حسابهای ممتاز بانک مسکن و انواع آن

تغییر در مطالب این پست

برخی از مطالب موجود در این پست تغییر کرده و به زودی پستی جدیدتر منتشر خواهد

در پستهای قبلی مطالب متعددی را در رابطه با انواع حسابهای ممتاز بانک مسکن نوشته ام. همانگونه که قبلا قول داده بودم در این پست به طور کامل انواع حسابهای ممتاز حقیقی و حقوقی را با شرایط کامل و خصوصیات آنها و همچنین میزان سود آوریشان مورد بررسی قرار می دهم.

حسابهای ممتاز را میتوان به دو دسته کلی ” حسابهای ممتاز با تخصیص سود ” و حسابهای ممتاز بدون تخصیص سود ” دسته بندی کرد.

حسابهای ممتاز با تخصیص سود:

این دسته از حسابهای ممتاز هم دارای سود ماهانه بوده و هم اینکه با توجه به نوع حساب، به آنها اوراق تعلق خواهد گرفت. حسابهای ممتاز با تخصیص سود خود به چند دسته دیگر تقسیم می شوند:

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] حساب ممتاز عادی با سقف اوراق ۵۰ میلیون تومان ( کد ۸۷۲۶):

درصد تخصیص این حساب معادل ۳۰ درصد متوسط موجودی تمامی حسابهای این کد در شعبه می باشد که با توجه به موجودی حساب حداقل هر ۶ ماه به حساب اوراق تعلق خواهد گرفت. جدول تخصیص اوراق حساب ممتاز به این حساب در این پست نشان داده شده.نرخ سود ماهانه ان ۱۱ درصد و قابلایت واریز و برداشت هم دارد.

از آنجا که این حساب نیاز به رسوب مبلغ خاصی برای تخصیص اوراق ندارد میتواند گزینه مناسبی برای درآمدهای نامنظم و یا فصلی باشد. البته از آنجا که سقف تخصیص  اوراق این حساب بالاتر از انواع دیگر است، برای مشتریان دارای منابع مالی بالا این سپرده را پیشنهاد می کنم. البته لازم به ذکر اس که تخصیص اوراق به این حساب در تعهد بانک نیست.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] حساب ممتاز عادی با سقف اوراق ۱۷میلیون تومان ( کد ۸۷۳۶):

این حساب همانند حساب ۸۷۲۶ می باشد با این تفاوت که طبق این جدول با مبالغ کمتری نیز می توان شامل حال اوراق شد. نرخ سود علی الحساب این حساب ۱۱ درصد و با فرض قیمت هر اوراق در بازار ۱۰۰٫۰۰۰ تومان، میتوان انتظار عایدی ۳۱ درصد سالانه را داشت. این حساب همانند ممتاز ۸۷۲۶ دارای سقف مشخصی از اوراق است. اوراق این حساب هم تضمینی نیست.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] حساب ممتاز حقیقی خاص (کد ۸۷۲۷) و حقوقی (کد ۸۷۲۸):

درصد تخصیص اوارق به این حساب ۳۳ درصد است و نرخ سود علی الحساب آن هم ۱۱ می باشد. تفاوت این نوع حساب با دو مورد قبلی در این است که تخصیص اوراق به این حسابها تضمینی و بدون سقف است.

همانگونه که گفته شد درصد تخصیص اوراق به این حساب ۳۳ درصد موجودی است پس با وجود متوسط موجودی ۱۸٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان در هر ماه، یک سهم اوراق به این حساب تعلق میگیرد که با توجه به این عایدی می توان انتظار سود ۱۷ درصدی را داشت. (با فرض قیمت هر سهم ۱۰۰٫۰۰۰ تومان) . واریز و بداشت به این حساب آزاد است و میتوان مانند دیگر حسابهای ممتاز، از آن به عنوان حساب پشتیبان جاری استفاده کرد اما باید در نظر داشت که کاهش موجودی به زیر ۱۸٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان باعث عدم تخصیص اوراق به حساب خواهد شد و فقط سود ۱۱ درصدی را در پی خواهد داشت.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] ممتاز پویا حقیقی خاص (کد ۸۷۳۷) و ممتاز حقوقی پویا (کد ۸۷۳۸):

به موجودی این حساب سالانه ۲۷ درصد اوراق تعلق خواهد گرفت. و نرخ سود علی الحساب آن ۱۱ درصد است که با فرض گذشت ۳ ماه از تاریخ افتتاح حساب، مابه التفاوت سود ۳ ماهه (معادل ۳ درصد ) را دریافت میکند. محدودیت افتتاح این حساب مبلغ آن می باشد که در تهران و شهرهای بزرگ ۵۰ میلیون تومان است و در سایر شهرها ۲۳ میلیون تومان.

