افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن

منتشرشده توسط سید مسلم ثابتی در تاریخ

سقف وام خرید و ساخت مسکن از محل اوراق افزایش پیدا کرد.

با تایید شورای پول و اعتبار ، وام خرید و ساخت منزل از ۳۵ میلیون تومان بیشتر شده است. این افزایش در تهران ۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان می باشد که البته اگر وام جعاله ۱۰ میلیونی نیز به آن اضافه شود سقف ها به ۷۰، ۶۰ و ۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد.
این وام از محل اوراق بوده و با نرخ ۱۸/۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله قابل اعطا می باشد.

اقساط این وام برای تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی که در تهران قابل پرداخت است یک میلیون و ۴۰ هزار تومان ، برای وام ۵۰ میلیون تومانی ۸۶۷ هزار تومان و برای وام ۴۰ میلیون تومانی ۶۹۳ هزار تومان محاسبه می شود.

برای آشنایی بیشتر با وام اوراق به اینجا (+) مراجعه کنید.

پرداخت این سقف های جدید مربوط به نماد آبان ماه به بعد سال ۹۴ خواهد بود و این سقف های جدید مربوط به نمادهایی که حتی مربوط به مهر ماه است نیز نخواهد بود. پس اگر متقاضیانی که این اوراق را در اختیار دارند برای بهره مندی از افزایش سقف تسهیلات تا ۶۰ میلیون تومان(برای شهر تهران) باید اوراق با نماد آبان ماه را خریداری و تهیه کنند.

افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن که پس از مکاتبات یکساله بانک مسکن و بانک مرکزی اتفاق می افتد در این وضعیت رکودی بازار می تواند بسیار موثر و حائز اهمیت باشد و بازار مسکن را که محرک اقتصادی محسوب می‌شود و دچار رکودی بسیار طولانی شده است را از رکود خارج کند.

البته نباید پیشنهاد اعطای وام صد میلیون تومانی به انبوه سازان را از نظر دور دانست که که اگر به تایید برسد می تواند موجب رونق ساخت و ساز بدون افزایش قیمت شود.

وام خرید و ساخت مسکن

وام خرید و ساخت مسکن

 

 


سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی

51 دیدگاه

شبنم · مرداد ۲۶, ۱۳۹۶ در ۸:۰۳ ق.ظ

سوال دیگری داشتم برای پسرم حساب جوانان باز کردم و ۵ سال پرداخت کردم موقع گرفتم وام گفتند سقف وامش ۳۰ میلیون است و من استفاده نکردم آیا میتوانم از نوبت وام ایشان استفاده ولی مبلغ بالاتر یا خیر چون واقعاً با ۳۰ میلیون که نمیشه خانه خرید

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۱:۲۷ ب.ظ

  اگر واریزتان را ادامه داده باشید پس قطعا مبلغ وام شما افزایش پیدا کرده است. در ضمن میتوانید کسری وام خود را با اوراق جبران کنید.

شبنم · مرداد ۲۶, ۱۳۹۶ در ۸:۰۰ ق.ظ

سلام. ببخشید من دوبار با سپرده گذاری وام مسکن گرفتم البته اشتراکی با همسرم یعنی وام به نام دو نفرمان بود من الان میتونم اوراق بخرم و دوباره از وام مسکن استفاده کنم اگر میتوانم سقف وام چقدر است

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · شهریور ۲, ۱۳۹۶ در ۱:۲۰ ب.ظ

  سلام. برای استفاده زا وام اوراق به تنهایی مشکلی ندارید. سقف وام در تهران ۶۰، در شهرهای بزرگ ۵۰ و در سایر شهرها ۴۰ میلیون است

الناز قاضی · دی ۲۷, ۱۳۹۵ در ۶:۱۵ ب.ظ

با سلام و عرض خسته نباشیدخدمت جناب ثابتی
من یکبار وام رسوب برای خرید گرفتم ۱۸ میلیون ۵ سال پیش و هنوز دارم اقساط رو پرداخت میبکنم. الان میخوام تو رودهن یک زمیبن خربداری کنم و میخوام ببینم ایا میتونم وام ساخت بگیرم؟ اگر پاسخ مثبت هست ایا میتونم با سپرده گذاری وام ساخت بگیرم؟ و میزان آن در رودهن چقدر میباشد؟
ممنون از راهنماییتون

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۷, ۱۳۹۵ در ۶:۲۱ ب.ظ

  سلام. بله شما میتوانید هم از محل رسوب جاری (برای دو واحد به بالا) و هم از محل سپرده و یا اوراق وام ساخت بگیرید. اگر جز شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر باشد ۵۰ میلیون وام ساخت میتوانید بگیرید در غیر اینصورت ۴۰ میلیون خواهد بود.

amin · اسفند ۲, ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۴ ق.ظ

سلام و خسته نباشید
بنده قصد خرید خانه ای را دارم که دارای ۳۵ میلیون وام توام (رسوب و اوراق) می باشد.با توجه به سقف پرداخت وام رسوب در شهر ما ۴۰ میلیون و اوراق ۵۰ تومان است،
سوال بنده این است آیا میتوانم قسمت مربوط به روسوب را تسویه نموده و سپس ما به تفاوت را تا سقف ۵۰ میلیون اوراق بخرم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · فروردین ۲۰, ۱۳۹۵ در ۸:۱۰ ق.ظ

  بله. البته سازنده وام باید وم رسوب خود را تسویه نموده و همزمان قبل از اینکه سند بنامتان شود از طریق خرید اوراق اقدام کنید.

سمیرا · بهمن ۲۳, ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۸ ق.ظ

سلام، من یه بار از وام مسکن استفاده کردم، خونه ای خریدم، ولی بعد از دو سال فروختم و وامشو انتقال دادم به صاحب جدیدش، میتونم بازم وام بگیرم، وام مسکن یکم؟ الان خونه دارم.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۲۴, ۱۳۹۴ در ۵:۴۷ ق.ظ

  خیر. به علت اینکه شما قبلا یکبار از طریق وام خانه دار شده اید امکان استفاده مجدد وجود ندارد.

ناصر · بهمن ۱۴, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۵ ق.ظ

سلام آقای ثابتی،خسته نباشیدودست مریضادبه جنابعالی بابته اطلاعات جامع به هموطنان،سوال داشتم،بهترین گزینه برای اخذوام آپارتمان پیش فروش(تحویل آذر۹۵)کدومه؟آیابعدازتحویل آپارتمان بایدبرای وام اقدام کرد؟در حین ساخت چطور؟تشکرتشکر متولی از مازندران

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۵, ۱۳۹۴ در ۲:۲۳ ب.ظ

  سلام. از توجه شما ممنونم.
  از آنجا که در پیش خرید آپارتمان، تنها قرارداد بسته شده و سندمالکیتی وجود نخواهد داشت پس در این مرحله وامی را نمی توان دریافت کرد. در موقع تحویل گرفتن آپارتمان، ملک نباید بنامتان باشد تا بتوانید وام بگیرید. در حین ساخت آپارتمان با توجه به پیشرفت کار، سازنده میتواند بنام خود وام ساخت (مشارکت) دریافت کند و این وام را در پایان اتمام پروژه به واحد یا واحدهای مورد نظر انتقال دهد.

Saeed · بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ در ۵:۴۷ ق.ظ

ضمن عرض سلام
بنده ملکی نوساز رو خریداری کردم که مالک می خواهد ۳۵ میلیون وام به بنده انتقال دهد شامل ۱۵ میلیون وام رسوب و ۲۰ میلیون وام اوراق.
از یکی از شعبات بانک مسکن در خصوص سقف وام رسوب در شهرستان خودم سوال نمودم که فرمودند در خصوص استفاده از یک ریال از وام رسوب سقف وام پرداختی (همراه با تعمیرات) ۵۰ میلیون تومان خواهد شد ولی سقف وام اوراق برای شهرستان ما ۶۰ میلیون تومان (همراه با تعمیرات) است و با توجه به اینکه مالک قصد حتمی جهت انتقال هر دو وام رسوب و اوراق را به بنده دارد و بنده نیز ناچار به دریافت ۶۰ میلیون وام هستم راهکار پیشنهادی جنابعالی در این خصوص چه می باشد؟آیا می توان وام رسوب را تسویه نمود و فقط از بخش اوراق وام انتقالی استفاده نمود؟در این صورت شرایط تسویه برای ۱۵ میلیون وام رسوب به چه صورت است و چه مقدار باید به بانک پرواخت شود؟
با تشکر فراوان

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ در ۴:۴۲ ب.ظ

  سلام. میزان وام دریافتی به درخواست مشتری می باشد و تحمیل مبلغ وام به هیچ وجه منطقی و معقول نیست. چه بسا خریدار منزل، نیازی به وام نداشته باشد یا اصلا توانایی قسط دادن وی با میزان وام تعییین شده هموخانی نداشته باشد و باعث معوق شدن تسهیات گردد.
  شما میتوانید وام رسوب را تسویه و تنها اوراق را دریافت کنید. با مراجعه به شعبه می توانید مبلغ تسویه وام را بدانید.

Amin · بهمن ۶, ۱۳۹۴ در ۵:۰۷ ق.ظ

خیلی ممنون از وقتی که برای پاسخ دادن به سوالات می گذارید

Amin · بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ۴:۰۲ ب.ظ

با عرض معذرت روزهای ابتدایی سال چطور؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ۶:۲۱ ب.ظ

  هیچ تفاوتی با روزهای دیگر سال ندارد. حتی در اولین روزهای کاری سال هم وامها میشود. فقط ممکن است به علت مرخصی همکاران در تعطیلات عید کمی کار به تعویق بیافتد.

Amin · بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ۳:۲۸ ب.ظ

با سلام
می خواستم بدونم آیا وام مسکن (اوراق یا جوانان) یا هر نوع وامی در اسفند ماه و فروردین ماه پرداخت می شود؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ۳:۳۴ ب.ظ

  سلام.
  بله در روزهای پایاینی سال نیز وامها پرداخت خواهند شد.

hldv · بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ۹:۱۳ ق.ظ

سلام.
وبلاگ خوب و متنوعی دارید.
قیمت خونه ای که خریداری میشه برای وام گرفتن مهمه؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ۳:۳۵ ب.ظ

  سلام. متشکر از توجه شما.
  قیمت ملک مورد معامله باید ارزش اصل به علاوه سود بانک به علاوه درصدی بالاتر را طبق نظریه کارشناس بانک دارا باشد.

Seraph · بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ۹:۰۸ ق.ظ

سلام
میخواستم بدونم وقتی ملکی در رهن بانک باشد و مدعی برای ملک پیدا شود بطوریکه با حکم دادگاه سندهای اعیان ملک را باطل نماید و سند عرصه بنام خود بگیرد و ملک را تخریب کند،بانک چه تصمیمی میگیرد

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ۳:۳۹ ب.ظ

  سلام.
  از آنجا که ملک مورد رهن جز ایملک و داراییهای بانک میباشد لذا هر گونه دخل و تصرف در آن میبایست با اجازه کتبی بانک صورت گیرد. در حالت فوق، بانک به عنوان مدعی می توان حقوق خود را از راههای قانونی پیگیری کند.

املاک سبحان · دی ۲۴, ۱۳۹۴ در ۶:۵۷ ب.ظ

ضمن عرض سلام و خسته نباشید
بنده ملکی رو دارم خریداری می کنم که قراره ۳۵ میلیون وام روش باشه،وقتی که به بانک جهت بررسی نوع وامی که روی خونه هستش مراجهه کردم متوجه شدم که از وام توام استفاده شده است.حالا مالک به بنده گفت که یه مقدار اوراق بهم انتقال می ده و مابقی تا ۳۵ میلیون رو از محل سپرده (رسوب سپرده) انتقال می ده.می خواستم بدونم با توجه به اینکه اگر حتی مقداری از وام رسوب استفاده کنم نمی تونم بیشتر از ۴۰ میلیون ما به تفاوت اوراق بگیرم آیا می توان اون بخشی که مربوط به رسوب میشه (مثلا ۱۵ میلیون) رو تسویه کنم و ما بقی وام اوراقی که به بنده تعلق گرفته رو (مثلا ۲۰ میلیون) تا سقف مجاز وام اوراق شهرهای بزرگ (۶۰ میلیون) اوراق بگیرم؟
و اگه بخوام ۱۵ میلیون وام از محل رسوب رو قبل از استفاده تسویه کنم چه مقدار باید بابت تسویه بدم؟آیا همون ۱۵ تومان را باید بدم یا بیشتر؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۵, ۱۳۹۴ در ۵:۵۴ ب.ظ

  سلام.
  من فکر میکنم شما واحدی را از سازنده خریداری کردید که ایشان ۱۵ میلیون وام مشارکت از محل رسوب سپرده جاری جهت ساخت واحد استفاده کرده است که تصمیم به فروش و انتقال این سهم الشرکه به شما را دارند و ۲۰ میلیون دیگر را هم اوراق بخرید تا ۳۵ میلیون وام شما تکمیل شود.
  ۱- شما اگر نیاز به وام ۶۰ میلیونی دارید همان موقع ۴۵ میلیون اوراق بخرید (۴۵ اوراق +۱۵ رسوب جاری= ۶۰)
  ۲- البته سود دوران مشارکت را نباید فراموش کرد.
  ۳- شما میتوانید وام رسوب را تسویه کنید.
  در نظر داشته باشید که در وام را قبل سند زدن بنام خودتان بگیرید زیرا اگر سند بنامتان باشد امکان وام گرفتن وجود ندارد.

احمد · دی ۲۳, ۱۳۹۴ در ۵:۱۶ ب.ظ

با سلام
خسته نباشید
می خواستم بدونم امکان داره که بنده وام مسکن جوانانم را که میزان ۳۰ میلیون هستش را به صورت ۱۰ میلیون با شرایط وام جعاله و ۲۰ میلیون با اقساط ۱۲ سال استفاده نمایم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۳, ۱۳۹۴ در ۶:۵۹ ب.ظ

  سلام. خیر این امکان وجود ندارد به دوعلت:
  ۱- سقف استفاده از سپرده برای جعاله ۵ میلیون تومان است.
  ۲- در هر صورت شما یکبار و برای یک وام بیشتر نمیتوانید از سپرده استفاده کنید. یا جعاله یا خرید.

صادق · دی ۲۲, ۱۳۹۴ در ۳:۴۰ ب.ظ

با سلام
بنده خونه ای را خریدم که مالک ذکر کرده که روی آپارتمان ۴۰ میلیون وام هستش.هنوز سند آماده نشده که جهت ما به تفاوت تا سقف ۷۰ تومان اوراق بگیرم.سوال بنده اینه که آیا امکان داره وام بعد از آماده شدن سند تقسیط بشه؟در این صورت بنده باید به چه صورتی ما به تفاوت وام را اوراق بگیرم در صورتیکه سند آمادست ولی مبلغ وام مشخص نیست.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۳, ۱۳۹۴ در ۶:۵۴ ب.ظ

  سلام. شما میتوانید هنگام آماده شدن سند و همزمان با انتقال سهم الشرکه به نام خودتان، ما به تفاوت را دریافت کنید. البته قبلا با هماهنگی شعبه نست به خرید اوراق و تشکیل پرونده اقدام کنید.

Amin · دی ۲۰, ۱۳۹۴ در ۸:۱۹ ب.ظ

با سلام
بنده صاحب یک ملکی به همراه ۶۰ میلیون وام از محل اوراق به نام خودم هستم و می خواستم بدونم با وجود وام مذکور امکان خرید خانه با ۳۵ میلیون وام و مابقی تا سقف ۶۰ تومان اوراق را دارم یا خیر؟

  Amin · دی ۲۱, ۱۳۹۴ در ۴:۲۳ ب.ظ

  شرمنده من خیلی مزاحمتون میشم ولی واقعا چاره ای ندارم ممنون میشم پاسخ بدین

   سید مسلم ثابتی

   سید مسلم ثابتی · دی ۲۲, ۱۳۹۴ در ۵:۰۵ ب.ظ

   خواهش میکنم دوست عزیز. من به خاطر تاخیر در پاسخم عذر خواهی میکنم. متاسفانه مشغله های تحصیلی و کاری مانع پاسخگویی به موقع شده.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۲, ۱۳۹۴ در ۲:۲۶ ب.ظ

  سلام. بله شما میتوانید این وام را دریافت کنید.

Amin · دی ۲۰, ۱۳۹۴ در ۶:۰۴ ق.ظ

با سلام و عرض خسته نباشید
می خواستم بدونم از زمانی که سند جهت دریافت وام حاضر میشه تا زمانی که وام به حساب ریخته بشه حداکثر چقدر طول میکشه؟

  Amin · دی ۲۰, ۱۳۹۴ در ۶:۱۰ ق.ظ

  البته خود ملک هم دارای ۳۵ میلیون تومان وام می باشد و مابقی قرار است اوراق خریداری شود.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۲۰, ۱۳۹۴ در ۵:۱۷ ب.ظ

  اگر از محل اوراق باشد به علت ثبت در سامانه اوراق معمولا ۳تا ۴هفته. اما اگر از محل سپرده باشد معمولا ۱ الی ۲ هفته.

سید مسعود · دی ۱۲, ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۷ ق.ظ

سلام جناب ثابتی عزیز
ببخشید سه سوال داشتم
۱٫ آیا وام مسکن یکم که برای تهرانی ها ۸۰ میلیون تومان بوده هنوز هم پرداخت می شود؟
۲٫ برای دریافت این وام بالخره باید ۴۰ میلیون تومان به مدت ۱ سال در بانک سپرده گذاری شود یا متوسط ۱۳٫۵ میلیون؟
۳٫ اینکه گفته شده حداقل یکسال بایستی منتظر بمانیم یعنی ممکن است پرداخت وام و سپرده گذاری تا چه مدت ادامه پیدا کند؟
با تشکر

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۲, ۱۳۹۴ در ۲:۳۸ ب.ظ

  سلام دوست عزیز.
  ۱- بله. هنوز هم ادامه دارد.
  ۲- برای اینکه یکسال بعد وام بگیرید باید ۴۰ میلیون سپرده افتتاح کنید. ولی اگر یکساله نخواهید با ۱۳/۵ میلیون حداقل مبلغیست که میتوانید در سالهای آتی وام خود را دریافت کنید.
  ۳- یعنی شما اگر ۱۰۰ میلیون هم در حسابتان داشته باشید، برای دریافت وام ۶۰ میلیونی حداقل باید یکسال منتظر باشید و زودتر از یکسال امکان دریافت وام وجود ندارد.

amin · دی ۱۲, ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۴ ق.ظ

با سلام
به روی خانه ای ۳۵ میلیون وام می باشد آیا می توان تا سقف ۶۰ میلیون تومان باقیمانده را توراق خرید؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۲, ۱۳۹۴ در ۲:۴۰ ب.ظ

  بله. طبق بخشنامه ای که به تازگی ابلاغ شده میتوان اینکار را انجام داد.

   Amin · دی ۱۴, ۱۳۹۴ در ۶:۳۹ ق.ظ

   ضمن عرض سلام مجدد
   می خواستم بدونم در صورتی که مقداری وام روی خانه ای باقیمانده باشد مثلا ۲۰ میلیون تومان آیا بنده با توجه به بخشنامه های جدید می توانم تا سقف ۶۰ میلیون تومان مابقی ۲۰ میلیون رو از ۳۰ میلیون وام مسکن جوانان خودم و ۱۰ میلیون جعاله استفاده نمایم.
   با تشکر

    سید مسلم ثابتی

    سید مسلم ثابتی · دی ۲۴, ۱۳۹۴ در ۱:۴۰ ب.ظ

    سلام. بستگی به این دارد که وام قبلی که روی منزل است از چه محلی می باشد. گر از محل اوراق باشد مشکلی نیست و شما می توانید از ترکیب اوراق و سپرده خود وام بگیرید. اما اگروام قبلی از محل سپرده باشد مجموع وام قبلی و وام جوانان شما در هر حالی نباید از ۳۰ میلیون بیشتر باشد. و مابه تفاوت را اوراق خریده و جعاله را نیز دریافت میکنید.

Amin · دی ۱۲, ۱۳۹۴ در ۷:۰۵ ق.ظ

با سلام و عرض خسته نباشید
بنده ۱۵ سال از افتتاح حساب مسکن جوانانم می گذرد و الان موعد دریافت وام ۳۰ میلیونی مسکن جوانانم رسیده.حالا با توجه به افزایش سقف وام مسکن تا ۶۰ میلیون تومان آیا می توان از ۳۰ تومان وام جوانانم استفاده نموده و مابقی را تا سقف ۶۰ تومان اوراق دریافت نمایم؟و اگر امکان پذیر نمی باشد امکان برقراری این موضوع در آینده وجود دارد و چه زمانی امیدوار باشیم؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۱۲, ۱۳۹۴ در ۲:۴۲ ب.ظ

  سلام. بله میتوان اینکار را انجام داد و ۳۰ میلیون ما بقی را اوراق خرید.

