افزایش ۳ برابری قدرت خرید مسکن با صندوق مسکن یکم

[alert-note]برای آگاهی از شرایط تغییر یافته این وام به اینجا مراجعه کنید:[/alert-note]

[su_heading]مشتری ۴۰ میلیون تومان در صندوق مسکن یکم بانک مسکن سرمایه گذاری می کند و پس از یک سال با ۱۲۰ میلیون تومان سرمایه ای که در دست دارد (شامل ۸۰ میلیون تومان وام و ۴۰ میلیون تومان اصل سرمایه خود) به علاوه اندکی دیگر پس انداز خود می تواند خانه دار شده و سرپناهی را برای خود تهیه نماید.[/su_heading]
بانک مسکن همواره مجری و همراه دولت در طرح های عظیم ملی در راستای خانه دار کردن اقشار متوسط و رو به پایین مردم بوده است.

بانک مسکن با سابقه خوب عملیاتی که در طرح مسکن مهر از خود به نمایش گذاشت به خوبی اثبات کرد که توانایی اجرایی این گونه پروژه ها را دارد. صندوق مسکن یکم

استقبال از صندوق مسکن یکم بانک مسکن همانگونه که پیش بینی می شد، چشمگیر بود.

همانگونه که در مدت سه روز کاری در مجموع ۲۸ میلیارد تومان در بانک مسکن برای دریافت تسهیلات خرید خانه سپرده گذاری شده است پیش بینی می شود در تهران و شهرستانها هزاران نفر در این طرح مشارکت کنند که اگر میانگین سپرده آنها را حدود ۲۰ میلیون تومان فرض کنیم، این به معنای ورود حدود هزاران میلیارد تومان منابع جدید به بانک مسکن است.

بانکی که سابقه خوبی از خود در جذب و بکارگیری منابع نشان داده است.[one_fourth]صندوق مسکن یکم …با سه برابر کردن قدرت خرید جامعه هدف در یک سال، می تواند مشکل گشای بسیاری از خانه اولی ها باشد. [/one_fourth]

صندوق پس انداز مسکن یکم نیز که جدیدترین طرح دولت و بانک مسکن در راستای خانه دار کردن جامعه هدف می باشد با سه برابر کردن قدرت خرید این افراد در یک سال می تواند مشکل گشای بسیاری از خانه اولی ها باشد.

صندوق مسکن یکم و سه برابر شدن قدرت خرید

با توجه به سپرده گذاری برای دریافت این وام، تورم زا بودن اعطای تسهیلات در قبال تزریق این تسهیلات به جامعه به کلی منتفی شده و از سویی دیگر به علت بازه زمانی یکساله برای دریافت وام هر گونه شوک ناشی از افزایش ناگهانی وام مسکن و اثر آن در قیمت مسکن نیز خنثی شده است.

صندوق مسکن یکم
صندوق مسکن یکم

طراحان این حساب، سرمایه گذاران قبلی و قدیمی دریافت تسهیلات را فراموش نکرده اند و سپرده گذاران قبلی که برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی حساب باز کرده بودند نیز می توانند با تجمیع امتیاز حساب قبلی خود با حساب صندوق پس انداز یکم و با گذشت ۶ ماه (یک دوره)، از سقف تسهیلات (۴۰ ، ۶۰ و ۸۰ میلیون تومان) بهره مند شوند.

برای اطلاع از شرایط دریافت این تسهیلات می توانید به نوشته ی وام مسکن یکم (خانه اولی ها)  مراجعه کنید.

۰ ۰ vote
Article Rating
کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی
Subscribe
Notify of
guest
10 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
علی
علی
فروردین ۱۰, ۱۳۹۶ ۷:۵۴ ق٫ظ

با سلام و تبریک سال نو و تشکر از پاسخگویی شما
من نزدیک یکسال است سپرده گذاری برای وام ۸۰ میلیونی انجام داده و بزودی امتیازم کامل می شود که متوجه شدم به دلایلی نمی توانم از آن استفاده کنم. آیا امکان انتقال امتیاز این وام به دیگری وجود دارد؟ به هرکسی یا فقط بستگان و همسر؟

امید
امید
اسفند ۲۳, ۱۳۹۵ ۴:۴۳ ب٫ظ

با عرض سلام و ادب فراوان خدمت شما و تشکر از وبلاگ بسیار مفیدتان.
بنده یک آپارتمان وام دار به صورت وکالتی خریداری کردم که هنوز وام مسکن اون رو به نام خودم نکردم.سوال من اینه که اگر وام مسکن رو تسویه کنم به طور کامل و این ملک رو با همون وکالت نامه به شخص دیگری به صورت سند قطعی بفروشم،آیا مشمول دریافت وام خانه اولی خواهم بود یا خیر.ویا اینکه اصلا اسم بنده هم در سند قید خواهد شد؟

مجید
مجید
شهریور ۲۸, ۱۳۹۵ ۱۰:۰۸ ق٫ظ

سلام خواستم بدونم اولا سقف سن بنا در وام مسکن اولی چقدره – دوم اینکه قیمتی که کارشناس بانک روی ملک میزاره چقدر با قیمت بازار اختلاف داره تشکر

M
M
بهمن ۲۳, ۱۳۹۴ ۹:۱۰ ق٫ظ

با سلام
آیا می توان برای خرید مسکن مهر تکمیل شده از شخص ثانی هم از شرایط تسهیلات وام مسکن یکم استفاده کرد(باتوجه به اینکه خود مسکن مهر وام دارد)

پورامین
پورامین
مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ ۵:۲۶ ق٫ظ

جناب آقای ثابتی با سلام و احترام یک سوال در خصوص تسهیلات صندوق مسکن یکم داشتم.من متاهل هستم و سال ۹۱ یک خانه ۵۰ متری خریداری کردم که مالک قبلی آن وام مسکن ملک را به من منتقل نمود.و الان اقساط آن را پرداخت میکنم. از تسهیلات دولتی دیگری نیز استفاده نکرده ام. اکنون قصد تعویض خانه و خرید خانه بزرگتر با کمک وام ۸۰ میلیونی را دارم.آیا در صورت افتتاح سپرده یکم، وام ۸۰ تومانی به من (که یکبار خانه خریده ام) تعلق میگیرد؟ در ضمن من میتوانم قبل از سررسید نوبت وام مسکن یکم ، ملک فعلی را… Read more »