اقساط ماهیانه که باید ماهیانه بابته خرید اوراق بدم چقد میشه ..
ممنون از راهنماییتون …

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۸, ۱۳۹۶ در ۷:۰۵ ب.ظ

  سلام. شما برای اخذ همین ۱۳ میلیون وام باید حدود ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه خرید اوراق کنید پس بهتر است که آنرا به ملک جدیدتان منتقل کنید (یا اینکه هزینه بروز اوراق را با خریدار حساب و کتاب کنید) / حدود ۶٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه اوراق با اقساط ۶۰۰ هزار تومانی

   علیرضا... · آذر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۸:۰۳ ق.ظ

   ممنون بخاطره اینکه وقت میزارید و پاسخ میدید ..

    علیرضا... · آذر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۸:۱۶ ق.ظ

    من اگه این ۱۳ تومن رو به خونه جدید انتقال بدم میتونم از خونه هایی که وام مسکن دارن استفاده کنم ؟ یا اینکه با انتقال این ۱۳ تومن به خونه جدید میتونم حدود ۴۰ تومن اوراق بخرم ؟

علی · آذر ۱, ۱۳۹۶ در ۳:۱۱ ب.ظ

باسلام.بنده درحال ساخت یه ساختمونی هستم برای خریداوراق اقدام کردم قراره کارشناسی کنن بعدخبربدن.میخواستم بدونم زمان خریدوتحویل اوراق مبلغ خریدروازاوراق هاکم میکنن یابایدنقداپرداخت بشه.ممنون میشم راهنماییم کنین.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۵۹ ب.ظ

  سلام. اوراق باید نقدا و قبل از ارسال به دفترخانه پرداخت شود

احسان · آذر ۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۰ ب.ظ

سلام جناب ثابتی
اول دستمریزاد به شما که این گنگی حاصل از دنگ و فنگ بانکی رو با زبان ساده برای ملتی که هشتشان گروی نه‌شان است، توضیح می‌دهید.
و اما…
بنده آبانماه ۹۶ مبلغ ۲۴ میلیون به منظور دریافت وام مسکن اول ۶۰ میلیونی به حساب واریز کردم. هنوز ۶ میلیون تا سقف واریزی فاصله دارم.

سوال۱:
آیا تا ۳۰ میلیون کامل نشود وارد زمانبندی یکساله دریافت وام نمی شوم؟! یعنی آبان سال آینده ۶۰ میلیون نمیگیرم؟! و هروقت ۳۰ میلیون کامل شد یکسال بعد دریافت دارم؟!

سوال ۲:
آیا خرید اوراق می‌تواند پروسه زمانی را کوتاه کند؟!

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۱:۴۸ ب.ظ

  سلام. از لطفتان ممنونم.
  شما از روز افتتاح حساب به شرط بالای ۱۰ میلیون بودن موجودی یک سالتان محاسبه می شود. شما میتوانید یکسال بعد از افتتاح حساب همان وام را بگیرید حتی اگر کمتر از ۶۰ میلیون باشد. مثلا وام ۵۴ میلیون تومانی بگیرید./ خرید اوراق میتواند اینکار را بکند ولی در اینصورت شما تا سقف وام اوراق میتوانید با اوراق کسری را جبران کنید. سقف اوراق در تهران ۶۰ ، شهرهای بزرگ ۵۰ و سایر شهرها ۴۰ میلیون است. پس یعنی اگر امتیازتان در تهران مثلا ۳۵ بود میتوانید فقط ۲۵ میلیون اوراق بگیرید تا سرانجام وامتان ۶۰ میلیون شود. یعنی نمیتوان گفت چون سقف وام یکم در ترهان ۸۰ میلیون است پس من هم ۳۵ امتیاز دارم و ۴۵ هم اوراق بگیریم./

حسین · آبان ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۴ ب.ظ

سوال ششمو یادم رفت بپرسم و اینکه به جز فیش حقوقیش میشه مدرک دیگه مبنی بر اینکه درامدش ماهیانش بیشتر از اقساطشه به بانک ارائه داد مثلا حساب بانکی سود داری که ماهیانه ۱ ملیون تومان سود میاد روش با توجه به اینکه ما توانایی پرداخت حتی دو برابر ۱/۳۳۰/۰۰۰ رو هم داریم ولی مدرک قانونی به جز گردش حساب بنده و حساب سود دار خانومم نداریم شما بندرو راهنمایی کنید که چی کار میتونیم بکنیم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۱۹ ب.ظ

  هر مدرکی که بتوانید به بانک ارائه دهید که توانایی پرداخت اقساط را دارید به بانک ارائه دهید.

حسین · آبان ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۲ ب.ظ

با سلام همسر بنده وام ۳۳ ملیون تومانی جوانان داره و الباقی ۶۰ ملیون رو هم میخواد اوراق بگیره که با حساب کتاب ما قسطش میشه ماهی ۸۲۵ هزار تومان تا اینجاش مشکلی نیست و شدنیه ولی ما به اون وام ۲۰ ملیونی جعاله هم نیاز داریم که جمع افساط ماهیانش میشه ۱/۳۳۰/۰۰۰
۱.اینکه همسر بنده حقوق ماهیانش که داخل فیشش خورده ۱/۳۰۰/۰۰۰ تومانه ولی دریافتیش ۲ ملیون تومانه
حالا سوال بنده اینه که ایشون میتونه وام ۲۰ ملیونی جعالرو هم بگیره ؟
۲.از جایی شنیدم که باید توانایی مالیش اثبات بشه با این فیش حقوقی میتونه هر سه وام رو بگیره یعنی جوانان اوراق و جعاله؟
۳.اگر نمیتونه وام جعالرو بگیره من خودم میتونم بگیرم؟البته من کارمند نیستم و شغلم ازاده گردش حسابم بالاست ولی جواز کسب ندارم؟
۴.اگر حقوق همسرم کشش وام جعالرو نداشته باشه و نظر بانک این باشه که نمیتونه وام رو بگیره میشه من با گردش حسابم که بالاست به عنوان ضامنش بشم؟
۵. اگر همه این موارد نشد و منم قبول نکردن میشه فقط ۱۰ ملیون وام جعاله بگیریم ؟
میبخشید قربان سوالات زیاد شد

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۱۸ ب.ظ

  سلام. درآمد ابرازی حداقل باید سه برابر کل اقساط پرداختی باشد. / شما نمیتوانید وام جعاله را بر روی آن سندی که همسرتان میخواهد وام بگیرد، بگیرید./ شما میتوانید ضامن ایشان باشید.

حامد · آبان ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۳ ق.ظ

سلام.
آیا برای استفاده از وام اوراق بانک مسکن نیاز به ضامن هم هست؟
چندتا ضامن می خواد و چه شرایطی باید داشته باشند؟

بنده ۲۸ سال دارم و مجردم و شغلمم ازاده. بهم تعلق می گیره اصلا!

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آذر ۱, ۱۳۹۶ در ۲:۰۳ ب.ظ

  سلام. شرایط ضامن در اختیار شعبه می باشد . معمو.لا زمانی که وام گیرنده فاقد درآمد ثابت ماهیانه باشد ارائه ضامن لازم است.

کاظمی · آبان ۲۱, ۱۳۹۶ در ۷:۰۶ ق.ظ

سلام اقای ثابتی خسته نباشید سوالی از خدمتتون دارم من اردیبهشت ۹۶حساب مسکن یکم باز کردم با توجه به اینکه موعد وام من اردیبهشت ۹۷ هست ایا با توجه به افزایش قیمت خونه عقلانی هست که بی خیال وام بشم والان با خرید اوراق مبادرت به تهیه مسکن نمایم؟؟؟؟ ممنون از پاسخ گویی شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۲۱, ۱۳۹۶ در ۳:۳۲ ب.ظ

  سلام. تفاوت نرخ مسکن یکم با اوراق حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد می باشد ( با احتساب هزینه خرید اوراق )

سعيد · آبان ۱۹, ۱۳۹۶ در ۸:۴۷ ب.ظ

با سلام خدمت جناب ثابتی محترم ، اینجانب سال ٩٢ با خرید اوراق ، وام ٢٠ میلیونی با بهره ١۵ درصد جهت خرید آپارتمان دریافت نمودم . آیا میتوانم از مزایای کارت ایثار ارتش جهت کم کردن بهره وام مسکن اقدام نمایم ؟ تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۱ ق.ظ

  سلام. تا بحال چنین موردی را مشاهده نکرده ام و در دسوتراعملها نیز چنین چیزی وجود ندارد.با این حال پینشهاد میکنم درخواست خودتان را به همراه مدارک لازم به شعبه دهید تا طی مکاتبه با دایره اعتبارات استان این امر پیگیری شود.

   سعيد · آبان ۲۶, ۱۳۹۶ در ۶:۳۱ ب.ظ

   تشکر ، موفق و تندرست باشید.

شعبانی · آبان ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۷ ق.ظ

دستمریزاد بسیار عالی ، امیدوارم همیشه در کارهاتون موفق و سربلند باشید.

امید · آبان ۱۳, ۱۳۹۶ در ۸:۴۹ ب.ظ

سلام
خسته نباشید.
بنده ساکن استان زنجان هستم و دقیقا نمیدونم که چقدر جمعیت داره. ولی در هر حال با اوراقی که بهم تعلق میگیره نمیتونم خونه بخرم…
میخواستم ببینم میتونم اوراق بگیرم ولی خونه رهن کنم؟
۲- من سال قبل دسته چک داشتم که چند برگ برگشتی و وصول نشده داره ولی برگشتی ها دست خودمه.فقط چند برگ وصول نشده بابت ضمانت بیرون دارم. آیا بانک مسکن چک رو استعلام می کنه؟
فکر کنم جوون های تازه متاهل مثل من تا آخر عمر نتونن صاحب خونه بشن…
سپاسگزارم از لطفتون.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱۴, ۱۳۹۶ در ۳:۱۱ ب.ظ

  سلام. ۱- خیر وام فقط برای ساخت یا خرید مسکن است. ۲-بله، استعلام چک برگشتی هم انجام می شود.

محمد · آبان ۸, ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۷ ق.ظ

خیلی مفید بود. ممنون که دانش خودتون رو به اشتراک می گذارید

ابراهیم · آبان ۷, ۱۳۹۶ در ۶:۳۱ ق.ظ

خیلی باحالی آقا مسلم ولک، واقعا دست مریزاد امیدوارم قدر شما رو بدونند هم مسئولین و هم مردم

لیلا · آبان ۶, ۱۳۹۶ در ۸:۵۲ ق.ظ

سلام وقت عالی بخیربنده قصد خرید اوراق جهت خرید مسکن رو دارم
جهت خرید مطلع شدم بابت خرید اوراق باید پول بپردازم امکان داره این پول رو روز آخر بردارید؟

لیلا فرامرزی · آبان ۳, ۱۳۹۶ در ۱:۳۵ ق.ظ

سلام من میخام اوارق تهیه کنم ولی اون مبلغ خیلی کمه واسه خونه خریدن من پوله کمی دارم با پول اوراق هم هنوز کم دارم میشه هم خودم هم همسرم اوراق بگیریم واگر بشه حدودا اقساطش رو هم ماهایانه چقدر میشه خیلی ممنون ازتون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۴, ۱۳۹۶ در ۴:۰۴ ب.ظ

  شما و همسرتان میتوانید هر دو با هم اوراق بگیرید. نرخ اوراق ۱۷٫۵ درصد است. مبلغ وام هم در شهرهای مختلف، متفاوت است.

محمد رضا ت · آبان ۲, ۱۳۹۶ در ۷:۵۸ ق.ظ

سلام ۱- نرخ تسهیلات اوراق مسکن در سال ۱۳۹۴ بهمن ماه چقدر بوده ( چنددرصد) ( اون زمان وام ۳۵ میلیونی با ۱۰ میلیون جعاله بود) ؟۲- چند تا وام مسکن از طریق اوراق میشه در بانک مسکن داشت ؟ ( همزمان میشه ۳ مورد وام مسکن به نام یک نفر داشت ) ۳- مبنای محاسبه قیمت گذاری کارشناس بانک مسکن بر چه اساسی هست ( بر اساس نوع ساخت یا سال ساخت ) به عنوان مثال خونه ای که مثلاً سال ۹۰ ۵۰ میلیون ارزش گذاری شده با گذشت زمان یعنی در سال ۹۶ بیشتر از ۵۰ میلیون شده یا کاهش پیدا میکنه ؟۴- اگه مشکل اعتبار سنجی وجود نداشته باشه و شعبه تائید کنه باز هم میشه وام جدید دریافت کرد . ممنون از شما .

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۵, ۱۳۹۶ در ۲:۴۳ ب.ظ

  سلام. ۱- ۱۵ درصد ۲- تنها ملاک در تعداد وامهای اوراق میزان درآمد و توانایی پرداخت اقساط است. ۳- قیمت بازار، نوع ساخت، مصالح، قدمت و … ۴- بله مشکلی ندارد

منصور · مهر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۵:۴۶ ق.ظ

سلام من سال ۹۵ مبلغ ۳۰ م تومان وام با خرید اوراق از بانک مسکن گرفتم میخوام برنامه ریزی کنم بعد ۵ سال فک رهن کنم و به ۱۲ سال نکشه میشه لطفا کسی راهنمایی کنه دقیقا بعد ۶۰ ماه که ۳۰ م کلا ریختم بانک برای فک رهن چقدر دیگه ازم میگیره شنیدم برا فک رهن هر وقت بری بانک جوری دستت میندازه نزدیک کل مبلغ سدشو ازت میگیره

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۱, ۱۳۹۶ در ۴:۳۷ ب.ظ

  سلام. محاسبه این مورد به صورت دستی سخت است و در شعبه توسط سیستم محاسبه می شود و در حالت کلی در سالهای اولیه بیشتر مبلغ قسط سود است و هر چه به پایان قسط نزدیکتر می شوید سهم بیشتری از قسط اصل وام خواهد بود.

hamid · مهر ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱:۵۰ ب.ظ

سلام وقت بخیر
میخواستم بپرسم آیا خرید اوراق از بورس توسط کارگزاران با اینکه از طریق بانک مسکن اوراق رو بخریم تفاوتی داره؟پیشنهاد جنابعالی چیه؟

امین · مهر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۶:۲۲ ق.ظ

سلام خسته نباشید معاون وزیر راه گفته بودندتاآخرمهرماه سال ۹۶تکلیف وام مسکن مشخص می شود خواستم ببینم چقدرخوشبین هستید که با این طرح جدید موافقت شود باتشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۲۴, ۱۳۹۶ در ۶:۰۷ ب.ظ

  سلام. تصویب هر طرح و تغییری در وامها نیازمند کارهای وسیع کارشناسی و تامین منابع و …. است. امیدورام به زودی تصویب و ابلاغ شود

آرمان · مهر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۶:۱۸ ق.ظ

سلام و وقت بخیر
یه سوال داشتم از خدمتتون
من سال ۹۰ خونه ای خریدم وامش رو دادم کسی برام جور کرد اوراق خرید
این وام ۱۲ ساله هست بمبلغ ۳۵۰۰۰۰۰۰ تومان
این اواقی که خریدیم بعد از پایان قسط به حساب ما بر میگرده یا هیچ پولی دست مارو نمیگیره؟؟
چون اون زمان من ۷٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان پول اواق دادم تا بتونم وام ۳۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومانی رو بگیرم؟؟
ممنون میشم جواب من رو بدید.
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۲۴, ۱۳۹۶ در ۶:۰۸ ب.ظ

  سلام. اوراق شما هزینه اخذ امتیاز وامتان شده و قابل برگشت نیست.

maryam · مهر ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱:۲۰ ب.ظ

با سلام، قصد دارم منزلی رو خریداری کنم، باید از اوراق استفاده کنم، از طرفی صاحب ملک هم قبلا ۲۰میلیون اوراق خریده و از مبلغ اوراق ۱۵میلیون مانده، با این اوصاف بنده باید منتظر بمانم تا اوراق ایشان تسویه شود یا می توانم همزمان از اوراق ۶۰میلیونی و اوراق صاحب ملک استفاده کنم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · آبان ۵, ۱۳۹۶ در ۲:۵۶ ب.ظ

  سلام. لزومی به تسویه نیست .میتوانید ما به اتفاوت وام را اوراق بگیرید . پس دیگر لازم نیست آن مقداری که روی منزل مانده (۱۵ میلیون) اوراق خریداری شود و این به نفع شماست

یوسفی · مهر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۱ ب.ظ

سلام و وقت شمابخیروسلامتی
ببخشید یک سوال دارم.
من چون درسامانه ی انلاین یک کارگزاری عضوهستم امکان خریداوراق دارم.
اگرمن اوراقی بخرم،میتوانم به برادرم که میخواهدخانه بخرد بدهم که او مجبوربه خرید اوراق وهزینه ی سنگینش نباشد؟
وآیا دوباره خودم میتوانم اوراق بخرم برای خریدخانه ی خودم؟
یعنی مثلابرای ۴۰میلیون که دربیرون چندین میلیون قیماش هست من خیلی کمترمیخرم وچطوربه نام برادرم کنم.
و همزمان برای خودمم بخوام بخرم که وام مسکن برای خریدخونه باشه،امکان پذیر هست؟
ممنون میشوم ازپاسختون
سلامت وشادباشید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۴۲ ب.ظ

  سلام. شما میتوانید اوراق بخرید و انرا هبه کنید به برادرتان. زیرا اوراق حتما باید بنام وام گیرنده باشد و با همان کد ملی باشد. خودتان هم برای دریافت وام اوراق مشکلی ندارید

جاوید · مهر ۱۹, ۱۳۹۶ در ۶:۴۸ ق.ظ

باسلام
همسر من چند سال پیش وام مسکن گرفت و بعد از دو سه سال آپارتمانی که با وام خریده بود رو فروخت وام رو هم به صاحب جدید آپارتمان دادن ولی مشکل اینجاست که وام رو انتقال ندادن و همچنان به نام ایشون هست) الان سوال من اینه آیا همسر من میتونه اوراق بهادار مسکن بخره یا نه

امیر · مهر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۹:۰۲ ق.ظ

با سلام
اوراقی که خریدیم و باطل میشن پولشون چی میشه؟
برمیگرده تو حساب بانک؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱۹, ۱۳۹۶ در ۳:۱۲ ب.ظ

  سلام. به حساب دارنده اوراق (صاحب حساب ممتاز) واریز می شود.

رضا قمری · مهر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۸:۲۶ ق.ظ

با سلام
شرایط دریافت اوراق از طریق سپرده گذاری چگونه است-با سپاس

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۳:۴۱ ب.ظ

  سلام. در پستهای متعددی به این موضوع پرداخته شده. لطفا عبارت حساب ممتاز را در کادر جستجوی سمت چپ وارد کنید.

علیرضا · مهر ۱, ۱۳۹۶ در ۷:۲۹ ق.ظ

سلام وقت بخیر
چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید… .
۱- ما یه خونه ای دیدیم و قولنامه کردیم به نام پدرم، پدرم قبلا دو تا چک برگشتی داشت که همون زمان پاس شد البته پول توی حسابش داشت اما ضامن کسی بود که قسط نداده بود جلوی حساب بسته شد حالا باید چه کار کرد؟؟؟
۲- آیا اگر پدرم نتونست اوراق بگیره به نام برادرم میتونه اوراق بگیره برادرم دانشجو هستش و شاغل نیست و قسط رو پدرم باید پرداخت کنه با این شرایط برادرم میتونه اوراق بگیره؟؟؟
۳- آیا اوراق خریداری شده رو میشه به نفر دیگه انتقال داد؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مهر ۱, ۱۳۹۶ در ۱:۲۲ ب.ظ

  سلام. ۱- اگر هنوز چکهای برگشتی پدرتان رفع سود نشده پس ایشان نمیتواند وام دریافت کند. ۲- اگر برادتان بالای ۱۸ سال دارد میتواند وام بگیرد. ۳- اوراق وامی را نمیتوان به کس دیگری منتقل کرد

   علیرضا · مهر ۲, ۱۳۹۶ در ۹:۲۰ ق.ظ

   ممنون از پاسخ شما
   بعد از پاسخ شما چند تا سوال برام پیش اومد که ممنون میشم این ها رو هم جواب بدید…
   ۱- آیا درسته اثر سوء چک بعد از ۱۰ روز درست میشه؟؟؟
   ۲- در ضمن برادرم شغل نداره و دانشجوست سنش هم ۲۱ سال هست آیا با این شرایط هم میتونه وام اوراق مسکن دریافن کنه؟؟؟ (البته اقساط توسط پدرم پرداخت خواهد شد.)

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · مهر ۲, ۱۳۹۶ در ۵:۲۴ ب.ظ

    ۱- از تاریخ اعلام و درخواست رفع سوئ معمولا ۱۰ روز تا دو هفته طول می کشد. ۲- در صورت ارائه ضامن و موافقت شعبه میتواند وام بگیرد.

حسین · شهریور ۳۰, ۱۳۹۶ در ۸:۱۶ ق.ظ

سلام. وام مسکن رو برای آپارتمان های چند سال ساخت می تونیم بگیریم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۳۰, ۱۳۹۶ در ۴:۲۵ ب.ظ

  سلام. اگر تصمیم به استفاده از وام اوراق دارید تا ۲۰ سال و اگر وام مسکن یکم باشد حداکثر عمر باید ۱۵ سال باشد.

محمدرضا · شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ در ۳:۱۷ ب.ظ

باسلام
سقف اوراق خریدمسکن در تهران چندمیلیون تومان است؟

محمد فیضی · شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ در ۶:۰۶ ق.ظ

سلام آقای ثابتی من در سال ۸۹ از وام مسکن بصورت سپرده گذاری استفاده کردم هنوز قسطش تمام نشده است ولی وام جعاله نگرفتم آیا می توانم بدون خریدن اوراق و استفاده از همون حساب وام جعاله ده میلیونی بگیرم یا باید حتما اوراق بخرم؟
تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۳۹ ب.ظ

  سلام. خیر، امتیاز سپرده شما در همان سال ۸۹ استفاده شده و دیگر قابل استفاده مجدد نیست.

امیر · شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ در ۵:۴۴ ق.ظ

سلام من میخوام یک دستگاه آپارتمان ۳۰۰ میلیونی در اهواز بخرم خودم و همسرم حداکثر چقدر میتونیم وام بگیریم تا به حال وام نگرفتیم و خانه به اسممون نیست
چقدر از وام بابت اوراق هست و چقدرش به دست ما میرسه؟
ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۳۸ ب.ظ

  سلام. اگر تصمیم به سپرده گذاری دارید باید هر کدامتان ۳۰ میلیون (جمعا ۶۰ میلیون) سپردهگذایر کنید تا سال اینده جمعا ۱۲۰ میلیون وام بگیرید. و اگر مدت زمان انتظار تا یکسال برایتان مقدور نیست باید از خرید اوراق استفاده کنید که در این صورت وامتان جمعا ۹۰ میلیون خواهد شد. که البته ۱۵ میلیون هزینه آن خواهد بود.

ایمان · شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ در ۳:۳۷ ق.ظ

سلام.ما به دلیل مشکل مالی قصد فروش منزلمان را داریم.منزل به اسم پدرم میباشد.خواهر و دامادم جهت کمک قرار شد منزلمان را خریداری کنند.داماد و خواهرم ۵ سال است ازدواج کرده اند و منزل شخصی دارند.آیا برای خرید منزل ما توسط دامادم به ایشان وام خرید اوراق زوجین تعلق میگیرد؟ ما در قائمشهر زندگی میکنیم.حداکثر وام خرید اوراق چه مقدار است؟ منزل ۱۹ سال ساخت.آپارتمانی تک واحدی وشخصی میباشد..زمین منزل هم شخصی میباشد.حدود ۲۵۰ میلیون قیمت واقعی ملک میباشد. به بانک مسکن مراجعه کردیم مبلغ های متفاوتی گفتند. آیا خرید اوراق با وام زوجین متفاوت است؟ ممنون میشم جواب بدین به همه سوال هام مشکلمون حل شه.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۳۶ ب.ظ

  سلام دوست عزیز. خواهر شما نمیتواند از پدرتان برای خرید خانه وام بگیرد مگر اینکه مجتمع باشد یعنی دو واحد به بالا که در مورد شما این حالت صدق نمی کند. پس خواهرتان امکان اخذ وام را ندارد. البته دامادتان میتواند هنگام خرید منزل از پدرتان (پدرهمسر خودش) وام بگیرد. که سقف آن ۶۰ میلیون می باشد.

مهدی · شهریور ۲۰, ۱۳۹۶ در ۵:۵۰ ق.ظ

سلام.خسته نباشید.سود وام ۵۰ میلیونی با خرید اوراق چقدر میباشد؟سود و باز پرداخت وام جعاله چقدر می باشد؟ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۳۰ ب.ظ

  سلام. سود وام ۵۰ میلیونی حدود ۷۰ میلیون است. نرخ اوراق جعاله ۱۷٫۵ درصد و سود ان حدود ۵ میلیون تومان است.

نوید پارسا · شهریور ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۰ ق.ظ

با سلام خدمت استاد گرامی
به تازگی قراره آپارتمانی را همسرم خریداری کنه و قبلا. از وام مسکن استفاده نموده ولی فک رهن شده است در حال حاضر چقدر می توانیم وام بگیریم البته از طریق اوراق
خودم هم در شهرستان از بانک مسکن وام گرفتم آیا می تونم برای کمک به همسرم اوراق بخرم که سقف وام بالاتر بره البته سند بنام همسرم زده میشه. ممنونم از وقت گذاری جنابعالی

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱:۲۶ ب.ظ

  سلام. همسرتان از وام اوراق میتواند استفاده کند. در تهران ۶۰ میلیون، شهرهای بزرگ ۵۰ میلیون و سایر شهرها ۴۰ میلیون و در حالت زوجین یعنی زن و شوهر باهم در تهران ۱۰۰ میلیون، در شهرهای بزرگ ۸۰ میلیون و سایر شهرها ۶۰ میلیون

محمد · شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ در ۷:۴۵ ق.ظ

سلام، خسته نباشید
بنده از امتیاز وام مسکن یکی از بانک های دولتی استفاده کرده و ملکی را خریداری کرده ام (سند ملک در رهن بانک است). حال اگر من و همسرم بخواهیم به صورت مشترک ملک دیگری را خریداری نماییم (سه دانگ – سه دانگ) آیا هر دو نفر می توانیم از اوراق بانک مسکن استفاده نماییم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱:۳۲ ب.ظ

  سلام. بله، میتوانید وام از محل اوراق بگیرید و مشکلی ندارد.

حقی · شهریور ۱۲, ۱۳۹۶ در ۷:۲۵ ب.ظ

با سلام خدمت شما
من و همسرم در شرف ازدواج هستیم و مسکن اولی محسوب میشویم به تازگی از این طرح مطلع شدیم به همین دلیل نمیتوانیم در بانک به مدت ۱۲ ماه سپرده گذاری کنیم تا حدود ۴ ماه امکان سپرده گذاری داریم ایا با این شرایط نمیتوانیم از بانک مسکن وام بدون خرید اوراق دریافت کنیم؟و اینکه چه مقدار پول برای سپرده گذاری نیاز است؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱:۳۷ ب.ظ

  سلام. حداقل زمان برای دریافت وام مسکن یکم یک سال است و اخذ وام زودتر از آن ممکن نیست.

مسعود · شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ در ۴:۵۷ ب.ظ

سلام برشما.من مشهدم یک بار وام ۱۸م ساخت گرفتم و سال بعدشم (سال ۹۱)تسویه کردم.حالا به همراه خانمم چقدر میتونم نهایت اوراق بخرم با جعاله و… و قسطش چقدر میشه و مدت باز پرداخت آن؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱:۴۳ ب.ظ

  سلام. در مشهد انفرادی ۵۰ میلیون و زوجین ۸۰ میلیون است. البته همراه با ۲۰ میلیون جعاله.

محمودعلی کایی · شهریور ۶, ۱۳۹۶ در ۹:۱۵ ق.ظ

سلام وقت شما بخیر
ببخشید ما زوج هستیم و خانه اولی چگونه میتوانم وام ۸۰ یا ۱۰۰میلونی دریافت کرد

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۱۷, ۱۳۹۶ در ۲:۳۱ ب.ظ

  سلام. با استفاده از اوراق و یا سپرده گذاری در حساب مسکن یکم که با جستجو در سایت میتوانید اطلاعات کاملی از هر دو روش بدست اورید.

ملیحه · شهریور ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۱۷ ق.ظ

سلام .. خسته نباشید

من و همسرم آپارتمانی دیدیم که ۸۵ میلیون قیمتش است

برای خرید این آپارتمان از وام ۸۰ میلیونی از طریق اوراق میتونیم استفاده کنیم ؟
این امکان وجود داره که ارزیاب بانک قیمت بنا را کمتر تخمین بزند و وام ۸۰ میلیونی شامل ما نشود ؟

فلاح زاده · شهریور ۵, ۱۳۹۶ در ۳:۵۹ ق.ظ

با سلام،
من نیازمند ۸۰ میلیون وام هستم ، آیا می‌توانم از طریق اوراق این مبلغ رو دریافت کنم؟

ايمان آسمار · شهریور ۴, ۱۳۹۶ در ۶:۰۷ ب.ظ

با سلام
هنگام خرید مسکن تاریخ صدور اولین مجوز ساختمانی را از کجا باید فهمید؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۷, ۱۳۹۶ در ۲:۱۳ ب.ظ

  در پروانه ساخت و اگر انرا در دسترس ندارید با مراجعه از شهرداری میتوانید کپی پروانه ساخت را داشته باشید.

فرزاد · شهریور ۴, ۱۳۹۶ در ۶:۰۶ ب.ظ

سلام ، آیا میشه هم زمان اوراق و وام خانه اولی رو گرفت؟ یعنی در تهران هم ۶٠ تومن اوراق و هم ٨٠ تومن وام خانه اولی رو گرفت؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۸, ۱۳۹۶ در ۱:۳۷ ب.ظ

  سلام. اگر در قابل زوجین باشد یعنی یکی از زوجین اوراق و دیگری مسکن یکم بگیرد امکان پذیر است.

امین · شهریور ۱, ۱۳۹۶ در ۹:۳۱ ب.ظ

سلام برادر
من میخوام ملکی رو به همسرم منتقل کنم و ایشون ی وام مسکن ۲۰ میلیونب آماده داره ، اینک مالک همسر وامگیرنده باشه ، منع قانونی داره ؟

رضا احسنی · مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۶:۱۹ ب.ظ

سلام آقای ثابتی وام ۸۰ میلیون تومانی چه مقدار باید اوراق بخریم (مبلغ کل برای خرید اوراق چه قدر است) میتوانیم در کرج وام ۱۰۰ میلیون تومانی با اوراق گرفت. تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۱:۴۸ ب.ظ

  سلام. حدود ۱۳ میلیون تومان. در قابل زوجین میتوانید وام ۱۰۰ تایی بگیرید.

رضا احسنی · مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۴:۳۲ ب.ظ

سلام آقای ثابتی. برای خرید خانه ۲۴۰ میلیون تومانی در کرج میتوانیم از طریق اوراق وام ۸۰ میلیون تومانی دریافت کرد (بنده زوج هستم ولی خانه اولی نیستم) اگر راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۵:۲۸ ب.ظ

  سلام. اگر خانه اولی نیستید فقط باید از طریق خرید اوراق اقدام کنید. که در کرج امکان اخذ مبلغ ۸۰ میلیون وام زوجین وجود دراد

فراهانی · مرداد ۲۹, ۱۳۹۶ در ۷:۱۹ ق.ظ

سلام
خونه مدنظر ما ۳۰۰ میلیون در تهرانه
چقدر به خودم و همسرم کلا وام تعلق میگیره؟ چقدرش بابت اوراق میره؟اقساطش چقدره؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۵:۳۵ ب.ظ

  سلام. در تهران ۱۰۰ میلیون خرید همراه با ۲۰ میلیون جعاله. هزینه خرید اوراق حدود ۱۹٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان است. اقساط را در این صفحه مشاهده کنید.

سعید رفیعی · مرداد ۲۶, ۱۳۹۶ در ۷:۳۲ ق.ظ

سلام
ایا امکان تعیین تعداد سال باز پرداخت اقساط ، در مورد وام اوراق تسهیلات،، توسط خود شخص وام گیرنده(اوراق تسهیلات) امکان پذیره؟!
مثلا در حالت عادی که ۱۲ ساله ، بنده بخوام اون رو ۶ سال کاهش بدم با مبلغ قسط بیشتر؟!

و اگه امکان داره ، در مورد اواراق ۴۰ میلیونی ، اگه بخواهیم تو ۶ سال پرداختش کنیم،اقساطش ماهی چقدر میشه

ممنون میشم کامل توضیح بدید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۱:۱۹ ب.ظ

  سلام. بله، شما میتوانید حداکثر تا مدت معینی مثلا ۱۲ ساله قسط بندی کنید. کمتر از آن به انتخاب خودتان است. قسط ۶ ساله وام ۴۰ میلیونی حدود ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان است.

عربلو · مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۴:۵۸ ق.ظ

سلام و خسته نباشید، رییس بانک مسکن شعبه شهرمون گفته بود ۵۳ میلیون وام مسکن زوجین بهمون تعلق میگیره(شش ساله که حساب داریم) بقیه اش رو هم تا ۲۰ تومن اوراق میده بهمون ،حالا ما میخوایم یه ملک بخریم که قیمتش ۹۰ میلیونه، منتها با کلی اصرار!! میتونیم ۱٫۵ میلیون تخفیف بگیریم که میشه ۸۸٫۵ میلیون، میشه بگید چه مقدار از این مبلغ رو(مبلغ کل خونه) وام و چه مقدار اوراق بهمون میدن؟هزینه خرید و قسط اوراق چقدر میشه؟ وام جعاله هم میتونیم بگیریم؟ چه مقدار؟
بی نهایت ممنونم از پاسخگوییتون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۷, ۱۳۹۶ در ۶:۰۷ ق.ظ

  سلام. در نظر داشته باشید که مبلغ وام بر اساس گزارش ارزیاب تعیین می شود و نه ارزش بازار. هزینه خرید هر یک میلیون اوراق حدود ۱۶۰٫۰۰۰ تومان است. ۲۰ میلیون هم جعاله می توانید بگیرید (البته تا پایان شهریور) که قسط آن ۵۰۰٫۰۰۰ تومان است.

   Abbas Kia · مرداد ۲۷, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۶ ق.ظ

   سلام خسته نباشید
   داشتم کامنت هارو میخوندم انقدر خوب و واضح و سریع جواب مردم کشورمون و میدادین واقعا حیفم اومد ازتون تقدیر و خسته نباشید نگم! من خودم جواب همه سوالامو گرفتم!!! واقعا خدا قویت ان شالله موفق باشین استاد

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · مرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۵:۴۹ ب.ظ

    سلام. از توجه شما بسیار ممنونم. امیدوارم قدمی هر چند کوچک برای رفع مشکل هموطنانم برداشته باشم.

الیاس مرید مشتاق صفت نودهی · مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۶ ق.ظ

آیا همزمان می توان خانه ای ۵۰ میلیون وام دار خرید و درکنارش از اوراق بانک مسکن هم استفاده نمود؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱:۲۸ ب.ظ

  اگر به صورت زوجین اقدام کنید اینکار امکانپذیر است. اما به صورت انفرادی خیر،

مهدی زوار · مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ در ۵:۰۲ ب.ظ

سلام و وقت بخیر
برای دریافت وام اوراق نیاز به نوشتن قولنانه در املاک هست؟ چون طرف مقابل سندش رو در اختیار ما قرار نمیدهد برا این منظور چطور میشه اقدام کرد؟
خیلی خیلی ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱:۰۲ ب.ظ

  سلام. بله، هم قولنامه و هم سند از مدارک لازم تشکیل پرونده وام می باشند.

مهدی زوار · مرداد ۲۱, ۱۳۹۶ در ۴:۵۰ ب.ظ

سلام و وقت بخیر
بنده میخوام یکدخونه ۱۰۰ میلیونی بخرم و خانه اولی هستم و تبریز ساکن هستم. سوالم این هست که اول چقدر میتونم حداکثر وام بگیرم؟ دوم چقدر هزینه اوراق میشه؟ سوم اقساط وام چقدر میشه؟
بی نهایت ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۳۳ ب.ظ

  سلام. ۵۰ میلیون وام خرید همراه با ۲۰ میلیون جعاله. هزینه خرید اوراق حدود ۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰ است. قسط وام ۵۰ میلیون ۸۳۰٫۰۰۰ تومان و جعاله ۵۰۰٫۰۰۰ تومان است.

حمید · مرداد ۱۹, ۱۳۹۶ در ۹:۴۹ ق.ظ

سلام من برای خرید اوراق اقدام کردم ولی مسئول مربوطه شعبه هربار یامیگه ارائه نمیشه یا میگن سرعت کنده برید مبلغ اضافه تربدین کارگذاری حدود۳ملیون تومن اضافه میخوام بدونم ایا روالش همینه یا تبانی صورت گرفته وکجاباید مراجعه کنم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۸ ب.ظ

  سلام. خرید اوراق هم از طریقشعب امکان پذیر است و هم از طریق کارگزاری. در صورت قطعی سیستم و یا مکشل داشتن آن باید از کارگزاری اوراق را تهیه کنید.

محمد کریمی · مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ در ۵:۰۳ ب.ظ

عرض ادب جناب، جسارتا بنده یک ملکی زو میخام بخرم که کل قیمتش حدود ۱۲۰ میلیون تومان هست، حدود ۴۰ تومان نقد پرداخت میشه الباقی رو میخوام روی اوراق حساب کنم، یعنی وام اولی که هم خودم هم خانمم میتونیم بگیریم، میشه راهنمایی بفرمایید، کلا خرید اوراق چقدر هزینه داره ، البته وام بدون سپرده میخوام که زودتر بتونم بگیرم، شما بفرمایید، چقدر هزینه اوراق؟ راهی که خودم وهمسرم بتونیم این وام رو بگیریم حدود ۸۰ تومن دستمون رو نقد بگیره چی هست؟ به صرفه ترین تعداد اقساط وام و مبلغ ماهیانه قسط چقدر میشه باشه، البته قسط ثابت میخوام تا حدود ۱.۵ میلیون در ماه میتونم قسط بدم. ببخشید خیلی سوال کردم، راستش نگرانم در آینده مشکلی برای آسایش خانوادم پیش نیاد با اشتباه بی تجربگی. ممنونم از لطف شما.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۵ ب.ظ

  برای خرید ۸۰ میلیون اوراق باید حدود ۱۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه کنید.البته میتوانید ۲۰ میلیون تومان وام جعاله هم بگیرید که هزینه خرید این ۲۰ میلیون هم حدود ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان می شود. در این حالت حدود ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان و قسط جعاله ۲۰ میلیون تومانی ۵۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود.

tina · مرداد ۱۷, ۱۳۹۶ در ۵:۳۱ ق.ظ

سلام
ممنون از اطلاعات مفیدی کع ارائه کردین
سوال اول : سقف وام و شرای دریافت سال ۹۶ رو میشه اعلام کنید؟
سوال دوم: مبلغ برای زوج این هست یا هر نفر؟
سوال سوم: با توجه به خرید اوراق و اینکه ملک در رهن بانک قرار میگیره باز هم نیاز به ضامن هست برای گرفتن وام ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۳ ب.ظ

  سقف وام برای هر نفر در تهران ۶۰ میلیون تومان است. در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون و در سایر شهرها هم ۴۰ میلیون تومان می‌توانید وام بگیرید./ در صورت اعلام شعبه مبنی بر ارائه ضامن باید ضامن معرفی کنید.

امیر جعفری · مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۲:۰۷ ب.ظ

سلام
۱)آیا من می تونم روی سند خونه ای که بنامم هست و در رهن نیست وام یا اوراق مسکن بگیرم؟تا چه سقفی(برای تهران)؟و با چه هزینه ای؟
۲)در صورت مثبت بودن سئوال بالا مراحل کار چگونه است؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱:۳۱ ب.ظ

  سلام. خیر، امکان اخذ وام خرید روی سند خود تان وجود ندراد. فقط میتوانید ۱۰ میلیون تومان وام تعمیر دریافت کنید.

امیر حجتی · مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۶ ق.ظ

با سلام و خسته نباشید
اینجانب چند ماه پیش برای همسرم حساب مسکن یکم با موجودی ۴۰ میلیون تومان افتتاح کرده ام. چند سوال داشتم:
۱- با توجه به آنکه خودم قبلا از تسهیلات خرید مسکن از بانک دیگری استفاده کرده ام، این موضوع برای دریافت وام همسرم مشکلی ایجاد نمیکند؟ ایشان هیچ وامی دریافت نکرده و صاحب خانه نیست.
۲- در شرایط دریافت وام ذکر شده که گیرنده وام باید توانایی پرداخت اقساط را داشته باشد. با توجه به آنکه همسر بنده در یک شرکت خصوصی بصورت قراردادی و نه استخدام رسمی شاغل است و حق بیمه ایشان برای کاهش هزینه ها (به مانند همه شرکتهای خصوصی دیگر) برای حداقل حقوق مصوب وزارت کار رد میشود. آیا این موضوع ممکن است مشکلی ایجاد کند؟ حقوق ایشان چقدر باید از مبلغ اقساط بیشتر باشد؟ آیا توانایی مالی بنده نیز میتواند ملاک تصمیم گیری قرار گیرد؟
با تشکر از شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱:۳۰ ب.ظ

  سلام. ۱- خیر، مشکلی ندارد و همسرتان میتواند وام بگیرد .۲- قاعده کلی اخذ هر نوع وامی اینست که فرد وام گیرنده باید توانایی پرداخت اقساط خود را با ارائه ادله و مدارکی به شعبه ثابت کند. معمولا حقوق دریافتی باید ۳ برابر اقساط باشد.

مجید · مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۸:۱۰ ق.ظ

با سلام :
بنده در سال ۱۳۸۰ یک وام ۵ میلیون تومانی از بانک مسکن گرفته ام.و در حال حاضر تسویه ومختومه شده است .اکنون میتوانم وام ۶۰ میلیونی یکم از طریق سپرده گزاری دریافت کنم.و نهایتا چه وام هایی رو میتوانم دریافت کنم .
ممنون از راهنمایی عالی شما

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱:۲۰ ب.ظ

  سلام. اگر قبلا وام مسکن گرفتی امکان اخذ وام مسکن یکم را ندارید. میتوانید از طریق خرید اوراق برای وام اقدام کنید.

احمدی · مرداد ۱۵, ۱۳۹۶ در ۷:۴۲ ق.ظ

سلام خسته نباشید اگر خانه کلنگی باشد ولی سند ثبتی داشته باشد وام تعلق میگیرد؟ ایا بانکهای دیگر وام به صرفه تری دارند؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱:۲۱ ب.ظ

  سلام. برای وام ساخت میتوانید وام بگیرید ولی وام خرید نمیتوانید.

hamid · مرداد ۱۴, ۱۳۹۶ در ۳:۱۱ ب.ظ

سلام کارم خرید و فروش سهام بانک مسکن
از اشنایی شما خوشحالم

زهره · مرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۵ ب.ظ

سلام .خواستم بدونم سریعترین راه برای گرفتن وام ۶۰میلیونی .برای خرید یه خانه چیست؟؟اگه مبلغ باز پرداختیم بالای۳میلیون باشدم مشکلی نیس.فقط سریعتربن راه با کمترین سود ممکنه را بمن معرفی کنید .با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۴ ب.ظ

  سریعترین راه خرید اوراق است که البته جدا از هزینه اوراق نرخ بهره آن هم ۱۷٫۵ درصد است.

امير · مرداد ۱۲, ۱۳۹۶ در ۵:۳۵ ب.ظ

سلام بنده قصد خرید اوراق مسکّن دارم تا ١۵٠ میلیون تومان اطلاعاتی ندارم لطف میکنید بفرمایید الان بانک مسکّن أوراق مشارکت میفروشه ؟ چند در صد سود میدهد و توضیح کلی و کامل بفرمایید لطفا چون بنده هیچ اطلاعی ندارم.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۹ ب.ظ

  سلام. فعلا اوراق مشارکت وجود ندراد. البته اگر منظورتان اوراق تهسیلات هست با جستجوی عبارت “حساب ممتاز” در کادر جستجوی ابتدای صفحه میتوانید اطلاعات کاملی را بیابید.

سحر · مرداد ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۷ ق.ظ

سلام اقای ثابتی خبر اوراق رایگان برای خانه اولی درسته یعنی همینجوری بدون سپرده وام پرداخت میشه؟

اتنا · مرداد ۱۱, ۱۳۹۶ در ۵:۵۳ ق.ظ

سلام.ببخشید ما ۵سال پیش مسکن پردیس ثبت نام کردیم.وهنوز تحویل نگرفتیم.وفقط مبلغی دادیم ثبت نام کردیم.هیچ وامی گرفته نشده برا مسکن پردیس…ومیخوایم تهران خونه بخریم.که حدود ۶۰ملییون پول کم داریم.ایا امکانش هست سپرده یکساله بزاریم.ویکسال بعد وام تعلق بگیره به ما؟؟؟به خاطره مسکن مهر میشه وام گرفت…یا وام اوراق اگر بگیریم شرایطش وباز پرداختش اطلاع دارید؟؟؟؟؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۶, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۰ ب.ظ

  سلام. برای آسودگی خاطرتان میتوانید از اداره راه و شهرسازی محل سکونت استعلام فرم جیم بگیرید. اگر مشکلی نداشت میتوانید وام مسکن یکم بگیرید در غیر این صورت باید اوراق بگیرید. با نرخ ۱۷٫۵ درصد. که هزینه خرید اوراق هم دارد.

F. · مرداد ۸, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۵ ق.ظ

سلام،ایا میشه وام مسکن رو بدون سپرده گرفت؟

صابر · مرداد ۸, ۱۳۹۶ در ۶:۵۵ ق.ظ

با سلام
عرض ادب و تشکر بابت راهنمایی های خوب و مفید
من میخوام وام خرید بگیرم از طریق خرید اوراق که گفتن در شهر ما ۴۰ملیون وام و ۲۰ملیون جعاله تعلق میگیره که ۵سال اول حدود۱۱۰۰و بعدش حدود۶۷۰تومن قسط داره
سوال من اینه اگر بخوام با همسرم دوتایی ۶۰ملیون خرید بگیریم و ۲۰ملیون جعاله یعنی همسرم هم به خریدار اضافه کنم که ۲۰ملیون وام خرید بیشتری بگیرم
اولا در شرایط قبلی (۴۰وام خرید و۲۰جعاله)چقدر هزینه خرید اوراق میشه و در شرایط بعذی۶۰ملیون خرید و ۲۰ملیون جعاله چقدر هزینه اوراق میشه؟
دوم
قسط وام ۶۰ملیون خرید و ۲۰جعاله چقدر میشه؟
سوم:
اگر بخوام فقط وام خرید بگیرم۶۰ملیون(خودم و همسرم با هم)بهتره یا ۴۰میلون وام خرید +۲۰جعاله بهتره؟با توجه به اینکه در هر دو ۶۰ملیون میگیرم میخوام ببینم کدومش از نظر شما برای خریدار وام بهتره؟
متشکرم
شرایط خونه و خریدار و ضامن و …همه ردیف هست

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۹:۴۲ ق.ظ

  برای خرید ۶۰ میلیون وام باید حدود ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه خرید اوراق کرد که این هزینه برای وام ۸۰ میلیونی ۱۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد شد. ۲- قسطتان حدود ۲۰۰٫۰۰۰ تومان بیشتر می شود. ۳- اگر ۶۰ تا خرید بگیرد بهتر است زیرا وام جعاله ۵ ساله بوده و قسط بیشتری پرداخت میکند.

حسن رمضانی · مرداد ۶, ۱۳۹۶ در ۲:۳۲ ب.ظ

سلام. من منزلی خریدم که مبلغ ۸۰ درصدش رو نقد دادم و حدودا ۴۰ میلیون کم دارم . میخواستم بدونم این ۴۰ میلیون رو اگه اوراق بخرم ، کار عاقلانه ایه ، یا راه دیگه ای هم وجود داره واسه دریافت وام از بانک مسکن(با توجه به اینکه من حساب و سپرده ای تو بانک مسکن ندارم) و اگه بخوام ۴۰ میلیون رو اوراق بخرم چقدر باید برگردونم و چند ساله؟
ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۳, ۱۳۹۶ در ۹:۳۷ ق.ظ

  سلام. غیر از خرید اوراق تنها راه دیگر استفاده از سپرده گذاری است که در این صورت یکسال باید صبر کنید. اگر برای شما اینکار مقدور است پس سپرده گذاری کنید تا در سال اینده وام بگیرید و در غیر اینصورت تنها راهتان استفاده از وام اوراق است.

سید عباس · مرداد ۶, ۱۳۹۶ در ۹:۳۳ ق.ظ

سلام آقای ثابتی عزیز
خسته نباشید
من ساکن اراک هستم و ان شاالله می خواهم یک خانه ۲۲۰ میلیونی نو ساز بخرم چند تا سوال از محضرتان داشتم
۱) اگر سند آزاد باشد آیا می توانم روی سند خانه ۲ تا وام ۴۰ میلیونی اوراق مسکن به نام خودم و خانمم بگیرم؟ ( ۲ تا سه دانگ)
۲) خانه یک وام ۵۰ میلیونی روش داره بدون در نظر گرفتن سوال اولم می توانم به غیر از این وام ۵۰ میلیونی ۳۰ میلیون اوراق هم به نام خودم یا خانمم بگیرم ؟
۳) برای خرید ۴۰ میلیون اوراق باید چند میلیون به بانک بدهم؟ آیا بانک از من پول دریافت می کند یا از خود اصل وام کم می کند؟
باتشکر از صبر و حوصله شما
موفق و پیروز باشید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۷, ۱۳۹۶ در ۴:۲۷ ب.ظ

  سلام ۱- بله، میتوانید از طرح زوجین استفاده کرده و دو وام بگیرید. ۲-اینکار هم شدنی است. ۳- حدود ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه اوراق شماست. که باید قبل از اخذ وام به حساب کارگزاری بورس واریز کنید.

سحر · مرداد ۳, ۱۳۹۶ در ۵:۰۱ ب.ظ

سلام خسته نباشید اقای ثابتی طرح زوجین با طرح مسکن اولی تفاوت داره اخه من و شوهرم دوتا حساب جداگانه باز کردیم نفری ۳۰ملیون یکسانه ۶۰ملیون بهمون تعلق میگیره حالا یکی از اشناهام گفت طرح زوجین ۳۰تومن گذاشتم بهمون سر یکسال ۹۰ملیون داده ماهی ۷۰۲هزار تومن.حالا ما دوتا حساب مسکن یکی داریم رو یه سند ۱۲۰وام بهمون میدن یا طرح زوجین لازمه

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱:۲۵ ب.ظ

  سلام. طرح زوجین یعنی اینکه هر دو نفر از زوجین برای خرید یک منزل وام بگیرند (مثلا هر دو اوراق بگیرند یا در مسکن یکم سپرده گذایر کرده و وام آنرا بگیرند.) برای زوجین باید شما و همرستان هر کدام ۳۰ تومان سپرده گذاری کنید تا بعد از یکسال به هر کدامتان ۶۰ میلیون وام و جمعا ۱۲۰ میلیون وام تعلق بگیرد که همراه با پول خودتان ۱۸۰ میلیون خواهد شد.

علیرضا · مرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۶:۳۵ ق.ظ

سلام
برای پیشخرید چگونه میشه وام مسکن گرفت چون سند نداره فعلن به طور کلی چجوریه و تا چه سقفی
وام مسکن میدن با چه شرایطی؟

محمود · مرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۴:۱۹ ق.ظ

با عرض سلام و خسته نباشید به شما
من حدود یکی دو ماه قبل حساب ممتاز ۸۷۲۶باز کردم تا طبق راهنمایی های جنابعالی، بتوانم هم از سود و هم از اوراق استفاده کنم ولی هنوز سودی برای این حساب واریز نشده، علت آن چیست؟ آیا سود به این حساب تعلق نمی گیرد؟
با تشکر فراوان

زهره · مرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۳:۲۸ ق.ظ

سلام
ما جدیدا یه آپارتمان میخوایم بخریم مالک میگه ۵۰ میلیون وام داره و تقریبا ۷ میلیون و ۵۰۰ هزارتومن اوراق مشارکت براش خریدم و ۵ میلیون هم سود مشارکت وام هست مگه وقتی اوراق هریداری میشه باید سود مشارکت هم پرداخت بشه؟ خود وام هم که سود داره

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۷, ۱۳۹۶ در ۳:۳۰ ب.ظ

  سلام. اگر وام ساخت از محل اوراق باشد پس هم سود مشارکت دارد وهم هزینه اوراق

سید · مرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۱:۳۴ ق.ظ

عرض سلام و تشکر
اگر برای وام مسکن یکم در تهران شش ماه ۲۰ میلیون و شش ماه دوم ۶۰ میلیون سپرده گذاری کنیم ۸۰ میلیون وام تعلق میگیرد؟

negin · مرداد ۱, ۱۳۹۶ در ۸:۴۷ ق.ظ

سلام خسته نباشید
من ۱۰۰ میلیون تو حساب ممتاز ۸۷۲۶ بانک مسکن سپرده دارم طبق پیشنهاد شما خواستم ۷۵ میلیون رو تو این حساب بذارم بقیشو تو حساب ۸۷۳۶
رئیس بانک گفتن فرقی برات نمیکنه ،واسه ۱۰۰ میلیون اوراق بیشتر ی تو بازه زمانی کمتری نسبت به ۷۵ میلیون میاد.میخواستم ببینم حرف ایشون میتونه درست باشه یا نه

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · مرداد ۷, ۱۳۹۶ در ۳:۲۲ ب.ظ

  با توجه به آنچه رییس شعبه گفته پس احتمالا با ۷۵ میلیون اوراق با تاخیر به شما تعلق خواهد گرزفت که با این حساب پیشنهاد ایشان منطقی به نظر می اید

خریدار مسکن · تیر ۳۰, ۱۳۹۶ در ۵:۵۲ ق.ظ

سلام، شرایط ضامن برای وام اوراق بانک مسکن ، چیست؟ و اینکه در هر بانکمتفاوت هست یا در سراسر کشور یکسانه؟

سارا عباسی · تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۵ ق.ظ

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اقساط وام اوراق برای ۶۰ملیون تومان به صورت ثابت هر ماه چقدر میشه

حمید پناهی · تیر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۴ ق.ظ

سلام اقای ثابتی عزیز
من مجرد هستم و میخوام برای خرید منزل از طریق سپرده گزاری اقدام کنم. در صورت دریافت این وام ، بعد از ازدواج هم میتونم به این شکل بگیرم یا خیر ؟
اگه نه بعد ازدواج چطوری میشه باز اقدام کرد ؟
تشکر

مجتبی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۴:۰۳ ق.ظ

سلام جناب ثابتی و ممنون از راهنمایی های بسیار مفیدتون.
من و همسرم تقریبا از ۱و نیم سال قبل نفری ۲۱ میلیون سپرده گذاری کردیم.اوایل سال بعد دو سال کامل میشه. سوالم اینه که علاوه بر وام مسکن اولی تا چه مقدار می تونیم وام از طریق خرید اوراق دیگران بگیریم. و اقساطش هم چقدر میشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۰ ب.ظ

  سلام. در کجا میخواهید وام بگیرید؟ اگرذدرتهران تصمیم به اخذ وام دارید که تا ۲ سال امتیاز هر کدامتان به سقف ۸۰ میلیون رسیده پس نمیتوانید وام بیشتری بگیرید.

Blue · تیر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۵:۴۸ ق.ظ

سلام ببخشید من وام مسکن جوانان دارم در شهرستان تا مبلغ ۵۰ تومن آیا میشه وام رو به تهران انتقال داد و اوراق خرید که سقف وام بیشتر بشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۶ ب.ظ

  سلام. اگر تصمیم به خرید منزل در تهران دارید بله میتوانید.

ناصر · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۴۹ ب.ظ

سلام آقای ثابتی و تشکر از جنابعالی بابت وقتی که برای هموطناتون میزارین،سوالی داشتم:بنده منزلی خریدم که قرار شد مابقی مبلغ رو به صورت وام مسکن به فروشنده بدم،من و همسرم هردو شرط مسکن یکم رو داریم،اما به اون امتیاز وام نرسیده،چون فروشنده طبق فرصتی که برام تعیین کرده،به ناچارباید بااوراق وام بگیرم،حالا میخاستم بدنم راه حلی وجود نداره با اوراق وام بگیرم اما شرط مسکن یکم ما پابرجا باشه مثلا سند به نام کسی دیگه بخوره یا….تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۵ ب.ظ

  سلام. اگر سند بنام خودتان شد دیگر نمیتوانید روی آن وام بگیرید. باید لنام فرد دیگری بزنید

عسگری · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۹:۴۴ ب.ظ

سلام خسته نباشین وام خرید اوراق گواهی حقوق می خواد یا ضامن؟ ممنون از پاسختون

مصطفی · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۱ ق.ظ

با سلام و عرض ادب جناب ثابتی
من میخواهم منزلی که متعلق به پدرم است و ساختمان سه طبقه ای است و یک طبقه آن اماده شده و دو واحد ان نیمه کاره است را بخرم.ایا میتوانم
۱ سند خانه را سه دانگ سه دانگ به نام خودم و خانمم بزنم و وام ساخت بگیرم. هر نفر ۵۰ تومن؟
۲ اگه ساختمان تمام شد حتما باید هر واحد تفکیک شود تا بتوانم دو تا وام بگیرم؟
بسیار متشکرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۵ ب.ظ

  اگر تصمیم به گرفت وام ساخت برای تکمیل ساختمان دارید دیگر نمیتوانید وام خرید روی آن بگیرید./ برای وام ساخت میتوانید روی هر واحد ۵۰ میلیون وام بگیرید

نسرین · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۳ ق.ظ

سلام
ممنون از وبلاگ عالی شما
من واحد آپارتمانی در سال ۸۷ خریداری کردم و از وام مسکن ۲۰(۱۸+۲) میلیونی در آن سال استفاده کردم
الان میخوام اون آپارتمان را بفروشم و آپارتمان دیگری بخرم
نحوه تسویه وام قبلی و استفاده از اوراق بانک مسکن الان برای من چگونه است
ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۲ ب.ظ

  تسویه وام قبلی به راحتی با واریز مبلغ بدهی امکان پذیر است. برای وام جدید هم در نوشته بالا یا در این نوشته کاملا توضیح داده شده است.

ارسلان · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۷:۲۴ ق.ظ

درود
توی راهنمای وام مسکن اولی ها نوشتنه که حداقل زمان یکسال سپرده گذاری،سقف وام شصت تومن و هر شش ماه یک برابر سپرده وام تعلق میگیره
با این اوصاف یعنی اگر چهل تومن بخوابونیم باز هم باید یکسال بخوابه و باز هم سقف ۶۰ تومن میدن؟!!

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۵:۱۶ ق.ظ

  سلام. در تهران سقف وام ۸۰ میلیون، در شهرهای بزرگ ۶۰ میلیون و در سایر شهرها ۴۰ میلیون است. پس اگر در تهران میخواهید وام بگیرید باید ۴۰ میلیون بگذارید تا یکسال بعد ۸۰ میلیون وام بگیرید.

مهدی · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۷:۲۲ ق.ظ

با سلام و عرض خسته نباشید بنده در سال ۹۰ مبلغ بیست میلیون اوراق وام مسکن خریداری نموده ام با توجه به افزایش قیمت مسکن و افزایش سقف وام دریافتی میخواستم ۲۵ میلیون دیگر نیز به واحد فعلی اوراق وام مسکن اضافه نمایم چگونه میتوانم به اینکار اقدام نمایم .با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۵:۱۴ ق.ظ

  منظورتان ایسنت که فقط ارواق را خریدیدی یا وام هم گرفتید؟ اوراق ۹۰ الان اعتباری ندارد.

مهدیه · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۳:۵۳ ق.ظ

سلام ببخشید برای وام مسکن جوانان که سپره داریم عمر بنا باید چقدر باشه؟ من و همسرم میخوایم از تجمیع سپرده و اوراق استفاده کنیم ،عمر بنا باید چقد باشه؟

علی · تیر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۳:۰۲ ب.ظ

با سلام. کسی میتونه هم از وام اوراق استفاده کنه و هم وام مسکن معمولی(یعنی همون وامی که خرد خرد با توجه به پیشرفت کار داده میشه) و قسط وام مسکن معمولی به چه صورت و چند درصد و بازپرداخت چند سالس؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۶, ۱۳۹۶ در ۴:۵۳ ق.ظ

  سلام. اگر منظورتان وام برای ساخت است که همه وامهای ساخت مرحله به مرحله پرداخت می شود. اگر از محل اوراق باشد ۱۷٫۵ درصد و ۱۲ ساله

سحر@ · تیر ۱۲, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

سلام. وقتتون بخیر.من روی ملکی که ۲۰ سال ساخت هست چه مقدار میتونم وام اوراق بگیرم؟و اینکه حدود ۱۰ سال پیش سپرده در بانک مسکن برای وام گذاشتم. با توجه به اینکه ملکی ک در نظر دارم بالای ۲۰ سال هست،یعنی دیگه نمیتونم وام مسکن ک سودش حدود ۹ درصده بگیرم؟؟؟؟
ممنون از وقتی ک میذارید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۴, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۵ ب.ظ

  سلام. اگر ۲۰ سال باشد به مبلغ کامل ولی اگر بین ۲۰ تا ۲۵ سال باشد فقط ۳۵ میلیون./ برای استفاده از وام مسکن یکم با سپرده حتما باید عمر منزل زیر ۱۵ سال باشد.

سحر · تیر ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۴ ق.ظ

سلام خسته نباشید.اقای ثابتی جریان خرید زمان وام مسکن چیه.مثلا من یه حساب مسکن اولی دارم میتونم بعد از ۶ماه سپرده گذاری اون ۶ماه بعد بخرم دیگه منتظر یکسال نمونم وامم دریافت کنم.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۱, ۱۳۹۶ در ۲:۱۳ ب.ظ

  سلام. خرید زمان برای حساهای بالاتر از یکسال است که با سپرده گذاری بیشتر زمان امتیاز گیری را کمتر میکنند. در هر حال حداقل زمان برای دریافت وام مسکن یکم یکسال است.

صابر · تیر ۱۱, ۱۳۹۶ در ۸:۲۵ ق.ظ

سلام آقای ثابتی
من امتیاز وامم در اومده و میخوام خونه ای که به اسم پدرم هست رو ازش بخرم. امکان وام گرفتن از اون هست؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۱ ب.ظ

  سلام. در صورتی که منزل ساخته ی خود پدر باشد و پروانه ساخت بنام ایشان باشد میتوانید ملاک را بخرید

مهدی نجیمی · تیر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۷:۵۴ ب.ظ

سلام.من در اصفهان زندگی میکنم.میخوام زمینی بخرم ک در محدوده بافت فرسوده هستش.ولی این زمین سند نداره.آیا میتونم از سند جایگزین استفاده کنم؟ سقف تسهیلات و سودش چقدره؟ آیا ودیعه مسکنم بهم تعلق میگیره؟ ممنون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۷ ب.ظ

  سلام. در صورت موافقت مدیریت میتوانید برای مدت ساخت سند جایگزین ارائه دهید. اگر از محل اوراق بگیرید ۱۷٫۵ درصد و سقف آن ۵۰ میلیون تومان است

رضا درستکار · تیر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۶ ب.ظ

سلام برای دریافت وام مسکن ۷۰میلیونی چه مبلغی باید سپرده گذاری کنیم و مدت زمان این سپرده گذاری چه قدر هست؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۵ ب.ظ

  سلام. اگر تصمیم به دریافت وام مسکن یکم به این مبلغ دارید باید ۳۵ میلیون به مدت یکسال سپرده گذایر کنید

marzi · تیر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۶:۰۱ ق.ظ

سلام. برای گرفتن اوراق باید ملکی که قصد خرید دارم شش دانگ به نام خودم شود؟ یا می تواند فقط چند دانگ آن به نامم شود؟
برای وام مسکن خانه اولی چطور؟ برای وام شش دانگ آن باید به نام خودم شود؟
باتشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۱ ب.ظ

  سلام. میتوانید چند دانگ انرا بنام کنید اما شش دانگ رهن بانک خواهد بود

آزی · تیر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۵:۵۸ ق.ظ

سلام , ممنون بابت وبلاگ خوب و راهنمایی های مفیدتون
من میخواستم خونه ای با وام ۲۵ میلیونی از طریق اوراق قرضه و بقیه رو بصورت نقد بخرم .سوالی که برام پیش اومده اینه که خودم میتونم حسابی باز و اوراق خودمو بخرم و فرق این با خرید اوراق دیگران از طریق شعب بانک مسکن چیه؟ و آیا پول پرداختی اوراق یا سود اوراق بدون هیچ بازگشتی به خریدار هست ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۲ ب.ظ

  سلام. برا دریافت اوراق روی حساب خودتان باید حدود یکسال صبر کنید تا اوراق نصیب شما شود. یعنی برای دریافت ۳۶ میلیون تومان اوراق (امتیاز وام) باید مبلغ ۷۲ میلیون تومان را شش ماه سپرده گذاری کنید تا شاید و با توجه به اوئلویتتان به شما اوراق تعلق بگیرد. اگر تصمیم به سپرده گذاری دارید پیشنهاد میکنم وام مسکن یکم بگیرید/ پول اوراق بازگشتی ندارد.

آرمان · تیر ۱۰, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۲ ق.ظ

سلام و خسته نباشید
پدر من حدود ۱۵ سال پیش اقدام به افتتاح حساب مسکن جوانان کرد برای من و بدون حتی اینکه یه بار از حساب برداشت بشه و یا مبلغ واریزی ها عقب و جلو بشه به صورت منظم واریز کرد
ولی حالا به ما میگن که بیشتر از ۳۲ میلیون وام نمیدن
البته جز شهر های کوچک استان اصفهان هستیم ولی مگه برای شهرهای کوچک اونم بعد از ۱۵ سال مبلغ وام نباید ۶۰ میلیون باشه؟
با ۳۲ ت انباری هم به ادم نمیدن!
لطفا راهنمایی کنید
اعتراض هم که کردیم گفتن ۲۰ ت هم وام اوراق مسکن بگیرید!

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۹ ب.ظ

  سلام. سقف تخصیص وامجوانان در شهرهای مختلف و با توجه به سال افتتاح متفاوت است. مثلااگر کسی سال ۹۰ افتتاح حساب کرده سقف وامش ۳۰ میلیون است و فردی که امسال افتتاح حساب کند سقف وامش در ۱۵ سال اینده ۹۰ میلیون است. با توجه به سال افتتاح شما سقف امتیازتان در آن دوره ۳۲ میلیون بوده و امکان اخذ وام جوانان بیشتر از آن وجود ندارد. اما میتوانید کسری وام را از محل اوراق جبران کنید.

اکبر پاشایی · تیر ۸, ۱۳۹۶ در ۱:۴۵ ب.ظ

سلام، من آپارتمان پیش خرید کردم و سال بعد برای مهرماه قول سند داده، من همه قرضهام رو کردم و میخوام بعد سند دنبال وام برم، برای گرفتن وام بیست میلیونی باید چیکار کنم و چقدر باید پس بدم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۳ ق.ظ

  سلام. یا باید سپرده گذاری کنید یا اوراق تهیه کنید. نرخ وام با سپرده گذاری ۹٫۵ درصد و اوراق ۱۷٫۵ درصد است.

محمد · تیر ۸, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۶ ق.ظ

سلام. ساکن( کرج )هستم جهت خرید ملک به قیمت ۳۵۰ میلیون اقدام کردم ۲ تا سوال داشتم:
۱-آیا یک شخص میتواند باخرید اوراق ۱۲۰ میلیون + ۲۰ جعاله مجموعا ۱۴۰میلیون وام بگیرم؟
۲-زوجین با خرید اوراق حداکثر چقدر میتوانند وام بهمراه وام جعاله بگیرند؟
باسپاس

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۶ ق.ظ

  سلام. خیر، سقف وام برای یک نفر فقط ۵۰ میلیون + ۲۰ میلیون است. ۲-در کرج ۸۰ میلیون خرید به همراه ۲۰ میلیون جعاله.

بهار · تیر ۸, ۱۳۹۶ در ۸:۳۰ ق.ظ

با سلام و خسته نباشید
ببخشید اگه من میخوام ۳۰ تومن بذارم بانک و سال دیگه ۶۰ تومن وام بگیرم. ملکی که میخرم ایا باید به اسم من باشه؟ امکانش نیست که نصفش به نام من باشه نصفش به نام همسرم؟(فقط من وام میگیرم و همسرم وام نمیگیره. مبلغ خونه حدود ۱۰۰ تومن).
سوال دیگم داشتم اینه که من خانه دار هستم ایا برای وام گرفتن به مشکل میخورم؟ اگه به مشکل میخورم همسرم حساب باز کنه بهتره؟ مرسی

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

  سلام. هنگام اخذ وام ملک نباید بنامتان باشد. و پس از وام بنامتان خواهد شد. در صورتی که ارزش سه دانگ منزل کفاف وام را داشته باشد میتوانید فقط رویس سه دانگوام بگیرید البتاه در این حالت همه ۶ دانگ رهن بانک خواهد بود.

یزدان · تیر ۷, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۸ ق.ظ

با سلام وخسته نباشید
من پول لازم دارم میخوام از روی سندم وام مسکن بگیرم اگر به اسم همسرم یا فرزندم انتقال بدم سندش رو به میتونم بگیرم سوال بعدی منزل ما سازمانی هست وحدود چند صد دستگاه یک پروانه ساخت داره چون همه شکل هم هستند برای پروانه جدا تقاضا کنم پروانه به تاریخ روز بهم میدن یا همون تاریخ قدیم سوال سوم به کلانشهر ها به جز تهران چقدر تعلق میگیره واقساطش چقدر هست وبرای وام جعاله هم اوراق باید گرفت ممنون میشم راهنمایی کنید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۷, ۱۳۹۶ در ۲:۴۸ ب.ظ

  سلام.، خیر اینکار ممکن نیست. از تاریخ پروانه نباید بیش از ۲۰ سال گذشته باشد. از محل اوراق ۵۰ میلیون تومان ۲۰ میلیون هم جعاله (تا پایان شهریور)

الیاس · تیر ۶, ۱۳۹۶ در ۷:۰۲ ب.ظ

سلام و ممنون از اطلاعات خوب وبلاگ تون.
آیا من (متاهل هستم؛ در تهران) با سپرده کردن ۸۰ میلیون تومان، می توانم شش ماهه ۸۰ میلیون تومان با سود ۹.۵ درصد دریافت کنم؟ اگر جواب مثبت است اقساط و مدت زمان بازپرداختش چقدر می شود؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۷, ۱۳۹۶ در ۲:۵۵ ب.ظ

  سلام. خیر، برای دریافت وام مسکن یکم حتما باید یکسال از افتتاح حساب بگذرد.

امین · تیر ۶, ۱۳۹۶ در ۴:۵۲ ب.ظ

سلام خسته نباشید جناب ثابتی و ممنون از پاسخ ها و وقتی که برای مراجعین میذارین و مطمئن باشید که از اجر و ثواب بالایی بهره می برید ازین کار.چون کاری که شما میکنید حتی باوقت گذاشتن و رفتن به شعبات هم انقدر با حوصله جواب آدم رو نمیدن.
میخواستم بدونم من اگه وام ۱۲۰ میلیون برای تهران بخوام با احتساب خرید اوراق که تقریبا ۱۰۰ میلیون مفید بهم میرسه و وام جعاله نخوام برای اقساط ۱۲ ساله باید دقیقا چه مبلغی ماهیانه پرداخت کنم؟ چون عددا توهر سایتی متغیره.
با سپاس فراوان

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۷, ۱۳۹۶ در ۲:۵۹ ب.ظ

  سلام دوست عزیز. از توجه شما ممنونم./ قسط ماهانه شما حدود ۱٫۶۷۰٫۰۰۰ تومان خواهد شد.

زهره · تیر ۴, ۱۳۹۶ در ۱:۳۷ ب.ظ

با سلام
اگر بخوایم برای گرفتنه وام پولمونو ۱سال سپرده کنیم چه زمانی باید ضامن رو به بانک ببریم؟ موقع سپرده کردنه پول یا بعد از یک سال موقع گرفتنه وام ؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۵, ۱۳۹۶ در ۵:۳۹ ب.ظ

  سلام. موقع تشکیل پرونده برای وام یعنی یکال بعد از سپرده گذاری

داود · تیر ۲, ۱۳۹۶ در ۳:۲۴ ب.ظ

سلام جناب ثابتی عزیز
من و همسرم میخوایم از امتیاز خانه اولی برای خرید منزل استفاده کنیم، سوالم اینه آیا سود اوراق مشارکت همون ۹٫۵ درصد هستش یا وام با سود ۹٫۵ فقط از محل سپرده گذاری میشه گرفت؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲, ۱۳۹۶ در ۳:۵۷ ب.ظ

  سود اوراق ۱۷٫۵ درصد است و فقط در حالت سپرده گذاری نرخ سود شما ۹٫۵ درصد خواهد شد.

امیر · تیر ۲, ۱۳۹۶ در ۷:۲۰ ق.ظ

سلام، خسته نباشید
ببخشید من ملکی دارم که ساختش برای ۱۷ سال پیش میشود، سن خودم ۲۲ سال است، میخواهم از روی سندش وام خرید اوراق بگیرم؛ آیا میتوانم دریافت کنم؟ چه شرایطی نیاز است و چقدر هزینه خرید اوراق میشود؟ اصلا وام چند میلیونی به من تعلق میگیرد؟
کل این پروسه چقدر طول میکشد؟
با توجه به اینکه در شهرستانی زندگی میکنم که جمعیتش بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر است

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · تیر ۲, ۱۳۹۶ در ۸:۰۱ ق.ظ

  سلام. شما روی منزلی که بنام خودتان است نمیتوانید وام بگیرید. وام برای آنانی است که تصمیم به خرید منزل از فرد دیگری را دارند.

سحر · خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۶ ب.ظ

سلام اقای ثابتی منظورم مبلغ اقساط وام ۱۲۰ملیونی طرح زوجین با سپرده گذاری یکسانه است؟ببخشید وقتتون میگیرم

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۳۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۳ ب.ظ

  سلام. از محل سپرده با نرخ سود ۹٫۵ درصد اقساط ماهیانه ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان است.

امیر · خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۹ ق.ظ

باسلام زمینی دارم حدود ۸۰۰ متر و می خواهم در آن ساختمان پزشکان بزنم در ۶ طبقه و هر طبقه ۵ واحد . برای ساخت آن چقدر وام میدن و چند درصد.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۳۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۳ ب.ظ

  سلام. جهت ساخت پروژه های اداری و تجاری وامی داده نخواهد شد. وام های مسکن فقط برای واحدهای مسکونی می باشد.

سحر · خرداد ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۰ ب.ظ

سلام خسته نباشید اقای ثابتی مبلغ قسط وام زوجین برا ۱۲۰ملیون چقدر میشه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۶ ق.ظ

  سلام. وام ۱۰۰ میلیونی خرید از محل اوراق ۱٫۶۷۰٫۰۰۰تومان همراه با ۲۰ میلیون جعاله با بازپرداخت ۵۰ ساله و اقساط ۵۰۰٫۰۰۰ تومانی.

مجتبی · خرداد ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۶ ب.ظ

سلام تاریخ صدور پروانه سالش مهمه یا تاریخ دقیقش؟ مثلا خونه بنده تاریخ پروانه اش ۷۶/۴/۲۵ هستش تا چه زمانی وام ۸۰ تومانی بهش تعلق میگیره؟ آیا تا أخر سال ۹۶ این وام تعلق میگیره یا از تاریخ ۹۶/۴/۲۵ به بعد تعلق نمیگیره؟ ممنون مهندس

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۳۱, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۷ ب.ظ

  سلام. سال ان مهم است. مثلا امسال به تمامی پروانه های صادر شده در سال ۷۶ (فارغ از روز و ماه) وام داده می شود.

علی · خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ در ۸:۴۰ ق.ظ

سلام برای دریافت وام جعالعه ۱۰میلیون تومان چند برگ اوارق باید خرید وقمیت هربرگ چقدراست؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ در ۴:۰۴ ب.ظ

  سلام. ۲۰ برگ سهام که هر کدامشان هزینه حدودا ۷۸۰۰۰ تومانی دارند و مجموعا هزینه خرید اوراق شما ۱٫۵۶۰٫۰۰۰ تومان است.