انتقال مانده بدهی و تعویض وثیقه یک ملک

دسته بندی :

انتقال مانده بدهی

پرداخت ما‌به‌التفاوت تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن در زمان انتقال مانده بدهی، از محل انواع حساب‌های تعهدی مانند صندوق پس انداز مسکن، جوانان و یکم و اوراق گواهی حق تقدم (به تنهایی یا توأم) با رعایت ضوابط و مقررات ذیربط تا سقف های ۶۰۰ میلیون ریال در تهران، ۵۰۰ میلیون ریال در مراکز استان ها و شهر های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۴۰۰ میلیون ریال در سایر مناطق شهری امکان پذیر می باشد.

جهت دریافت این ما به التفاوت، مانده بدهیِ حین الفسخ (پس از کسر سود سال های آتی) تسهیلات قبلی مورد محاسبه قرار میگیرد

به عبارتی اگر ۳ سال پیش بر روی ملکی وامی به مبلغ ۲۰ میلیون گرفته شده و اکنون خریداری قصد خرید خانه را دارد، خریدار میتواند تا سقف های تعیین شده اوراق خریداری کرده و یا از امتیاز سپرده خود استفاده کند تا ما به التفاوت وام را دریافت کند.

انتقال مانده بدهی و تعویض وثیقه

تعویض وثیقه

پرداخت ما‌به‌التفاوت تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن در زمان تعویض وثیقه ، از محل انواع حساب‌های تعهدی و اوراق گواهی حق تقدم (به تنهایی یا توأم) با رعایت ضوابط و مقررات ذیربط تا سقف های ۶۰۰ میلیون ریال در تهران، ۵۰۰ میلیون ریال در مراکز استانها و شهر های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۴۰۰ میلیون ریال در سایر مناطق شهری امکان پذیر می باشد.

جهت دریافت این ما به التفاوت، همانند انتقال بدهی مانده بدهیِ حین الفسخ (پس از کسر سود سال های آتی) تسهیلات قبلی مورد محاسبه قرار میگیرد

البته باید توجه داشت که اگر برای دریافت ما به التفاوت در زمان انتقال مانده بدهی و تعویض وثیقه اوراق تهیه میکنید، سود این اوراق با نرخ جدید یعنی ۱۷٫۵ درصد اعمال خواهد شد و همچنین دریافت ما یه اتفاوت تسهیلات جعاله امکان پذیر نمی باشد. در این حالت اگر قبلا وام جعاله بر روی ملک مورد نظر گرفته شده که بایستی آن را تسویه نمود تا بتوان وام تعمیرات گرفت و اگر قبلا گرفته نشده میتوان همزمان با دریافت ما به التفاوت تسهیلات نسبت به دریافت وام جعاله اقدام کرد.

[su_button url=”https://telegram.me/joinchat/ArbDpjxHJr7_cS4hBVpaOw” target=”blank” style=”3d” background=”#2bafff” color=”#d8fbff” size=”6″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: location-arrow” text_shadow=”0px 1px 0px #00319b”]در این کانال عضو شده و با انوع وام مسکن به زبانی ساده آشنا شوید.[/su_button]

[su_button url=”http://maskanbankblog.com/applications/” style=”3d” background=”#8cff21″ color=”#005f16″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: mobile” text_shadow=”0px 1px 0px #ffffff”]اپلیکیشن های مفیدی در رابطه با انوع وام های مسکن دانلود کنید.[/su_button]

۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
560 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
امین
امین
دی ۲۷, ۱۳۹۸ ۶:۵۰ ب٫ظ

با سلام
۱۲۰ میلیون وام مسکن یکم روی یه ملک در اهواز دریافت کردم اکنون قصد خرید خانه در شیراز با تعویض وثیقه دارم. آیا امکان پذیر است؟ اگر امکان پذیر است مراحل آن با توجه که شهر تغییر میکند چگونه است؟
با تشکر فراوان از شما

احسان
احسان
شهریور ۱۴, ۱۳۹۸ ۴:۳۲ ب٫ظ

سلام؛ آیا امکان تجمیع وام مسکن ارائه شده توسط بنیاد ملی نخبگان و وام مسکنی اولی‌های بانک مسکن وجود داره؟

هادی ج
هادی ج
تیر ۲۴, ۱۳۹۸ ۹:۴۰ ق٫ظ

با سلام
مسکنی که بنده میخوام خریداری کنم ، وام مسکن مهر داره و الان شعبه بانک اعلام کرده ک امکان انتقال وام مسکن مهر وجود نداره و حتما باید وام کامل تصفیه بشه و سند فک رهن بشه تا بشه روی اون مسکن وام گرفت.
ممنون میشم بفرمایید راهکاری هست برای انتقال وام مسکن مهر و اخذ وام اوراق همزمان با هم ؟ یعنی ۲۰ میلیون وام مهر انتقال پیدا کنه و ۶۰ میلیون هم وام اوراق اخذ بشه ؟

امیر پرتوی
امیر پرتوی
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ ۸:۳۷ ب٫ظ

با سلام
من ۸ ماه پیش برای خرید ملکی در کرج مبلغ ۶۰ میلیون وام مسکن گرفتم.
الان میخوام اون ملک رو بفروشم و در شهر خودم بخرم.
آیا امکان انتقال این وام به اهواز را دارم؟؟؟؟
سپاس بابت ارائه اطلاعات خوبتون.

