حسابهای ممتاز بانک مسکن و انواع آن

حسابهای ممتاز بانک مسکن و انواع آن

تغییر در مطالب این پست

برخی از مطالب موجود در این پست تغییر کرده و به زودی پستی جدیدتر منتشر خواهد

در پستهای قبلی مطالب متعددی را در رابطه با انواع حسابهای ممتاز بانک مسکن نوشته ام. همانگونه که قبلا قول داده بودم در این پست به طور کامل انواع حسابهای ممتاز حقیقی و حقوقی را با شرایط کامل و خصوصیات آنها و همچنین میزان سود آوریشان مورد بررسی قرار می دهم.

حسابهای ممتاز را میتوان به دو دسته کلی ” حسابهای ممتاز با تخصیص سود ” و حسابهای ممتاز بدون تخصیص سود ” دسته بندی کرد.

حسابهای ممتاز با تخصیص سود:

این دسته از حسابهای ممتاز هم دارای سود ماهانه بوده و هم اینکه با توجه به نوع حساب، به آنها اوراق تعلق خواهد گرفت. حسابهای ممتاز با تخصیص سود خود به چند دسته دیگر تقسیم می شوند:

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] حساب ممتاز عادی با سقف اوراق ۵۰ میلیون تومان ( کد ۸۷۲۶):

درصد تخصیص این حساب معادل ۳۰ درصد متوسط موجودی تمامی حسابهای این کد در شعبه می باشد که با توجه به موجودی حساب حداقل هر ۶ ماه به حساب اوراق تعلق خواهد گرفت. جدول تخصیص اوراق حساب ممتاز به این حساب در این پست نشان داده شده.نرخ سود ماهانه ان ۱۱ درصد و قابلایت واریز و برداشت هم دارد.

از آنجا که این حساب نیاز به رسوب مبلغ خاصی برای تخصیص اوراق ندارد میتواند گزینه مناسبی برای درآمدهای نامنظم و یا فصلی باشد. البته از آنجا که سقف تخصیص  اوراق این حساب بالاتر از انواع دیگر است، برای مشتریان دارای منابع مالی بالا این سپرده را پیشنهاد می کنم. البته لازم به ذکر اس که تخصیص اوراق به این حساب در تعهد بانک نیست.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] حساب ممتاز عادی با سقف اوراق ۱۷میلیون تومان ( کد ۸۷۳۶):

این حساب همانند حساب ۸۷۲۶ می باشد با این تفاوت که طبق این جدول با مبالغ کمتری نیز می توان شامل حال اوراق شد. نرخ سود علی الحساب این حساب ۱۱ درصد و با فرض قیمت هر اوراق در بازار ۱۰۰٫۰۰۰ تومان، میتوان انتظار عایدی ۳۱ درصد سالانه را داشت. این حساب همانند ممتاز ۸۷۲۶ دارای سقف مشخصی از اوراق است. اوراق این حساب هم تضمینی نیست.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] حساب ممتاز حقیقی خاص (کد ۸۷۲۷) و حقوقی (کد ۸۷۲۸):

درصد تخصیص اوارق به این حساب ۳۳ درصد است و نرخ سود علی الحساب آن هم ۱۱ می باشد. تفاوت این نوع حساب با دو مورد قبلی در این است که تخصیص اوراق به این حسابها تضمینی و بدون سقف است.

همانگونه که گفته شد درصد تخصیص اوراق به این حساب ۳۳ درصد موجودی است پس با وجود متوسط موجودی ۱۸٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان در هر ماه، یک سهم اوراق به این حساب تعلق میگیرد که با توجه به این عایدی می توان انتظار سود ۱۷ درصدی را داشت. (با فرض قیمت هر سهم ۱۰۰٫۰۰۰ تومان) . واریز و بداشت به این حساب آزاد است و میتوان مانند دیگر حسابهای ممتاز، از آن به عنوان حساب پشتیبان جاری استفاده کرد اما باید در نظر داشت که کاهش موجودی به زیر ۱۸٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان باعث عدم تخصیص اوراق به حساب خواهد شد و فقط سود ۱۱ درصدی را در پی خواهد داشت.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] ممتاز پویا حقیقی خاص (کد ۸۷۳۷) و ممتاز حقوقی پویا (کد ۸۷۳۸):

به موجودی این حساب سالانه ۲۷ درصد اوراق تعلق خواهد گرفت. و نرخ سود علی الحساب آن ۱۱ درصد است که با فرض گذشت ۳ ماه از تاریخ افتتاح حساب، مابه التفاوت سود ۳ ماهه (معادل ۳ درصد ) را دریافت میکند. محدودیت افتتاح این حساب مبلغ آن می باشد که در تهران و شهرهای بزرگ ۵۰ میلیون تومان است و در سایر شهرها ۲۳ میلیون تومان.

با توجه به درصد تخصیص اوراق به هر ۲۳ میلیون تومان موجودی حساب، هر ماه به طور قطعی یک سهم تعلق خواهد گرفت که در این حالت میتوان انتظار سود ۱۹ درصدی را از این سپرده داشت.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] سپرده ممتاز کوتاه مدت وبژه حقیقی (کد ۷۸۳۲) و حقوقی (کد ۸۷۳۷):

درصد تخصیص اوراق به این حساب معادل ۲۷ درصد موجودی حساب خواهد بود که آن اوراق به طور ماهانه به حساب تعلق می گیرد.نرخ سود علی الحساب آن ۱۴ درصد و به مدت سه ماه قابلیت واریز و برداشت ندارد. حداقل مبلغ جهت افتتاح ۱۶ میلیون تومان است اما رای دریافت مرتب و ماهانه هر ماه حداقل یک سهم موجودی حساب باید ۲۳ میلیون تومان باشد.

عایدی این حساب هم سالانه ۱۹ دردص خواهد بود (با احتساب ارزش هر سهم ۱۰۰٫۰۰۰ تومان)

حسابهای ممتاز
حسابهای ممتاز

حساب های ممتاز بدون تخصیص سود:

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] سپرده ممتاز عادی بدون سود (کد ۸۷۳۲):

این نوع از حساب های ممتاز فاقد سود ماهانه می باشند و فقط به آنها معادل ۴۵ درصد موجودی اوراق تعلق میگیرد.

با توجه به درصد بالای تخصیص اوراق به این حساب، شرکتهای بزرگ در جهت تامین رفاه کارکنانشان میتوانند از اوراق این حساب برای تامین هزینه  مسکن کارکنانشان استفاده کنند. همچنین افراد یا سازمانهایی که به هر علتی قادر یا متمایل به دریافت سود نیستند نیز میتوانند با افتتاح این حساب از اوراق متعلقه و عایدی ناشی از آن استفاده کنند.

همچنین این حساب گزینه مناسبی برای خیرین جهت مشارکت در تامین مسکن اقشار ضعیف نیز می باشد.

با توجه که این حساب سود ماهانه ندارد ولی با وجود تخصیص درصد بالای اوراق به آن می توان انتظار عایدی ۲۰ درصد را داشت.

[wp-svg-icons icon=”checkbox-partial” wrap=”i”] سپرده ممتاز بدون سود حقیقی خاص (کد ۸۷۳۳) و حقوقی ((۸۷۳۴):

این حساب ممتاز نیز همانند حساب ۸۷۳۲ فاقد سود میاشد و با ۴۵ درصد تخصیص اوراق به طور سالانه، درصد بالایی از اوراق را دارد با این تفاوت که حداقل مبلغ موجودی برای دریافت اوراق بایستی ۱۶ میلیون تومان باشد.تا هر ماه به آن اوراق تعلق بگیرد.

جدول زیر خلاصه شده مطالب بالاست که میتوانید به طور کامل و یکپارچه با انواع حساب ممتاز آشنا شوید.

حسابهای ممتاز

Save

Save

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

609
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
avatar
295 Comment threads
314 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
193 Comment authors
سید مسلم ثابتیAsalعلیbehnamبهنام Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Asal
Guest
Asal

سلام.
یه سوال من میتونم هرماه پول واریز کنم و سودم داشته باشه ؟هربانکی شرایط یکساله داره یعنی یه پول زیاد میذاری و یکسال نه برداشت داره نه واریز بعد سود تعلق میگیره .بانک مسکن من یه حساب مسکن جوانان دارم اما میخواستم ببینم میشه حسابی باشه که هرماه پول واریز کنم و سود بیاد روش ؟

علی
Guest
علی

سلام جناب ثایتی
شرایط حساب های ۸۷۲۶ با تفییرسود به ماه شمار تغییری نکرده؟

behnam
Guest
behnam

رفتم بانک سوال کردم راجبه حسابم گفت حساب ممتاز خاص باز کنی بهتره فرقش اینه که هرماه یهمقدار اوراق صددرصد تعلق میگیره علاوه براون سود ۱۰درصد روزانه فقط نفهمیدم هرماه چه مقدار اوراق تعلق میگیره واگه اینطوره چرا همه ممتاز خاص سپرده نمیذارن بجای عادی؟

behnam
Guest
behnam

آقای ثابتی سلام.
قیمت روز اوراق چنده ؟من ۷۷سهم بهم تعلق گرفته با متوسط موجودی ۱۱۰تومن کلی ضرر کردم حالا موندم بفروشم یا احتمال داره بره بالا خودم که بعید میدونم بیشتر بشه .