افزایش مبلغ وام با استفاده از تسهیلات بدون سپرده مسکن

همانگونه که قبلا در همین در وبلاگ  منتشر شده متقاضیان وام مسکن به روش های زیر میتوانند نسبت به اخذ وام مسکن اقدام کنند:تسهیلات بدون سپرده مسکن

۱- صندوق پس انداز مسکن که سقف آن ۲۰ میلیون تومان است با نرخ ۱۱ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله

۲- مسکن جوانان که سقف آن با توجه به واریزیهای ماهانه تعیین می شود با نرخ ۹ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله

۳- مسکن یکم تا سقف ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون (در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۸ و ۹٫۵ درصد (در بافت فرسوده و خارج از بافت فرسوده) و بازپرداخت ۱۲ ساله

۴- از محل اوراق تا سقف ۶۰، ۵۰ و ۴۰ میلیون (تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۱۷٫۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله

۵- از محل اعتبارات بدون سپرده تا سقف ۵۰، ۴۰ و ۳۰ میلیون (تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله

اکنون و با ابلاغ دستورالعمل جدید متقاضیان میتوانند تسهیلات بیشتری دریافت کنند.

تسهیلات بدون سپرده مسکن

صندوق پس انداز مسکن و تسهیلات بدون سپرده :

افرادی که قبلا حساب صندوق پس انداز مسکن داشته اند و موعد وام ۲۰ میلیونی آنان رسیده است میتوانند صرفا با ارائه درخواستی، تسهیلات بدون سپرده مسکن را نیز علاوه بر تسهیلات صندوق پس انداز خود و به همان میزان دریافت کنند. در این حالت سقف مجموع دو وام نباید بیشتر از ۶۰، ۵۰، و۴۰  میلیون تومان (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ، سایر شهرها) شود. البته اگر مبلغ تسهیلات صندوق مسکن و تسهیلات بدون سپرده به سقف فوق نرسید می توان کمبود آنرا با خرید اوراق جبران کرد. مثلا اگر فردی در تهران تصمیم به استفاده از وام ۲۰ میلیونی صندوق مسکن دارد میتواند ۲۰ میلیون دیگر وام بدون سپرده و ۲۰ میلیون نیز اوراق بگیرد تا در نهایت ۶۰ میلیون تسهیلات دریافت کرده باشد.

حساب جوانان و تسهیلات بدون سپرده مسکن:

حالت انفرادی:

دارندگان حساب جوانان نیز مانند صندوق مسکن میتوانند به میزان تسهیلات خودشان تسهیلات بدون سپرده مسکن دریافت کنند. البته باید در نظر داشت که فقط برای تسهیلات جوانان کمتر از ۶۰، ۵۰، و۴۰  میلیون تومان (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ، سایر شهرها) امکان دریافت وام بدون سپرده وجود دارد. به عنوان مثال فردی که امتیاز تسهیلات جوانانش ۷۰ میلیون شده نمیتواند تسهیلات بدون سپرده را دریافت کند و فقط امتیاز استفاده از تسهیلات جوانان خودش را خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:  وام ساخت مسکن یا تسهیلات مشارکت و جزییات آن

حالت زوجین:

برای استفاده از طرح زوجین در صورتی که هر دو زوجین حساب مسکن جوانان داشته باشند نیز میتوانند با استفاده از تسهیلات بدون سپرده مبلغ وام دریافتی خود را بیشتر کنند.

مثلا اگر زوجینی هر کدام دارای یک حساب جوانان در تهران می باشند به نحوی امتیاز حساب آقا ۳۵ میلیون و خانم ۱۸ میلیون تومان است. در این حالت آقا میتواند ۱۵  میلیون تسهیلات بدون سپرده مسکن بگیرد (زیرا سقف وام بدون سپرده و با سپرده تواما برای هر نفر در حالت زوجین در تهران ۵۰ میلیون است ونمیتوان بیشتر از آن وام گرفت) و خانم هم به میزان تسهیلات جوانان خودش میتواند ۱۸ میلیون دیگر وام بدون سپرده بگیرد. پس وام آقا ۵۰ میلیون و وام خانم ۳۶ میلیون شده است یعنی جمعا تا اینجای کار ۸۶ میلیون وام آماده است. ولی از آنجا که سقف وام زوجین در حالت بدون سپرده برای هر دو زوج در تهران ۱۰۰ میلیون است پس این زوج میتوانند ۱۴ میلیون دیگر وام از محل اوراق دریافت کنند تا در نهایت ۱۰۰ میلیون وام داشته باشند.

وام مسکن از محل اوراق و تسهیلات بدون سپرده مسکن:

متقاضیان وام مسکن که هیچ سپرده ای (صندوق مسکن، یکم و یا جوانان) مدارند و تصمیم به اخذ وام دارند باید از محل اوراق نسبت به دریافت وام اقدام کنند. با دستورالعمل جدید بانک مسکن این دسته از وام گیرندگان نیز در دو حالت انفرادی و زوجین میتوانند تسهیلات بیشتری دریافت کنند.

حالت انفرادی:

همانگونه که می دانید تسهیلات اوراق برای اخذ بک واحد مسکونی در حالت انفرادی ۶۰، ۵۰و ۴۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) می باشد. اکنون این دسته از افراد میتوانند ۱۰ میلیون وام بدون سپرده دیگر نیز دریافت کنند تا در نهایت وامی با مبلغ ۷۰، ۶۰ و ۵۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) داشته باشند.

بیشتر بخوانید:  فروش اقساطی تدریجی تسهیلات مشارکت بانک مسکن

حالت زوجین:

زوجین نیز از محل اوراق قبلا می توانستند ۱۰۰، ۸۰ و ۶۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) دریافت کنند که اکنون با دریافت ۲۰ میلیون وام بدون سپرده سقف وامشان به ۱۲۰، ۱۰۰و ۸۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) رسیده است.

ضمنا در نظر داشته باشید که:

استفاده از تسهیلات بدون سپرده به شرح فوق برای دارندگان صندوق مسکن یکم امکانپذیر نبوده و متقاضیان استفاده از تسهیلات صندوق یکم مانند سابق میتوانند همان سقف تسهیلات ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) برای حالت انفرادی و ۱۶۰، ۱۲۰ و ۸۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) برای حالت زوجین را دریافت کنند.

چندی پیش تسهیلات جعاله از ۱۰ میلیون به ۲۰ میلیون افزایش پیدا کرد که با تمدید شرایط پرداخت وام جعاله ۲۰ میلیونی تا پایان سال، تمامی مشتریان میتوانند علاوه بر دریافت تسهیلات ذکر شده بالا ۲۰ میلیون نیز وام جعاله دریافت کنند. نرخ بهره وام جعاله ۱۷٫۵ درصد و مدت بازپرداخت آن ۵ساله با اقساط ماهیانه ۵۰۰٫۰۰۰ تومانی است.

وام بدون سپرده ای که در تمام بندهای بالا ذکر شد نیز ۱۸ درصد بوده و حداکثر در ۵ سال قابل قسط بندی می باشد.

 

 

132
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
66 Comment threads
66 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
56 Comment authors
سحرمحمدعلی تقوینسرینحامدگلی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
سحر
Guest
سحر

سلام وقت بخیر.اقای ثابتی امتیاز وام مسکن من ۴ماه پیش کامل شد من موجودیمو به زیر ده ملیون رسوندم حالا خونه گرونه شده اگه من بعد ۴ ماه دوباره موجودیمو به ده ملیون برسونم دیگه مشکلی برا وامم پیش نمیاد اگه یکسالم بگذره.با تشکر

محمدعلی تقوی
Guest
محمدعلی تقوی

سلام. من میخوام در شهر شهریار اقدام به دریافت وام مسکن بکنم. و یک حساب مسکن جوانان با حق امتیاز وام ۳۶ میلیون در تهران دارم. ۱٫ به چه میزان میتوانم با توجه به ترکیب وام اوراق و وام بدون سپرده و حساب مسکن جوانان وام بگیرم و باید چقدر اوراق تهیه کنم؟ میزان وام همسرم از طریق اوراق چقدر است؟ ۲٫ آیا باید به دنبال ملکی باشم که ارزشش خیلی بالاتر از وام باشد؟ با توجه به اینکه قیمت ارزیابی با نرخ بازار متفاوت است. ۳٫ با توجه به ترکیب وام ها، میزان اقساط به چه صورت محاسبه می… Read more »

نسرین
Guest
نسرین

باسلام
میخوام ۶۰میلیون وام مسکن یکم بگیرم و ۲۰میلیون جعاله ، برای ۲۰میلیون جعاله باید اوراق بخرم؟

حامد
Guest
حامد

سلام خسته نباشید. بنده واسه وام مسکن عادی با سپرده حساب باز کردم حال متوجه شدم که شرایط دریافت وام مسکن یکم دارم . امکان تبدیل این حساب به مسکن یکم وجود داره یا خیر؟ چنانجه وام مسکن عادی رو بگیرم در آتیه میتونم وام مسکن اولی بگیرم یا خیر؟ ممنون از حوصله و صرف وقت شما.

گلی
Guest
گلی

سلام و خسته نباشید برای سایت خیلی خیلی خوبتون. سوال من در مورد وام مسکن یکم زوجینه. من برداشت خودمو از شرایط دریافت وام مینویسم و خیلی ممنون میشم هرجا اطلاعاتم غلطه تصصیح بفرمایید. در حال حاضر برای یک زوج خانه اولی ساکن تهران دو شرایط ممکنه: ۱- باز کردن دو سپرده (برای هر نفر یک سپرده) به مبلغ حداقل ۵۰ میلیون تومان و بعد از یک سال دریافت دو وام ۱۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۸ درصد. (که در این حالت باید مقدار سود سپرده هم در این یک سال دریافت نشده در نظر داشت.) ۲- خرید اوراق بدون… Read more »

کرکه آبادی
Guest
کرکه آبادی

سلام.سوالی داشتم.من سال گذشته برای دریافت وام مسکن اولی اقدام کردم و موعد دریافت وامم رسیده.جدای از این وام میتونم با خرید اوراق مبلغ ۶۰تومان از طریق خرید اوراق رو هم دریافت کنم؟؟؟؟

رکسانا
Guest
رکسانا

سلام من یه خونه خریدم که در محدوده ی شهری نیست ولی سند داره ایا میشه روش وام گرفت ؟اگه نمیشه من میتونم روی سند خونه ام که تو شهره وام جعاله بگیرم اون خونه ۲۵سال ساخته؟

امیررضا
Guest
امیررضا

با سلام
من و همسرم سال ۹۰ از محل اوراق وام ۲۰میلیونی دریافت کردیم و آپارتمان خریدیم. الان میخواهیم دوباره از محل اوراق و بدون سپرده و جعاله آپارتمان دیگری خرید کنیم. آیا وامی که در سال ۹۰ دریافت کردیم و اقساط آن سال بعد تمام می شود، محدودیتی در وامی که قصد داریم الان بگیریم ندارد؟ مجموعا چه مبلغ وام به صورت زوجین می توانیم دریافت کنیم و اقساط آن حدودا چقدر است؟
با سپاس فراوان و آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما.

عباس
Guest
عباس

سلام، وقت بخیر، ممنون از وبلاگ زیبا و البته ۱۰۰% مفیدتون، سوال: آیا وام ۱۰۰میلیونی زوجین (تهران) رو میشه بصورت پلکانی درخواست کرد و اگه جواب مثبت است نحوه محاسبه به چه صورت است، مرسی

ایمان احمدسمالی
Guest
ایمان احمدسمالی

با سلام و خسته نباشی
۱- آیا با دریافت وام مسکن یکم سند بصورت ۳ دانگ خودم و ۳ دانگ همسر می خوره یا میشه ۶ دانگش ب نام خودم باشه ؟؟
۲ – آیا می توان تا قبل از دریافت وام ، مسکن را در شهر دیگر انتخاب نمود و تسعیلات را به شهر دیگری انتقال داد ؟؟ راهکار چیست ؟؟؟

سلمان
Guest
سلمان

سلام
ضمن تشکر از زحماتی که می کشین
من یه آپارتمان خریدم با قرض کردن و رهن دادن
حالا برای وام پرسیدم گفتن باید قبل از خرید اقدام می کردین و الان نمیشه
حالا سوال اینه که اگه من این واحد و به خواهرم بفروشم و وام و اون بگیره بعدش میشه دوباره ازش بخرم یا همسرم ازش بخره؟
در کل چه راهی وجود داره؟

حسین
Guest
حسین

سلام بنده میخواهم وام اوراق بگیرم (زوجین) در شهر کر ج لطفا مرقوم بفرمایید با جعاله تا چقدر میتونم وام دریافت کنم و اقساطش چقدر میشه تشکر

پيام موسوي
Guest
پيام موسوي

سلام و خسته نباشید. من میخواهم برای دریافت وام با اوراق اقدام کنم. آیا ضامن اجباری است و این که شرایط ضامن چه چیزهایی خواهد بود؟ حتماً باید کارمند دولتی با گواهی کسر از حقوق باشد یا بعنوان مثال پزشک یا عضو هیئت علمی دانشگاه یا وکیل هم می تواند ضامن باشد؟ و شرایط ضامنچیست و چه مدارک یا تعهداتی نزد بانک خواهد داشت؟ متشکرم

کاشی
Guest
کاشی

میخوام برای خرید مسکن از وام مسکن جوانان استفاده کنم به مبلغ ۴۰ میلیون. ساختمانی که خودش وام بافت فرسوده ۵۰ میلیون داره میتونی بخرم و دوتا وام را پرداخت کنم؟
میشه لطفا بفرمایید چه جوری میتونم سقف وام جوانانم را افزایش بدم.

مهدی
Guest
مهدی

با سلام ممنون از وبلاگ خوبتون .من ساکن مبارکه اصفهان هستم قبلا وام مسکن مهر گرفتم و حالا یک خانه قدیمی خریده ام که در بافت فرسوده هست میخواستم بدونم من از کدام شرایط میتونم استفاده کنم چه مبلغی و چند ساله .با تشکر

محمد
Guest
محمد

سلام
ممنون که پاسخگوی مردم هستید.
اگر شخصی واحدی را با وام مسکن یکم بسازد بعد از دوسال میتواند وام مسکن یکم به نام همسرش برای همان واحد تسهیلات بگیرد

علی
Guest
علی

سلام
اگر زوجی وام مسکن زوجین بگیرد.موقع فروش باید حتما به زوج ها بفروشد یا به یک شخص هم‌ میتوانند؟؟؟

محمد
Guest
محمد

با سلام
آیا میشود وام فرسودگی را همراه با وام فرسودگی مسکن یکم دریافت کرد

بهار
Guest
بهار

سلام جناب ثابتی سوال من رو فکر کنم ندیدید ببخشید اینطور اومده که وام مسکن اولی حداکثر ۸۰درصد قیمت ملک رو پوشش میده، یعنی مثلا اگه در شهر بزرگ ۶۰میلیون بخوایم وام مسکن اولی بگیریم، باید قیمت ملک حداقل ۷۵میلیون به تایید کارشناس بانک برسه، سوال اینه ایا ممکنه بانک کمتر وام بده مثلا بگه ملک ۸۰میلیون هست ولی ما مثلا ۴۰تومن بیشتر نمیدیم؟ سوال دومم اینه که اگه ملک ۷۵تومن قیمت داشته باشه و وام مسکن اولی که ۶۰تومن میشه تقریبا همون ۸۰درصد ملک رو پوشش میده، در این حالت ایا میشه برای وام جعاله هم اقدام کرد؟ یعنی… Read more »

Sepide
Guest
Sepide

سلام
همسر من ۴١ ملیون وام مسکن حوانان دارد، اگه بخواد وام مسکن یکم هم بگیرد، سقف وام ۵٠ م میشود یا ٨٠ میلیون؟
و اینکه بازپرداخت و سود براساس کدام وام محاسبه میشود؟
ایا امکان استفاده همزمان إز جوانان، یکم و اوراق وجود دارد؟

بهار
Guest
بهار

سلام خسته نباشید به خاطر وبلاگ خوبتون ببخشید اینطور اومده که وام مسکن اولی حداکثر ۸۰درصد قیمت ملک رو پوشش میده، یعنی مثلا اگه در شهر بزرگ ۶۰میلیون بخوایم وام مسکن اولی بگیریم، باید قیمت ملک حداقل ۷۵میلیون به تایید کارشناس بانک برسه، سوال اینه ایا ممکنه بانک کمتر وام بده مثلا بگه ملک ۸۰میلیون هست ولی ما مثلا ۴۰تومن بیشتر نمیدیم؟ سوال دومم اینه که اگه ملک ۷۵تومن قیمت داشته باشه و وام مسکن اولی که ۶۰تومن میشه تقریبا همون ۸۰درصد ملک رو پوشش میده، در این حالت ایا میشه برای وام جعاله هم اقدام کرد؟ یعنی وام جعاله… Read more »

حسن
Guest
حسن

سلام جناب ثابتی عزیز
اینکه امکان اینترنتی صدور واحد های صندوق آباد فراهم شده و دیگه بانک صدور نمیکنه آیا باز هم بانک
اصل پول رو تضمین میکنه؟

مهدی
Guest
مهدی

سلام وام مسکن یکم فقط به خونه آماده تعلق میگیره یا برای پیش خرید هم میشه استفاده کرد اگه میشه شرایطش چطوره؟

حميد
Guest
حميد

سلام،بنده قبلا از وام مسکن استفاده کردم و الان که ازدواج کردم و میخوام دوباره وام بگیرم نمیتونم،سپرده رو به اسم برادرم و همسرش گذاشتیم وقتى وام گرفتیمو خونه به نام این دو نفر خورد چطور میتونن خونه رو به ما انتقال بدن؟؟شرایط فروش خونه چطوریه؟؟؟؟

بهرامی
Guest
بهرامی

با سلام خدمت آقای ثابتی
آیا برای گرفتن وام بدون سپرده(از محل اوراق) به زوجین ، محدودیت سال ازدواج دارد؟مثلا زوجی که ۱۵ سال از ازدواجشان می گذرد می توانند از این وام استفاده کنند؟
و سوال دومم
من ۵ سال قبل از اوراق مسکن وام گرفته ام آیا مجدد می توانم اوراق خریداری و وام بگیرم؟

با سپاس از شما

مجتبی
Guest
مجتبی

سلام.کاهش سود وام به ۸ درصد کی در شعبه ها عملیاتی میشه؟من پروندم کامله و در مرحله معرفی به محضر هنوز چک تسهیلات و نگرفته ام ایا کاهش سود شامل منم میشه

هادی نوری
Guest
هادی نوری

سلام ، من تازه اپارتمان خریدم . از وام مسکن هم استفاده نکردم ، یعنی الان سند به نامم هست . میتونم بعدا برای این سند وام مسکن بگیرم؟؟کدوم نوع وام؟؟
تشکر از وقتی که میزارید

مهدی
Guest
مهدی

با سلام. من و همسرم اگه بخواهیم وام مسکن یکم دریافت کنیم درصورتی که هر کدام نفری سی میلیون تومان سرمایه گذاری کنیم و بعدا در کل ۱۲۰میلیون وام دریافت کنیم بعد از خرید مسکن این امکان وجود دارد که خانم من سهم خود از سند مشترک را به نام من کند و در قبال این کار من اقساط وام همسرم را پرداخت کنم

مسعود
Guest
مسعود

سلام جناب ثابتی
روز بخیر

من و همسرم سال گذشته ۸۰ میلیون در صندوق یکم سپرده گذاری کردیم و اکنون موعد یک ساله آن فرا رسیده است. از طرفی جهت خرید منزل مورد نظر ۱۰۰ میلیون تومان کم داریم. آیا می توانیم از سایر وام های مسکن علاوه بر وام یکم برخوردار بشیم؟ در سایت بانک مسکن امکان استفاده از تسهیلات یکم توام با سایر وام ها درج شده است. اما بنده دقیقا متوجه نشدم روال آن چگونه است؟

حسین ک
Guest
حسین ک

با سلام
سقف وام برای زوجین در حالت مجموع مسکن یکم و اوراق در شهرهای بزرگ ،الان ۶۰+۴۰ یعنی ۱۰۰ ت میباشد. آیا با استفاده از تسهیلات بدوه سپرده میشود ۱۰ ت دیگر اضافه وام گرفت ؟ یعنی۶۰+۴۰+۱۰
با تشکر

حسین
Guest
حسین

سلام
من یه ساله حساب مسکن یکم باز کردم والان میتونم ۶۰ میلیون وام بگیرم و میخوام برا خانومم از طریق اوراق اقدام کنم، میخوام بدونم در کل چقد میتونم از محل اوراق براش وام بگیرم طوری که سند نصف نصف بره رهن بانک.آیا این افزایش وام از محل تسهیلات بدون سپرده در این حالت شامل حالش میشه؟ با تشکر

نظری
Guest
نظری

سلام خسته نباشید.بانک مسکن تا چه تاریخی در پایان سال پرداخنی وام داره.یعنی تا چند اسفند تشکیل پرونده میده.

تقی زاده
Guest

سلام. آیا سقف وام جعاله تا پایان سال برای هر نفر ۲۰ میلیون تومانه یا برای هر پلاک ثبتی؟ من و همسرم وام سپرده داریم و میخام بدونم آیا میشه وام سپرده+ وام جعاله ما به ۲۰۰ میلیون تومان برسه یا خیر؟ و آیا میشه شعبه دریافت کننده وام رو در تهران عوض کرد؟ ممنون از وقتتون

sadaf
Guest
sadaf

سلام ۵۰ میلیون وام برای خرید منزل لازم دارم . بنظرتون بهترین کار چی هست . اوراق بخرم ؟؟

بهار
Guest
بهار

سلام، کسی که حساب مسکن اولی باز کرده باشه ایا میتونه همه امتیازش رو یکجا به همسرش منتقل کنه؟
بعد اگر امتیازش رو به همسرش منتقل کنه، خودش میتونه بعدا حساب مسکن اولی باز کنه و از امتیازات مسکن اولی استفاده کنه؟

محمد
Guest
محمد

با سلام و خسته نباشید
خونه های دارای وام مسکن یکم بیمه آتش سوزی دارند؟ این بیمه شامل زلزله هم میشه؟

حامد
Guest
حامد

سلام . من قبلا به شما پیام دادم در مورد ساخت آپارتمان دو طبقه روی زمین پدرم. و شما گفتین باید برای دریافت وام وکالت داشته باشم. حالا سوالم اینه که ۱- پدرم هم برای برادرم حساب پس انداز مسکن جوانان خیلی وقت پیش باز کرده بود . امتیازش ۴۰ تومن شده . میتونه وامو برای واحد خودش بگیره؟
۲- دوم اینکه کم کیخوام روی زمین پدرم ساخت کنم از لحاظ خویشاوندی بانک مسکن مشکلی نداره؟

جلال
Guest
جلال

با سلام لطفا یه توضیحی در خصوص تخصیص اوراق به سپرده های ممتاز بدین بنده و همسرم مبلغ ۶۰ میلیون تومان برای خانه اولی سپرده کردیم و مبلغ ۹۰ میلیون تومان نیز سپرده ممتاز با سود ۱۰ درصد باز کردیم کارمند بانک گفتن که به این سپرده اوراق تعلق می گیره دقیقا چطوره ؟سقف اوراقش چقدره و چه مبلغی از سپرده باید در حساب برای بهره مندی از این سقف اوراق و به چه مدت باید در حساب باشه ؟

لیلا
Guest
لیلا

با سلام و احترام

و سپاس از پاسخگوییهای دقیق و شفاف شما آقای ثابتی عزیز

من و همسرم این ماه امتیاز وام مسکنمون میرسه و امیدوارم بتونیم بالاخره صاحب یک آپارتمان بشیم.

با توجه به اینکه پدر همسرم در حال حاضر آپارتمانی با جواز زیر ۱۵ سال داره و برای فروش آون اقدام کرده و با بودجه ما هم تقریبا همخوانی داره، آیا میتونیم از ایشون خرید کنیم؟ منظورم اینه که محدودیتی در خصوص معامله با بستگان وجود نداره؟

میترا
Guest
میترا

سلام خسته نباشید خواستم بپرسم همزمان با دریافت وام مسکن یکم میتوان از وام تعمیرات نیز استفاده کرد چون برای خرید خونه پول کم میاریم اگر میشود سود آن چند درصد هست

ناصر
Guest
ناصر

باسلام، درحال حاضرکه اقساط وام زوجین ۱۳۳۵۰۰۰میباشدو۱۲ساله،بعدازگذشت۲سال از پرداخت،بخواهم اقساط را به۵ساله کاهش بدم،اونوقت مبلغ قسطم چقدر خواهدشد؟یعنی اقساط پرداخت شده در ۲سال از اصل مبلغ وام کسرمیشه ومابقی در۵سال تقسیم میشودیااینکه باصرف نظرازسودپرداختی طی ۲سال،مجموع اقساط پرداختی از اصل وام ۰کسرخواهدشد!این موضوع شاید سوال خیلی از هموطنانم باشه،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،برقرارباشید

بهار
Guest
بهار

سلام، همسرم ۶ماهه که حساب وام مسکن اولی باز کرده(برای وام ۶۰میلیونی مسکن اولی)، الان تصمیم گرفتیم که خونه رو به صورت مشترک بخریم، نمیدونیم باید چیکار کنیم.، پولمون هم ۲۰میلیون هست که همسرم ۶ماهه گذاشته توی بانک، اگه الان بریم و ۱۰میلیون رو از حسابش بردار و به حساب من بریزه، سال دیگه همین موقع همسرم میتونه ۴۰میلیون وام بگیره من ۲۰ میلیون؟ یعنی خونه ۲دونگ به نام من میشه ۴دونگ به نام همسرم، درست هست؟
بعد الان غیراز این راه، راه دیگه ای هم هست؟ ممنون

مجتبی
Guest
مجتبی

سلام.من اپارتمانی به قیمت ۱۶۵ تومان در مشهد خریداری کرده ام.امتیاز وام مسکن یکم من هم به ۱۲۰ رسیده. چقدر وام روی این اپارتمان تعلق میگیره
ممنون

m
Guest
m

سلام..در صورتی که خانه ای خریده شود که هتوز در مراحل تنظیم سند است و با فروشنده تسویه حساب کرد و پس از آن برای دریافت وام مسکن یکم مراجعه کرد میشود وام به خریدار داده شود و نیازی به مراجعه فروشنده نباشد؟

مهدی
Guest
مهدی

سلام و سپاس بابت پاسخ هایتان
همسرم با خرید اوراق خانه خریده،اگ خاستیم سال دیگ به تهران بریم نمیشه وام رو منتقل کنیم،اگر که خونه رو فروختیم و وام رو انتقال دادیم به خریدار،آیا در تهران برای خرید خانه،میتونیم وام با اوراق به اسم من بگیریم؟؟

جواد خراسانی
Guest
جواد خراسانی

سلام وام مسکن یکم فقط برای خرید مسکن است یا به ساخت هم تعلق می گیرد؟ اگر به ساخت هم تعلق می گیرد شرایطش چیست؟

reza
Guest
reza

باسلام و ادب
منزل مسکونی م از پدر م به ارث رسیده و سند به نام من انتقال یافته هس و پروانه ساخت به نام پدرم هس . الان بدلیل بدهکاری قصد فروش آن را دارم برادرم وام صندوق یکم دارد خواهان خرید خانه م هس چکار باید بکنم آیا امکان فروش به برادرم و استفاده از وام صندوق یکم مسکن را دارد باوجود اینکه پروانه ساخت به نام پدرم هس لطفا راهنمایی م فرماید . سپاس ازاینکه وقت می زارید

شمسی
Guest
شمسی

سلام
بنده یک واحد اپارتمان رو باوام ۵۰میلیونی بافت فرسوده پیش خرید کردم حالاکه موعد اقساط بندی شده بانک نرخ سود رو بر حسب ۱۸درصد میخوادمحاسبه کنه درحالی که قرار بر۸درصد بود ومدعی میشن که دولت ۱۰درصدش رو پرداخت نکرده واقعا موندم جریان چیه
درضمن تا حالا وام مسکن نگرفتم
باتشکر

Soroush
Guest
Soroush

سلام.پدر من سال ۸۰ از وام مسکن استفاده کردند و خانه ای خریدند که ۱۰ سال بعد انرا فروختند و وام را تسویه کردن . الان راهی هست که از تسهیلات خرید اوراق زوجین برای خرید خانه استفاده کنند ؟ مثلا در مرکز استان از ۸۰ میلیون وام استفاده کنند ؟ درحال حاضر هم هیچ ملکی بنام پدر و مادر نیست . با تشکر

سید اصغر
Guest
سید اصغر

سلام
وام جوانان ۴۴ میلیون با بآز پرداخت ۲۰ ساله و درصد سود ۹ چقدر میشه؟ درصد سود و مدت بازپرداخت قطعا همینه؟ ۱۵ ساله گزاشتم تا سال ۹۸
مرسی