امیر
امیر
فروردین ۱۰, ۱۳۹۸ ۹:۱۷ ق٫ظ

سلام خسته نباشید من به یه مشکل برخوردم خواهش میکنم راهنمایی کنید. من وام مسکن یکم گرفتم، حالا یه خونه جدید خریدم که سندش به نامم خورد. حالا رفتم بانک که کار تعویض وثیقه رو انجام بدم اما بانک گفت چون سندش به نامت خورده و ممکنه معامله صوری باشه کار تعویض وثیقه رو انجام نمیده. من واسه اینکه کارم راحت تر بشه و دیگه نیازی به حضور فروشنده نباشه زودتر سند رو به نام خودم زدیم. اما حالا بنک میگه تعویض وثیقه اینجوری نمیشه. خوب من چیکار کنم از کجا باید میدونستم. من بازد سند قبلی رو آزاد کنم… Read more »

محسن
محسن
اسفند ۱۵, ۱۳۹۷ ۲:۳۲ ب٫ظ

سلام من وام اولی هستم زوجین میخواستم بدونم اگر قرار باشه وام منتقل کنم روی ی ملک دیگه باید ملک دوم هم زیر ۱۵ سال ساخت باشه ؟یا نه ؟

فهیمه
فهیمه
اسفند ۱۳, ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶ ب٫ظ

سلام؛ من از طریق بنیاد شهید یک وام ۸۰ میلیونی روی سند خونه وام گرفتم؛ و الان قصد تعویض خونه را دارم؛ ایا امکان دارد سند خونه جدید را جایگزین قبلی کرد؟

علیرضا
علیرضا
آذر ۲۳, ۱۳۹۷ ۸:۳۴ ق٫ظ

سلام وقت بخیر. ببخشید بنده ملکی رو خریدم و وام مسکن یکم به مبلغ ۶۰ میلیون و وام تعمیراتی مسکن به مبلغ ۲۰ میلیون روشه. خودمم مسکن اولی هستم و از بابت انتقال وام مسکن یکم مشکلی ندارم .اما سوال پیش اومده برای بنده اینه برای انتقال مالکیت این وام به نام بنده باید موقعه انتقال مالکیت توی بانک چند نفر ضامن معرفی کنم برای این دوتا وام؟ در ضمن خودم کارمند دولت هستم (معلم)و حکم کارگزینی دارم ولی نامه کسر از حقوق رو فعلا گفتن بهم نمیدن که اون رو میتونم نامه کسر از حقوق از جانب پدرم بیارم… Read more »

پگاه
پگاه
آذر ۴, ۱۳۹۷ ۹:۱۰ ب٫ظ

سلام. من و همسرم وام ۱۰۰ میلیونی مسکن با اوراق گرفتیم. بعد از ۱ سال و نیم و پرداخت حدودا ۳۰ میلیون قصد انتقال این وام به خونه ای رو داریم‌که میخوان بسازن یک واحد به ما بدن اما در حال حاضر یک ملک کلنگی ۴۰ سال ساخته. چون سال ساختش بالاست میشه وام رو منتقل کرد؟؟

سلیمانی
سلیمانی
شهریور ۱۱, ۱۳۹۷ ۳:۴۰ ق٫ظ

یه سوال دیگه: با توجه به اینکه خونه در بافت فرسوده قرار دارد سود وام %۱۶ محاسبه می شود یا %۱۷٫۵؟ متشکرم

سلیمانی
سلیمانی
شهریور ۱۱, ۱۳۹۷ ۳:۳۵ ق٫ظ

سلام، یه خونه وام دار خریدم با وام اوراق ۸۰میلیونی که فروشنده ۱۳ قسط وام را پرداخت نموده، برای انتقال وام ۸۰ میلیونی خریدار لازمه اوراق جدید خریداری و جایگزین کنم؟به چه میزان؟هزینه بر عهده خریداره یا فروشنده؟برای اون اقساطی که فروشنده پرداخت کرده باید به روز حساب کرد و مابه تفاوت به فروشنده پرداخت شود؟ضامن باید عوض شه؟پیشایش ممنونم از راهنمایتون

ali
ali
شهریور ۶, ۱۳۹۷ ۹:۳۸ ق٫ظ

با سلام و تشکر از پاسخهای شما من یک آپارتمان که قسمتی از وام مسکن آن باقی مانده بود را فروختم. برای فک رهن، مبلغ باقیمانده را به بانک دادم تا بلوکه کند و سند آزاد شود و سند را به نام خریدار منتقل کردم. حالا یک آپارتمان خریده ام که می خواهم آن پول بلوکه شده را در قبال رهن سند آپارتمان جدید دریافت کنم. در اپارتمان جدید نیز قصد دارم از وام مسکن یکم همسرم به همراه جعاله استفاده کنم. با توجه به اینکه وام قبلی و وام مسکن یکم جدید در دو شعبه مختلف بانک مسکن هستند،… Read more »

یداله
یداله
تیر ۲۱, ۱۳۹۷ ۷:۳۴ ب٫ظ

سلام من دو تا آپارتمان دارم که یکی دارای وام مسکن است آیا می توانم وام را به دیگر خودم منتقل کنم

محمدی
محمدی
تیر ۱۰, ۱۳۹۷ ۶:۲۶ ق٫ظ

سلام و خسته نباشید
من یک واحد آپارتمان پیش فروش کردم که در مرحله نهایی است خونه قبلی من که فروختم وام داره که ۱۳ تومان باقی مانده انتقال وام به صورت غیر همزمان ممکن است با سپردن وثیغه ، سئوال اینکه بنده پول نقد ندارم به اندازه مبلغ در بانک وثیغه بزارم آیا ممکن است بجای پول نقد سند ماشین که ارزشش ۴ برابر پول بانک است به وثیغه بماند تا آماده شدن سند خانه جدید لطفا راهنمایی بفرمایید.

ميثم
ميثم
خرداد ۲۷, ۱۳۹۷ ۱:۲۰ ب٫ظ

سلام، وقت بخیر. جناب ثابتى بنده یک واحد آپارتمان دارم در کرج که از تسهیلات خرید مسکن استفاده کردم و تا الان سود وام رو پرداخت کردم، الان میخوام یک واحد در شهر دیگه اى خریدارى کنم ،و از این وام استفاده کنم، آیا امکان تعویض وثیقه براى وام مسکن رو دارم؟

سارا
سارا
خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ ۱۱:۲۶ ق٫ظ

سلام وقت بخیر. من سال ۹۵ وام جوانان به مبلغ ۲۷ تومان گرفتم امسال بعد از فروش آپارتمان موفق به خرید نشدم، میخواستم بپرسم می تونم وام رو به سند آپارتمان یکی از اقوام انتقال بدم؟حداکثر چند دانگ باید به نام من بشه که بتونم این کار رو انجام بدم؟

بهزاد مختاری
بهزاد مختاری
خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ ۱:۲۳ ب٫ظ

سلام سوالی که از خدمتتان داشتم این است که با توجه به اینکه پدر اینجانب شرایط دریافت مسکن مهر را نداشته ولی از طرف مسکن و شهرسازی معرفی به بانک مسکن شده و با بانک مسکن قرار داد بسته حالا مسکن و شهرسازی میگه یا باید جریمه بدی(۱۵۰میلیون تومان به خاطر زمینی که سال۶۳ خریده) که عملا ممکن نیست چون توانش را نداره و یا اینکه لغو قرار داد با بانک مسکن بکنی و یه جایگزین واجد شرایط به جای خودت معرفی کنی .شما را به خدا اگه راهی وجود داره راهنمایی کنید حتی اگه بشه به شعبه مرکزی تهران… Read more »

حمید
حمید
خرداد ۱۸, ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵ ب٫ظ

با سلام و خسته نباشید و ممنون از اطلاعاتی که ارائه میدین

بنده چند سال پیش آپارتمانی را خریداری کرده که ۲۰ میلیون وام مسکن داشت حالا بعد از چند سال با وکالتی که دارم میخوام مانده بدهی وام رو به نام خودم منتقل کنم و ما به تفاوت رو اوراق تهیه کنم برای این منظور چه پروسه ای رو باید طی کنم
با داشتن وکالت فروش نیاز به حضور فروشنده در بانک هست ؟
نیاز به گرفتن مدارک ملک مثل پایانکار و جواز و سند تفکیکی و … می باشد ؟
با تشکر

حمید
حمید
خرداد ۱۸, ۱۳۹۷ ۹:۱۵ ق٫ظ

باسلام و خسته نباشید. من قصد خرید آپارتمانی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان که به صورت سه دانگ سه دانگ به نام من و همسرم است. همسرم وام مسکن یکم دارد که حدود ۴۰ میلیون است. خانه ای که فعلا مالک آن هستیم حدود ۱۵ میلیون وام دارد که قبلا توسط اوراق این وام را اخذ کرده ام و به نام خودم است. آیا امکان انتقال بدهی و تعویض وثیقه و تجمیع آن با وام مسکن یکم همسرم وجود دارد؟ به صورتی که همسرم روی سه دانگ خود مبلغ ۴۰ میلیون را وام گرفته و بنده نیز همان ۱۵ میلیون… Read more »

امیر
امیر
خرداد ۱۷, ۱۳۹۷ ۱:۳۷ ب٫ظ

با سلام. من وام ۸۰ میلیونی زوجین از محل اوراق در اصفهان گرفتم آیا می توانم با خرید یک آپارتمان در تهران وام را به آپارتمان تهران انتقال دهم؟ با تشکر