اپلیکیشن های موبایل ، جایگاه آینده تبلیغات

امروزه، فن تبلیغات آنقدر توسعه پیدا کرده و تخصصی شده که حتی در کشور ما با وجود فاصله‌ی فراوانی که از مرزهای استاندارد بین‌المللی در عرصه‌ی تبلیغات به ویژه در رسانه‌های مکتوب و در فضاهای شهری دارد، می‌توانیم آثار فاخر و به یادماندنی از هنرمندانی برجسته ببینیم که صرفاً برای تبلیغ یک کالا، محصول یا خدمت خاص کار می‌کنند و اثر اوریجینال به جامعه ارایه می‌دهند.

دامنه‌ی تبلیغات و نگاههای تخصصی و حرفه‌یی به آن، تا حدی گسترده شده که در فضاهای مجازی مانند اینترنت نیز یک رویکرد همه‌جانبه در جهت بهبود کیفیت تبلیغات و تسریع روند روبه‌رشد آن را شاهدیم و می‌بینیم وب‌سایت ها و وبلاگ های متعدد و خارج از شماری، به صورت مداوم، به روز و تخصصی به موضوع تبلیغات یا Advertisement می‌پردازند.تبلیغات در اپلیکیشن

برنامه های نرم افزاری موبایل یا به اصطلاح اپلیکیشن های موبایل موج جدید تکنولوژی هستند که با گسترش چشمگیر تلفن های همراه هوشمند رشد انفجاری داشته اند. به تبع آن نیز استفاده تبلیغاتی از این اپ ها نیز فراگیر شده است.

اخیرا موسسه تحقیقاتی IDC اعلام کرده که تا سال ۲۰۱۸ هزینه تبلیغات در اپلیکیشن های موبایل ، به تنهایی از کل هزینه‌ای که برای تبلیغات آنلاین پرداخت می‌شود، بیشتر خواهد بود. همچنین نمایش‌دهندگان تبلیغات در اپلیکیشن های موبایل ، اعلام کرده‌اند که در سال ۲۰۱۴ نسبت به ۲۰۱۳، رشد درآمدی آنها حدودا ۱۷۰% درصد افزایش یافته است که همین میزان یک موفقیت چشمگیر به حساب می‌آید. در ادامه نگاهی به آمارهایی می‌اندازیم که در آخرین گزارش موسسه IDC منتشر شده و نظر خیلی از آگهی‌دهندگان و برنامه‌نویسان اپلیکیشن های موبایل را به خود جلب کرده‌است.
در حالی که پرداخت هزینه برای نسخه کامل و اصطلاحا Premium اپلیکیشن‌های، ۲۴% کاهش یافته است، هزینه پرداخت برای تبلیغات در آنها رشدی برابر ۷۰% دربر داشته است. از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود که اپلیکیشن‌های روی کامپیوترهای شخصی هم به شدت مورد توجه قرار گیرند و تبلیغات در آنها هم رشد بسیاری در انتظارش باشد.
در حال حاظر ۸۱% اپلیکیشن‌سازهای مستقل ترجیح می‌دهند که مدل درآمدی اپلیکیشن‌های خود را روی تبلیغات برآنها قرار داده و نسخه پولی برای اپلیکیشن خود عرضه نکنند.
تمام این ارقام نشان دهنده این هستند که اپلیکیشن های موبایل بیش از پیش مورد توجه آگهی‌دهندگان قرار گرفته‌اند و  ثابت شده که می‌توانند امپراطوری تبلیغات خود را به تنهایی پایه‌ریزی کنند.

با توجه به مطالبی که در بالا نوشتم و گسترش خوب تلفن های هوشمند، بانک ها هم می توانند وارد این عرصه شده و مسیری را که آن قدرها هم گران نیست امتحان کنند. اپلیکیشن های حسابداری شخصی، مالی و بسیاری دیگر هستند که مرتبط با فعالیتهای مالی و بانکی بوده و جایگاه مناسبی برای تبلیغ بانک می باشد.

وقت آن است که شیوه های سنتی تبلیغات را با آن هزینه های گزاف و کارآیی پایین کنار گذاشته و عرصه های جدید را امتحان کنیم.

قسمتی از نوشته های این پست برگرفته از وبلاگ blogad.ir می باشد.

۰ ۰ vote
Article Rating
برچسب ها :
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments