بانک مسکن یا صندوق سرمایه گذاری؟

دسته بندی :

سوال:

من اگه ده میلیون تومان پول داشته باشم و دو راه داشته باشم ۱٫گذاشتن پول در صندوق سرمایه گذاری با ۲۳ درصد سود تضمین شده(در غیر از بانک مسکن) ۲٫ حساب سرمایه گذاری روز شمار بانک مسکن که روز شمار بالای ده میلیون، سود بیست درصد حساب میشه(طبق اطلاعاتی که یک مدیر بانک مسکن به من داد) کدوم به نفع منه؟ با این پیشفرض که در حساب سرمایه گذاری روزشمار به سود هم درصورتی که در حساب باقی بماند سود بیست درصد تعلق میگیرد و نیز حساب سرمایه گذاری برداشت آنی داره بر خلاف صندوق های سرمایه گذاری.

جواب:

سلام دوست عزیز:

در اینگونه موقع من از جدول امتیازها استفاده میکنم. سعی میکنم با در نظر گرفتن تمام مزایا و معایب هر روش و مقایسه آن با دیگر روشها و امتیاز دهی به روشها، تصمیم بگیرم. در این جدول من با گزینه ایی که مزیت مربوطه را داشته باشد عدد یک و اگر فاقد آن بود یا مزیت آن کمتر از دیگری بود به آن صفر میدهم. در پایان با جمع امتیازها میتوان به برتری یکی بر دیگری پی برد.به عنوان مثال و در جواب سوال شما من جدول زیر را تهیه کردم. شما میتوانید هر شاخص دیگری را در جدول قرار دهید. حتی ممکن است شاخصی از نظر من مهم باش=د ولی برای دیگری نباشد.:

صندوق بانک مسکن
۰ ۱ قابلیت نقد شوندگی
۱ (۲۳ درصد) ۰ (۲۰ درصد) سود ماهانه
۰ ۱ (با توجه به اینکه سود آن نیز سود دارد) عایدی سالانه
۰ ۱ (بانک صد در صد دولتی) امنیت سرمایه گذاری
۰ ۱ (اینترنت بانک، موبایل بانک، USSD و…) استفاده از ابزار الکترونیک برای جابجایی وجوه
۱ ۴ امتیازها

امیدوارم موفق و پیروز باشید.

[su_button url=”https://telegram.me/joinchat/ArbDpjxHJr7_cS4hBVpaOw” target=”blank” style=”3d” background=”#2bafff” color=”#d8fbff” size=”6″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: location-arrow” text_shadow=”0px 1px 0px #00319b”]در این کانال عضو شده و با انوع وام مسکن به زبانی ساده آشنا شوید.[/su_button]

[su_button url=”http://maskanbankblog.com/applications/” style=”3d” background=”#8cff21″ color=”#005f16″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: mobile” text_shadow=”0px 1px 0px #ffffff”]اپلیکیشن های مفیدی در رابطه با انوع وام های مسکن دانلود کنید.[/su_button]

۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
حسین
حسین
مهر ۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ ب٫ظ

به نظر من مهم ترین شرط که بالای ۱۰ امتیاز داره رو نگفتین اونم پایداری سود هستش سپرده بانکی به خصوص شکل روزشمار کوتاه مدت که خیلی راحت قابل کاهش یافتنه ارزش چندانی نداره در ثانی تبدیل هم به یکساله بکنی علنا پول دردسترس نیست وبرای برداشت جریمه داره اینم اضافه کنیم که کف ۱۰ میلیون داره هرچند حتی بعید میدونم بانک مسکن همجین طرحی داشته باشه بهترین شیوه مدیریت سرمایه است یعنی مقداری از پول که لازم فی الفور نیست در صندوق با سود ۲۳ سپرده بشه و باقی حساب روزشمار با انتقال سود هر دو به حساب روزشمار… Read more »