با توجه به درصد تخصیص اوراق به هر ۲۳ میلیون تومان موجودی حساب، هر ماه به طور قطعی یک سهم تعلق خواهد گرفت که در این حالت میتوان انتظار سود ۱۹ درصدی را از این سپرده داشت.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] سپرده ممتاز کوتاه مدت وبژه حقیقی (کد ۷۸۳۲) و حقوقی (کد ۸۷۳۷):

درصد تخصیص اوراق به این حساب معادل ۲۷ درصد موجودی حساب خواهد بود که آن اوراق به طور ماهانه به حساب تعلق می گیرد.نرخ سود علی الحساب آن ۱۴ درصد و به مدت سه ماه قابلیت واریز و برداشت ندارد. حداقل مبلغ جهت افتتاح ۱۶ میلیون تومان است اما رای دریافت مرتب و ماهانه هر ماه حداقل یک سهم موجودی حساب باید ۲۳ میلیون تومان باشد.

عایدی این حساب هم سالانه ۱۹ دردص خواهد بود (با احتساب ارزش هر سهم ۱۰۰٫۰۰۰ تومان)

حسابهای ممتاز
حسابهای ممتاز

حساب های ممتاز بدون تخصیص سود:

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] سپرده ممتاز عادی بدون سود (کد ۸۷۳۲):

این نوع از حساب های ممتاز فاقد سود ماهانه می باشند و فقط به آنها معادل ۴۵ درصد موجودی اوراق تعلق میگیرد.

با توجه به درصد بالای تخصیص اوراق به این حساب، شرکتهای بزرگ در جهت تامین رفاه کارکنانشان میتوانند از اوراق این حساب برای تامین هزینه  مسکن کارکنانشان استفاده کنند. همچنین افراد یا سازمانهایی که به هر علتی قادر یا متمایل به دریافت سود نیستند نیز میتوانند با افتتاح این حساب از اوراق متعلقه و عایدی ناشی از آن استفاده کنند.

همچنین این حساب گزینه مناسبی برای خیرین جهت مشارکت در تامین مسکن اقشار ضعیف نیز می باشد.

با توجه که این حساب سود ماهانه ندارد ولی با وجود تخصیص درصد بالای اوراق به آن می توان انتظار عایدی ۲۰ درصد را داشت.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] سپرده ممتاز بدون سود حقیقی خاص (کد ۸۷۳۳) و حقوقی ((۸۷۳۴):

این حساب ممتاز نیز همانند حساب ۸۷۳۲ فاقد سود میاشد و با ۴۵ درصد تخصیص اوراق به طور سالانه، درصد بالایی از اوراق را دارد با این تفاوت که حداقل مبلغ موجودی برای دریافت اوراق بایستی ۱۶ میلیون تومان باشد.تا هر ماه به آن اوراق تعلق بگیرد.

جدول زیر خلاصه شده مطالب بالاست که میتوانید به طور کامل و یکپارچه با انواع حساب ممتاز آشنا شوید.

حسابهای ممتاز

[su_button url=”https://t.me/khanehdarshavim” target=”blank” style=”3d” background=”#2bafff” color=”#d8fbff” size=”6″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: location-arrow” text_shadow=”0px 1px 0px #00319b”]در این کانال عضو شده و با انواع وام مسکن به زبانی ساده آشنا شوید.[/su_button]

[su_button url=”http://maskanbankblog.com/applications/” style=”3d” background=”#8cff21″ color=”#005f16″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: mobile” text_shadow=”0px 1px 0px #ffffff”]اپلیکیشن های مفیدی در رابطه با انواع وام های مسکن دانلود کنید.[/su_button]

Save

Save

۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
613 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
مریم
مریم
شهریور ۲۰, ۱۳۹۸ ۹:۳۷ ق٫ظ

سلام
در حساب های ۸۷۲۶ اوراق در هر شعبه به صورت ماهانه تخصیص داده می شود یا شش ماه یکبار؟
در حال حاضر به طور متوسط (می دانم شعبه به شعبه متفاوت هست) حدودا به چه پیکر حسابی اوراق تخصیص می گیرد؟
سپاس فراوان

علی
علی
اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷ ق٫ظ

سلام جناب ثابتی
بعد از بخشنامه بهمن ماه، پیکر حساب در حساب های ۸۷۲۶ همچنان روز شمار محاسبه می شود یا مثل سود تبدیل به ماه شمار شده است؟

Asal
Asal
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸ ۶:۰۰ ق٫ظ

سلام.
یه سوال من میتونم هرماه پول واریز کنم و سودم داشته باشه ؟هربانکی شرایط یکساله داره یعنی یه پول زیاد میذاری و یکسال نه برداشت داره نه واریز بعد سود تعلق میگیره .بانک مسکن من یه حساب مسکن جوانان دارم اما میخواستم ببینم میشه حسابی باشه که هرماه پول واریز کنم و سود بیاد روش ؟

علی
علی
دی ۱۸, ۱۳۹۷ ۹:۰۱ ق٫ظ

سلام جناب ثایتی
شرایط حساب های ۸۷۲۶ با تفییرسود به ماه شمار تغییری نکرده؟

behnam
behnam
آبان ۱۰, ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶ ق٫ظ

رفتم بانک سوال کردم راجبه حسابم گفت حساب ممتاز خاص باز کنی بهتره فرقش اینه که هرماه یهمقدار اوراق صددرصد تعلق میگیره علاوه براون سود ۱۰درصد روزانه فقط نفهمیدم هرماه چه مقدار اوراق تعلق میگیره واگه اینطوره چرا همه ممتاز خاص سپرده نمیذارن بجای عادی؟

behnam
behnam
مهر ۲۹, ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵ ق٫ظ

آقای ثابتی سلام.
قیمت روز اوراق چنده ؟من ۷۷سهم بهم تعلق گرفته با متوسط موجودی ۱۱۰تومن کلی ضرر کردم حالا موندم بفروشم یا احتمال داره بره بالا خودم که بعید میدونم بیشتر بشه .

behnam
behnam
شهریور ۱۰, ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳ ق٫ظ

آقای ثابتی امروزنگاه کردم تو قسمت مشاهده الویت حساب من ردیف۵هستم ولی تو قسمت مشاهده اولویت به تفکیک حساب بهم تعلق گرفته ۷۴سهم فقط موندم بار اول با موجودی۷۰تومن ۸۸سهم داشتم امروزبا موجودی۱۰۰تومن ۷۴سهم این چجوریه با قیمت اوراق ۶۶هزارتومنی همش میشه ضرر

behnam
behnam
تیر ۷, ۱۳۹۷ ۴:۰۵ ق٫ظ

آقای ثابتی به ایمیل هاتون پاسخ نمیدین ؟؟

بهنام
بهنام
خرداد ۱۸, ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ق٫ظ

آقای ثابتی عزیز سلام
حساب من بعداز ۹ماه بامتوسط موجودی ۱۰۰تومن هنوز اوراق بهش تعلق نگرفته توسایت زده مدت انتظار۸اولویت۴۸
باتوجه به فرمایش شما مبنی بر فروش اوراق دراواخر تابستان(به علت بالتر رفتن قبمت اوراق) دیگه زیادعجله ای ندارم لااقل تا سه ماه آینده ولی آیا تا اون موقع تعلق میگیره واگه بهم تعلق بگیره چه مقدار اوراق میشه؟؟

sadegh
sadegh
خرداد ۵, ۱۳۹۷ ۵:۳۳ ق٫ظ

سلام چرا قیمت اوراق اینقدر پایین است وچه زمانی بالا میرود با تشکر

میری
میری
اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۷ ۲:۱۲ ب٫ظ

باسلام من از۹۵/۳/۳با مبلغ ۱۰تومن افتتاح حساب کردم نوع حساب۸۷۲۶است ودرطول این مدت حسابم متغیر بوده ازاواسط اسفند ۹۶حسابم ۹۵ میلیون است باتوجه به اینکه اصلا اوراق نگرفته ام کی اوراق به من تعلق میگیرد.ممنون.

محسن
محسن
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ب٫ظ

سلام،اقای ثابتی
خسته نباشید
ببخشید من ۲۴برگ اوراق فرودین۹۷ دارم
خواستم ببینم قیمت اوراق با کاهشی که کرده امکان زیاد شدن قیمت اش هست ؟
و در چه ماهی امکان افزایش قیمت را دارد؟
«با تشکر»

Sadegh
Sadegh
فروردین ۲۸, ۱۳۹۷ ۶:۰۳ ب٫ظ

سلام آقای ثابتی

حساب ۸۷۲۶ بنده با ۱۸۵ میلیارد پیکره و ۲۲ ماه انتظار چند سهم تعلق میگیره متوسط ۲۶ م

و حساب ۸۷۳۶ با ۶۹ میلیارد پیکره و ۹ ماه انتظار چند سهم متوسط ۲۴ م

Sepide
Sepide
فروردین ۲۴, ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳ ب٫ظ

سلام
بنده تو حساب جاریم ١۵ م دارم که باهاش کار میکنم و هر لحظه امکان برداشتش وجود داره، میخوام ببینم ایا حساب ممتازی هست که برای من مناسب باشه؟
گرفتن أوراق تو مدت کوتاه اولویت بیشتری ازگرفتن سود داره برام

ناصر
ناصر
بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ ۸:۴۲ ق٫ظ

آیا میتوان حساب ممتاز را با عودت سود دریافتی به بان به سپرده مخصوص دریافت وام مسک تبدیل نمود و از تسهیلات خرید مسکن بهره من شد

علی
علی
بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ ۴:۴۱ ب٫ظ

سلام
وقت بخیر
سایت قبلی اطلاع رسانی اوراق دیگه کار نمیکنه
http://oragh.bank-maskan.ir
مشکل خاصی داره؟
یه سایت جدید هم هست ولی یوزر پسورد میخواد
https://oragh.bank-maskan.ir

میشه لطفا راهنمایی بکنید

علی
علی
بهمن ۵, ۱۳۹۶ ۰:۱۲ ق٫ظ

با سلام وخسته نباشید من مبلغ۱۰۷ میلیون تومان تو حساب ممتاز کد ۸۷۳۶ باز کردم میخواستم بدونم چقدر اوراق ماهیانه به من تعلق میگیره لطفا اگر راه بهتری برای سود هست راهنمایم کنید ممنونم

محسن
محسن
بهمن ۴, ۱۳۹۶ ۱۰:۰۲ ق٫ظ

وقت بخیر در تاریخ ٩۶/٣/١٠ دو حساب اوراق کد ٨٧٢۶ هرکدوم به مبلغ ٩٧٠٠٠٠٠٠ تومن افتتاح کردم، هر ماه حسابها رو حدودا به مبلغ سود روز شمار شارژ کردم و از دو ماهه گذشته حسابها رو مبلغ ١٠٠٠٠٠٠٠٠ تومن هستند، امروز مورخ ٩۶/١١/۴ حدودا پس از ٨ ماه هنور اوراقم نیومده، به شعبه که مراجعه کردم گفتن در تاریخ ٩۶/۴/١٧ اوراق به حسابها تعلق گرفته، به من گفتن در اولویت ٢۶ و ٣٠ شعبه هستی و حدودا ۴ ماهه دیگه اوراقت میاد، یعنی پس از ١٢ ماه از تاریخ دریافت اوراق. ایا در این نوع حساب این روند عادیه؟! چه… Read more »

فرهاد
فرهاد
دی ۲۸, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۱ ب٫ظ

با سلام
من حساب ممتاز ۸۷۲۶ دارم . قبلاً فرموده بودید برای سود بیشتر حداکثر میانگین موجودی باید ۷۲ میلیون تومان باشه . الان هم همینطور هست یا بیشتر شده یا در هر شعبه ای فرق داره؟

با تشکر

محسن
محسن
بهمن ۸, ۱۳۹۶ ۶:۴۵ ب٫ظ

چرا کامنتها رو گزینشی ثبت میکنید!؟
یقینا “صداقت” و “تعهد” دو واژه عجیب و ناکارامد برای شما و مدیرانه سایره شعب بانک مسکنه!

هادی
هادی
دی ۲۳, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب٫ظ

سلام. خسته نباشید. آیا حداقل موجودی برای تخصیص اوراق شش ماهه در ۸۷۲۶ به ۸۵ میلیون تومان افزایش یافته است؟ با تشکر