افزایش سقف وام اوراق برای زوجین

پس از افزایش سقف تسهیلات مسکن یکم برای زوجین خانه اولی (+++) ، بانک مسکن سقف دریافت وام را برای زوجینی که شرایط خانه اولی را ندارند و یا با با محدودیت زمانی روبرو هستند را از محل اوراق فراهم کرد.

وام اوراق زوجین

وام اوراق زوجین

این وام در تهران ۱۰۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۵۰ میلیون تومان) در شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۸۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۴۰ میلیون تومان) و در سایر شهرها ۶۰ میلیون تومان (هر یک از زوجین ۳۰ میلیون تومان) است.

تجمیع وام اوراق زوجین با حسابهای قدیمی

زوجینی که هر یک از آنان از قبل حسابی وامی نزد بانک مسکن داشته اند نیز با تجمیع امتیاز حساب قبلیشان با اوراق تا سقف مبالغ بالا وام دریافت کنند. به طور مثال اگر فردی از قبل حساب صندوق پس انداز مسکن با امتیاز وام ۲۰ میلیون داشت همسر ایشان میتواند تا سقف مقرر (تهران ۵۰، شهرهای بزرگ ۴۰و سایر شهرها ۳۰) اوراق تهیه کند و بر روی یک پلاک هردو وام بگیرند در این حالت مجموع وام دریافتی ایشان به ۷۰ (یا ۶۰ یا ۵۰) میلیون تومان خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:  سفته بانکی و آنچه باید درباره آن بدانیم

بدیهیست که زوجینی که وام بالا را دریافت میکنند تنها یمتوانند یک وام جعاله ۱۰ میلیون تومانی بر روی پلاک مورد نظر دریافت کنند.

نرخ سود تسهیلات از محل اوراق با یک درصد کاهش، ۱۷٫۵ درصد و با بازپرداخت ۱۲ ساله است. لذا با احتساب این شرایط مبلغ اقساط وام زوجین از محل اوراق بدین شرح خواهد بود:

در تهران: ۱٫۶۷۰٫۰۰۰ تومان

 در شهرهای بالای ۲۰۰٫۰۰۰ نفر: ۱٫۳۳۰٫۰۰۰ تومان

در سایر شهرها: ۹۹۹٫۰۰۰ تومان

همچنین اگر فردی (یا زوجین) که قصد تعویض وثیقه یا تغییر مدیون را دارند می توانند از  وام اوراق زوجین به شرح بالا و تاسقف های جدید و پس از کسر مانده فسخ تسهیلات قبلی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:  ۲۰ نکته ی جالب درباره وام مسکن جوانان که لازم است بدانید!

 

 

سید مسلم ثابتی

سید مسلم ثابتی

کارمند بانک مسکن (معاون شعبه امیرکبیر آبادان) - علاقه مند به مباحث بانکی، مالی و اقتصادی