افزایش مبلغ وام با استفاده از تسهیلات بدون سپرده مسکن

همانگونه که قبلا در همین در وبلاگ  منتشر شده متقاضیان وام مسکن به روش های زیر میتوانند نسبت به اخذ وام مسکن اقدام کنند:تسهیلات بدون سپرده مسکن

۱- صندوق پس انداز مسکن که سقف آن ۲۰ میلیون تومان است با نرخ ۱۱ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله

۲- مسکن جوانان که سقف آن با توجه به واریزیهای ماهانه تعیین می شود با نرخ ۹ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله

۳- مسکن یکم تا سقف ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون (در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۸ و ۹٫۵ درصد (در بافت فرسوده و خارج از بافت فرسوده) و بازپرداخت ۱۲ ساله

۴- از محل اوراق تا سقف ۶۰، ۵۰ و ۴۰ میلیون (تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۱۷٫۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله

۵- از محل اعتبارات بدون سپرده تا سقف ۵۰، ۴۰ و ۳۰ میلیون (تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله

اکنون و با ابلاغ دستورالعمل جدید متقاضیان میتوانند تسهیلات بیشتری دریافت کنند.

تسهیلات بدون سپرده مسکن

صندوق پس انداز مسکن و تسهیلات بدون سپرده :

افرادی که قبلا حساب صندوق پس انداز مسکن داشته اند و موعد وام ۲۰ میلیونی آنان رسیده است میتوانند صرفا با ارائه درخواستی، تسهیلات بدون سپرده مسکن را نیز علاوه بر تسهیلات صندوق پس انداز خود و به همان میزان دریافت کنند. در این حالت سقف مجموع دو وام نباید بیشتر از ۶۰، ۵۰، و۴۰  میلیون تومان (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ، سایر شهرها) شود. البته اگر مبلغ تسهیلات صندوق مسکن و تسهیلات بدون سپرده به سقف فوق نرسید می توان کمبود آنرا با خرید اوراق جبران کرد. مثلا اگر فردی در تهران تصمیم به استفاده از وام ۲۰ میلیونی صندوق مسکن دارد میتواند ۲۰ میلیون دیگر وام بدون سپرده و ۲۰ میلیون نیز اوراق بگیرد تا در نهایت ۶۰ میلیون تسهیلات دریافت کرده باشد.

حساب جوانان و تسهیلات بدون سپرده مسکن:

حالت انفرادی:

دارندگان حساب جوانان نیز مانند صندوق مسکن میتوانند به میزان تسهیلات خودشان تسهیلات بدون سپرده مسکن دریافت کنند. البته باید در نظر داشت که فقط برای تسهیلات جوانان کمتر از ۶۰، ۵۰، و۴۰  میلیون تومان (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ، سایر شهرها) امکان دریافت وام بدون سپرده وجود دارد. به عنوان مثال فردی که امتیاز تسهیلات جوانانش ۷۰ میلیون شده نمیتواند تسهیلات بدون سپرده را دریافت کند و فقط امتیاز استفاده از تسهیلات جوانان خودش را خواهد داشت.

حالت زوجین:

برای استفاده از طرح زوجین در صورتی که هر دو زوجین حساب مسکن جوانان داشته باشند نیز میتوانند با استفاده از تسهیلات بدون سپرده مبلغ وام دریافتی خود را بیشتر کنند.

مثلا اگر زوجینی هر کدام دارای یک حساب جوانان در تهران می باشند به نحوی امتیاز حساب آقا ۳۵ میلیون و خانم ۱۸ میلیون تومان است. در این حالت آقا میتواند ۱۵  میلیون تسهیلات بدون سپرده مسکن بگیرد (زیرا سقف وام بدون سپرده و با سپرده تواما برای هر نفر در حالت زوجین در تهران ۵۰ میلیون است ونمیتوان بیشتر از آن وام گرفت) و خانم هم به میزان تسهیلات جوانان خودش میتواند ۱۸ میلیون دیگر وام بدون سپرده بگیرد. پس وام آقا ۵۰ میلیون و وام خانم ۳۶ میلیون شده است یعنی جمعا تا اینجای کار ۸۶ میلیون وام آماده است. ولی از آنجا که سقف وام زوجین در حالت بدون سپرده برای هر دو زوج در تهران ۱۰۰ میلیون است پس این زوج میتوانند ۱۴ میلیون دیگر وام از محل اوراق دریافت کنند تا در نهایت ۱۰۰ میلیون وام داشته باشند.

وام مسکن از محل اوراق و تسهیلات بدون سپرده مسکن:

متقاضیان وام مسکن که هیچ سپرده ای (صندوق مسکن، یکم و یا جوانان) مدارند و تصمیم به اخذ وام دارند باید از محل اوراق نسبت به دریافت وام اقدام کنند. با دستورالعمل جدید بانک مسکن این دسته از وام گیرندگان نیز در دو حالت انفرادی و زوجین میتوانند تسهیلات بیشتری دریافت کنند.

حالت انفرادی:

همانگونه که می دانید تسهیلات اوراق برای اخذ بک واحد مسکونی در حالت انفرادی ۶۰، ۵۰و ۴۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) می باشد. اکنون این دسته از افراد میتوانند ۱۰ میلیون وام بدون سپرده دیگر نیز دریافت کنند تا در نهایت وامی با مبلغ ۷۰، ۶۰ و ۵۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) داشته باشند.

حالت زوجین:

زوجین نیز از محل اوراق قبلا می توانستند ۱۰۰، ۸۰ و ۶۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) دریافت کنند که اکنون با دریافت ۲۰ میلیون وام بدون سپرده سقف وامشان به ۱۲۰، ۱۰۰و ۸۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) رسیده است.

[su_divider top=”no” style=”dashed” divider_color=”#ff6212″]

ضمنا در نظر داشته باشید که:

استفاده از تسهیلات بدون سپرده به شرح فوق برای دارندگان صندوق مسکن یکم امکانپذیر نبوده و متقاضیان استفاده از تسهیلات صندوق یکم مانند سابق میتوانند همان سقف تسهیلات ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) برای حالت انفرادی و ۱۶۰، ۱۲۰ و ۸۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) برای حالت زوجین را دریافت کنند.

چندی پیش تسهیلات جعاله از ۱۰ میلیون به ۲۰ میلیون افزایش پیدا کرد که با تمدید شرایط پرداخت وام جعاله ۲۰ میلیونی تا پایان سال، تمامی مشتریان میتوانند علاوه بر دریافت تسهیلات ذکر شده بالا ۲۰ میلیون نیز وام جعاله دریافت کنند. نرخ بهره وام جعاله ۱۷٫۵ درصد و مدت بازپرداخت آن ۵ساله با اقساط ماهیانه ۵۰۰٫۰۰۰ تومانی است.

وام بدون سپرده ای که در تمام بندهای بالا ذکر شد نیز ۱۸ درصد بوده و حداکثر در ۵ سال قابل قسط بندی می باشد.

[su_button url=”https://t.me/khanehdarshavim” target=”blank” style=”3d” background=”#2bafff” color=”#d8fbff” size=”6″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: location-arrow” text_shadow=”0px 1px 0px #00319b”]در این کانال عضو شده و با انواع وام مسکن به زبانی ساده آشنا شوید.[/su_button]

[su_button url=”http://maskanbankblog.com/applications/” style=”3d” background=”#8cff21″ color=”#005f16″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: mobile” text_shadow=”0px 1px 0px #ffffff”]اپلیکیشن های مفیدی در رابطه با انواع وام های مسکن دانلود کنید.[/su_button]

۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
134 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
یزدان
یزدان
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۸ ۳:۵۷ ق٫ظ

با سلام . همسر بنده قبل از ازدواج یک وام ۱۵ تومنی حدود ۶ سال پیش دریافت کردند . اینجانب در دیماه سال ۹۷ در تهران برای دریافت وام مسکن یکم به بانک مسکن رفته و ۴۰ تومن سپرده گذااشتم . متوجه شدم به من وام مسکن یکم تعلق نمیگیرد . رییس بانک گفتند میشود وام را انتقال داد اگر من بخواهم وام رو به پدرم که تا کنون وام مسکن دریافت نکرده است انتقال دهم خودم هم میتوانم در کنار۸۰ تومن وام که انتقال دادم ۶۰ تومن وام اوراق بگیرم تا بتوام از هر دو وام برای خرید خانه… Read more »

سحر
سحر
آبان ۱۱, ۱۳۹۷ ۲:۱۲ ب٫ظ

سلام وقت بخیر.اقای ثابتی امتیاز وام مسکن من ۴ماه پیش کامل شد من موجودیمو به زیر ده ملیون رسوندم حالا خونه گرونه شده اگه من بعد ۴ ماه دوباره موجودیمو به ده ملیون برسونم دیگه مشکلی برا وامم پیش نمیاد اگه یکسالم بگذره.با تشکر

محمدعلی تقوی
محمدعلی تقوی
مهر ۳۰, ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ب٫ظ

سلام. من میخوام در شهر شهریار اقدام به دریافت وام مسکن بکنم. و یک حساب مسکن جوانان با حق امتیاز وام ۳۶ میلیون در تهران دارم. ۱٫ به چه میزان میتوانم با توجه به ترکیب وام اوراق و وام بدون سپرده و حساب مسکن جوانان وام بگیرم و باید چقدر اوراق تهیه کنم؟ میزان وام همسرم از طریق اوراق چقدر است؟ ۲٫ آیا باید به دنبال ملکی باشم که ارزشش خیلی بالاتر از وام باشد؟ با توجه به اینکه قیمت ارزیابی با نرخ بازار متفاوت است. ۳٫ با توجه به ترکیب وام ها، میزان اقساط به چه صورت محاسبه می… Read more »

نسرین
نسرین
مرداد ۱۰, ۱۳۹۷ ۹:۱۸ ق٫ظ

باسلام
میخوام ۶۰میلیون وام مسکن یکم بگیرم و ۲۰میلیون جعاله ، برای ۲۰میلیون جعاله باید اوراق بخرم؟

حامد
حامد
تیر ۲۵, ۱۳۹۷ ۱:۰۹ ب٫ظ

سلام خسته نباشید. بنده واسه وام مسکن عادی با سپرده حساب باز کردم حال متوجه شدم که شرایط دریافت وام مسکن یکم دارم . امکان تبدیل این حساب به مسکن یکم وجود داره یا خیر؟ چنانجه وام مسکن عادی رو بگیرم در آتیه میتونم وام مسکن اولی بگیرم یا خیر؟ ممنون از حوصله و صرف وقت شما.

گلی
گلی
تیر ۶, ۱۳۹۷ ۳:۰۳ ب٫ظ

سلام و خسته نباشید برای سایت خیلی خیلی خوبتون. سوال من در مورد وام مسکن یکم زوجینه. من برداشت خودمو از شرایط دریافت وام مینویسم و خیلی ممنون میشم هرجا اطلاعاتم غلطه تصصیح بفرمایید. در حال حاضر برای یک زوج خانه اولی ساکن تهران دو شرایط ممکنه: ۱- باز کردن دو سپرده (برای هر نفر یک سپرده) به مبلغ حداقل ۵۰ میلیون تومان و بعد از یک سال دریافت دو وام ۱۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۸ درصد. (که در این حالت باید مقدار سود سپرده هم در این یک سال دریافت نشده در نظر داشت.) ۲- خرید اوراق بدون… Read more »

کرکه آبادی
کرکه آبادی
خرداد ۱۷, ۱۳۹۷ ۷:۲۸ ب٫ظ

سلام.سوالی داشتم.من سال گذشته برای دریافت وام مسکن اولی اقدام کردم و موعد دریافت وامم رسیده.جدای از این وام میتونم با خرید اوراق مبلغ ۶۰تومان از طریق خرید اوراق رو هم دریافت کنم؟؟؟؟

رکسانا
رکسانا
خرداد ۱۷, ۱۳۹۷ ۹:۱۶ ق٫ظ

سلام من یه خونه خریدم که در محدوده ی شهری نیست ولی سند داره ایا میشه روش وام گرفت ؟اگه نمیشه من میتونم روی سند خونه ام که تو شهره وام جعاله بگیرم اون خونه ۲۵سال ساخته؟

امیررضا
امیررضا
خرداد ۷, ۱۳۹۷ ۸:۲۴ ق٫ظ

با سلام
من و همسرم سال ۹۰ از محل اوراق وام ۲۰میلیونی دریافت کردیم و آپارتمان خریدیم. الان میخواهیم دوباره از محل اوراق و بدون سپرده و جعاله آپارتمان دیگری خرید کنیم. آیا وامی که در سال ۹۰ دریافت کردیم و اقساط آن سال بعد تمام می شود، محدودیتی در وامی که قصد داریم الان بگیریم ندارد؟ مجموعا چه مبلغ وام به صورت زوجین می توانیم دریافت کنیم و اقساط آن حدودا چقدر است؟
با سپاس فراوان و آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما.

عباس
عباس
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ ۶:۰۲ ب٫ظ

سلام، وقت بخیر، ممنون از وبلاگ زیبا و البته ۱۰۰% مفیدتون، سوال: آیا وام ۱۰۰میلیونی زوجین (تهران) رو میشه بصورت پلکانی درخواست کرد و اگه جواب مثبت است نحوه محاسبه به چه صورت است، مرسی

ایمان احمدسمالی
ایمان احمدسمالی
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ ۹:۵۸ ق٫ظ

با سلام و خسته نباشی
۱- آیا با دریافت وام مسکن یکم سند بصورت ۳ دانگ خودم و ۳ دانگ همسر می خوره یا میشه ۶ دانگش ب نام خودم باشه ؟؟
۲ – آیا می توان تا قبل از دریافت وام ، مسکن را در شهر دیگر انتخاب نمود و تسعیلات را به شهر دیگری انتقال داد ؟؟ راهکار چیست ؟؟؟

سلمان
سلمان
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۷ ۹:۲۰ ق٫ظ

سلام
ضمن تشکر از زحماتی که می کشین
من یه آپارتمان خریدم با قرض کردن و رهن دادن
حالا برای وام پرسیدم گفتن باید قبل از خرید اقدام می کردین و الان نمیشه
حالا سوال اینه که اگه من این واحد و به خواهرم بفروشم و وام و اون بگیره بعدش میشه دوباره ازش بخرم یا همسرم ازش بخره؟
در کل چه راهی وجود داره؟

حسین
حسین
اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷ ۹:۰۲ ب٫ظ

سلام بنده میخواهم وام اوراق بگیرم (زوجین) در شهر کر ج لطفا مرقوم بفرمایید با جعاله تا چقدر میتونم وام دریافت کنم و اقساطش چقدر میشه تشکر

پيام موسوي
پيام موسوي
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ ۶:۳۶ ب٫ظ

سلام و خسته نباشید. من میخواهم برای دریافت وام با اوراق اقدام کنم. آیا ضامن اجباری است و این که شرایط ضامن چه چیزهایی خواهد بود؟ حتماً باید کارمند دولتی با گواهی کسر از حقوق باشد یا بعنوان مثال پزشک یا عضو هیئت علمی دانشگاه یا وکیل هم می تواند ضامن باشد؟ و شرایط ضامنچیست و چه مدارک یا تعهداتی نزد بانک خواهد داشت؟ متشکرم

کاشی
کاشی
فروردین ۳۱, ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲ ق٫ظ

میخوام برای خرید مسکن از وام مسکن جوانان استفاده کنم به مبلغ ۴۰ میلیون. ساختمانی که خودش وام بافت فرسوده ۵۰ میلیون داره میتونی بخرم و دوتا وام را پرداخت کنم؟
میشه لطفا بفرمایید چه جوری میتونم سقف وام جوانانم را افزایش بدم.

مهدی
مهدی
فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹ ب٫ظ

با سلام ممنون از وبلاگ خوبتون .من ساکن مبارکه اصفهان هستم قبلا وام مسکن مهر گرفتم و حالا یک خانه قدیمی خریده ام که در بافت فرسوده هست میخواستم بدونم من از کدام شرایط میتونم استفاده کنم چه مبلغی و چند ساله .با تشکر

محمد
محمد
فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ ۴:۱۸ ب٫ظ

سلام
ممنون که پاسخگوی مردم هستید.
اگر شخصی واحدی را با وام مسکن یکم بسازد بعد از دوسال میتواند وام مسکن یکم به نام همسرش برای همان واحد تسهیلات بگیرد

علی
علی
فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷ ب٫ظ

سلام
اگر زوجی وام مسکن زوجین بگیرد.موقع فروش باید حتما به زوج ها بفروشد یا به یک شخص هم‌ میتوانند؟؟؟

محمد
محمد
فروردین ۲۹, ۱۳۹۷ ۶:۳۷ ب٫ظ

با سلام
آیا میشود وام فرسودگی را همراه با وام فرسودگی مسکن یکم دریافت کرد

بهار
بهار
فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ ۱:۵۹ ب٫ظ

سلام جناب ثابتی سوال من رو فکر کنم ندیدید ببخشید اینطور اومده که وام مسکن اولی حداکثر ۸۰درصد قیمت ملک رو پوشش میده، یعنی مثلا اگه در شهر بزرگ ۶۰میلیون بخوایم وام مسکن اولی بگیریم، باید قیمت ملک حداقل ۷۵میلیون به تایید کارشناس بانک برسه، سوال اینه ایا ممکنه بانک کمتر وام بده مثلا بگه ملک ۸۰میلیون هست ولی ما مثلا ۴۰تومن بیشتر نمیدیم؟ سوال دومم اینه که اگه ملک ۷۵تومن قیمت داشته باشه و وام مسکن اولی که ۶۰تومن میشه تقریبا همون ۸۰درصد ملک رو پوشش میده، در این حالت ایا میشه برای وام جعاله هم اقدام کرد؟ یعنی… Read more »