افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن

سقف وام خرید و ساخت مسکن از محل اوراق افزایش پیدا کرد.

با تایید شورای پول و اعتبار ، وام خرید و ساخت منزل از ۳۵ میلیون تومان بیشتر شده است. این افزایش در تهران ۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان می باشد که البته اگر وام جعاله ۱۰ میلیونی نیز به آن اضافه شود سقف ها به ۷۰، ۶۰ و ۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد.
این وام از محل اوراق بوده و با نرخ ۱۸/۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله قابل اعطا می باشد.

اقساط این وام برای تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی که در تهران قابل پرداخت است یک میلیون و ۴۰ هزار تومان ، برای وام ۵۰ میلیون تومانی ۸۶۷ هزار تومان و برای وام ۴۰ میلیون تومانی ۶۹۳ هزار تومان محاسبه می شود.

برای آشنایی بیشتر با وام اوراق به اینجا (+) مراجعه کنید.

پرداخت این سقف های جدید مربوط به نماد آبان ماه به بعد سال ۹۴ خواهد بود و این سقف های جدید مربوط به نمادهایی که حتی مربوط به مهر ماه است نیز نخواهد بود. پس اگر متقاضیانی که این اوراق را در اختیار دارند برای بهره مندی از افزایش سقف تسهیلات تا ۶۰ میلیون تومان(برای شهر تهران) باید اوراق با نماد آبان ماه را خریداری و تهیه کنند.

بیشتر بخوانید:  حساب ممتاز بانک مسکن

افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن که پس از مکاتبات یکساله بانک مسکن و بانک مرکزی اتفاق می افتد در این وضعیت رکودی بازار می تواند بسیار موثر و حائز اهمیت باشد و بازار مسکن را که محرک اقتصادی محسوب می‌شود و دچار رکودی بسیار طولانی شده است را از رکود خارج کند.

البته نباید پیشنهاد اعطای وام صد میلیون تومانی به انبوه سازان را از نظر دور دانست که که اگر به تایید برسد می تواند موجب رونق ساخت و ساز بدون افزایش قیمت شود.

وام خرید و ساخت مسکن

وام خرید و ساخت مسکن

 

 

سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی