وام صندوق یکم

تغییر شرایط وام مسکن یکم

همانگونه که در نوشته های قبلی نیز اشاره کردم ( + و + و +) حساب صندوق پس انداز مسکن یکم که با عاملیت بانک مسکن در حال اجراست طرحی موفق برای خانه دار کردن اقشار مختلف مردم بوده است. با این حال وجود شرایطی خاص، استفاده از این تسهیلات را محدود کرده بود و باعث شده بود که تعداد زیادی از هموطنان واجد شرایط اخذ وام مسکن یکم نبوده و از مزایای این طرح بی نصیب باشند. اما به تازگی عمده شرایط دریافت این وام تسهیل شده و اعطای وام صندوق پس انداز مسکن یکم افراد واجد شرایط بیشتری را پوشش می دهد. شرایط تسهیل شده وام مسکن یکم موارد زیر را در بر میگیرد:

– شرط تاهل از شرایط مشمولین حذف گردیده و هر فردی با حداقل ۱۸ سال سن و درآمد مستقل می تواند نسبت به اخذ وام مسکن یکم اقدام کند.

– استعلام فرم (( ج )) فقط برای وام گیرنده در نظر گرفته میشود و قرمز بودن فرم ج سایر اعضای خانواده و همسر مانعی برای وام گیرنده نیست.

– دریافت این وام به منزله استفاده از یارانه دولتی نیست پس در نتیجه فرم ج قرمز نخواهد شد.

– استفاده قبلی سایر اعضای خانواده از تسهیلات مسکن مانعی برای اخذ وام نخواهد بود و فقط شخص وام گیرنده نباید قبلا وام و تسهیلات بانکی استفاده کرده باشد.

– قدمت املاک شامل وام نیز از ۷ سال به ۱۵ سال (از تاریخ صدور پروانه ساخت) تغییر کرده .
با توجه به شرایط تغیر یافته و تسهیل سیاست های بانک مسکن انتظار می رود استقبال بسیار بیستری از وام صندوق یکم شود.

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

285
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
136 Comment threads
149 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
114 Comment authors
سید مسلم ثابتیداودعلیفردادعلی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
داود
Guest
داود

سلام خسته نباشید من مسکن مهر پردیس دارم و بند ج من تایید شده الان یک منزل در فردیس کرج گرفته ام که برای تعاونی بیمارستان است ولی وام ان مسکن مهری است ایا در گرفتن وام به مشکل بر میخورم اگر مشکل پیش میاید چه باید بکنم

علی
Guest
علی

سلام من خونه به نامم هست ولی صاحب خونه نیستم میتونم وام مسکن یکم بگیرم یا چون سند به نام هست نمیتونم؟

فرداد
Guest
فرداد

سلام قصد ساخت یک اپارتمان ۳ طبقه رو پیلوت در منطقه ای از شهر رشت که بافت فرسوده محسوب میشود را دارم زمین را به تازگی خریداری کرده و درای سند می باشد نوع ساخت به روش مدرن ساختمانهای فولادی اس ال اف پیش ساخته است. بنده برای ساخت این اپارتمان با توجه به رهن گذاشتن سند زمین از چه نوع طرح تسهیلاتی برای ساخت ساز می توانم استفادهکنم ایا همزمان وقتی از تسهیلات بافت فرسودهکه مبلق زیادی نیست می توانم از طرح های دیگر استفاده کنم . چند نو ع طرح تسهیلاتی در زمینه ساخت ساز م.جود است و… Read more »

علی
Guest
علی

با عرض سلام من منزل برادرم را سوری سند زدم و وام مسکن صندوق یکم را گرفتم و الان سند برادرم در رهن بانک است و پول وام را دارم خانه می سازم آیا می توانم سند خانه جدید را که متعلق به خودم است را در بانک جایگزین سند برادرم کنم و سند برادرم را از رهن خارج کنم

زهرا
Guest
زهرا

با عرض سلام و ادب خدمت آقای ثابتی و تشکر بابت وقت و انرژی که برای هموطنانتان قرار میدهید.من و همسرم شکر خدا موفق شدیم با وام مسکن یکم زوجین خانه دار شویم در مدت سپرده گذاری هر سوالی که پیش آمد را از شما پرسیدم و یا از جوابی که به دوستان میدادید استفاده میکردم و این باعث شد موقع دریافت وام اطلاعات و اشراف زیادی روی حسابمان و شرایط دریافت وام داشته باشیم و اینها را مدیون شما و وبلاگ با کیفیتتان هستیم..واقعا سپاسگزارم.