افزایش ۳ برابری قدرت خرید مسکن با صندوق مسکن یکم

برای آگاهی از شرایط تغییر یافته این وام به اینجا مراجعه کنید:

مشتری ۴۰ میلیون تومان در صندوق مسکن یکم بانک مسکن سرمایه گذاری می کند و پس از یک سال با ۱۲۰ میلیون تومان سرمایه ای که در دست دارد (شامل ۸۰ میلیون تومان وام و ۴۰ میلیون تومان اصل سرمایه خود) به علاوه اندکی دیگر پس انداز خود می تواند خانه دار شده و سرپناهی را برای خود تهیه نماید.
بانک مسکن همواره مجری و همراه دولت در طرح های عظیم ملی در راستای خانه دار کردن اقشار متوسط و رو به پایین مردم بوده است.

بانک مسکن با سابقه خوب عملیاتی که در طرح مسکن مهر از خود به نمایش گذاشت به خوبی اثبات کرد که توانایی اجرایی این گونه پروژه ها را دارد. صندوق مسکن یکم

استقبال از صندوق مسکن یکم بانک مسکن همانگونه که پیش بینی می شد، چشمگیر بود.

همانگونه که در مدت سه روز کاری در مجموع ۲۸ میلیارد تومان در بانک مسکن برای دریافت تسهیلات خرید خانه سپرده گذاری شده است پیش بینی می شود در تهران و شهرستانها هزاران نفر در این طرح مشارکت کنند که اگر میانگین سپرده آنها را حدود ۲۰ میلیون تومان فرض کنیم، این به معنای ورود حدود هزاران میلیارد تومان منابع جدید به بانک مسکن است.

بیشتر بخوانید:  بهای تمام شده پول

بانکی که سابقه خوبی از خود در جذب و بکارگیری منابع نشان داده است.

صندوق مسکن یکم …با سه برابر کردن قدرت خرید جامعه هدف در یک سال، می تواند مشکل گشای بسیاری از خانه اولی ها باشد.

صندوق پس انداز مسکن یکم نیز که جدیدترین طرح دولت و بانک مسکن در راستای خانه دار کردن جامعه هدف می باشد با سه برابر کردن قدرت خرید این افراد در یک سال می تواند مشکل گشای بسیاری از خانه اولی ها باشد.

صندوق مسکن یکم و سه برابر شدن قدرت خرید

با توجه به سپرده گذاری برای دریافت این وام، تورم زا بودن اعطای تسهیلات در قبال تزریق این تسهیلات به جامعه به کلی منتفی شده و از سویی دیگر به علت بازه زمانی یکساله برای دریافت وام هر گونه شوک ناشی از افزایش ناگهانی وام مسکن و اثر آن در قیمت مسکن نیز خنثی شده است.

صندوق مسکن یکم

صندوق مسکن یکم

طراحان این حساب، سرمایه گذاران قبلی و قدیمی دریافت تسهیلات را فراموش نکرده اند و سپرده گذاران قبلی که برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی حساب باز کرده بودند نیز می توانند با تجمیع امتیاز حساب قبلی خود با حساب صندوق پس انداز یکم و با گذشت ۶ ماه (یک دوره)، از سقف تسهیلات (۴۰ ، ۶۰ و ۸۰ میلیون تومان) بهره مند شوند.

بیشتر بخوانید:  در گزارش ارزیابی ملک ، چه مواردی مورد بررسی قرار می گیرد؟

برای اطلاع از شرایط دریافت این تسهیلات می توانید به نوشته ی وام مسکن یکم (خانه اولی ها)  مراجعه کنید.

سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی