بانک مسکن یا صندوق سرمایه گذاری؟

دسته بندی :

سوال:

من اگه ده میلیون تومان پول داشته باشم و دو راه داشته باشم ۱٫گذاشتن پول در صندوق سرمایه گذاری با ۲۳ درصد سود تضمین شده(در غیر از بانک مسکن) ۲٫ حساب سرمایه گذاری روز شمار بانک مسکن که روز شمار بالای ده میلیون، سود بیست درصد حساب میشه(طبق اطلاعاتی که یک مدیر بانک مسکن به من داد) کدوم به نفع منه؟ با این پیشفرض که در حساب سرمایه گذاری روزشمار به سود هم درصورتی که در حساب باقی بماند سود بیست درصد تعلق میگیرد و نیز حساب سرمایه گذاری برداشت آنی داره بر خلاف صندوق های سرمایه گذاری.

جواب:

سلام دوست عزیز:

در اینگونه موقع من از جدول امتیازها استفاده میکنم. سعی میکنم با در نظر گرفتن تمام مزایا و معایب هر روش و مقایسه آن با دیگر روشها و امتیاز دهی به روشها، تصمیم بگیرم. در این جدول من با گزینه ایی که مزیت مربوطه را داشته باشد عدد یک و اگر فاقد آن بود یا مزیت آن کمتر از دیگری بود به آن صفر میدهم. در پایان با جمع امتیازها میتوان به برتری یکی بر دیگری پی برد.به عنوان مثال و در جواب سوال شما من جدول زیر را تهیه کردم. شما میتوانید هر شاخص دیگری را در جدول قرار دهید. حتی ممکن است شاخصی از نظر من مهم باش=د ولی برای دیگری نباشد.:

صندوقبانک مسکن
۰۱قابلیت نقد شوندگی
۱ (۲۳ درصد)۰ (۲۰ درصد)سود ماهانه
۰۱ (با توجه به اینکه سود آن نیز سود دارد)عایدی سالانه
۰۱ (بانک صد در صد دولتی)امنیت سرمایه گذاری
۰۱ (اینترنت بانک، موبایل بانک، USSD و…)استفاده از ابزار الکترونیک برای جابجایی وجوه
۱۴امتیازها

امیدوارم موفق و پیروز باشید.

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

1
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
حسین Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
حسین
Guest
حسین

به نظر من مهم ترین شرط که بالای ۱۰ امتیاز داره رو نگفتین اونم پایداری سود هستش سپرده بانکی به خصوص شکل روزشمار کوتاه مدت که خیلی راحت قابل کاهش یافتنه ارزش چندانی نداره در ثانی تبدیل هم به یکساله بکنی علنا پول دردسترس نیست وبرای برداشت جریمه داره اینم اضافه کنیم که کف ۱۰ میلیون داره هرچند حتی بعید میدونم بانک مسکن همجین طرحی داشته باشه بهترین شیوه مدیریت سرمایه است یعنی مقداری از پول که لازم فی الفور نیست در صندوق با سود ۲۳ سپرده بشه و باقی حساب روزشمار با انتقال سود هر دو به حساب روزشمار… Read more »