   Amin · دی ۱۲, ۱۳۹۴ در ۳:۵۲ ب.ظ

   ضمن عرض تشکر بابت پاسخ
   بنده چند روز قبل به بانک مراجعه کردم و به من گفتند که دستورالعمل چنین کاری با توجه به وام جدید ۶۰ میلیونی هنوز ابلاغ نشده و ما منتظریم.منظور ایشون چی بوده به نظر جنابعالی؟

یوسف · دی ۸, ۱۳۹۴ در ۴:۳۴ ب.ظ

با سلام
دو سوال دارم که ممنون میشم شما پاسخ بدید.
۱- بنده از قدیم حساب جوانان مسکن داشته ام و با موجودی الان به مبلغ نهصد هزار تومان، وامی به مبلغ ۱۲ میلیون به من تعلق میگیرد. شارژ کردن این حساب تا قبل از سال ۹۵ به چه مبلغی می توان وام ۲۵ یا ۳۰ میلیونی دریافت کنم؟ در چند سال باید قسط پرداخت کنم و مبلغ بازپرداختم در کل چقدر می شود؟
۲- با توجه به وام جدید مسکن (خرید اوراق تسهیلات) بهتر این است که این اوراق را برای دریافت وام ۳۰ میلیونی تهیه کنم یا همان از طریق حسابم اقدام کنم؟ کدام یک فشار مالی کمتری به من وارد می کند و امکان انعطاف بیشتری دارد؟

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۸, ۱۳۹۴ در ۶:۱۳ ب.ظ

  سلام.
  ۱- تخمین حساب جوانان به عوامل متعددی بستگی دارد و آنچه مورد نظر شماست می بایست توسط همکاران شعبه و طی فرآیند سیستمی صورت گیرد ولی آنچه بدیهیست اینکه برای افزایش امتیاز حداقل باید ۶ ماه از زمان واریز مبلغ به صورت یکجا بگذرد.
  ۲- برای دریافت وام ۳۰ میلیونی باید به میزان ۴/۸۰۰/۰۰۰ تومان اوراق خریداری شود به علاوه اینکه نرخ سود شما ۱۶ درصد و بازپرداخت وام ۱۰ساله است که باعث افزایش مبلغ اقساط می شود. درحالی که وام مسکن از محل حساب جوانان با نرخ ۱۴ درصد بوده و بازپرداخت آن طولانی تر است (با توجه به مدت زمان افتتاح حساب و مبلغ وام تا ۲۰ سال هم میتوان قسط بندی کرد) و نیازی به هزینه خرید اوراق نیست.

حامد · دی ۳, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۵ ق.ظ

جناب آقای ثابتی ، با تشکر فراوان از وقتی که برای هموطنانتان می گذارید و اطلاعات بسیار با ارزشی را دراختیار کسانی که در آرزوی داشتن خانه هستند قرار می دهید. یک سئوال خدمت جنابعالی داشتم آیا می شود دو نفر بطور شریکی خانه ای خریداری نمایند و یک نفر از محل اوراق (۶۰ میلیونی) و نفر دیگر از تسهیلات ۳۵ میلیونی با سپرده گذاری در بانک مسکن استفاده نماید. تشکر از وقت گرانبهایی که برای اینجانب می گذارید.

  سید مسلم ثابتی

  سید مسلم ثابتی · دی ۳, ۱۳۹۴ در ۲:۲۴ ب.ظ

  سلام دوست عزیز.
  از توجه شما به این وبلاگ متشکرم و از اینکه اطلاعاتی که در این وبلاگ منتشر میشود مورد استفاده هم میهنان است بسیار خوشحالم و به خود می بالم.

  سقف وام بر روی یک واحد حداکثر ۶۰میلیون (با توجه به منطقه) با توجه به بخشنامه جدید و ۳۵ میلیون طبق روال قبلی می باشد. پس آنچه ذکر کردید درباره استفاده دو نفر با سقف بالاتر از آنچه گفتم امکانپذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *